Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 18 z 18

Téma: VD: OLED na vzestupu?

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Patnáctka za 32 tisíc. Já o ní vím. To není pořád ono. I monitory k PC se kupují větší. A ta cena za patnáctku je pořád hodně.
    Není problém vyrobit i mnohem větší úhlopříčky, no ale moc lidí na to mít nebude. Musí se rozběhnout seriová výroba, která produkt značně zlevní. Ovšem s tím se musí potlačit výroba současných technologií. Dalším faktorem je, že tzv. masám bude rozdíl mezi LED/Plasmou a OLED zcela ukradený. Vždyť ještě minulý rok mělo 70 procent českých domácností CRT. Ono se to z pohledu zdejšího magazínu / fóra sice nezdá, ale my jsme tu pouze kapkou v moři
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    OLED s velkými úhlopříčkami by mohly být v obchodech třeba hned (technologie není problém). Ovšem s cenou to bude hodně mizerné. Aby klesly ceny na přijatelnou úroveň, musí se vyrábět ve velkých sériích., aby se mohlo vyrábět a prodávat ve velkých sériích, musí se uměle utlumit výroba a prodej dosavadní technologie (LCD, Plasma), jako to svého času bylo u CRT. Lidem se musí vnutit poptávka po OLED (za přijatelnou cenu), protože kde není poptávka, nemůže být logicky výroba (pro koho, že).
    No právě a proč po několika málo letech znehodnotit investici v podobě linek na výrobu LCD a Plazem, když může ještě sloužit a vydělávat léta...
    Otázkou je, zda do toho neskočí nějaký nový výrobce, který ještě do výroby LCD či Plazem neinvestoval.
    Lidem vnutíš cokoli, uděláš-li tomu dobrou reklamu a cenu.
    Naposledy upraveno uživatelem martin_54: 01-12-2010 v 11:35

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Patnáctka za 32 tisíc. Já o ní vím. To není pořád ono. I monitory k PC se kupují větší. A ta cena za patnáctku je pořád hodně.
    Není problém vyrobit i mnohem větší úhlopříčky, no ale moc lidí na to mít nebude. Musí se rozběhnout seriová výroba, která produkt značně zlevní. Ovšem s tím se musí potlačit výroba současných technologií. Dalším faktorem je, že tzv. masám bude rozdíl mezi LED/Plasmou a OLED zcela ukradený. Vždyť ještě minulý rok mělo 70 procent českých domácností CRT. Ono se to z pohledu zdejšího magazínu / fóra sice nezdá, ale my jsme tu pouze kapkou v moři
    Nesmíš se ale koukat jenom z té naší české (v tvém případě sudetské...) doliny. Beztak jsme bezvýznamný trh. Např. při mé nedávné návštěvě Německa jsem zaznamenal, že i v příjmově průměrných rodinách (byl jsem ve 4) není jediný CTR. V obýváku většinou velká plazma (v jedné domácnosti navíc i projektor) a v ostatních pokojích (kuchyň, ložnice, děcák, pracovna...) menší LCD.

Při pohledu z mé české strany. Já jako ty němci. Moje maminka (důchodkyně) v obýváku, v kuchyni i v ložnici samé CTR + set-top-box... ;.)
    Naposledy upraveno uživatelem martin_54: 01-12-2010 v 11:34

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. OLED
    Od stani v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 430
    Poslední příspěvek: 31-12-2015, 17:14
  2. LCD/PLASMA/LED/OLED a 3D televize
    Od Ivo Mašek v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 06-10-2012, 05:44