Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 15

Téma: Připojení reproduktorů k televizi

Nováček
    Registrace
    Nov 2010

Hezké pozdní odpoledne,

potřebuji
    propojit televizi ( http://www.srovname.cz/samsun…en/k.1...ice-comparison ) s reproduktory ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34893 ) . Zkoušel jsem to všemožnými způsoby, nicméně se nezadařilo. Proto vás žádám o podrobný návod, jak to udělat.

Předem děkuji za odpovědi

(Kabely všechny možné mám, stačí napsat co, kam a jak propojit)
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Stránka sice neexistuje, ale obvykle se výstup ze SCART1 u TV propojí s audio vstupem zesilovače, k čemuž si kup toto: http://satelity.nej-ceny.cz/37404/ka...repinacem.html (žlutý CINCH pak bude nezapojený). Některé TV pak mají samostatný audio výstup na CINCH konektorech (bílý a červený), takže v tomto případě ti stačí koupit kabel 2xCINCH<>2xCINCH

Nováček Avatar uživatele čmaja
    Registrace
    Nov 2010

Nevím co je to za televizi, ale vidím tam nápis samsung. Mám doma taky samsung a také jsem řešil problém s propojením reproduktorů, mám sice jen 2.1, ale zvuk, který se z nich line se libí mému uchu. Zezadu na televizi mám cinch červený a bílý, ale ty jsou pouze INPUT. Na zadním panelu jsem našel jen jediný konektor na zvuk a to optický. Bohužel tím má repro soustava nedisponuje. Měl jsem to zapojeny i do sluchátkového výstupu přes jack k3,5 -> 2xcinch, ale protože mají pro mně nesmyslně z boku sluchátkový vývod pod otvíracím krytem, tak když s toho lezl jack3,5 vypadalo to hnusně. Jako poslední řešení to mám připojeny k DVD přehrávači přes 2xcinch -> 2xcinch.DVD přehrávač je spojen s TV samsung.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

...a naviac tie repro nezapojis nijako tak, aby hrali 5.1. Maximalne stereo (resp 2.1 v tomto pripade)

Nováček Avatar uživatele hkstaripraha
    Registrace
    Nov 2011

Citace Původně odesláno od ?maja Zobrazit příspěvek
    Nevím co je to za televizi, ale vidím tam nápis samsung. Mám doma taky samsung a také jsem řešil problém s propojením reproduktorů, mám sice jen 2.1, ale zvuk, který se z nich line se libí mému uchu. Zezadu na televizi mám cinch červený a bílý, ale ty jsou pouze INPUT. Na zadním panelu jsem našel jen jediný konektor na zvuk a to optický. Bohužel tím má repro soustava nedisponuje. Měl jsem to zapojeny i do sluchátkového výstupu přes jack k3,5 -> 2xcinch, ale protože mají pro mně nesmyslně z boku sluchátkový vývod pod otvíracím krytem, tak když s toho lezl jack3,5 vypadalo to hnusně.
    Mám dotaz k ?maja, jaká byla reprodukce zvuku ze sluchátkového výstupu na ext.reproduktory?

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od hkstaripraha Zobrazit příspěvek
    Mám dotaz k ?maja, jaká byla reprodukce zvuku ze sluchátkového výstupu na ext.reproduktory?
    Do sluchátkového výstupu také mám (zatím!) připojené 5.1 repráky - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34893 a zvuk je opravdu neporovnatelně lepší. Nicméně připravuji se na koupi AVR, který bude s TV komunikovat přes optiku a zvuk bude zase o něčem jiném. Ale to si tady od kolegů nechám ještě při koupi poradit z praxe.

Nováček Avatar uživatele hkstaripraha
    Registrace
    Nov 2011

Citace Původně odesláno od bastlir Zobrazit příspěvek
    Do sluchátkového výstupu také mám (zatím!) připojené 5.1 repráky - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34893 a zvuk je opravdu neporovnatelně lepší. Nicméně připravuji se na koupi AVR, který bude s TV komunikovat přes optiku a zvuk bude zase o něčem jiném. Ale to si tady od kolegů nechám ještě při koupi poradit z praxe.
    Díky za odpověď, přesně toto v současnosti řeším a do budoucnosti také přechod na domácí kino s digitálním opt.vstupem S/PDIF (nebo AVR)

Je tu občas Avatar uživatele Arrow79
    Registrace
    Oct 2008

Ja mam Logitech Z-5500 pripojene cez optiku a je to ok. Samozrejme, povacsine sa vysiela len v DD 2.0, co je na skodu.. preto repraky pouzivam viacmenej len s WD TV Live.. AVR kupovat nemienim, logitechy v byte bohate stacia

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    ... obvykle se výstup ze SCART1 u TV propojí s audio vstupem zesilovače, k čemuž si kup toto: http://satelity.nej-ceny.cz/37404/ka...repinacem.html (žlutý CINCH pak bude nezapojený)...
    Dobry den,
    prepojil som TV (LG 42LN575S) s reprom tymto sposobom. Pri pozerani vysielania DVBT to funguje bezchybne, ale pri pozerani filmu z USB kluca, alebo videa na Youtube zvuk z vystupu nejde. V zakaznickom centre LG mi samozrejme neporadili, tak prosim o radu tunajsich skusenejsich uzivatelov. Da sa nejakou zmenou nastavenia, alebo inym sposobom dostat zvuk aj pri pozerani z USB a Smart funkciach?

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Nováček
    Registrace
    Jun 2011

Je mi to jasne, dakujem.

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Dobrý den,
    chci poprosit o radu ohledně připojení reproduktorů ze staršího domácího kina k Samsung UE48H6200.
    DVD přehravač je již nefunkční ale mám od něj docela kvalitní repro 5.1 ale jen s holýmy dráty.
    Je nějaký způsob jak těch 5 repro a subwofer dát do konektoru nebo převaděče,nebo něco atd. a následně do tv?
    Dík moc

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Mezi pasivními bednami a zdrojem signálu musí být zesilovač (ten byl před tím integrovaný v tom DVD přehrávači). Protože potřebuješ digitální propojení s TV a 5.1 kanálový zvuk, bavíme se tu o receiveru (AVR), navíc s možností připojení pasivního subwooferu. Zkus něco vybrat, ale před nákupem si zkontroluj podporovanou impedanci (ohm) vůči tomu, co je napsané v dokumentaci k těm bedýnkám.

http://www.alza.cz/audio-video/hi-fi...tm#f&pg=1&pn=1

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Tím digitálním připojením rozuměj prostřednictvím optického výstupu z TV. Koaxiální digitální výstup zřejmě tvá TV nemá.

Nováček
    Registrace
    Dec 2014

Má digitální audio výstup optický.
    Nakonec jsem se pokusil rozchodit alespoň jako zesilovač to dvdéčko a povedlo se. Jen mi zvuk z domácího kina jde pouze na ( nevím jak to napsat) tv zdroji kde mám programy z antény ale tam kde mám kabelovku což je hdmi 1 to nejde.
    (smart tv zatím nepodporují mého poskytovatele kabelovky)
    To asi nepujde co?

Podobná témata

1. Návrch rozmístění reproduktorů
    Od milvooki v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 18-12-2012, 00:25
  2. Bezdrátové připojení reproduktorů
    Od Rexx v sekci Bastlení
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 24-01-2012, 19:23
  3. Reakcí: 3