Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

USB rada

Robynson (0)|2.11.2010 14:46
Ahoj,vlastním TV Samsung LE37C650 a chci si v ní přehrávat bluray filmy přes usb a zajímal by mě váš názor jestli koupit HDD nebo Flash disk? Co jsem se někde dočet tak s HDD může být problém ohledně napájení,že to přes usb nemusí být dostačující a film se nepřehraje. A pak se chci zeptat jestli TV podporuje naformátování na NTFS,páč soubory větší jak 4GB zase FAT32 neveme. Díky moc za odpovědi,jsem v tom laik tak prominte moji neznalost.
kotydz (27)|2.11.2010 15:22
Já teda vlastním LE40B650, ale asi to bude fungovat stejně. Máš v podstatě 4 možnosti.

1) usb disk 2,5" - tuto variantu jsem zvolil já jako první, vše funguje tak jak má a funguje i přetáčení filmů atd. - nevýhoda: nutno přehazovat disky z pc k tv a zpět pro náládování filmů - to mě hrozně štvalo, disk přímo u TV
2) usb disk 3,5" - zřejmě to stejné jako 2,5" varianta - nehrozí problém s napájením - má vlastní. Nevýhody - viz 1) + navíc musíš mít další volnou zásuvku na elektriku
3) lan disk - já mám WD 1,5TB, po poslední aktualizaci DLNA serveru funguje už i přetáčení filmů, velká výhoda je že je přístupný na všechny TV a pc najednou, disk může být někde schován a není vidět. Nevýhoda: nepodporuje všechny formáty a u některých HD filmů nejde přetáčet film (musíš se na něj dívat najednou), rychlost disku
4) usb flash disk - nevidím rozdíl oproti 1)

Edit: u Bčkové řady se dal "hacknout" firmware a pak i lan disk fungoval jako " USB DISK", u Cčkové to asi zatím nejde
Edit2 - disk mám samozřejmě NTFS a vše v pohodě (oba disky)
Robynson (0)|2.11.2010 15:51
Super,díky za odpověď,myslím si,že vyčerpávající :-) Asi koupím zatím Flash disk 16gb to mi zatím stačí,ty HD filmy maj kolem 8-10gb. Jen mě zajímá jestli stačí jakýkoliv nebo musí být nějaký dražší aby se film nesekal,myslím třeba rychlost čtení apod. Co jsem koukal tak nejlevnější seženu do 600 stovek.
Robynson (0)|3.11.2010 19:34
Ještě by mě zajímalo,když stáhnu HD film v tom .mkv souboru a jsou v něm obsaženy titulky jestli mi to telka přehraje a pak pokud je ve filmu obsaženo více verzí dubingu jestli je možné si to v Tv vybrat jaký mi pojede. Moc díky!
Mayki07 (185)|3.11.2010 20:17
Zvukové stopy v MKV jdou přepínat pokud to pouštíš z USB, pokud přes DLNA tak ti bude hrát pouze první stopa a nic nepřepneš. Co se týče titulků tak ty budeš muset z MKV vyextrahovat a pojmenovat stejně jako video, jinak je nespustíš. To se týká jak USB tak DLNA. Dobrý návod na extrakci titulků najdeš tady... http://www.highdef.cz/menu/navody/MKVtoolnix/mkvtoolnix_part1.php
Robynson (0)|3.11.2010 21:20
Super,díky moc za odpověď. Filmy budu pouštět z flash disku takže to bude v poho,titulky vytáhnu,návod i prográmek dá se říct i pro "blbce" :-)
Petan80 (29)|5.11.2010 18:47
Taky jsem to zkoušel,podařilo se mi to extrahovat,ale když to pojmenuju stejně jako film,tak po skopírování na flešku mi to chce samozřejmě přemazat ten film co se jmenuje stejně,chci se zeptat jestli nevadí,když dám před to .mkv třeba jedničku? Načte to telka ty titulky?
vivid.sk (11472)|5.11.2010 19:12
neblazni, titulky musia mat priponu srt, nie mkv.
sirdo (1320)|5.11.2010 19:14
[quote=Petan80;305361]Taky jsem to zkoušel,podařilo se mi to extrahovat,ale když to pojmenuju stejně jako film,tak po skopírování na flešku mi to chce samozřejmě přemazat ten film co se jmenuje stejně,chci se zeptat jestli nevadí,když dám před to .mkv třeba jedničku? Načte to telka ty titulky?[/quote]

no ale tie titulky by mali mat priponu *.str a nie *.mkv, lebo inak si nedokazem predstavit preco by ti pri ich kopirovani na flashku k filmu malo dochadzat k premazaniu filmu...

edit: vivid bol rychlejsi pistolnik :D ...
Petan80 (29)|5.11.2010 19:45
To jsem si myslel,mi to bylo divný,ale použil jsem program mkvmerge označil jsem ten soubor titulku a měli příponu .mkv,tak nevim,jedině tu příponu přepíšu.
vivid.sk (11472)|5.11.2010 20:07
[quote=Petan80;305388]To jsem si myslel,mi to bylo divný,ale použil jsem program mkvmerge označil jsem ten soubor titulku a měli příponu .mkv,tak nevim,jedině tu příponu přepíšu.[/quote]


pozor na to, aby titulky neboli v kontajneri mkv. Samsung vyzaduje klasicky textovy subor vo formate:
[code]
1
00:02:17,440 --> 00:02:20,375
Senator, we're making our final approach into Coruscant.

2
00:02:20,476 --> 00:02:22,501
Very good, Lieutenant.
[/code]odkontroluj to v notepade predtym, inak sa budes zbytocne rozculovat, preco to nefunguje.
Petan80 (29)|5.11.2010 20:16
Hm,tak jsem to otevřel v tom poznámkovým bloku a jsou to samý nesmyslný znaky,ale pokud to pustím na PC s filmem tak fungují. Tak mám asi takovej pocit,že to telka neveme :-( Dají se nějak předělat?
vivid.sk (11472)|5.11.2010 20:20
pretoze to je v kontajneri mkv.

musis to vyextrahovat s utilitou MkvExtract, pripadne pouzit toto GUI

http://www.videohelp.com/tools/MKVExtractGUI
Petan80 (29)|5.11.2010 21:05
Tak jsem si stáhnul MkvExtract GUI 1.5. Musel jsem zkoušet více verzí,tamty mi házely nějaký chyby. Tak jsem to vyextrahoval v .srt souboru,ale ty dialogy nemám pod sebou,ale za sebou,tak to snad neva jo a občas tam jsou taky nějaký paobrázky,tak nevim.