Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pěkná nová hračka od rippingu po kompresi - DVX

exTNT (1421)|21.2.2005 21:30
Sice asi zatím zůstanu u Gordian Knotu, ale velmi podobně a v některých ohledech líp (a v některých hůř) funguje DVX. Zatím jsem to neznal a docela mě to potěšilo - stránky má tady http://www.planetdvb.net/dvx/index.htm
Umí to od rippingu DVD až po kompresi do několika různých formátů, je to dost intuitivní a co na mě udělalo největší dojem, že se to nainstaluje v relativně "očesaný" podobě a když chcete zpracovat nějaký projekt, upozorní to na nástroje (kodeky apod.), které potřebuje a na kompu je to nenašlo a je tam tlačítko "Download", čímž se daný nástroj stáhne a pokud je třeba, tak i nainstaluje (některé se instalovat nemusí).
Teď jsem si s tím deset minut hrál a fakt to působí docela příjemným dojmem, vadí mi akorát, že jsem nenašel podobnou možnost ořezu otřepaných stran, jakou disponuje GK (je tam sice Preview, ale tam jsem ty otřepy moc neviděl, tak nevím), ani možnost postavit několik projektů do "fronty" a nechat je běžet přes noc, čímž ale netvrdím, že to tam není. Navíc to má o dost "přísnější" test komprimovatelnosti, takže např. Večerníček, na kterým jsem to testoval, mi to nutilo s VBR videa v dvouprůchodovým XviDu při rozměrech 544x400 přes 2500 kbps, přičemž mám vyzkoušený, že bohatě stačí 1100 kbps. Nicméně, když jsem mu zadl svoje hodnoty (tedy celkovou velikost 50 MB, audio mp3 VBR 128 kbps a video 2pass XviD VBR cca 1050 kbps), nijak to neprotestovalo a logicky to vyrobilo identický výsledek jako GK se stejným nastavením - tak jak tak to obojí používá VD, takže se ani nic jinýho nedalo čekat.
Takže kdo ještě není zvyklej na něco jinýho a hledá něco rychle zvládnutelnýho, celkem bych to doporučil k vyzkoušení.
Ras2 (79)|22.2.2005 00:01
Aj si to rozbehal? Dival som sa na to vcera, a ono to chce same stare verzie programov napr: DVDdecrypter 3.5.1.0, Xvid 1.0.2, DVD2AVI 1.5
exTNT (1421)|22.2.2005 00:14
:-) Já to zkusil na druhým kompu, kde okolo videa není prakticky nic, páč jsem se trochu bál, aby se mi to nepralo s vyladěným systémem... A tam se to chovalo mravně. :-E
vlada (3470)|22.2.2005 17:24
Já moc smysl těchhle programů nechápu. Radši si to udělam všechno sám, zabere mi to o 2 minuty navíc, ale mam nad tim kontrolu.
exTNT (1421)|22.2.2005 17:35
Já Ti to taky nenutím :-) , ale určitě sis všimnul, že sem chodí spousta lidí, kteří potřebují ripnout DVD nebo zkomprimovat MPEG2 a nechtějí se učit nastavovat všechno možný okolo. A pro ty by to mohla bejt docela užitečná varianta.
Ale jestli Tě to uráží, řekni modovi nebo adminovi, ať to smaže nebo hodí do Koše... :-E
vlada (3470)|22.2.2005 17:46
exTNT> Mě to vůbec neuráží a věřim, že někomu tohle může vyhovovat. Ale podle mýho názoru musí ten, kdo to používá stejně vědět, co dělá. Jinak se může dočkat nechtěnych výsledků. Jenom jsem chtěl sdělit světu, že mě program GK nikdy neuchvátil a ani se mi nezdál dost jednoduchý, aby oslovil laiky. Nenapadá mě prostě, jaká je cílová skupina uživatelů toho SW. Směřoval bych ho totiž spíš k pokročilejšim uživatelum, ale ty zase pudou spíš mojí cestou. Možná se ale pletu, už se mi to jednou kdysi taky stalo :-)
mirekv (7169)|22.2.2005 18:46
vlada
To je právě nevýhoda DivX/Xvid formátu, každý si to dělá, jak chce a podle toho to vypadá, někdy výborné (Bullbacku?), někdy hnus, Jesli GK pomůže, proč ne?
StD (8612)|22.2.2005 18:51
No já už to normálně s XviD vzdal (tu ztrátu času kontra výsledek), jen když si to někdo někdy výslovně vyžádá. Mpeg2 a ProCoder do standardních formátů to zatím jistí. Až bude něco lepčího a stejně "dostupného" na novinky ve světě A/V, tak se halt přizpůsobíme. :-)