Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rada ohledně Hd vysílání

Petan80 (29)|8.11.2010 21:39
Ahoj,vlastním 37" LCdéčko od Samsungu a v současné době na něm provozuji Sd signál přes Dvb-t a mám v plánu příjímat HD programy a tímto Vás prosím o radu jaký připojení mám vybrat aby byl HLAVNĚ kvalitní obraz. Asi tak kvalitní jako je když se koukám na epg a v tý mini obrazovce běží obraz to nebude :-) ale určitě chci HD kvalitní programy,SD je sice koukatelný,ale není to ono. Nevím jestli je lepší UPC,jestli jejich digitál je dobrej,nebo IPTV nebo satelit,budu moc rád za vaše rady a názory!
vivid.sk (11472)|8.11.2010 23:22
Satelit (pozri ponuku skylinku, volitelny balicek HD).
Petan80 (29)|9.11.2010 09:30
Tak jsem na to koukal a vypadá to,že půjdu do satelitu. Je to asi nejvýhodnější,aspoň mám pro sebe dárek k vánocům :-) Jo a ještě se zeptám,občas na nově nebo ČT běží pořady v HD rozlišení,dá se to chytat i přes dvb-t?? Mě to pořád jede v SD rozlišení? Nebo jestli je třeba v telce něco nastavit,nevim nejsem v tom zběhlej?
Pavel_tempx2 (829)|9.11.2010 10:34
DVB-T HD běží jenom v Praze, Brně, Ostravě... je potřeba naladit multiplex O2

osobně bych raději šel do UPC (možná do jiné kabelovky), protože tam mají v HD české TV které ani na satelitu nejsou (Prima HD, Barrandov HD) + standart Nova HD, ČT HD, HD+

UPC má za 600Kč k základu 30 programů (5x HD) + další 50 programů (3x HD)
Skylink má v základu (zdarma) 23 programů (2x HD) + dalších 33 programů (7x HD) za 454Kč (HD zvlášť za 350Kč)
anwar (20)|9.11.2010 10:42
[quote=Petan80;306138]Tak jsem na to koukal a vypadá to,že půjdu do satelitu. Je to asi nejvýhodnější,aspoň mám pro sebe dárek k vánocům :-) Jo a ještě se zeptám,občas na nově nebo ČT běží pořady v HD rozlišení,dá se to chytat i přes dvb-t?? Mě to pořád jede v SD rozlišení? Nebo jestli je třeba v telce něco nastavit,nevim nejsem v tom zběhlej?[/quote]

Programy ve vysokém rozlišení v DVB-T lze naladit prostřednictvím pozemního digitálního vysílání v multiplexu 4, který provozuje společnost Telefonica O2. Něco o tom zde.
http://www.digizone.cz/texty/mapy-pokryti-multiplex-4-telefonica-o2/
Petan80 (29)|9.11.2010 12:37
Super,díky za odpovědi! Kouknul jsem teď na stránky UPC a za 300kč maj nabídku cca 30 programů včetně Nova,Prima,Čt,Barrandov v HD což je super + teď akce 6 měsíců za polovinu. Akorát nevim jestli,když mám v tv Dvb-C jestli budu potřebovat jejich setbox nebo ne?
Petan80 (29)|9.11.2010 14:41
Tak jsem teď pročítal fórum a zjistil,že pro příjem digitv od UPC mi stačí koupit CONAX CA modul + UPC kartu. Jen mě zajímá pokud si to objednám tak mi to pak nějak aktivujou nebo jak to probíhá? Teď jsem napojenej koaxiálem na společnou anténu a přijímám dvb-t,kam pak přepojím koaxiál nebo jak to potom probíhá potom co mi příde modul,jsem v tom uplný začátečník,tak předem díky za odpovědi a trpělivost :-)
vivid.sk (11472)|9.11.2010 14:57
Dobre si rozmysli do coho pojdes. Pri kupe modulu s kartou do TV prides o moznost timeshiftu a nahravania. A co sa tyka toho HD, nie je HD ako HD, pokial je to len upscale, tak ti to je nanic (i ked viditelny rozdiel k lepsiemu tam je). Na CT HD a NOVA HD tiez ide HD nativne len obcas (nepocitam do toho TN).
Petan80 (29)|9.11.2010 16:21
Aha,no ještě o tom všem popřemýšlím. A jak je to s klasickým digitálem SD je lepší kvalita přes dvb-t nebo dbv-c nebo je to na stejný úrovni?
Mayki07 (185)|9.11.2010 17:03
Já mám doma UPC kabelovku, nabídku STANDARD na rok za cenu STARTER. Sleduji HD vysílání Novy,ČT,Primy a nemůžu si stěžovat. V TV mám SMiT Conax Chipset Pairing CAM s kartou a setobox od UPC jsem zapojil dětem do pokoje. (Stejně neuměl zobrazit HD, jen za příplatek). Taky jsem uvažoval o satelitu, ale finančně nejvýhodněji mi zatím vychází UPC. Každopádně vybírej dobře... :-)
Petan80 (29)|9.11.2010 17:57
Tak asi nakonec půjdu do toho UPC,pořizovací cena i měsíční poplatky jsou fakt oproti satelitu mnohem výhodnější :-) A chci se zeptat,pokud objednám ten modul,dostanu automaticky i tu kartu od UPC? A jak pak probíhá aktivace a výběr programových balíčků? Musí taky někdo pak přijet ke mě domů mi pak předělat zásuvku? A jak je to s tím SMiT Conax Chipset Pairing CAM modulem,bude kompatibilní a plně funkční v Samsungu le37c650?
Mayki07 (185)|9.11.2010 21:56
Normálně si objednáš TV nabídku u UPC, pošlou ti domů technika, který ti možná vymění zásuvku, každopádně ti donese setopbox (který je zdarma) a vše ti zapojí. Až budeš vědět číslo smlouvy od UPC tak objednáš SMiT Conax Chipset Pairing CAM zde: http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm ,oni si ověří přes číslo tvé smlouvy od UPC tvou nabídku a pak ti poštou přijde karta. Tu stačí zastrčit do TV, naladit nové programy a už to fičí, nic složitého.
Petan80 (29)|10.11.2010 10:40
[quote=Mayki07;306291]Normálně si objednáš TV nabídku u UPC, pošlou ti domů technika, který ti možná vymění zásuvku, každopádně ti donese setopbox (který je zdarma) a vše ti zapojí. Až budeš vědět číslo smlouvy od UPC tak objednáš SMiT Conax Chipset Pairing CAM zde: http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm ,oni si ověří přes číslo tvé smlouvy od UPC tvou nabídku a pak ti poštou přijde karta. Tu stačí zastrčit do TV, naladit nové programy a už to fičí, nic složitého.[/quote]


Super,díky moc :-)
Petan80 (29)|10.11.2010 13:49
Ještě poslední otázka,bude ten SMiT Conax Chipset Pairing CAM fungovat i v mojí lcd le37c650?
deAngello (308)|10.11.2010 14:22
[quote]bude fungovat i v mojí lcd le37c650?[/quote]

bezobav naprosto spolehlivě