Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

EMTEC Movie Cube D850H

sasa69 (88)|25.11.2010 11:14
Zdravím,
máte někdo zkušenosti s tímto kouskem?

EMTEC Movie Cube D850H
http://www.mall.cz/multimedialni-centra/emtec-movie-cube-d850h

Prosím o nějaké postřehy. Děkuji S.
.gonzaleZ (10)|30.11.2010 08:19
Ahoj,

mám ho pouze krátce, a tak ho nemám vyzkoušený na 100 %. Zatím mi ale vyhovuje ve všech funkcích, kvůli kterým jsem ho kupoval.

Jediné, co se mi zatím nelíbí, je jeho hlučnost, která je způsobená větráčkem. Chtěl bych to vyřešit přidáním rezistoru - snížením otáček. Snad to zabere.

Další věc je HDD. Ten jsem zatím ještě nekoupil, ale uvažuji o tomto
http://www.alza.cz/western-digital-caviar-av-green-power-1000gb-64mb-cache-d174179.htm

Proto se rovnou ptám, jestli to je dobrá volba (ten HDD) a zdali s ním má někdo zkušenosti?

.gZ
rosemary (7)|1.12.2010 19:59
Já bych měl zase otázku na p.gonzaleZ ----- Nevíte náhodou jak je to u tohoto modelu s převzorkováním (upscalingu) video obsahu na kvalitu 1080 přes HDMI ??? Má vůbec tato mašinka tuhle funkci ????
.gonzaleZ (10)|2.12.2010 08:04
Je možné, aby měl upscaling pouze na 720? Zatím používám pouze na starou TV, takže kvalitu neporovnám.
sasa69 (88)|1.1.2011 18:21
měl jsem ho na chvilku doma (jeden den) a po připojení tel. antény do něj a z něj propojení do TV,tak při vypnutí Emtecu (do pohotovostního režimu) mi nešel signál do TV....nevím,jestli to byla chyba jen toho mého kusu,nebo to mají všechny
....grafické menu bylo strašné (můj názor)
....kvalita zpracování nic moc .... displej mohl být lepší a navíc byl škrábnutý a neustále se mi otevírala malá dvířka na přední straně (více jsem nestihl testnout,protože jsem ztratil uplně chuť) :-)

....jinak dobrý nápad měli z firmy emtec ....udělat MMC s dvěma tunery a ještě s mechanikou....něco takového sháním (úspora místa)
.gonzaleZ (10)|13.1.2011 11:17
[quote=sasa69;319145]měl jsem ho na chvilku doma (jeden den) a po připojení tel. antény do něj a z něj propojení do TV,tak při vypnutí Emtecu (do pohotovostního režimu) mi nešel signál do TV....nevím,jestli to byla chyba jen toho mého kusu,nebo to mají všechny
....grafické menu bylo strašné (můj názor)
....kvalita zpracování nic moc .... displej mohl být lepší a navíc byl škrábnutý a neustále se mi otevírala malá dvířka na přední straně (více jsem nestihl testnout,protože jsem ztratil uplně chuť) :-)

....jinak dobrý nápad měli z firmy emtec ....udělat MMC s dvěma tunery a ještě s mechanikou....něco takového sháním (úspora místa)[/quote]

- propojení antény normálně funguje (asi byl problém jen u tebe)
- v menu mi nejvíce vadilo písmo (bylo dost úzké), to jsem si ale v novém firmware změnil
- lepší v jakém smyslu? vše podstatné se dozvím z obrazovky TV. dvířka mi drží bez problému.

Já jsem s ním velice spokojen. Ale každý hledáme něco jiného, tak nebudu vyvracet to, co se nelíbí jiným lidem ;)
Slq (1)|14.1.2011 14:33
Ahoj gonzaleZ
mám zopár otázok

- dajú sa zoradiť programy na tuneri?

- niekde som čítal že, pri nahrávaní z jedneho tuneru nebolo možné nahrávať z druheho (mohlo ist o chybu toho konkrétneho kusu)

- time-shift funguje aj na USB-flashku?

- poradil si si nejako s tým hlukom?


K výberu toho tvojho disku (neviem či to je ešte aktuálne) nevidím dovod prečo by nemal fungovat, mám ho v externom HDD boxe a je skoro nepočuteľný, iba v niektorých situáciách, okrem neho som pozeral aj tieto, kedže ho neskôr plánujem použiť v MMC:

http://www.alza.cz/samsung-spinpoint-f2-1000gb-d122664.htm

http://www.alza.cz/seagate-pipeline-hd-1000gb-d115654.htm

Rozhodujem sa medzi tymto Emtecom, LG HR500 (drahsi) a Noontec MovieHome V9-T (nema DVD)
.gonzaleZ (10)|14.1.2011 15:11
Programy seřadit lze.
Nahrávat 2 programy najednou také lze (vyzkoušeno).
Time-shift na USB - teď nevím, ale vyzkouším a dám vědět.
Dal jsem předřadný odpor a jde to (mohlo by to být ale i lepší) - možná ještě trochu snížit napětí
sidny (7)|16.1.2011 19:48
Pristroj ma skvely moznosti pripojeni a komunikace a jako jedinej kombinuje sitovej HDD a DVD prehravac, proto jsem ho koupil. Hluk vetraku jsem vyresil keramickym trimrem 100ohm/0.5W umoznujicim plynule nastavit otacky.
Mam ale velkej problem s naplanovanym TV zaznamem: kdyz nazev progamu obsahuje diakritiku, zaznam se vypne okamzite po startu (objevi se kratce cervenej ctverecek jako pri rucnim stopnuti) a vynuluje se planovac. Pri rucnim spusteni nebo pri nazvu bez diakritiky zaznam funguje normalne. Nepodarilo se mi to zadnym nastavenim eliminovat (regiony, znakovy sady atd). FW mam posledni r4564 (o jinym nevim).
Mate jeste nekdo tenhle problem ?
.gonzaleZ (10)|17.1.2011 08:23
V nastavení systému mám nastaveno kódování na UTF-8 a záznamy jsou správně i s diakritikou. Když jsem tam měl nastaveno Středoevropské, názvy byly špatné (různé znaky apod.).

Také mám r4564.

Jediné, co mi zatím nějak nefunguje, je BT. Asi dělám něco špatně.

E: sidny: Kde jsi koupil ten trimer a jaký je to přesně typ?
petrPM (8)|17.1.2011 11:07
[quote=.gonzaleZ;323927]V nastavení systému mám nastaveno kódování na UTF-8 a záznamy jsou správně i s diakritikou. Když jsem tam měl nastaveno Středoevropské, názvy byly špatné (různé znaky apod.).

Také mám r4564.

Jediné, co mi zatím nějak nefunguje, je BT. Asi dělám něco špatně.

E: sidny: Kde jsi koupil ten trimer a jaký je to přesně typ?[/quote]

Ahoj, mám toto MC velice krátce, tak se zatím nemohu moc vyjadřovat, ale zatím jsem spokojen, do budoucna snad budu také moci přispět. Také se omlouvám pokud píši do špatné kolonky, jsem tu nový.
Proč ale vstupuji do této diskuze, prosím o radu, chtěl bych se zeptat, zda-li instalací nového firmware r4564 nepřijdu o češtinu v menu a nepřijdu o nastavení, která jsem zatím na MC provedl.
sidny (7)|17.1.2011 13:02
Nazvy v EPG/planovaci mam taky spravne s diakritikou, problem je ze pri nazvu programu s diakritikou se nic nenahraje protoze zaznam se hned stopne. Navic to taky nejak souvisi s TV stanici, treba na Nova Cinema se mi jeste pres planovac nepovedlo nahrat vubec nic ani kdyz nazev byl bez diakritiky, zatimco na CT planovanej zaznam funguje. Kdyz zaznam startuju rucne, funguje u vsech stanic bez problemu, to je mi ale na prd kdyz zrovna spim nebo nejsem doma.
U toho trimru na vetrak typ nevim, mel jsem ho nahodou v supliku a je na nem jen hodnota odporu 100R. Podobnej se da koupit treba v gme.cz, jmenuje se to cermetovy trimr. Da se ale taky pouzit pevnej odpor 33-47ohm/0.5W.
.gonzaleZ (10)|17.1.2011 13:35
[quote=petrPM;323952]Ahoj, mám toto MC velice krátce, tak se zatím nemohu moc vyjadřovat, ale zatím jsem spokojen, do budoucna snad budu také moci přispět. Také se omlouvám pokud píši do špatné kolonky, jsem tu nový.
Proč ale vstupuji do této diskuze, prosím o radu, chtěl bych se zeptat, zda-li instalací nového firmware r4564 nepřijdu o češtinu v menu a nepřijdu o nastavení, která jsem zatím na MC provedl.[/quote]
O Češtinu nepřijdeš, ale o nastavení myslím ano.
petrPM (8)|17.1.2011 14:35
[quote=.gonzaleZ;323996]O Češtinu nepřijdeš, ale o nastavení myslím ano.[/quote]
Děkuji mnohokrát za radu, raději ještě počkám, zda-li bude zde mít ještě někdo zkušenost. Už ani nevím, co a jak jsem nastavil. Prosím, přišel někdo z Vás, co je po novém firmware nového ?
Předem děkuji všem za odpovědi.
petrPM (8)|17.1.2011 15:19
Pokud mohu někomu pomoci disk, který používám v MC: HDD WD CAVIAR AV GREEN WD20EVDS, 2TB, SATA/300, 32MB cache, Low Noise, chodí bez problémů.
sidny (7)|18.1.2011 09:42
Nasel jsem neoficialni FW r4611 pro D850H (mhdworld.de) kterej udajne odstranuje problem s casovym zaznamem a byla to uplna katatrofa - cislovani kanalu nejde upravit, casovej zaznam nefunguje vubec, navic pomala reakce DO a dlouhej nabeh pristroje. Tak jsem dal zpatky puvodni FW r4022 a najednou vsechno funguje spravne vcetne zaznamu pres planovac/EPG. Doporucuju proto jinej nez tenhle zatim nepouzivat...
sasa69 (88)|18.1.2011 16:54
[quote=.gonzaleZ;322975]- propojení antény normálně funguje (asi byl problém jen u tebe)
- v menu mi nejvíce vadilo písmo (bylo dost úzké), to jsem si ale v novém firmware změnil
- lepší v jakém smyslu? vše podstatné se dozvím z obrazovky TV. dvířka mi drží bez problému.

Já jsem s ním velice spokojen. Ale každý hledáme něco jiného, tak nebudu vyvracet to, co se nelíbí jiným lidem ;)[/quote]

"lepší displey"......měl jsem na mysli,aby zobrazoval např. názvy a informace o MP3 atd. (jako to mají třeba fantec a jiní)
Magnatt (1)|25.1.2011 18:01
Dobrý den,

rád bych se zeptal jestli tento přístroj zvládá i editaci videí jako např. střih reklam z televize jako je tomu u DVD přehrávačů. Rodiče mě totiž pověřili úkolem sehnat dobrý DVD recordér, ale zjistil jsem, že většina z nich je dnes naprd a výběr moc široký není, tak mě napadlo se poohlédnout po multimediálních centrech a jako jediné díky DVD vyhovuje tento.

Díky za odpověď.
.gonzaleZ (10)|26.1.2011 07:25
Stříhat videa přímo v přístroji nejde. Ale já to mám připojené do mojí sítě, takže stříhám videa po síti. Je to ještě rychlejší, když můeš použít myš a neomezovat se jen na dálkáč :)
nerolama1 (27)|26.1.2011 10:30
Zdravím všechny
mam pár dotazu ohledně týhle napohled šíkovné mašinky:

1. Nahrávaní je do .ts ?
2. Citlivost tuneru
3. Je opravdu TV signal pruchodný do TV i pokud je pristroj ve StandBy(mel by být)
4. Opravdu umi ISO/vob/DVD včetne menu
5. HDMI je CES nebo jak se to jmenu? umi prepnout TV na AV pres HDMI
6. Obecně jste s přístrojem spokojeni ? primárně mi jde o nahravání programů

Moc děkuji Lama
.gonzaleZ (10)|26.1.2011 10:44
1) ANO
2) To težko posoudím. Bydlím kousek za Ústím n. L. a beru signál z Jedlové hory. Příjem perfektní. Nikde jsem nenašel sílu signálu.
3) ANO, je průchodný i v režimu StandBy
4) DVD to přehrává včetně menu. Pokud se snažíš otevřít adresář, ve kterém je VIDEO_TS, automaticky se tě to zeptá, jestli chceš složku přehrát a pokud zvolíš ano, je to jako bys tam vložil DVD.
5) To bych řekl, že ne. Teda alespoň mě to nefunguje. Musím přepnout TV na vstup HDMI. Ale nevím, jak u ostatních.
6) Spokojen jsem. Co potřebuji, to si nahraji. V PC sestříhám. Na HDD mám teď všechny filmy a nahrávky z kamery. Pokud to zapnu, může se na obsah HDD koukat kdokoliv z náší domácí sítě. Kvůli těmto věcem jsem to kupoval a zatím jsem opravdu spokojen. A ještě je výhoda ta DVD mechanika ;)
nerolama1 (27)|26.1.2011 10:50
[quote=.gonzaleZ;325769]1) ANO
2) To težko posoudím. Bydlím kousek za Ústím n. L. a beru signál z Jedlové hory. Příjem perfektní. Nikde jsem nenašel sílu signálu.
3) ANO, je průchodný i v režimu StandBy
4) DVD to přehrává včetně menu. Pokud se snažíš otevřít adresář, ve kterém je VIDEO_TS, automaticky se tě to zeptá, jestli chceš složku přehrát a pokud zvolíš ano, je to jako bys tam vložil DVD.
5) To bych řekl, že ne. Teda alespoň mě to nefunguje. Musím přepnout TV na vstup HDMI. Ale nevím, jak u ostatních.
6) Spokojen jsem. Co potřebuji, to si nahraji. V PC sestříhám. Na HDD mám teď všechny filmy a nahrávky z kamery. Pokud to zapnu, může se na obsah HDD koukat kdokoliv z náší domácí sítě. Kvůli těmto věcem jsem to kupoval a zatím jsem opravdu spokojen. A ještě je výhoda ta DVD mechanika ;)[/quote]

Ok supr dik pujdu do nej
Fezi23 (2)|27.1.2011 17:43
[quote=.gonzaleZ;325743]Stříhat videa přímo v přístroji nejde. Ale já to mám připojené do mojí sítě, takže stříhám videa po síti. Je to ještě rychlejší, když můeš použít myš a neomezovat se jen na dálkáč :)[/quote]

Chcem poprosiť o radu GonzaleZe aký program používa na strih videa,jedná sa mi o vyhadzovanie reklám, lebo si chcem zakúpiť túto mašinku,a taktiež čo sa tyká hluku je skutočne tak rušivý ako si s tým poradiť keď v záruke nie je vhodné roniť úpravy.
DIK vopred za radu.
petrPM (8)|28.1.2011 09:41
[quote=.gonzaleZ;325743]Stříhat videa přímo v přístroji nejde. Ale já to mám připojené do mojí sítě, takže stříhám videa po síti. Je to ještě rychlejší, když můeš použít myš a neomezovat se jen na dálkáč :)[/quote]

Ahoj .gonzaleZ,
asi jsi tu nejzkušenější a tvoje rady jsou tu užitečné. Prosím, dovolil bych si Tě také poprosit o radu. Také mám vše propojeno v síti. Prosím určitě již máš vyzkoušené některé nejvhodnější programy. Můžeš prozradit programy pro střih videa, převod mezi formáty a ještě co použít pro archivaci filmů na disk. Předem děkuji.
petrPM (8)|28.1.2011 10:25
[quote=nerolama1;325764]Zdravím všechny
mam pár dotazu ohledně týhle napohled šíkovné mašinky:

1. Nahrávaní je do .ts ?
2. Citlivost tuneru
3. Je opravdu TV signal pruchodný do TV i pokud je pristroj ve StandBy(mel by být)
4. Opravdu umi ISO/vob/DVD včetne menu
5. HDMI je CES nebo jak se to jmenu? umi prepnout TV na AV pres HDMI
6. Obecně jste s přístrojem spokojeni ? primárně mi jde o nahravání programů

Moc děkuji Lama[/quote]
Ahoj Lamo, u mě také nefunguje automatické přepnutí TV na HDMI, musím též přepnout ručně.
milka2 (51)|28.1.2011 13:43
Mozna bych do neho sel, jako nahradu za xtreamer..., ale rad bych se nejprve zeptal.

1) Moznost si nastavit velikost a polohu titulku?
2) tlacitko na rychle prepinani titulkove stopy ?(xtreamer nema)
3) Moznost nastavit, aby se pristroj POKAZDE po 5 hodinach provozu vypnul ?(xtreamer nema)
4) favorites, aby clovek nemusel prochazet sitove zdroje?
5) opakovene prehravani audio adresaru, aniz by je clovek nemusel davat do playlistu (xtreamer nema)?
6) night rezim - aby vybuchy nebyly moc hlasite? (a dialogy moc tiche)
7) Umi nahravat na USB bez vlozeneho interniho disku? (vse mam na siti)
kebaphouse (7)|28.1.2011 21:58
Ahoj pánové,

chci si také koupit multimediální přístroj.
Měl jsem vybraný IAMM 83D a EMTEC Movie Cube D850H.
Dával jsem přednost IAMMU,ale po přečtení několika fór jsem se teď přiklonil k EMTECU.
Mám pár otázek:
1.) U IAMMU šli přepínat TV programy(1 CT1, 2 CT2, . . . ) za sebou seřazené pouze tlačítkem na DO - PROG nebo jak se to jmenuje. Ale když se to mělo přepnout numerickými tlačítky tak to nešlo že 1 CT1, 2 CT2 . . . . Jak je to u tohoto modelu?

2.)Jak je to s nahráváním jednoho programu a sledováním druhého programu? Jde to? U IAMM toto nešlo.

3.) Jak je to s naprogramovaným nahráváním? U IAMMU se nesměl vypnout přístroj do STANDBY. Jak je to u tohoto přístroje?

Děkuji
nerolama1 (27)|31.1.2011 11:25
[quote=kebaphouse;326639]Ahoj pánové,

chci si také koupit multimediální přístroj.
Měl jsem vybraný IAMM 83D a EMTEC Movie Cube D850H.
Dával jsem přednost IAMMU,ale po přečtení několika fór jsem se teď přiklonil k EMTECU.
Mám pár otázek:
1.) U IAMMU šli přepínat TV programy(1 CT1, 2 CT2, . . . ) za sebou seřazené pouze tlačítkem na DO - PROG nebo jak se to jmenuje. Ale když se to mělo přepnout numerickými tlačítky tak to nešlo že 1 CT1, 2 CT2 . . . . Jak je to u tohoto modelu?

2.)Jak je to s nahráváním jednoho programu a sledováním druhého programu? Jde to? U IAMM toto nešlo.

3.) Jak je to s naprogramovaným nahráváním? U IAMMU se nesměl vypnout přístroj do STANDBY. Jak je to u tohoto přístroje?

Děkuji[/quote]

Tak jsem ho vcera zapojil a nainstaloval disk

atd 1] zjistim ale je moznost si pres tlaciko oblibene seradi seznam kanalu
atd 2] naprosto bez problemu lze nahravat i dva kanaly a na TV(DVB-T tunerem) sledovat sledovat 3-ti
atd 3] Vcera jsem to zkusil pres EPG hned dva programy tak uvidim, ale MMC jsem vypnul do StandBy a kdyz jsem sel spat tak to nahravalo, takze, ok.


jinak BTW: pruchod signalu to TV je bezproblemu zadna ztrata/utlum signalu, citlivost vnitrnich tuneru je podleme ok,

jinak kdyby nekdo narazil kde v D850 najdu intenzitu/kvalitu jiz naladenych kanalu tak by to bylo supr.
u manualniho ladeni se to ukazuje.

PS. Pro cloveka rozmazleneho z Panasonica je to trosku sok ale zase ten pomet cena/vykon
Ps. prehravani filmu/formatu i pres sit vse ok

Lama
nerolama1 (27)|1.2.2011 14:50
[quote=kebaphouse;326639]Ahoj pánové,

chci si také koupit multimediální přístroj.
Měl jsem vybraný IAMM 83D a EMTEC Movie Cube D850H.
Dával jsem přednost IAMMU,ale po přečtení několika fór jsem se teď přiklonil k EMTECU.
Mám pár otázek:
1.) U IAMMU šli přepínat TV programy(1 CT1, 2 CT2, . . . ) za sebou seřazené pouze tlačítkem na DO - PROG nebo jak se to jmenuje. Ale když se to mělo přepnout numerickými tlačítky tak to nešlo že 1 CT1, 2 CT2 . . . . Jak je to u tohoto modelu?

2.)Jak je to s nahráváním jednoho programu a sledováním druhého programu? Jde to? U IAMM toto nešlo.

3.) Jak je to s naprogramovaným nahráváním? U IAMMU se nesměl vypnout přístroj do STANDBY. Jak je to u tohoto přístroje?

Děkuji[/quote]

ad 1. vcera jsem to zkousel a prime volby kanalu mi nefungovaly
nerolama1 (27)|1.2.2011 14:51
[quote=milka2;326474]Mozna bych do neho sel, jako nahradu za xtreamer..., ale rad bych se nejprve zeptal.

1) Moznost si nastavit velikost a polohu titulku?
2) tlacitko na rychle prepinani titulkove stopy ?(xtreamer nema)
3) Moznost nastavit, aby se pristroj POKAZDE po 5 hodinach provozu vypnul ?(xtreamer nema)
4) favorites, aby clovek nemusel prochazet sitove zdroje?
5) opakovene prehravani audio adresaru, aniz by je clovek nemusel davat do playlistu (xtreamer nema)?
6) night rezim - aby vybuchy nebyly moc hlasite? (a dialogy moc tiche)
7) Umi nahravat na USB bez vlozeneho interniho disku? (vse mam na siti)[/quote]

ad 1. je mozno nastavit pozici, velikost, barvu a kodovaní titulku
.gonzaleZ (10)|2.2.2011 08:43
[quote=petrPM;326390]Ahoj .gonzaleZ,
asi jsi tu nejzkušenější a tvoje rady jsou tu užitečné. Prosím, dovolil bych si Tě také poprosit o radu. Také mám vše propojeno v síti. Prosím určitě již máš vyzkoušené některé nejvhodnější programy. Můžeš prozradit programy pro střih videa, převod mezi formáty a ještě co použít pro archivaci filmů na disk. Předem děkuji.[/quote]
Vyzkoušel jsem jich více, ale avidemux je asi nejlepší. Archivaci jsem zatím neřešil. 1TB je pro mě dostatečné :)
.gonzaleZ (10)|2.2.2011 08:45
[quote=milka2;326474]Mozna bych do neho sel, jako nahradu za xtreamer..., ale rad bych se nejprve zeptal.

1) Moznost si nastavit velikost a polohu titulku?
2) tlacitko na rychle prepinani titulkove stopy ?(xtreamer nema)
3) Moznost nastavit, aby se pristroj POKAZDE po 5 hodinach provozu vypnul ?(xtreamer nema)
4) favorites, aby clovek nemusel prochazet sitove zdroje?
5) opakovene prehravani audio adresaru, aniz by je clovek nemusel davat do playlistu (xtreamer nema)?
6) night rezim - aby vybuchy nebyly moc hlasite? (a dialogy moc tiche)
7) Umi nahravat na USB bez vlozeneho interniho disku? (vse mam na siti)[/quote]
6) ano, má a funguje docela dobře
7) ano, umí
kebaphouse (7)|3.2.2011 20:46
[quote=nerolama1;327735]ad 1. vcera jsem to zkousel a prime volby kanalu mi nefungovaly[/quote]

Nějak tomu nerozumím. Přímé volby talčítkama na DO (1,2,3,...) nefungovaly vůbec?Nebo naladěné kanály mají jiné pořadí?

Děkuji.
nerolama1 (27)|7.2.2011 08:22
[quote=kebaphouse;328259]Nějak tomu nerozumím. Přímé volby talčítkama na DO (1,2,3,...) nefungovaly vůbec?Nebo naladěné kanály mají jiné pořadí?

Děkuji.[/quote]

Takze je možné naladění kanáli libovolne řadit třeba 1 - nova 2 - ct.
příma volba kanalu číslem také jde, ale čislo se musi potvrdit tlacitkem ok.
petrPM (8)|8.2.2011 16:13
Vážení kolegové, moje informace z přechodu na nový firmware r4564.
Vše je nutné znovu nastavit. Výsledkem je, že nefunguje časové nahrávání vložené z EPG ( v historii je výsledek Fail), a ztratil se Nas nebo jej znovu nedovedu nastavit, ale původně to šlo dobře. Prosím poradíte někdo ? Předem děkuji.
nerolama1 (27)|9.2.2011 08:35
[quote=petrPM;329260]Vážení kolegové, moje informace z přechodu na nový firmware r4564.
Vše je nutné znovu nastavit. Výsledkem je, že nefunguje časové nahrávání vložené z EPG ( v historii je výsledek Fail), a ztratil se Nas nebo jej znovu nedovedu nastavit, ale původně to šlo dobře. Prosím poradíte někdo ? Předem děkuji.[/quote]

Ja tedy mel pristroj novy jiz s fw r4564. Ale na cizich forech doporucuji provest aktualizaci FW 2x.
proste az na podruhe je to ok. ohledne EPG jsou problemy u stanic ktere maji nazev delsi nez 8 znaku. dale jsem mel problem s nastavenim casu. kdyz jsem dat ziskat z DVB-T tak to bylo o hodinu posunute. po nastaveni manualne to bylo ok. jo problem byl v casove zone.

jinak v teto verzi FW mi nefunguje YOUtube - coz pro me neni tragedie:0 jak jsou natom ostatni ?
petrPM (8)|9.2.2011 09:58
[quote=nerolama1;329361]Ja tedy mel pristroj novy jiz s fw r4564. Ale na cizich forech doporucuji provest aktualizaci FW 2x.
proste az na podruhe je to ok. ohledne EPG jsou problemy u stanic ktere maji nazev delsi nez 8 znaku. dale jsem mel problem s nastavenim casu. kdyz jsem dat ziskat z DVB-T tak to bylo o hodinu posunute. po nastaveni manualne to bylo ok. jo problem byl v casove zone.

jinak v teto verzi FW mi nefunguje YOUtube - coz pro me neni tragedie:0 jak jsou natom ostatni ?[/quote]

Děkuji za info. Udělám aktualizaci ještě jednou a uvidíme. Ohledně EPG jsem žádný problém, co se týče znaků neměl, pouze při časovém nahrávání se pořad uložil pod názvem předchozího. To jsem ale na původním firmware řešil posunutím začátku nahrávání o 1 minutu (stejně u nás nic nezačíná včas). Nyní jsem měl z časem také problémy, tak jsem použil zadat ručně a snad je to OK.
Youtube u mě funguje bez problémů, i ve staré verzi. Pouze nejde přednastavit české.

Nepřišel jste někdo, zda lze nějakým způsobem přehrávat i videoarchivy televizí ?
Klimin (36)|9.2.2011 16:35
Tak mam treti den EMTECA 850H doma. Dokoupil jsem si i Wifi Emtec USB adapter a podarilo se mi vse-jak ma byt- EMTEC navazal bezdratove spojeni- zobrazila se IP adresa,atd. Pri prochazeni v ikone sit- zobrazit vse-se mi objevi vse- nazev pocitace i sdilene slozky.Pokud chci ale tuto sdilenou slozku otevrit-abych si zobrazil-prekopiroval soubory v ni- ukaze se hlaseni EMTECU- jeste mensi tabulka-kde je ID uzivatel site- GUEST a pak to chce nejake heslo?? mam Windows XP-SP3
Pritom na PC jsem povolil ucet GUEST, vypnul firewoll, a jsem prihlasen jako administrator- nic nemame v PC pod heslem? Co by to mohlo jeste byt?
Mate nekdo zkusenost s Wifi spojenim EMTECU a site ?
Emtec-fotka.JPG
Klimin (36)|9.2.2011 16:46
Mam zde jeste jednu zkusenost-jak se zde pise ohledne pruchodnosti DVB-T Tuneru.
Me nefunguje- a myslim-ze je to dano tim-protoze mam jeste CRT televizi. Propojeno SCARTEM na vstup VIDEO 1. TV ma sice Tuner-ale analogovy. Musim proste zapnout EMTEC-pokud chci sledovat digitalni vysilani z tuneru EMTECU. Nebo mate nekdo jinou zkusenost? i prodejce mi odepsal:

1) Pokud chce sledovat digitalni tv, tak musí byt zapnuty movie cube. Jinak to nejde. Musí použít jeho tuner. Pokud mu bude stačit analog, nemusí být zapnutý

Jenze: analog je od 1.2. 2011 jiz vypnuty a na spolecnou antenu co mame na baraku a kde je i satelit na program pro deti Minimax toto na sve CRT TV zobrazim-tak bych teoreticky mel zobrazit i programy z EMTECu-aniz bych jej zapinal-ale neni tomu tak...
petrPM (8)|9.2.2011 18:04
[quote=Klimin;329432]Mam zde jeste jednu zkusenost-jak se zde pise ohledne pruchodnosti DVB-T Tuneru.
Me nefunguje- a myslim-ze je to dano tim-protoze mam jeste CRT televizi. Propojeno SCARTEM na vstup VIDEO 1. TV ma sice Tuner-ale analogovy. Musim proste zapnout EMTEC-pokud chci sledovat digitalni vysilani z tuneru EMTECU. Nebo mate nekdo jinou zkusenost? i prodejce mi odepsal:

1) Pokud chce sledovat digitalni tv, tak musí byt zapnuty movie cube. Jinak to nejde. Musí použít jeho tuner. Pokud mu bude stačit analog, nemusí být zapnutý

Jenze: analog je od 1.2. 2011 jiz vypnuty a na spolecnou antenu co mame na baraku a kde je i satelit na program pro deti Minimax toto na sve CRT TV zobrazim-tak bych teoreticky mel zobrazit i programy z EMTECu-aniz bych jej zapinal-ale neni tomu tak...[/quote]

Ahoj, myslím, že v první řadě asi dochází k nepochopení stavu zapnuto-vypnuto. Je nutné vycházet ze tří stavů: vypnuto-zapnuto-standby (pohotovostní režim).
Propojení přívod antény do Emtecu a dále z Emtecu do TV je průchodné vždy pouze v režimu standby. Pokud je Emtec (ale i jiná zařízení v anténní cestě) vypnut vypínačem, nebo vytažen ze zásuvky, anténní signál přístrojem neprojde. Ve standby projdou všechny signály, co se nachází na anténním přívodu do TV.
Druhé je propojení scartem, pokud je v anténním přívodu přítomen i signál DVB-T, zpracuje jej Emtec (samozřejmě musí být zapnutý) a předá jej AV vstupu TV a ta jej zobrazí.
Neznám systém vaší STA, ale pravděpodobně je program pro děti ze satelitu převeden do analogového pásma. Z toho důvodu je TV zobrazí, ale na Emtecu nelze naladit, jelikož má pouze DVB-T tunery.
nerolama1 (27)|10.2.2011 09:38
[quote=Klimin;329432]Mam zde jeste jednu zkusenost-jak se zde pise ohledne pruchodnosti DVB-T Tuneru.
Me nefunguje- a myslim-ze je to dano tim-protoze mam jeste CRT televizi. Propojeno SCARTEM na vstup VIDEO 1. TV ma sice Tuner-ale analogovy. Musim proste zapnout EMTEC-pokud chci sledovat digitalni vysilani z tuneru EMTECU. Nebo mate nekdo jinou zkusenost? i prodejce mi odepsal:

1) Pokud chce sledovat digitalni tv, tak musí byt zapnuty movie cube. Jinak to nejde. Musí použít jeho tuner. Pokud mu bude stačit analog, nemusí být zapnutý

Jenze: analog je od 1.2. 2011 jiz vypnuty a na spolecnou antenu co mame na baraku a kde je i satelit na program pro deti Minimax toto na sve CRT TV zobrazim-tak bych teoreticky mel zobrazit i programy z EMTECu-aniz bych jej zapinal-ale neni tomu tak...[/quote]

trosku tomu nerozumim ale zkusim poradit, pravdepodobme mate na STA jak Analog(modulovany ze satelitu) a DVB-T(digitalni vysilani)

1. pokud mate na stare TV anteni pruchod (samec i samice kolax) tak bych ze zasuvky STA vedl kabel do TV a pak do D850H, a TV a D850H bych propojil skartem

2.pokud TV neni pruchodna tak musite pres D850H ale tam je mozne ze pruchod je filtrovan a propousti(stav standby a on) pouze frekvence pro DVB-T

3. kupte si si rozbocovat anteniho rozvodu http://www.pselektronic.cz/k5110-002-rozb-kov.html
a znej vedte primou linku do TV a do D850H. dochazi tam k drobne ztrate kvality signalu ale na STA to bude ok
nerolama1 (27)|10.2.2011 09:42
[quote=Klimin;329429]Tak mam treti den EMTECA 850H doma. Dokoupil jsem si i Wifi Emtec USB adapter a podarilo se mi vse-jak ma byt- EMTEC navazal bezdratove spojeni- zobrazila se IP adresa,atd. Pri prochazeni v ikone sit- zobrazit vse-se mi objevi vse- nazev pocitace i sdilene slozky.Pokud chci ale tuto sdilenou slozku otevrit-abych si zobrazil-prekopiroval soubory v ni- ukaze se hlaseni EMTECU- jeste mensi tabulka-kde je ID uzivatel site- GUEST a pak to chce nejake heslo?? mam Windows XP-SP3
Pritom na PC jsem povolil ucet GUEST, vypnul firewoll, a jsem prihlasen jako administrator- nic nemame v PC pod heslem? Co by to mohlo jeste byt?
Mate nekdo zkusenost s Wifi spojenim EMTECU a site ?[/quote]

To je problem XPcek povolte si ucet everyone a pridejte opravneni everyone na sdilenou slozku(nevyskoci zadny dialog). vypnete si zjednoduseny zpusob sdileni ve XP.

Prace se sdilenymi adresari pracuje u D850H prekvapive dobre, testovano pri praci v siti s domenou.
pkuba (2)|13.2.2011 18:03
[quote=.gonzaleZ;323996]O Češtinu nepřijdeš, ale o nastavení myslím ano.[/quote]

Veškeré nastavení je nutné provést znovu. Ostatní názory ve fóru, že po provedení aktualizace funguje i nahrávání z novy cinemy jsou pravdivé - dnes vyzkoušeno.

Co se mi kromě hluku nelíbí je totálně zmršené přehrávání fotek. Už jste to někdo zkoušel?
Klimin (36)|13.2.2011 20:50
[quote=nerolama1;329553]To je problem XPcek povolte si ucet everyone a pridejte opravneni everyone na sdilenou slozku(nevyskoci zadny dialog). vypnete si zjednoduseny zpusob sdileni ve XP.

Prace se sdilenymi adresari pracuje u D850H prekvapive dobre, testovano pri praci v siti s domenou.[/quote]

Zdravim-jenze ja mam bohuzel WIN XP HOME. Zde nejde vypnout zjednodusene sdileni. Co jsem udelal- v povolenem uctu guest jsem prez prikazovy radek a cmd zadal heslo- pro ucet guest. a stale je to stejne. EMTEC se prihlasi- vidim sdilenou slozku-a chce po me ID site a heslo. (uz ale chybi napis guest v hornim poli tabulky) pokud jej tam napisi a dolu i heslo-jez jsem v PC k uctu guest vytvoril- stejne se spojeni nezdari a soubory ve slozce nevidim 0(( Je mozne- jeste neco nastavit na samotnou slozku? Sdileni je povolene, i zatrzitko v sdileni tiskaren a souboru.. netusim ted co dal.
Klimin (36)|13.2.2011 20:56
[quote=pkuba;330059]Veškeré nastavení je nutné provést znovu. Ostatní názory ve fóru, že po provedení aktualizace funguje i nahrávání z novy cinemy jsou pravdivé - dnes vyzkoušeno.

Co se mi kromě hluku nelíbí je totálně zmršené přehrávání fotek. Už jste to někdo zkoušel?[/quote]

Ahoj-me funguje prehravani fotek (JPG soubory) dobre. Nastavil jsem si prechod mezi jednotl.fotkami a dokonce se da i pustit v dobe prezentace i hudba (musi byt ale ve stejne slozce-nezkousel jsem-poustim bez hudby) ale soubory. Pokud pri prohlizeni stisknete OPTION- objevi se dole lista-kde se da fotka otocit,priblizit jsou tam informace,atd. Co se Vam na tom vsem nelibi?
nerolama1 (27)|14.2.2011 08:58
[quote=pkuba;330059]Veškeré nastavení je nutné provést znovu. Ostatní názory ve fóru, že po provedení aktualizace funguje i nahrávání z novy cinemy jsou pravdivé - dnes vyzkoušeno.

Co se mi kromě hluku nelíbí je totálně zmršené přehrávání fotek. Už jste to někdo zkoušel?[/quote]

Mam FW r4564 a nahravani pre EPG u dlouhych nazvu stanic mi nefunguje, musim provest ten figl s tim ze naprogramuju nahravani na 20:00 treba z CT1 delka 10 minut a pak 20:05 z nova cinema to nahrava ok jinak Fail
nerolama1 (27)|14.2.2011 09:01
[quote=Klimin;330102]Zdravim-jenze ja mam bohuzel WIN XP HOME. Zde nejde vypnout zjednodusene sdileni. Co jsem udelal- v povolenem uctu guest jsem prez prikazovy radek a cmd zadal heslo- pro ucet guest. a stale je to stejne. EMTEC se prihlasi- vidim sdilenou slozku-a chce po me ID site a heslo. (uz ale chybi napis guest v hornim poli tabulky) pokud jej tam napisi a dolu i heslo-jez jsem v PC k uctu guest vytvoril- stejne se spojeni nezdari a soubory ve slozce nevidim 0(( Je mozne- jeste neco nastavit na samotnou slozku? Sdileni je povolene, i zatrzitko v sdileni tiskaren a souboru.. netusim ted co dal.[/quote]

Ano pravym tlacitkem mysi na sdilenou slozku a v zalozce zabezpeceni a sdileni pridat uzivatele Guest do seznamu uzivatelu. varim z vody nemam home ale proff. poslete screenshot s vlastnostma ty sdilene slozky
Klimin (36)|14.2.2011 10:38
[quote=nerolama1;330189]Ano pravym tlacitkem mysi na sdilenou slozku a v zalozce zabezpeceni a sdileni pridat uzivatele Guest do seznamu uzivatelu. varim z vody nemam home ale proff. poslete screenshot s vlastnostma ty sdilene slozky[/quote]
Tak jsem zaslal scrren obrazovky-složka stahnuto-jež chci-aby zobrazil EMTEC soubory v ní obsažené. Přejmenoval jsem ji- kdesi jsem četl-že má být název složky max.8.znaků. problém Win.XP Home je-že se dá přistupovat z jiného PC jen pod účtem Guest. Guest-název mám v EMTECU označen Klimesovi.(ikona-nastavit sít) Ten zadám správně do té tabulky ID sítě a i heslo-které jsem si v PC pod účtem Guest vytvořil. ve Windowsech jsem zadal i zatržítko-aby se zobrazovaly skryté soubory a složky. Je ale zase pravda-že třeba v laptopu jsem musel zadat při sdílení tiskárny s mým PC do příkazového řádku rovnou sítovou cestu- tzn: spustit \\ 192.168.1.103\ a pak se teprve objevila tiskárna. Ale zase EMTEC složky zobrazí-jen se dostat do ní-na soubory... Povolil jsem vyjímku ve firewollu, vše by mělo běžet-tak nevím-proč po mě stále chce EMTEC ID a heslo při otevírání té složky.
Screen složky-stahnuto.JPG
nerolama1 (27)|14.2.2011 15:39
[quote=Klimin;330203]Tak jsem zaslal scrren obrazovky-složka stahnuto-jež chci-aby zobrazil EMTEC soubory v ní obsažené. Přejmenoval jsem ji- kdesi jsem četl-že má být název složky max.8.znaků. problém Win.XP Home je-že se dá přistupovat z jiného PC jen pod účtem Guest. Guest-název mám v EMTECU označen Klimesovi.(ikona-nastavit sít) Ten zadám správně do té tabulky ID sítě a i heslo-které jsem si v PC pod účtem Guest vytvořil. ve Windowsech jsem zadal i zatržítko-aby se zobrazovaly skryté soubory a složky. Je ale zase pravda-že třeba v laptopu jsem musel zadat při sdílení tiskárny s mým PC do příkazového řádku rovnou sítovou cestu- tzn: spustit \\ 192.168.1.103\ a pak se teprve objevila tiskárna. Ale zase EMTEC složky zobrazí-jen se dostat do ní-na soubory... Povolil jsem vyjímku ve firewollu, vše by mělo běžet-tak nevím-proč po mě stále chce EMTEC ID a heslo při otevírání té složky.[/quote]

http://johny-g.blogspot.com/2009/04/bezpecne-sdileni-ve-windows-xp-home.html
http://brej.o106.com/sdileni-ve-windows-xp-i-home-editon/

nebo google sdileni XP home


ps. jeste zkuste do logovaciho dialogu na D850 zadat IPADRESA_PC\guest a a heslo

zatim
nerolama1 (27)|14.2.2011 15:42
[quote=.gonzaleZ;327854]Vyzkoušel jsem jich více, ale avidemux je asi nejlepší. Archivaci jsem zatím neřešil. 1TB je pro mě dostatečné :)[/quote]

Na strih doporucuju VideoRedo Suite
strih z TS a export na DVD, umi i automaticky dohledat reklamy apod.

:( je to placeny
:) je to crackly