Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozdil mezi AV receivery

lykac (25)|22.11.2010 12:42
Ahoj.
Planuju koupit AV receiver.
Levnejsi verze okolo 4000 maji dekodéry zvuku pouze na DD, DTS, DPL II.
Drazsi kolem 8000 uz pak umi DTS-HD, Dolby TrueHD, DD Plus, DD, DTS, DPL IIz, DTS 96/24, DTS Neo:6, DD EX, DTS ES.

Pouzivat to budu pouze a bez vyjimky na sledovani MKV videa.
Vyplati se investovat o 4000 vice? Vyuziju to?
Dik za nazory.
jarino1978 (8045)|22.11.2010 12:44
pokiaľ bude mať MKV HD verzie DTS alebo Dolby Digital a pokiaľ budeš mať relatívne slušné ozvučenie, tak áno, v opačnom prípade nie. Jediné vec je ešte HDMI vstupy, tu porozmýšľaj....
lykac (25)|22.11.2010 12:50
zapomnel jsem dodat, ze do toho pujde signal ze 2 veci:
1. MKV z HTPC - pres HDMI zvuk i obraz ( tady jeste koupeno nemam a kdyby ta karta umela zpracovavat i ty ostatni formaty zvuku?
2. sat. receiver Dreambox - HDMI obraz i zvuk
jarino1978 (8045)|22.11.2010 13:09
v tomto prípade sa môže situácia zmeniť. dnes kúpiš aj základné AVR s HDMI ( aspoň 2 vstupy ), akurát nie každý má priechodzí HDMI v stand-by. Ak ho nemá, musí byť vždy AVR zapnutý.
Na druhej strane priplácať za niečo, čo zvládne v kombinácií obraz : HDMI do TV a zvuk : SPDIF do AVR aj ten lacný AVR je tiež na úvahu.
Je to len na tebe.
vivid.sk (11472)|22.11.2010 13:28
Vsetko je o bedniach. Ak tam pripojis lacny 5.1 set repro do 10-20 tisic, tak nema zmysel uvazovat vobec o nejakom HD audiu (naviac tieto AVR za par tisic nemaju sancu kvalitativne vyprodukovat tak dobry zvuk).

Zadalsie, ak tie MKV tahas z netu (co predpokladam), az na vynimky v nich HD zvuk nenajdes. A nieje ani extra dovod. DTS s 1.5mbit/s vo filmoch je naozaj dost (a aj privela) pre drvivu vacsinu uzivatelov.
jarod72pm (841)|22.11.2010 14:18
[quote=lykac;308938]Ahoj.
Planuju koupit AV receiver.
Levnejsi verze okolo 4000 maji dekodéry zvuku pouze na DD, DTS, DPL II.
Drazsi kolem 8000 uz pak umi DTS-HD, Dolby TrueHD, DD Plus, DD, DTS, DPL IIz, DTS 96/24, DTS Neo:6, DD EX, DTS ES.

Pouzivat to budu pouze a bez vyjimky na sledovani MKV videa.
Vyplati se investovat o 4000 vice? Vyuziju to?
Dik za nazory.[/quote]

Na domácí využití prostorového zvuku pro kino využiješ běžné formáty 5.1 DD nebo DTS a pro TV DPL II
pokud budeš chtít využít DTS-HD a poddobných HD formátů pak bude nutnost koupit špičkové bedny set nejlépe 7.1 (5.1 nema smysl) a cenově kolem 50 000.- a nahoru.Navíc lepší je větší prostor než obýváček 3x4 metry .
Jinak rozdíl nepoznáš skoro vůbec!
Jinak spíš receiver kupuj i podle výbavy ,třeba zda má už HDMI se zvukem (ušetříš za káblík na přenos zvuku)
vivid.sk (11472)|22.11.2010 14:25
5.1 nema smysl
preco by nemal ?
- Kolko sa vyraba filmov v dnesnej dobe s realnymi 7.1 kanalmi ?
- kolko ludi ma doma realne moznost tych 7.1 dobre umiestnit? (nie, naozaj nemyslim zavesit nad hlavu plastove krabicky, myslim velku miestnost pre film bez kompromisov v rozmiesteni bedni)

napriklad:



deAngello (308)|22.11.2010 14:37
[quote=jarod72pm;308974]
Jinak spíš receiver kupuj i podle výbavy ,třeba zda má už HDMI se zvukem (ušetříš za káblík na přenos zvuku)[/quote]

každé HDMI umí přenést zvuk ;)
jarod72pm (841)|22.11.2010 14:46
[quote=deAngello;308981]každé HDMI umí přenést zvuk ;)[/quote]
No a co jako?
To že umí převést neznamená že to receiver spracuje s toho HDMI protože levnější modely umí pouze propustit dál do TV ale nespracují ho!
Takže klídek borče ....
jarod72pm (841)|22.11.2010 14:49
[quote=vivid.sk;308976]5.1 nema smysl
preco by nemal ?
- Kolko sa vyraba filmov v dnesnej dobe s realnymi 7.1 kanalmi ?
- kolko ludi ma doma realne moznost tych 7.1 dobre umiestnit? (nie, naozaj nemyslim zavesit nad hlavu plastove krabicky, myslim velku miestnost pre film bez kompromisov v rozmiesteni bedni)
[/quote]
Aha špatně jsem to popsal šlo o více prostorový zvuk do budoucna kdy HD formáty poberou i 7.1 zvuk ale pravda BR film je vesměs 5.1
lykac (25)|22.11.2010 14:59
diky vsem, taky se mi ta investice do spousty dekoderu pri MKV formatech nezdala, nyni je to celkem jasny...
bedny k tomu mam tyto: http://www.mall.cz/sestavy-reproduktoru/quadral-quintas-5000?v=438247001
design schvalen doma(coz je podstatne)...

a volba padne asi na jeden z techto:

http://www.mall.cz/porovnani/?vids=445131,454020,443145

tady uz je to asi jen o designu, ktery mi vice sedi, ne?
jarod72pm (841)|22.11.2010 15:20
Za Mě ti doporučuji Yamahu (mám doma nižší model)
Yamaha je více na film a rock či metal prostě má výraznější basy a výšky,onkyo je spíše decentní pro podání a je to univerzál v hudbě,má jemnější podání frekvencí .
Ale i tak pokud budeš vybírat mezi těmi dvouma chybu neuděláš ani u jednoho.
(tchán má to Onkyo + Jamo bedny i worfer tak mohu posuzovat , na mé Yamaze mám regálovky Kenwood+worfer Logitech)
vivid.sk (11472)|22.11.2010 15:24
vyber si taky, ktory sa paci manzelke (coz je podstatne) :)
a budes spokojny.
Dagy2 (3153)|22.11.2010 15:29
Na filmy s Yamahou nič nepokazíš.
Bohužiaľ vychytávky ako je priechodzí HDMI vo vypnutom stave a pod. sú asi len u vyššieho modelu.
Ja mám 765 z Mallu, spokojnosť.
deAngello (308)|23.11.2010 14:35
jarod72pm - aha to máš tedy asi pravdu, díky mistře, mne ti nějak ani nenapadlo, že v low-endu AVR se tohle vlastně může vyskytnout :)
vomic (671)|23.11.2010 18:39
Já naopak doporučuji koupit o něco dražší reciever co umí i ty DTS-HD, Dolby True a pod. formáty ... dřív nebo později bude vycházet víc a víc filmů s tímto zvukem a ty budeš muset každý film bud převádět v PC a degradovat mu zvuk nebo budeš muset koupit nový reciever aby jsi si zvuk přehrál. Vůbec nevadí, že na něj připojíš jen 5.1 sestavu beden, hlavní je že vše přehraješ. Možná dnes to nemá tak velký význam, ale to samé bylo před pár lety kdy DTS měl jeden film ze 100 a dnes je to absolutní standart.

Klidně kup něco na bazaru jestli tě tlačej kačky, lepší koupit lépe vybavený 1-2 roky starý AV reciver v dobrém stavu za 5k než funglovku co prd umí za stejný peníze. Lidí co kupují každý rok nový a nový věci je dost, tedy určitě něco seženeš třeba na aukru.
Dzardis (44)|23.11.2010 21:38
[quote=vomic;309229]Já naopak doporučuji koupit o něco dražší reciever co umí i ty DTS-HD, Dolby True a pod. formáty ... dřív nebo později bude vycházet víc a víc filmů s tímto zvukem a ty budeš muset každý film bud převádět v PC a degradovat mu zvuk nebo budeš muset koupit nový reciever aby jsi si zvuk přehrál. Vůbec nevadí, že na něj připojíš jen 5.1 sestavu beden, hlavní je že vše přehraješ. Možná dnes to nemá tak velký význam, ale to samé bylo před pár lety kdy DTS měl jeden film ze 100 a dnes je to absolutní standart.

Klidně kup něco na bazaru jestli tě tlačej kačky, lepší koupit lépe vybavený 1-2 roky starý AV reciver v dobrém stavu za 5k než funglovku co prd umí za stejný peníze. Lidí co kupují každý rok nový a nový věci je dost, tedy určitě něco seženeš třeba na aukru.[/quote]

Já když pustim s BDčka film s DTS-HD do mého již postaršího (asi 7 let, ve své době ale lepší model) Sony STR-DB 790 QS, tak to receiver dekoduje a hraje to. V tý době žádný HD nefrčelo a receirer to oficiálně neumi.
Co se týče hdmi vstupů u AVRka, tak jsem nikdy video signál přez receiver nevedl. Z playeru HDMI do TV a zvuk propojenej optikou. Receiver nemusí být pořád zapnutej ve stand-by, ale klidně vytrženej ze zasuvky (děti). Stačí ho zapnout jen když pojedete přez bedny. Jo a 7.1 není k zahození. Zvukovej procesor si signál upraví a namíchá do surround back. Čtyři repro vzadu lépe vykreslí prostor. Pokud budete mít film s DTS 6.1 Discreet (pravda neni jich moc) tak rozdíl je znát a stojí to zato:-) Jo ještě jsem si vzpoměl. U takového zapojení je třeba dát pozor, aby player uměl poslat signál najedou do HDMI i do optiky, některé to neumí.
jarino1978 (8045)|23.11.2010 23:21
[quote=vomic;309229]Já naopak doporučuji koupit o něco dražší reciever co umí i ty DTS-HD, Dolby True a pod. formáty ... dřív nebo později bude vycházet víc a víc filmů s tímto zvukem a ty budeš muset každý film bud převádět v PC a degradovat mu zvuk nebo budeš muset koupit nový reciever aby jsi si zvuk přehrál. Vůbec nevadí, že na něj připojíš jen 5.1 sestavu beden, hlavní je že vše přehraješ. Možná dnes to nemá tak velký význam, ale to samé bylo před pár lety kdy DTS měl jeden film ze 100 a dnes je to absolutní standart.[/quote]

- nikto nemusí nikdy nič prevádzať, pretože obe verzie majú vždy core, teda klasiku Dolby Digital a DTS
- dnes nie je DTS žiaden štandard , to je hlboký omyl. na BD je štandard DD a nie DTS.
vsp (704)|24.11.2010 01:12
on asi chtel rici, že v MKV je to dtsko standard :-)

už vloni jsem si chtel koupit 608, letos vyhrala eisu, no a tak si rikam, ze pockam napresrok, na nejakou 609, az do toho konecne pridaji DLNA, resp. bude to vic trendy, lan enabled... Navic ty formaty stejne dnes nikdo nevyuzije...
rado101k (298)|29.11.2010 21:55
Cenu Eisa vyhral Onkyo TX SR608...
ja mam novy Onkyo TX SR-508 a nemozem sa na nic stazovat...
podporuje HDMI 1,4,cize ARc(audio return chanel) co je super vec,lebo mate o kabel medzi tv a receiverom menej a atd.Yamaha ma tieto funkcie az od modelov radu vyssie..napr 567 a vyssie...
tjurny (496)|2.12.2010 02:05
[quote=Dzardis;309271]Já když pustim s BDčka film s DTS-HD do mého již postaršího (asi 7 let, ve své době ale lepší model) Sony STR-DB 790 QS, tak to receiver dekoduje a hraje to. V tý době žádný HD nefrčelo a receirer to oficiálně neumi.
Co se týče hdmi vstupů u AVRka, tak jsem nikdy video signál přez receiver nevedl. Z playeru HDMI do TV a zvuk propojenej optikou. Receiver nemusí být pořád zapnutej ve stand-by, ale klidně vytrženej ze zasuvky (děti). Stačí ho zapnout jen když pojedete přez bedny. Jo a 7.1 není k zahození. Zvukovej procesor si signál upraví a namíchá do surround back. Čtyři repro vzadu lépe vykreslí prostor. Pokud budete mít film s DTS 6.1 Discreet (pravda neni jich moc) tak rozdíl je znát a stojí to zato:-) Jo ještě jsem si vzpoměl. U takového zapojení je třeba dát pozor, aby player uměl poslat signál najedou do HDMI i do optiky, některé to neumí.[/quote]
DTS HD nebo DD true HD do receiveru dostanes pouze pres hdmi. Pokud to mas propojeny optikou tak dekodujes "pouze" dts nebo dd.
Dzardis (44)|2.12.2010 19:49
[quote=tjurny;311397]DTS HD nebo DD true HD do receiveru dostanes pouze pres hdmi. Pokud to mas propojeny optikou tak dekodujes "pouze" dts nebo dd.[/quote]

BDčko jsem měl doma půjčené na zkoušku. Překvapilo mě, že pokud zvolím DTS HD stopu, tak to hraje. Přisuzoval jsem to dekodéru DTS 96/24. Myslel jsem, že je to převlečené HD, zas tak moc do toho nevidím.
Nicméně to řeší otázku, zda je potřeba mít receiver s HD dekodéry kvůli kompatibilitě. Podle mě není, hrát to bude. Málo kdo má doma odpovídající reprosoustavy, aby ten HD zvuk užil. Moje Jamo na to rozhodně dělaný není, ale moje uši jsou i s normálním DTS nebo DD na této sestavě maximálně spokojené.
harmon3k (207)|3.12.2010 10:38
ma prinos sestava 2.1 oproti sestave 2.0 ? ma cenu do centru investovat?
pordil sem si jamo 606 5.1 a subwolfer bych dokazal postradat.
chudbu jedu stejne jen stereo pre tam nema ani cenu to prznit nakym mixem do vice beden
tv jede vetsinou stereo a tam prologic taky neni zadny terno
pote naky hd film a sem tam hrani na xboxu v 5.1
premejslim jestli nebude lepsi ozelit 5.1 a poridit kvalitnejsi stereo sloupky
jen nevim jestli ten center nechat .co poradite vy co mate zkusenost dekuji!
reciever onkyo
janin (15)|3.12.2010 10:54
[quote=harmon3k;311734]ma prinos sestava 2.1 oproti sestave 2.0 ? ma cenu do centru investovat?
pordil sem si jamo 606 5.1 a subwolfer bych dokazal postradat.
chudbu jedu stejne jen stereo pre tam nema ani cenu to prznit nakym mixem do vice beden
tv jede vetsinou stereo a tam prologic taky neni zadny terno
pote naky hd film a sem tam hrani na xboxu v 5.1
premejslim jestli nebude lepsi ozelit 5.1 a poridit kvalitnejsi stereo sloupky
jen nevim jestli ten center nechat .co poradite vy co mate zkusenost dekuji!
reciever onkyo[/quote]

Na to zda center ano či jsou různé názory. Já též center nemám a ani mi nechybí. Základem je ale mít možnost v nastavení zesilovače center vynechat aby zvuk pro center nezmyzel a rozložil se do předních repro. Hlavně bych se řídil tím co vyhovuje tobě.
janin (15)|3.12.2010 10:58
[quote=harmon3k;311734]ma prinos sestava 2.1 oproti sestave 2.0 ? ma cenu do centru investovat?
[/quote]

A ještě doplnění sestava 2.1 znamená dvě přední repro plus subwofer
harmon3k (207)|3.12.2010 11:06
[quote=janin;311740]A ještě doplnění sestava 2.1 znamená dvě přední repro plus subwofer[/quote]

jj vim jen sem to blbe napsal

mam onkyo TX-SR308 ten by to myslim mel umet

pote treba v xboxu se nastavi normal stereo a ne 5.1 ze nebo se da ponechat 5.1 a reciever to namixuje do tech dvou repro
janin (15)|3.12.2010 12:02
[quote=harmon3k;311744]jj vim jen sem to blbe napsal

mam onkyo TX-SR308 ten by to myslim mel umet

pote treba v xboxu se nastavi normal stereo a ne 5.1 ze nebo se da ponechat 5.1 a reciever to namixuje do tech dvou repro[/quote]

Fungují oba dva spůsoby.
Dzardis (44)|3.12.2010 21:50
[quote=harmon3k;311734]ma prinos sestava 2.1 oproti sestave 2.0 ? ma cenu do centru investovat?
pordil sem si jamo 606 5.1 a subwolfer bych dokazal postradat.
chudbu jedu stejne jen stereo pre tam nema ani cenu to prznit nakym mixem do vice beden
tv jede vetsinou stereo a tam prologic taky neni zadny terno
pote naky hd film a sem tam hrani na xboxu v 5.1
premejslim jestli nebude lepsi ozelit 5.1 a poridit kvalitnejsi stereo sloupky
jen nevim jestli ten center nechat .co poradite vy co mate zkusenost dekuji!
reciever onkyo[/quote]

Centr je dialogové repro. Důležité hlavně na sledování filmů - origo zvuk 5.1. Když jsem měl jen 2.0 sloupy tak to sice dělalo při filmu dobrej rámus. Ale dialogy byly oproti ostatním zvukům dost potlačený. S centrem rozhodně lepší. A vyměnit hraní v 5.1 za 2.0? No já nevim, když ti zombáci štěkaj i za zadkem, to bych neměnil:-)
vivid.sk (11472)|3.12.2010 22:19
[quote=jarino1978;309312]
- dnes nie je DTS žiaden štandard , to je hlboký omyl. na BD je štandard DD a nie DTS.[/quote]

Ani nie. Ked si pozries dnesne BD, vacsina ma naozaj primarny jazyk v DTS (DTS-HD Master Audio + Core), comu som ja osobne velmi rad. Konkurencny Dolby Digital sa pouziva casto (skoro vzdy) pre ine jazykove mutacie.

podla specifikacie pre BD musi player podporovat DD, DTS a PCM (pre stereo). Takze je len na vyrobcovi, pre ktory sa rozhodne. A ja sa uz ani nepamatam, kedy naposledy som videl HD film s Dolby Digital.

updated: ano spominam si :) How to train your dragon bol v Dolby TrueHD (Dolby Digital). Ako jeden z mala tento rok.
jarod72pm (841)|3.12.2010 22:19
DTS HD nebo DD true HD běžný receiver spracuje na DTS a DD bez problémů ,standart pro .mkv je běžně DD ,výhody DTS HD nebo DD true HD v domácím prostředí obýváku 4x4 metry je minimální i s kvalitnímy repro bednami které potřebují hlavně prostor.
DTS HD nebo DD true HD je budoucnost pro 7.1 a více sestavy jinak na 5.1 zvuk stačí bohatě DD a ještě dlouho bude!
harmon3k (207)|3.12.2010 23:39
vivid.sk (11472)|4.12.2010 18:48
to su stare zname veci, ale dnes je moda 5.1 "bakelitakov" a spotrebiek, .... s tym uz nic nenarobis.

Paradoxne, kvalitne bedne su v dnesnej dobe jedina rozumna investicia, ktora nestrati hodnotu za 5 rokov 80%, ako napriklad TV.
IceDive1 (223)|4.12.2010 22:31
Hosi predavam vyborny Pioneer SC-LX70 v 100% stave. Cena len 500,-Eur.
harmon3k (207)|5.12.2010 14:54
[quote=vivid.sk;312185]to su stare zname veci, ale dnes je moda 5.1 "bakelitakov" a spotrebiek, .... s tym uz nic nenarobis.

Paradoxne, kvalitne bedne su v dnesnej dobe jedina rozumna investicia, ktora nestrati hodnotu za 5 rokov 80%, ako napriklad TV.[/quote]

rozhodl jsem se ze svuj 5.1 set prodam uz i ze nastala domaci situace ze musim usporit misto

Chtel sem se jen optat momentalne mam onky reviever 5.1 posledni model

Nebylo by lepsi pokud pujdu jen do sterea koupit nejaky reciever stereo ale v podobne cenove relaci.?

Nevim jak to presne je stim posilanim stavy v techto multikanal recieverech a jestli poznam zlepseni u toho stereo recieveru ktery by veskerou silu mel soustredit jen na ty dve repra.

Nebo je to tak ze i ten 5.1 resiver pri pouzivani pouze stereo ziska lepsi vlastnost anema cenu menit za stereo ?pripadne to jde i nejak lepe zapojit a vyuzit ty kanaly zesilovace co jsou urcene treba na sorround

diky moc za rady!
vivid.sk (11472)|5.12.2010 14:59
zavisi v akej venovej relacii sa chces pohybovat a hlavne - ake mas repro.

Ale obecne plati, ze AVR za 1000 euro polahky prehra stereo zosilnovac sa polovicu ceny (a mozno aj za menej).

Treba mat vsak na pamati, ze AVR ma digitalne prevodniky, HDMI vstup/vystup a navyse tuner, takze pri stereo zosilnovaci o vsetko toto prides.
harmon3k (207)|5.12.2010 15:09
[quote=vivid.sk;312426]zavisi v akej venovej relacii sa chces pohybovat a hlavne - ake mas repro.

Ale obecne plati, ze AVR za 1000 euro polahky prehra stereo zosilnovac sa polovicu ceny (a mozno aj za menej).

Treba mat vsak na pamati, ze AVR ma digitalne prevodniky, HDMI vstup/vystup a navyse tuner, takze pri stereo zosilnovaci o vsetko toto prides.[/quote]

JJ to prave sem myslel jestli neni nejaky stereo reciever s funkci co maji tyhle avr.
Pouzivam to na hd film,xbox,mp3 a podobne abych nemel v budoucnu problem s formatama a vse me to prevedl spravne do toho sterea.

Financne sem myslel neco kolem ceny onkya 508 jestli za ty penize nenajdu neco lepsiho kdyz by to nemelo 5.1 ,ale jen stereo.

Pripadne se optam jestli nevis.
jak se psal kdesi sem cetl to zapojeni bi amping bo jak ze na multikanalovejch av to jde nejak pripojit kdyz nepouzivas 5 repro ale jen dve.
ale nevim jak
potom to ma jeste a b moznost reprosoustav a lze takto to zapojit na a i b,el to asi stejne jede z jednoho zesilovace takze bych nevyresil nic v tomto se vubec nevyznam.
vivid.sk (11472)|5.12.2010 15:45
Stereo AVR existuju, ale skor by som volil vyssi model z druhej ruky, ak to chces primarne koli muzike a nechyba ti HDMI (ktore starsie AVR nemaju), tak napriklad toto:
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1323

Ale pre tvoje bedne je to prilis velky luxus. Teraz sa vela ludi zbavuje starsich (a dobre hrajucich) strojov, lebo nemaju HDMI a nepodporuju HD formaty, zial dnesna doba si HDMI viacmenej vyzaduje. I ked sa najdu jedinci, ktorym nechyba (napriklad ja :D).


S repro je to podobne - ak nemas vela penazi, kupuj z vypredaja (aj nove), a ziskas viac muziky za tie iste $. Jamo (ak sa nebavime o highend modeloch) na seriozny posluch muziky moc nieje (ak teda nepocuvas techno a podobne), ale na kino postaci.
harmon3k (207)|5.12.2010 15:58
[quote=vivid.sk;312438]Stereo AVR existuju, ale skor by som volil vyssi model z druhej ruky, ak to chces primarne koli muzike a nechyba ti HDMI (ktore starsie AVR nemaju), tak napriklad toto:
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1323

Ale pre tvoje bedne je to prilis velky luxus. Teraz sa vela ludi zbavuje starsich (a dobre hrajucich) strojov, lebo nemaju HDMI a nepodporuju HD formaty, zial dnesna doba si HDMI viacmenej vyzaduje. I ked sa najdu jedinci, ktorym nechyba (napriklad ja :D).


S repro je to podobne - ak nemas vela penazi, kupuj z vypredaja (aj nove), a ziskas viac muziky za tie iste $. Jamo (ak sa nebavime o highend modeloch) na seriozny posluch muziky moc nieje (ak teda nepocuvas techno a podobne), ale na kino postaci.[/quote]

http://www.hifipassion.com/stranky/dkvsst.php

jj proto sem psal ze mam ted jamo dk a chci to vymenit za stereo jen vyssi radu repro a to onkyo asi tedy necham dik za rady
harmon3k (207)|5.12.2010 16:30
[quote=vivid.sk;312438]Stereo AVR existuju, ale skor by som volil vyssi model z druhej ruky, ak to chces primarne koli muzike a nechyba ti HDMI (ktore starsie AVR nemaju), tak napriklad toto:
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1323

Ale pre tvoje bedne je to prilis velky luxus. Teraz sa vela ludi zbavuje starsich (a dobre hrajucich) strojov, lebo nemaju HDMI a nepodporuju HD formaty, zial dnesna doba si HDMI viacmenej vyzaduje. I ked sa najdu jedinci, ktorym nechyba (napriklad ja :D).


S repro je to podobne - ak nemas vela penazi, kupuj z vypredaja (aj nove), a ziskas viac muziky za tie iste $. Jamo (ak sa nebavime o highend modeloch) na seriozny posluch muziky moc nieje (ak teda nepocuvas techno a podobne), ale na kino postaci.[/quote]
prosimte posunuse stemahle oproti tem jamo s606
dika za zhodnoceni
http://elektro.bazos.cz/inzerat/7722141/JAMO-3XM-MADE-IN-DENMARK.php
koukam jen ze maji impendanci 4 ohm a u onkya je tusim 6-16 takze me to stejne asi av nesezere ze
vivid.sk (11472)|5.12.2010 23:20
V tvojom pripade by som vymenil aj Onkyo aj repro Jamo (a tie vyhliadnute X3M* urcite nekupoval, jedine ze by si na tom chcel pocuvat dance/techno. A urcite nie bez predchadzajuceho posluchu).

Najnizsia trieda AVR naozaj nie je vhodna na seriozny posluch muziky.


* ale musia byt starsie, kedze v Dansku sa Jamo nevyraba uz dost dlho... :D Za tak stare bedne je to prilis vela penazi. Ved dnes sa daju kupit nove bedne (so zarukou), pri vypredaji lacnejsie o 30%-50%.
harmon3k (207)|6.12.2010 11:59
[quote=vivid.sk;312586]V tvojom pripade by som vymenil aj Onkyo aj repro Jamo (a tie vyhliadnute X3M* urcite nekupoval, jedine ze by si na tom chcel pocuvat dance/techno. A urcite nie bez predchadzajuceho posluchu).

Najnizsia trieda AVR naozaj nie je vhodna na seriozny posluch muziky.


* ale musia byt starsie, kedze v Dansku sa Jamo nevyraba uz dost dlho... :D Za tak stare bedne je to prilis vela penazi. Ved dnes sa daju kupit nove bedne (so zarukou), pri vypredaji lacnejsie o 30%-50%.[/quote]
divej ja nemam moc penez a vim ze za to nedostanu moc muziky

Na reciever bych mel bud ten co mam onkyo 508 nebo v cene do 8000 kc koupil jinej stim ale aby umel nejnovejsi formaty a hdmi ...coz asi nic lepsiho za ty penize stejne nesezenu.pre stereo nemaji hdmi atd.

a repraky mam ten set jamo 606
a chtel bych poridit nejaka sloupky predni ktere budou lepsi ale zase se dostanu na max 10 000 kusu za ty dva kousky ..10 000 bazarove ceny.nvic aby mely aspon trochu slusny woofer abyh nemusel kupovat jeste sub ten co je na s606 me docela stacil
vic proste penez nemam a mit nebudu na to
Ivo Mašek (10205)|6.12.2010 13:34
Hoši, tady vaše srdce zaplesá a budete se hodně dlouho kochat (tedy, pokud jsou dotyční znalci):
http://hifiland.net/katalog/index.php?vyrobce=&id=hifi/receivery&hledej=&akt_str=1
Marlo79 (43)|6.12.2010 19:30
Mohli by ste mi doporucit receiver?
Miestnost 6x3,5m
Vyuzitie najprv len stereo 2.0 neskor mozno 5.0
Repro asi najskor Wharfedale Diamond 10.2 pripadne 10.4 neviem ci mi to nebude vadit ked maju bassreflex vzadu.

No a moj vyber AV receiver

Pioneer VSX-920-K
http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/VSX-920-K/specs.html

Denon AVR-1911
http://denon.co.uk/uk/Product/Pages/Product-Detail.aspx?CatId=83742842-dc75-4090-b169-b916700fd158&SubId=43eadffa-05fc-430a-a586-b5137428cc5f&ProductId=88ef4801-1a44-47c1-a95b-d4d9cd446121

Onkyo TX-SR508
http://www.eu.onkyo.com/products/TX-SR508.html
Yamaha rx v567
http://usa.yamaha.com/products/audio-visual/av-receivers-amps/rx/rx-v567_black__u/?mode=model
tjurny (496)|8.12.2010 16:05
[quote=Marlo79;312833]
Repro asi najskor Wharfedale Diamond 10.2 pripadne 10.4 neviem ci mi to nebude vadit ked maju bassreflex vzadu.[/quote]
Pokud nebudes met bedny blizko steny tak ne.
harmon3k (207)|9.12.2010 15:28
kubrt8 (47)|11.12.2010 17:32
Zdravim pani,

mam taky maly problem, vlastnim receiver Onkyo TX-SR508, bedne Magnat Quantum 603 a ako zdroj signalu mam zatial zapojeny Xtreamer Pro. Ked pustim nejaku skladbu hned na jej zaciatku po par sekundach akokeby receiver vypol na sekundu zvuk a potom urobi to iste este po par sekundach. Potom uz nic take neurobi - hra tak ako ma dalej. Neviete co by to mohlo byt?

PS: Xtreamer a receiver mam prepojeny optikou (nie koax).
dodomt (276)|11.12.2010 18:42
Mam 608cku prepojenu cez HDMI do XTR a HDMI do TV a vsetko ok. Zvuk slbucko pukne len prepinam jazyky alebo prechadzam po multimedialnych suboroch. Ale to mi pride ako nejaka ochrana alebo vypinanie zvuk...

dodo
tjurny (496)|11.12.2010 22:20
[quote=kubrt8;314186]Zdravim pani,

mam taky maly problem, vlastnim receiver Onkyo TX-SR508, bedne Magnat Quantum 603 a ako zdroj signalu mam zatial zapojeny Xtreamer Pro. Ked pustim nejaku skladbu hned na jej zaciatku po par sekundach akokeby receiver vypol na sekundu zvuk a potom urobi to iste este po par sekundach. Potom uz nic take neurobi - hra tak ako ma dalej. Neviete co by to mohlo byt?

PS: Xtreamer a receiver mam prepojeny optikou (nie koax).[/quote]
me v onkyo cvakaj ruzna relatka jak v telefoni ustredne. Mozna se prepina na direct nebo pure audio (odpina nebo pripina ruzne dsp procesory, equalizery, dekodery atd)
harmon3k (207)|13.12.2010 14:33
udelan dotaz na hlavni strane .sory
z77m (2)|16.1.2011 14:23
[quote=jarod72pm;308983]No a co jako?
To že umí převést neznamená že to receiver spracuje s toho HDMI protože levnější modely umí pouze propustit dál do TV ale nespracují ho!
Takže klídek borče ....[/quote]

Co znamená "pouze ho propustit dál do TV, ale nezpracuji ho"? Chystam se koupit AVR YAMAHA HTR-6130, pripojit s LG BD570 a STB Kaon KCF-B3000 HCO a to všechno do TV Panasonic TX-P42X10. Kdyz BD, STB pripojim pres HDMI k AVR a z AVR jednim HDMI do TV, nepujde mi zvuk (DD, DTS) do 5.1 sestavy? Budu muset zvuk přenést jeste přes optiku (z BD do AVR)? V tom pripade mi unika smysl HDMI u novejsich základních modelů AVR, oproti starsim bez HDMI. Tam bych to viděl jednoduše - obraz z BD do Tv přes HDMI, zvuk do AVR přes optiku. Poradí někdo, mam v tom trochu NHL..