Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

reproduktory

leko (78)|22.11.2010 11:33
Zdravim, chcel by som k tv a k recieveru onkyo /hodne starucky model 595/ stereo repro.
V cene tak max do 1500 eur. Rozhodol som sa pre stereo 2.0 radsej trosku kvalitnejsie ako lacny 5.1 set. Aj hlavne preto ze filmov co maju 5.1 zvuk pozeram za rok tak 3-4.

Rozhodujem sa medzi znackami a urovni ktora je pre hifistov nezaujimava. Ale aj tak by ma zaujimal nazor ci niekto nema skusenost, alebo by nevedel poradit.

Rozmyslal som medzi Magnat Metas XT 701 alebo JAMO C 807 alebo 809 pripadne YAMAHA SOAVO 1

Je to tak 50/50 tv a hudba.

Podla recenzii by tie yamaha soavo 1 mali byt velmi slusne, ale nepocul som ich. Nema to nahodou niekto doma ?

vdaka za porozumenie a pripadnu radu.
vomic (671)|22.11.2010 12:02
[quote=leko;308927]Zdravim, chcel by som k tv a k recieveru onkyo /hodne starucky model 595/ stereo repro.
V cene tak max do 1500 eur. Rozhodol som sa pre stereo 2.0 radsej trosku kvalitnejsie ako lacny 5.1 set. Aj hlavne preto ze filmov co maju 5.1 zvuk pozeram za rok tak 3-4.

Rozhodujem sa medzi znackami a urovni ktora je pre hifistov nezaujimava. Ale aj tak by ma zaujimal nazor ci niekto nema skusenost, alebo by nevedel poradit.

Rozmyslal som medzi Magnat Metas XT 701 alebo JAMO C 807 alebo 809 pripadne YAMAHA SOAVO 1

Je to tak 50/50 tv a hudba.

Podla recenzii by tie yamaha soavo 1 mali byt velmi slusne, ale nepocul som ich. Nema to nahodou niekto doma ?

vdaka za porozumenie a pripadnu radu.[/quote]

mě tohle vybírání repra přes forum přijde jako největší pitomost ... zvedni zadek, skoč do nějakého slušného hifi studia, řekni jim kolik chceš investovat a poslechni si na vlastní uši co ti nabídnou z tvého vlastního CD co máš rád a víš jak bys chtěl aby znělo.
Pak maximálně zjisti za kolik se tebou vybrané repro dá třeba koupit na netu a zkus jim ve studiu udělat nabídku ať ti to dají za stejnou cenu, většinou se dá dohodnout.

edit: každý má jiné uši a to co zní jednomu suprově může znít jinému uplně jinak
artam (1147)|22.11.2010 12:31
Suhlas s tym, co povedal vomic. Navyse, pokial je to len trochu mozne, dohodnut si individualne cas na posluch a priniest si svoj receiver. Kazdy typ zosilnovaca moze hrat na roznych reprakoch trochu inak.

Druha metoda, mnou osobne preferovana, je zapozicat si repraky voci kaucii (seriozny predajca reprakov s tym nema problem) a vyskusat si ich priamo doma tam, kde budu umiestnene. Velmi casto je priepastny rozdiel medzi posluchovym studiom a domacimi podmienkami v obyvaku.

A osobne rad priplatim nejakych par bubakov navyse voci internetovej cene, ked za to dostanem tieto sluzby navyse. :)
leko (78)|22.11.2010 15:57
jasne to co si napisal je pravda ja s tym suhlasim. Aj som sa snazil ;) v nay kde maju jamo ich maju zapojene tak ze zdroj signalu je zosik do ktoreho ide tv ... okolo je hluk takze o nejakom urcovani kvality sa tazko da hovorit. Skor som to mysll s tym radenim tak ci nahodou niekto tie repro nema ci nemaju nejaku zasadnu vlastnost ktoru su charakteristicke a ktora by mi ohla vadit/vyhovovat. Presne na to su aj recenzie v zasade. Ale ano mas pravdu kazde ucho je ine a kazdy sme v hudbe inak citlivy. Nepoznate nejaku diskusiu kde sa prebera audio, repro ?
vivid.sk (11472)|22.11.2010 16:04
len tam nesmiest prist a spytat sa co si myslia o repro JAMO C807 (ktore imho nie su vobec zle).
pekne citaj a uc sa :)
http://hifi.slovanet.sk/bb/