Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Topfield srp 2411

rado.h (52)|10.11.2010 15:16
Dobrý deň, chcem si kúpiť tento prijímač. Ak je tu niekto kto vlastní tento sat. prijímač, poprosím o Váš názor na jeho fungovanie a či sa kúpa oplatí. Momentálne sa predáva za cenu niečo málo cez 500€. Teraz vlastním Opensat XT9500, s ktorím som vcelku spokojný, ale nepodporuje funkciu nahrávania. No a keď mám investovať do nového, tak už chcem aj s HDD. Ďakujem, prajem pekný deň.
ivan_g (4)|19.11.2010 13:35
Mám jej cca 4 dny a jsem max. spokojen. Je to můj první satelitní přijímač ovládaní jsem zvládl bez problémů. Výborně zpracované menu, perfektní správa programů, mimořádně jednoduché časové nahrávání atd.
Dagy2 (3153)|19.11.2010 13:59
[quote=rado.h;306418]Dobrý deň, chcem si kúpiť tento prijímač. Ak je tu niekto kto vlastní tento sat. prijímač, poprosím o Váš názor na jeho fungovanie a či sa kúpa oplatí. Momentálne sa predáva za cenu niečo málo cez 500€. Teraz vlastním Opensat XT9500, s ktorím som vcelku spokojný, ale nepodporuje funkciu nahrávania. No a keď mám investovať do nového, tak už chcem aj s HDD. Ďakujem, prajem pekný deň.[/quote]
Tento nový TOP nepoznám, nechcem porovnávať, len zváž resp. prever tieto veci:
- Topfieldy nahrávali vždy programy v zakódovanom formáte ak si súčasne niečo iné pozeral. Výhodou síce bolo, že stačila jedna karta, ale potom nahrávky treba prácne znova prehrávať aby sa rozkodovali. Niekedy sa zmenili kľúče na karte a už sa nepodarilo program rozkodovať. K tomu bol vymyslený FW ktorý označené nahrávky v noci rozkódováva. Je to pomoc, ale z času na čas to zo začiatku nezafungovalo a prijímač musí bežať celú noc (hluk? spotreba el ?)
- Staršie typy značne hriali, pretože nemali od výrobcu ventilátor. Niektorí predajcovia ho tam montovali dodatočne. Tzn. problém so zabudovaním do menšieho priestoru, veže a pod. resp. pri použití CI-modulu, ktorý viac kúril ešte viac

Všeobecne ešte doporučujem preveriť:
- ak máš na tvojej telke teletext, ktorý chceš uchovať, zisti či vybraný STB "prepúšťa" teletext alebo musíš používať len jeho teletext. Ak áno na akej je úrovni
- či chceš aby sa správal STB ako dva tunery (síce v jednej krabici) alebo ako jeden
- hluk HDD prípadne ventilátora
- EPG na 7 dní v češtine a slovenčine je určite samozrejmosťou. Prípadne či ukladá EPG v noci na disk
rado.h (52)|19.11.2010 23:19
Ďakujem za odpovede. Našiel som aj recenziu k tomuto produktu tak niečo som sa z nej dozvedel. Iné je ale recenzia, kde je test krátkodobý a iné je mať priímač doma.

http://www.parabola.cz/clanky/3845/topfield-srp-2411-twin-pvr-hd-satelitni-prijimac/