Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Struktura DVD na Externím disku

catina (12)|16.11.2010 14:46
Zdravím,
nevíte v jaké struktuře by měly být filmy ve formátu DVD na externím disku přes USB, aby je DVD rekordér nalezl (Samsung DVD-SH893). Pokud disk obsahuje divx filmy, tak to je v pořádku (vidí, přehraje). Ale složky filmů v DVD formátu s titulama nenalezne (hlásí Seznam titulů nenalezen).
V návodu jsem o tomto nic nenašel. A na netu se max. někdo zmínil, že mu to nalezne a funguje.

Zkoušel jsem např.: složka název filmu/video_ts + audio_ts ..nebo třeba i jen jeden film bez názvu a jen složky video_ts/audio_ts.

Jestli například nějak vytvořit "menu" které bude odkazovat na další složky?

Nemáte s tím někdo zkušenost?
jito (999)|16.11.2010 14:53
Hlavně TV musí podporovat formát Video TS-IFO,VOB atd.
Pokud ho nezná,tak s tím nehneš.Jedině "datové" soubory VOB přejmenovat na např.MPEG.Hrát to asi bude,ale nepustíš to celé jako DVD,pouze po souborech.
catina (12)|16.11.2010 15:07
Já to připojuji k DVD rekordéru.
A abych nemusel převádět dvd filmy (např. natočený z kamery) do divxu, tak jsem přemýšlím jak docílit, aby rekordér viděl na externím zařízení nejen divx filmy, ale i standardní formát DVD. DVD rekordér zná kontejner avi a divx. Takže jen čisté přejmenování VOB na mpeg by nepomohlo.

Protože pokud zvolím v rekordéru aby šel pro DVD film a ne pro divx, tak mi to napíše že seznam titulů nenalezen. Tak jestli to může být nějakým umístěním nebo třeba by se muselo vytvořit nějaký menu aby viděl kde ten nějaký title list je - což je ale zase nepraktické, pokud bych přidal film, tak bych to musel upravit i v tom listu:( a ani nevím jestli tohle je nějaké řešení.
panasonic650 (1124)|16.11.2010 15:30
Asi to ten rekorder nepodporuje... Jednoduche, mnou pouzivane riesenie pred HTPC bolo napalit DVD na prepisovatelne medium DVD+RW alebo DVD-RW. Ale to urcite vies vsakze ?
MartasKP (710)|16.11.2010 19:02
Ja bych rekl,ze ten prehravac podporuje DVD VIDEo jenom z placky.Coz je vcelku logicke.Jako bonus je prehravani dalsich formatu z externiho zarizeni.
Uprimne nerozumim tomu,proc vytvaris DVD VIDEO z kamery,kdyz ho potom chces prehravat z externiho disku.Proc tedy nevyrenderujes divx nebo avi rovnou a neprehravas to z toho disku.
catina (12)|18.11.2010 19:19
Podpora asi bude vážně jen z placky, což je bohužel logické, ale škoda, za pokus to stálo:)

A ohledně krkolomnosti:
Přiznávám že to dělám zřejmě trochu krkolomně, ale z důvodů, že hlavně přehrávám stará VHS rodinná videa do digitální podoby.
Z rekrodéru to dostávám na DVD-RAM to sestříhám, ale nenašel jsem zatím nějaký střihačský program, který by to nějak kvalitně vyhodil do divx (jedu na freewaru, takže to bude možní i tim) a na DVD mi nikdy nic nevydrželo dlouhodobě, takže mi přišel ext. disk jako docela dobrá volba - může se to přehrát na počítači tak i na tv vcelku rozumný kvalitě, protože i ty vshky maj už něco za s sebou.

A krkolomné v tom smyslu, že když jsem se snažil hledat všude možně i tady na foru, tak plno lidí má rady, ale potom se to zvrtne do toho, že většina obhajuje to svoje a stejnak nějaký postup který bude fungovat musí vymyslet člověk sám daním dohromady - to není myšleno nějak zle - spíš že mi to přijde kolikrát kontraproduktivní.
panasonic650 (1124)|19.11.2010 09:30
Prevodom do Divx-u stratis znovu kvalitu. Nechaj to radsej v mpeg ci v com to mas na DVD-RAM. Su programy co po zostrihani prekoduju iba frames okolo strihu a zvysok nechaju na pokoji. Ten by mohlo dokazat prehrat. Dobry zdroj na podobne veci pre mna bol vzdy videohelp.com
MartasKP (710)|19.11.2010 18:51
[quote=catina;308214]A ohledně krkolomnosti:
Přiznávám že to dělám zřejmě trochu krkolomně, ale z důvodů, že hlavně přehrávám stará VHS rodinná videa do digitální podoby.
Z rekrodéru to dostávám na DVD-RAM to sestříhám, ale nenašel jsem zatím nějaký střihačský program, který by to nějak kvalitně vyhodil do divx (jedu na freewaru, takže to bude možní i tim) a na DVD mi nikdy nic nevydrželo dlouhodobě, takže mi přišel ext. disk jako docela dobrá volba - může se to přehrát na počítači tak i na tv vcelku rozumný kvalitě, protože i ty vshky maj už něco za s sebou.
[/quote]

Neznam sice tvoje moznosti a asi vis co delas,ale nebylo by treba jednodussi prehravat to video z pocitadla primo na televizi aniz bys to musel komprimovat do divx ci jinych formatu.
catina (12)|23.11.2010 11:27
To: MartasKP
Jsem chtěl, aby se to mohlo přehrávat jak na TV tak PC, prostě když se někdo bude chtít podívat, tak to připojí k tomu co potřebuje, proto se to snažim dělat takhle podobojí.
ai (2993)|23.11.2010 15:55
Externi disk je dobra volba, ale DVD prehravac jako central hub na prehravani je spatna volba, moznosti prehravani ruznych formatu pres USB neni idealni.

Jdi na to jinak, porid si router a vsechno propoj do site, treba i wireless, pokud nechces draty, a vedle TV postav nejaky media player, ktery ti prehraje vselico co mas na sit pripojeno. Tedy prehravej pres network. Pointa je v tom, ze pak muzes jen dale jen rozsirovat, expandovat podle libosti. Ulozna data, prehravace, notebooky, PC, ktere maji taky vsechno k dispozici.
MartasKP (710)|23.11.2010 17:18
[quote=catina;309159]To: MartasKP
Jsem chtěl, aby se to mohlo přehrávat jak na TV tak PC, prostě když se někdo bude chtít podívat, tak to připojí k tomu co potřebuje, proto se to snažim dělat takhle podobojí.[/quote]

Ale to by taky slo,Propojit PC s TV pres HDMI kabel,proste si udelat z TV dalsi monitor.Je to ale dano vybavenim pocitace a TV.
---
Samozrejme je tu spousta dalsich reseni jako multimedialni centra a nebo LAN ci podobne sitove zapojeni.
catina (12)|27.11.2010 20:30
Vím o těchlech možnostech, ale je to děláné proto, aby se to dalo přehrát doma, na chalupě a tak kdekoliv. Kde tím pádem stačí nějakej jednodušší přehrávač nebo jen PC.