Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kamera na rodinná videa

budo (2)|9.11.2010 21:43
Předpokládám, že s kamerami mají zdejší uživatelé větší zkušenost, než já. Ta moje = 0.

Rád bych se zeptal na doporučení pro výběr levnější obyčejné digi kamery. Narodil se nám synek a tak jsme uvažovali o kameře. Teď jsem náhodně koukl na bodový stav mé Shell karty a díval se, jestli by se za ty body dalo pořídit něco rozumného. Našel jsem kameru.
https://www.shellsmart.com/smart/catalog/ShowProduct.html?prodID=3&site=cz-cs&pId=3300283382&pType=c

Tak bych se rád zkušenějších zeptal, jestli taková koupě s tímto doplatkem má smysl a zda tato kamera za ty peníze je dobrý nákup na občasné natočení nenáročných rodinných scén. Případně pokud doporučíte lepší volbu ve srovnatelné ceně. Jinak jsem v jiném vlákně zahlédl názory, že kamera pod 10K není dobrá investice a je srovnatelná s mobilem. Máme mobily Nokia 52E a Samsung Star. Je eventuelní nákup takové kamery, jako je výše zmíněný Samsung C20, skutečně srovnatelný s videem natočeným na mobil a opravdu nemá takový nákup smysl? Děkuji, budo
Valkyrja Entertainment (362)|9.11.2010 22:21
Kupovat samsung kameru určitě smysl nemá. Za 10 000 nějakou Canon, třeba fs200.
MartasKP (710)|9.11.2010 22:52
Kazdy ti tady rekne,ze jsou to vyhozene penize.Castecne je to pravda.Proc asi tyto kamery nabizi Shell za nacerpany palivo a nebo Mountfield k sekackam? ... je to asi proto,ze jsou jinak neprodejne.
S touto kamerou moc parady neudelas,krom toho,pokud bys v budoucnu chtel video upravovat,trosku zapotis pocitac,ale to je asi dalna budoucnost.
Naucis se s ni trosku tocit a kdyz zjistis,ze te to bavi budes koukat po necem kvalitnejsim a nebude te trapit dat ji synkovi na hrani :D protoze nestala skoro nic.
V teto cenove relaci asi nema smysl nic vybirat.Mozna snad jen podle toho,jak ti padne do ruky ... a nebo jak bude ladit manzelce ke kabelce a nebo k laku tveho auta :D
Valkyrja Entertainment (362)|10.11.2010 00:28
MartasKP: To si nemyslím, Canon FS200 je slušná kamera a na aukru se daj do 10k koupit XM2.
MartasKP (710)|10.11.2010 08:21
Jo promin,tu jsem nejakym zpusobem prehlidl :D ... samozrejme se da koupit nejaka SD kamca z druhy ruky za vcelkus lusny penize.
Skoda,ze XH-a1 se porad drzi pporad mimo me moznosti.Ne ze bych tech 30-40 tis. nemel,ale pan "Kalousek" by mi to doma neschvalil.

Zpet k tematu ... zapomel jsem vcera poznamenat,ze bych se nebal v teto cenove relaci kamery od Canon,Sony,popripade Panasonic.
Pave1 (4279)|10.11.2010 21:01
dám stejné odkazy jako vedle ve vlákně, jde o slušné (byť levnější) rodinné videokamery s cenou cca 10,5 - 13,5k, pak je tam jedna lepší za 18k, kuk na odkazy (rozhodnout se ale musíš sám, na vlastní odpovědnost .-) ):

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=305112&postcount=8
budo (2)|11.11.2010 09:00
děkuji všem za názory