Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD Karaoke

yaso (304)|20.2.2005 16:30
Tak, před časem jsem tu řešil pár věcí okolo synchronizace textu atd, tak aby se dalo použít an dvd karaoke. ... První 3 dvd jsou na světě a řekl bych, že velice kvalitní. Jak po stránce videa, tak zvuku. Píšu a vracím se k tomu proto, že pokud by někdo něco podobného chtěl vytvořit, ozvěte se. Už to mám v malíku. Ať žije Vegas !!!! :-!!!
stayman (12393)|20.2.2005 19:14
V mailiku? Nic mi neprislo :-D
Pears (1027)|21.2.2005 02:38
Tak se rozepis tady.... jak jsi to dostal do maliku (mailiku) :-D
yaso (304)|22.2.2005 08:04
Je to trochu zdlouhavé. Pokud budete mít zájem, napiště, rozepíšu se. Výsledek opravdu stojí za to, a je to i pěkný dárek pro toho, kdo si rád zazpívá. Muzika je základ a Vegas tomu dodá šťávu po stránce vizuální. :-)
Pears (1027)|22.2.2005 09:28
Mame zajem. Rozepis se.
Fantas! (3016)|23.2.2005 15:42
yaso - to by ses mozna i divil ale dokaze tomu dodat stavu i po strance zvukove! :o)))))))
yaso (304)|23.2.2005 16:02
víš, ten zvuk není až tak věcí softwaru, ale hafdwaru. Abych byl přesnější, tak v případě, že pro hudební podklad využíváš midi, které musí proletět přes nějaký kavalitní zvukový modul a pak přes kvalitní zvukovku. Teprve pak přichází na řadu onen kvalitní soft. :-).
S tím popisem mi dejte ještě chvilku prosím čas. Hapruje nám tady připojení, takže jsem na netu tak všelijak. Díky. :-)
Fantas! (3016)|23.2.2005 16:53
Jo jo to mas pravdu, midi, to je zase o necem jinem... Ale doporucuji midi trosilinku nahalovat(myslim pokud to bude takova typicka wav sucharna, jak u midu byva bezne....) , at se trochu ztrati ta desna presnost a "Strojovost" :o) Je potreba to trochu slit...
yaso (304)|24.2.2005 09:37
[quote=Fantas!]Jo jo to mas pravdu, midi, to je zase o necem jinem... Ale doporucuji midi trosilinku nahalovat(myslim pokud to bude takova typicka wav sucharna, jak u midu byva bezne....) , at se trochu ztrati ta desna presnost a "Strojovost" :o) Je potreba to trochu slit...[/quote]

... sucárna je to proto, že to leze přes špatné zvukovky a čte informace o nástrojích ve špatných zvukových modulech - věř mi. :-)
MOJE (537)|24.2.2005 10:39
Keď máš kvalitne naprogramované skladby v MIDI XG formáte a kvalitné vzorky (modul) tak to ide ako ORIGINÁL (XG formát obsahuje aj HALY, ECHÁ .....).

Celkom dobrý zvuk išiel zo soft. modulu YAMAHA S-YXG 100 (neviem aká je teraz verzia), ktorý obsahoval aj VL syntézu.
Fantas! (3016)|24.2.2005 11:44
Chlapi toto vim...Midi jsem programoval v cakewalku a pak i v cubase s napojenim na klavesy yamaha (za asi 55 tisic...).O tech jednotlivych zvukach a jejich nastavenich halu, delaye atd vim, i presto ti to vzdycky poznam. Clovek, ktery nahrava zive a posloucha zivou muziku tak to proste pozna vzdycky... Ta presnost je "neprijemna" a neprirozena... Uznavam a pouzivam to, kdyz cvicim na kytaru. Tam je potreba si udelat presny podklad. Jo a na karaoke se to jeste da tolerovat, ale zivost kluci je zivost!
A tim koncim...:o)
yaso (304)|25.2.2005 09:23
[quote=Fantas!]Chlapi toto vim...Midi jsem programoval v cakewalku a pak i v cubase s napojenim na klavesy yamaha (za asi 55 tisic...).O tech jednotlivych zvukach a jejich nastavenich halu, delaye atd vim, i presto ti to vzdycky poznam. Clovek, ktery nahrava zive a posloucha zivou muziku tak to proste pozna vzdycky... Ta presnost je "neprijemna" a neprirozena... Uznavam a pouzivam to, kdyz cvicim na kytaru. Tam je potreba si udelat presny podklad. Jo a na karaoke se to jeste da tolerovat, ale zivost kluci je zivost!
A tim koncim...:o)[/quote]

Musím nesouhlasit. Ne teda se vším, ale musím. Například kytary děláme v midi přes midi převodníky na živo, takže ani ten zápis není strojově přesný, ale takový, jak to zahraješ. :-)
yaso (304)|25.2.2005 09:47
Takže to zkusíme shrnout a napsat níže, aby si to mohli udělat všichni fanoušci zpívání.
Základem je dobře, profesionálně udělaná midi s karaoke textem vepsaným do eventů. Věřte, to je základ! Nějaké originály ořezané v určitých frekvencích (umlčení hlasu), které znáte jak z audio věží, tak i softwarového prostředí jsou na nic ! Takže midi s textem. Dále budeme potřebovat nějaký soft, který nám onu midi přehraje i se zobrazeným textem. Já používám na tento účel soft VanBasco (http://www.vanBasco.com). Ten si nastavíme dle svých potřeb. Písmo, zobrazování řádků atd., atd. Pozadí za textem nastavuji na barvu a to modrou. Nezapomeňte taky nastavit čitelnost midi přes zařízení v PC. Jak už jsme psali výše - onen plechový zvuk budete slyšet vždy, pokud nemáte kvalitní zvukový modul. Ať už interní či externí. Pro ty, kteří s tímto bojují už dlouho a neví si rady, doporučuji softwarový zvukový modul. Například Yamaha XG50,100 atd. Pokud takto ale učiníte a proženete midi tímto softwarovým zvukovým modulem, nezapomeňte na to, že zvuk oproti textu bude se zpožděním. Zabývat se vysvětlením proč tomu tak je tady nebudeme. Můžeme probratb individuálně v jiném tématu.
Tak a jsme u záznamu. Potřebujeme dostat to, co nám krásně hraje a vypisuje texty na obrazovce PC do nějakého video formátu. Já jsem tady na Fraku lovil informace a softech, které by byly schopny co nejkvalitněji zachytit dění na obrazovce... Nakonec jsem sáhl po Windows media encoderu, který je intuitivní a i při neznalosti mnohého se dá rychle nastavit pro práci. Takže v tomto programu si zachytíte práci VanBasca (tedy song) a uložíte. Formát je wmv.
Zatím si chystáme jen zdrojové soubory, které použijeme ve Vegas.
Po zachycení videa, obrazovky, šperkuji to nejdůležitější a to zvuk ! Nahrávám zvukovou stopu zvlášť a to v 24b kvalitě. Odborníci na video a DVD, kterých tu je dost a dost, vám potvrdí, že datový tok zvuku by se neměl podceňovat, protože se výsledně dělí podle počtu kanálů, takže čím kvalitnější zdroj, tím kvalitnější výsledek.
Když mám vše připraveno, otevírám Vegas, kde je práce dle libosti. Většinou používám nějaké pozadí (pohybující se noty, plazma atd), pak vkládám vytvořené video po záchytu obrazovky, kde vytvořím průhlednost oné modré barvy v pozadí. Nakonec sesynchronizuji zvuk. Ač se to možná zdá zbytečné, dělám zvuk AC3 5.1 - zní to dobře.
Zbytek už je rozepsán jinde. MPG2+AC3 - autorizační program - DVD.
Neumím moc psát návody, ale klidně se ptejte. :-)
Fantas! (3016)|25.2.2005 13:04
Yaso - chces mi tvrdit, ze mas kytaru, kterou napojist do nejakeho midi prevodniku a potom to prevedes do not? Veril bych spis, ze si prepnes na klavesach zvuk kytary a potom to taky tak desne zni... Kytaru klavesy nenapodobi ! \/
Jo jinak s tebou souhlasi, ze kdyz zive hrajes na klavesach, tak ti to zaznamena presne, jak jsi to zahral... potom quantizaci a mas to jak stroj... To mas pravdu, na to jsem zapomnel...
Na cem ale trvam, ze to vzdycky(pokud skaldba obsahuje akusticke nastroje) poznam midi od zive zahrane skladby! A O TOM ZADNA! 8-)
Jinak pekny navod...