Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poraďte

mpaulen (61)|11.11.2010 14:54
Mám dvě možnosti příjmu satelitů 23,5 a 28,2°. Buď na balkoně u bytu jako multifocus s jednou 80 cm parabolou, nebo nahoře na střeše, kde by byly dvě 80 cm paraboly na každý satelit, ale delší koaxiální kabel asi o deset metrů. Nevíte, která možnost zajistí signál s lepší kvalitou s ohledem na ztráty delším kabelem a ztráty při monobloku, kde se do jednoho ze dvou konvertorů odráží signál tak z poloviny paraboly. /Vlastně jako by tma byla jen jeho 40cm parabola/. Děkuji za radu
Dagy2 (3153)|11.11.2010 15:09
samozrejme 1 parabola, 2 samostatné LNB + Diseq.
kam ju dáš je jedno z hľadiska 10m káblu, to je žiadna vzdialenosť
hlavne ju namontuj tak, aby si na ňu dosiahol a mohol na nej očistiť sneh a chránil ju proti vetru

Neviem, kde si vyčítal, že pri 2-och LNB je parabola 80cm ako 40cm.
ak bude v osi 23.5 (100% signál) pre 28.2 budeš mať u 80cm paraboly 95% signál. Kľudne môžeš pridať ešte 19.2 na druhú stranu, aj ten bude so 100% signálom.
mpaulen (61)|11.11.2010 15:14
děkuji pěkně
mpaulen (61)|11.11.2010 15:21
jaště jednou se dagy zeptám, jestli jsem dobře pochopil, takže lepší kvalita signálu se zajistí jednou parabolou s multifocem jako dvě paraboly a dva samostané single konvertory + delší koaxiál děkuji za odpověď
Dagy2 (3153)|11.11.2010 15:51
Lepšia kvalita bude s dvomi parabolami.
Ešte lepšia bude ak použiješ dve paraboly o priemere 200cm, alebo keby si chcel distribuovať program pre SkyUK tak myslím sa používajú paraboly 5m a viac.
Ale to si robím srandu.

Ak sa bavíme o normálnom bezproblémovom príjme sat vysielania pre účely TV tak je jedna 80cm parabola s dvomi LNB úplne dostačujúca. Rozdiel signálu medzi 23.5E, ktorú mám v ose 85cm paraboly a 28.5E, ktorá šilhá je tak 1dB podľa merača v TechniSate. Toto je samozrejme orientačná hodnota, pretože jednotlivé transpondéry majú rôzny výkon a ťažko to takto porovnať. Ale v priemere je to tak.
Takže je otázka načo sú ti dve paraboly keď získaš napr 2% lepší signál, pričom pre bezproblémové sledovanie ti stačí aj 15% horší signál? Preto 2 paraboly sú vyhodené peniaze a práca.

Poz.: ak hovoríme o 28.2E pozícii tak hovoríme o programoch vysielaných Eurobird28.5E a Astra 2A/2B South stream !!!
Na zvyšné programy potrebuješ 200cm parabolu.
losos (2977)|11.11.2010 16:49
[quote=mpaulen;306645]jaště jednou se dagy zeptám, jestli jsem dobře pochopil, takže lepší kvalita signálu se zajistí jednou parabolou s multifocem jako dvě paraboly a dva samostané single konvertory + delší koaxiál děkuji za odpověď[/quote]

Odpověď jsi již dostal, já bych chtěl jen podotknout, že mnohem lepší řešení s tím umístěním paraboly na balkón bude, když si (asi za 1.000 Kč) přikoupíš DiSEqC motor, bude ti stačit jen jeden LNB a budeš moci přijímat programy z mnoha družic - podívej se na popis mého settingu pro Arivy na str. 73. (settingy.txt) ve vláknu o Arivě.

Nastavení paraboly s motorem je velmi snadné (postačí přístup zezadu), kdežto umísťovat na balkóně několik LNB bude asi velmi obtížné, pokud nemáš přístup žebříkem...
mpaulen (61)|12.11.2010 07:41
Oki, děkuji.