Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

převod MPG-2

mikalson (2)|15.11.2010 08:01
Ahoj

Potřeboval bych od vás pomoct.
Koupil jsem si od kamaráda videokameru, nahrává ve formátu MPG-2 tomu ale nerozumí W Movie maker. Zkoušel jsem video převést v programu SUPER ale všechny převody velice zhoršily kvalitu.
Proto jestli mi poradíte, čím převedu MPG-2 do něčeho čemu rozumí WMM aniž by se zhoršila kvalita, případně nějaký prográmek na střih videa který umí pracovat s MPG-2 a je česky (mám malinko jazykový bariéry)

velice děkuji za pomoc
Pavel_tempx2 (829)|15.11.2010 10:10
http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/zpracovani_videa/?g[f_licence]=Freeware&offset=1

sice není v češtině - VideoSpin

jinak koupit za 1tis. Kč Pinnacle
StD (8612)|15.11.2010 11:53
Zkus tohodle "všeználka", dneska je tady náhodou zadarmo, ale musí se nainstalit a zaregistrovat do uplynutí tam uvedeného času...

http://www.giveawayoftheday.com/aiseesoft-total-video-converter-6-1-08/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+giveawayoftheday%2Ffeed+%28Giveaway+of+the+Day%29
artam (1147)|15.11.2010 17:29
Ja teda neviem, ci pani predo mnou maju kristalovu gulu... ;)
Ale pochybujem, ze sa dockas rozumnej rady bez blizsej specifikacie.
[quote=mikalson;307472]Koupil jsem si od kamaráda videokameru, nahrává ve formátu MPG-2[/quote]
Co to je za kameru, ktora toci do MPEG-2? Nejaka HDV kamera? Alebo nejaky ten SD paskvil, co toci rovno na DVD placky?
[quote=mikalson;307472]...tomu ale nerozumí W Movie maker.[/quote]
Preco chces pouzit prave WMM? Alebo chces, aby vysledkom bol wmv paskvil?
[quote=mikalson;307472]...Zkoušel jsem video převést v programu SUPER ale všechny převody velice zhoršily kvalitu.[/quote]
No to sa nediv, neexistuje kodovanie zo stratoveho do stratoveho formatu bez straty kvality, navyse, ona velkost straty kvality priamo umerne suvisi s nespravnym nastavenim parametrov prekodovania (ktore si "klikacie" programy vacsinou nastavuju sami od buka do buka, a dost casto zle :)).
[quote=mikalson;307472]Proto jestli mi poradíte, čím převedu MPG-2 do něčeho čemu rozumí WMM aniž by se zhoršila kvalita[/quote]
Otazka, preco WMM uz padla. A k tej otazke "bez zhorsenia kvality" - to mas tak, zavisi od toho, ako clovek rozumie tomu co robi, t.j. zavisi to od stupna znalosti problematiky, inak je to do znacnej miery bud alchymia, alebo silne zavisle od poctu otcenasov a zdravasov, odriekanych kolenacky pred spustenim editacneho softveru. :D
[quote=mikalson;307472]...případně nějaký prográmek na střih videa který umí pracovat s MPG-2 a je česky (mám malinko jazykový bariéry)[/quote]
Bohuzial nemam prehlad o cesky mluvicich programoch, kedze zasadne pouzivam anglicke. Mozno Vegas alebo Pinnacle su v cz.
Neber to ako poucovanie ;), ale doporucujem ti naucit sa zakladnu anglicku terminologiu, pouzivanu v strihovych programoch. Bude to mat tu vyhodu, ze sa budes vediet orientovat v prakticky lubovolnom editacnom programe, kedze zakladne pojmy su u vsetkych tych programov viac-menej rovnake.