Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

prosím o radu - Xtreamer nebo IAMM NTR82 nebo jiný?

sensus (2)|15.11.2010 11:00
Zdravím všechny a snad mi poradíte nebo pomůžete v rozhodování.

Můj DVD přehrávač pomalu dosluhuje a hledám za něj zajímavou náhradu. Na něm jsem mohl sledovat maximálně obyčejné Xvid, občas jsem použil i DVD. :)

Nyní bych rád sledoval filmy v lepší kvalitě (720p). TV mám CRT Philips Cineos širokoúhlý televizor 32PW9551.

Původně jsem měl vyhlídnutý Xtreamer Pro nebo možná jen Xtreamer SW, ale padl mi do oka IAMM NTR82. DVBT tuner mi je zatím spíš k ničemu, ale možná v budoucnu se hodit bude. Nahrávání ze SAT by se občas hodilo, ale není pro mě prioritou. Jinak se mi velice zamlouvá možnost přehrávání streamů z archívu TV NOVA, PRIMA, atd. Nicméně to umí jak IAMM, tak XTREAMER. U IAMMu se mi ještě líbí displej na předním panelu, takže není nutné pouštět TV v případě přehrávání MP3 hudby. Na IAMM není moc chvály, ale to je už možná minulostí. Xtreamer je asi odladěn a podle všeho se spíš kupuje Xtreamer SW.

Celkově je pro mě asi tou největší prioritou přehrávání kvalitních filmů a použití českých titulků (sub, srt).

Zatím se zdá, že z vybraného je nejvýkonnější Xtreamer, ale mám obavu z hlučnosti větráčku, takže zajímavým se zdá SW, který má pasivní chladič. Pro propojení mé TV by byl asi zajímavější IAMM NTR82, protože má Component (Y Pb Pr) a ten mě i celkově hodně láká, ale z důvodu některých negativních příspěvku na netu mám z něj obavu.


Díky moc za reakce.
jarino1978 (8045)|15.11.2010 12:07
XTR PRO
zlababa (4)|16.11.2010 14:30
IAMM z vlastni zkusenosti nedoporucuji, mel jsem s nim jenom problemy
mel jsem tento model NTD38-HD
1hroch (865)|16.11.2010 16:19
zlababa: Jake problemy - uved konkretne.
zlababa (4)|16.11.2010 17:00
[quote=1hroch;307785]zlababa: Jake problemy - uved konkretne.[/quote]

- slaba podpora kodeku (u novejsich ripu)
- pomale odezvy systemu
- vytuhavani pri prehravani filmu
- po roce pouzivani se prestal detekovat interni HDD, nakonec jsem prisel na to, ze je to SATA kabelem, jenomze je tam delany kabel namiru je kratky a navic ma konektor do pravehlo uhlu, ale problem je v tom ze je zahnuty presne nadruhou stranu nez se prodavaji
- problemy byl i s detekci usb flash disku, nekdy nabehl nekdy ne

Uz ho mam asi rok pryc tak si na vsechno nevzpominam

Od te doby teto firme proste neverim, navic pokud clovek zavolal, nebo napsal na podporu tak porad rikali na vsechno ze to bude reseno nejakem nasledujicim firmware. Mezi tim to bylo 3x v servisu z vyse uvedenych duvodu.
Nakonec jsem to vratil a nechal jsem si vratit penize.
1hroch (865)|16.11.2010 19:06
zlababa: Diky. Dalsi MINUS do sbirky - pro IAMM.
sensus (2)|18.11.2010 08:01
Tak vyřešeno.

Rozhodl jsem se nakonec pro Xtreamer, ale pouze SW.
Pokud si neporadí se Samsung DEMO, tak to mi až tak nevadí. S ostatním by si měl snad poradit a pokud bude nějaká ta výjimka, tak neva. :)

Rozhodlo především ticho pasivního chlazení, malé plus je i velikost, takže se dá občas využívat i jako přenosný disk.

Díky všem za reakce.
1hroch (865)|18.11.2010 12:15
To bylo rychle! At dobre slouzi.
elmatador (3)|8.12.2010 10:16
Pánové,
prosím o popis hlučnosti pokud jde o IAMM NTR82. všiml jsem si v různých recenzích na různá multimediální centra, že si stěžují uživatelé na hlučnost. k čemu tu hlučnost mám přirovnat? je to jako počítač? je hlučnost zesilující s rostoucí zátěží? nebo je to hlučné jako větrák třeba plazmové televize, kde mám třeba 4ks a ani to skoro nevnímám?

děkuji. na základně vaší reakce se rozhodnu, zda Xtreamer SW či IAMM NTR82.