Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s výběrem

kadett (33)|16.11.2010 20:59
zdravím,
chtěl bych pomoct s výběrem tv.Rozhoduji se mezi Samsung PS50C550 a LG 50PK350.Vyplatí se připlatit si za Samsung?Osobně LG moc nemusím,ale jaký je mezi něma rozdíl?Díky moc
obor (147)|17.11.2010 00:55
[quote=kadett;307859]zdravím,
chtěl bych pomoct s výběrem tv.Rozhoduji se mezi Samsung PS50C550 a LG 50PK350.Vyplatí se připlatit si za Samsung?Osobně LG moc nemusím,ale jaký je mezi něma rozdíl?Díky moc[/quote]

Ja ti poradim , priamo z praxe. Rozdiel vo ficurach si vies pozriet na nete a tak sa rozhodnut v tom zmysle. Konecne rozhodnutie padne az tie telky uvidis nazivo vedla seba. Nevadi ze v predajni, to su zcasti!! len take dristy ze ziarivky..vela svetla... ved maju tie telky rovnake podmienky tak co, takze pre porovnanie rovnakych technologii to nevadi. Tam si vsimas farebne podanie, ostrost, a hlavene podanie ciernej a kontrastu. Moj laicky nazor je taky ze obe veci uzko suvisia - ked mas vystupujucu ciernu - (nie taku zatiahnutu sedym zavojom) - vtedy aj ostatne farby su zivsie-ale nie take ze prepalene, ale -jasne bez takeho zavoja. Do "obrazu" sa dostanes ked si pozries Panasonic G20, V20, VT20 - ako to ma vyzerat. Plus tebou vybrane aj ine porovnanave telky (plati len u plazmy!) vypni siet. vypinacom. Vo vypnutom stave tmavsi panel bude mat aj pri zobrazovani ciernu kontrastnejsiu. V podstate sa to dost tazko popisuje, lepsi je osobny kontakt.No ale co uz. Musi ti aj toto stacit. Odporucam spravit si nakupnu turistiku aby si nasiel predajnu kde tie modely maju. Ja som moju TV kupoval ako macku vo vreci v realu som nevidel, dal som na recenzie. Preto som kupil najvyssi model LG. Urobil som dobre, pretoze PK750 a ostatne v rade nizsie maju tie parametre (v reale co vidim) co pisem vyssie horsie ako PK950, ale PK950 je zas o nieco slabsia ako G20 a vyssie. LED/LCD nedokazem s plazmou porovnat, to by som musel mat doma, v predajni sa to neda, pre mna LED/LCD v predajnich ukazuju lepsie /v tej cen. kategorii ako sa bavime/ ako plazmy, ale to je naozaj tym prostredim. Zas LED/LCD medzi sebou sa da v predajni porovnat. Ale ako pisem vyssie, opakujem, plazma vs LCD vo vysvietenej predajni sa podla obrazu zodpovedne porovnat neda.
kadett (33)|17.11.2010 09:49
ok,no zkusím se po nich podívat a projít co nejvíc obchodů

Ještě bych se zeptal,jestli má smysl kupovat kabel hdmi 1.4 k těmto tv?přinese mi to něco?
kadett (33)|17.11.2010 17:08
tak jsem sondoval po obchodech,byl jsem ve dvou datartech,kde tyhle tv měli vedle sebe,ale měli to na blbým signálu,takže jsem nic nepoznal.Víc se mi ale líbí design LG,má tenčí rám.Ted jedna věc,nevím proč,ale zdálo se mi,že lcd tv mají lepší obraz jak plasmy nebo to neumí prostě nastavit.ty plasmy mají takový tmavší stíny,dokonce u několika tv bylo barevný podání úplně mimo.člověk měl nazelenalou pleť atd.Nevím no,hodně lidí říká,že plasmy mají lepší obraz,po dnešku si to teda nemyslím.Mě se nejvíc zamlouvá obrat LED lcd,ale ty jsou moc drahé pro mě.

Chtěl bych se ještě zeptat,jestli má k těmto tv využití hdmi 1.4?obraz to asi lepší mít nebude než přes starší 1.3
radho1121 (23)|17.11.2010 17:12
Chtěl bych se ještě zeptat,jestli má k těmto tv využití hdmi 1.4?obraz to asi lepší mít nebude než přes starší 1.3


stačí ty 1.3 skus si prečítať toto..https://www.tvfreak.cz/tisic-podob-hdmi/3666
psv1 (458)|17.11.2010 18:19
[quote=kadett;307992]tak jsem sondoval po obchodech,byl jsem ve dvou datartech,kde tyhle tv měli vedle sebe,ale měli to na blbým signálu,takže jsem nic nepoznal.Víc se mi ale líbí design LG,má tenčí rám.Ted jedna věc,nevím proč,ale zdálo se mi,že lcd tv mají lepší obraz jak plasmy nebo to neumí prostě nastavit.ty plasmy mají takový tmavší stíny,dokonce u několika tv bylo barevný podání úplně mimo.člověk měl nazelenalou pleť atd.Nevím no,hodně lidí říká,že plasmy mají lepší obraz,po dnešku si to teda nemyslím.Mě se nejvíc zamlouvá obrat LED lcd,ale ty jsou moc drahé pro mě.

Chtěl bych se ještě zeptat,jestli má k těmto tv využití hdmi 1.4?obraz to asi lepší mít nebude než přes starší 1.3[/quote]

Ono je to značka od značky. Např. Panasonic má pleťovku lehce nazelenalou, Philips např.zase hodně do červena. Dá se to trochu korigovat, ale rozdíly určitě jsou. Fakt je, že třeba pro mě je pleťovka dost určující a je to to první, na co se dívám, neboť je velice složité právě pleťový odstín rozumě vykreslit. Ostatní barvy jsou samozřejmě taky důležité, ale mě osobně je celkem jedno, jestli např. odstín modrého svetru je M42 nebo M43 (ty odstíny jsem si vymyslel - pro názornost).
panasonic650 (1124)|17.11.2010 18:27
[quote=kadett;307992]tTed jedna věc,nevím proč,ale zdálo se mi,že lcd tv mají lepší obraz jak plasmy nebo to neumí prostě nastavit.ty plasmy mají takový tmavší stíny,dokonce u několika tv bylo barevný podání úplně mimo.člověk měl nazelenalou pleť atd.Nevím no,hodně lidí říká,že plasmy mají lepší obraz,po dnešku si to teda nemyslím[/quote]
Ja mam plazmu doma a po navsteve obchodu by som povedal ze nastavenie obrazu v obchodoch zodpoveda ich snahe predat tu ktoru znacku ci technologiu a nie realitu. Jedine ako by si to asi mohol vydiet spravne je vypitat si dialkove od oboch a nastavit si obraz sam.
panasonic650 (1124)|17.11.2010 18:31
[quote=psv1;308001]Fakt je, že třeba pro mě je pleťovka dost určující a je to to první, na co se dívám, neboť je velice složité právě pleťový odstín rozumě vykreslit. Ostatní barvy jsou samozřejmě taky důležité, ale mě osobně je celkem jedno, jestli např. odstín modrého svetru je M42 nebo M43 (ty odstíny jsem si vymyslel - pro názornost).[/quote]
Inac pravda.... Rozumny pohlad na vec... plet je jedine co mam pozorovatel aku taku predtstavu ako by mala vyzerat. Ostatne pokial nemas doma ten isty sveter tak moze by kludne aj cerveny aj ked v skutocnosti je modry (naschval som prestrelil)...
psv1 (458)|17.11.2010 18:37
[quote=panasonic650;308006]Ja mam plazmu doma a po navsteve obchodu by som povedal ze nastavenie obrazu v obchodoch zodpoveda ich snahe predat tu ktoru znacku ci technologiu a nie realitu. Jedine ako by si to asi mohol vydiet spravne je vypitat si dialkove od oboch a nastavit si obraz sam.[/quote]

Ten rozdíl v podání obrazu je dán hlavně osvětlením prodejny. To samozřejmě vyhovuje více LCD. Nemyslím si, že by to byla jen snaha prodat nějakou konkrétní technologii, ale ten obraz pod těmy světlama tak fakt vypadá a myslím, že ani s ovladačem by se to moc nezměnilo. Když je tam ale evidentní rozdíl, tak je to pro většinu prodavačů/podavačů mnohem jednodušší, než tam lítat s jedním zákazníkem 40 min. a různě donastavovat obraz. Bohužel. Čest vyjímkám.
obor (147)|17.11.2010 20:06
[quote=kadett;307992]tak jsem sondoval po obchodech,byl jsem ve dvou datartech,kde tyhle tv měli vedle sebe,ale měli to na blbým signálu,takže jsem nic nepoznal.Víc se mi ale líbí design LG,má tenčí rám.Ted jedna věc,nevím proč,ale zdálo se mi,že lcd tv mají lepší obraz jak plasmy nebo to neumí prostě nastavit.ty plasmy mají takový tmavší stíny,dokonce u několika tv bylo barevný podání úplně mimo.člověk měl nazelenalou pleť atd.Nevím no,hodně lidí říká,že plasmy mají lepší obraz,po dnešku si to teda nemyslím.Mě se nejvíc zamlouvá obrat LED lcd,ale ty jsou moc drahé pro mě.

Chtěl bych se ještě zeptat,jestli má k těmto tv využití hdmi 1.4?obraz to asi lepší mít nebude než přes starší 1.3[/quote]

Ja som bol pred par dnami v DATART-e Zilina, v polovicke predajane, kde mali sustredene telky boli svetla shasnute a v prvej polovicke kde bola biela technika zapnute. Neviem ci vdaka tomu, lebo telky mali zapnuty obchodny rezim/kde sa dalo/ teda nastavenim asi tazko. dali sa v pohode porovnavat aj na SD signali ktory do nich pustali. To len na okraj, ze konecne predajna kde vedia co robia.
garb7 (1189)|17.11.2010 20:10
[quote=obor;308052]Ja som bol pred par dnami v DATART-e Zilina, v polovicke predajane, kde mali sustredene telky boli svetla shasnute a v prvej polovicke kde bola biela technika zapnute. Neviem ci vdaka tomu, lebo telky mali zapnuty obchodny rezim/kde sa dalo/ teda nastavenim asi tazko. dali sa v pohode porovnavat aj na SD signali ktory do nich pustali. To len na okraj, ze konecne predajna kde vedia co robia.[/quote]

Tak to dost riskují nebot polovinu LCD velmi těžko udaj.
obor (147)|17.11.2010 20:14
[quote=kadett;307992]tak jsem sondoval po obchodech,byl jsem ve dvou datartech,kde tyhle tv měli vedle sebe,ale měli to na blbým signálu,takže jsem nic nepoznal.Víc se mi ale líbí design LG,má tenčí rám.Ted jedna věc,nevím proč,ale zdálo se mi,že lcd tv mají lepší obraz jak plasmy nebo to neumí prostě nastavit.ty plasmy mají takový tmavší stíny,dokonce u několika tv bylo barevný podání úplně mimo.člověk měl nazelenalou pleť atd.Nevím no,hodně lidí říká,že plasmy mají lepší obraz,po dnešku si to teda nemyslím.Mě se nejvíc zamlouvá obrat LED lcd,ale ty jsou moc drahé pro mě.

Chtěl bych se ještě zeptat,jestli má k těmto tv využití hdmi 1.4?obraz to asi lepší mít nebude než přes starší 1.3[/quote]
U 1.4 je vyznamny rozdiel ze je tam funkcny spetny audiokanal, cize nielen Audio In aleaj Audio Out.

S tou pletovkou-bud sa s tym niekto hral a rozhasil nastavenia, alebo sa jedna o vadny kus. Preskumal som desiatky a desiatky placiek, ale nejake strasne farby som nikdy nikde nevidel.
Na prvy pohlad rozdiely su hlavne v kontraste obrazu-tie horsie TV maju obraz za takym sivym zavojom, i lepsich TV obraz akoby chcel vypadnut z obrazovky-proste blizsie k pohladu z okna. Potom druha vec je co robi elektronika so zdrojom signalu ci uz SD alebo HD. To ale tiez musis vidiet. Kazda telka ma aj manualne tlacitka na tele, treba to len vysmatrat a nepotrebujes ani DO. Ak si ta predavac vsimne co tam papres, tak o DO poziadas, bude na nom ci ta necha tak alebo sa bude unuvat. ;-)
kadett (33)|17.11.2010 20:34
děkuju za odpovědi.Jakou plasmu byste tea brali?

Rozhoduju e nakonec mezi LG 50PK350 a SAMSUNG PS50C530

Samsung bych radši.Měl jsem lcd LE40B550 a byl jsem s ní spokojenej.Klidně bych šel do LG,ale bojím se poruchovosti.U LG se mi líbí i design,má tenčí rám a je levnější o 2000kč než Samsung,tak stejně pořád nevím jestli se mě vyplatí si připlatit nebo ne,jestli tím něco získám.Hlavně tu tv budu používat na full hd filmy přes hdmi z pc.Taky by mě zajímalo jak jsou na tom tyto tv s přehráváním filmů z usb,jestli jsou tam nějáký problémy.Přehrávat fw mě nevadí.Jde mi hlavně o dobrý obraz.Poradíte teda?Obě tv bych koupil as v Datartu přes internet.Tam by kdyžtak nebyl probem s reklamací.díky moc
kadett (33)|18.11.2010 10:33
no radši půjdu do toho SAMSUNGa PS50C530,přece jen od samsungu mám plno věcí a nikdy jsem s ničím problém neměl.Nelíbí se mi ani to rozhraní co má lg a věci od LG jsem nikdy nemusel.Snad to bude dobrá koupě.Myslim,že Samsungy jsou na tom dobře jak výbabově,tak kvalitou i designem.JInak co jsem koukal,tak model c550 má oproti c530 navíc jen lan.Nevím k čemu to je sice,ale tuším,že na nějáký blbosti na netu,který stejně moc nebudou fungovat.