Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Streamovanie zo satelit. prijimaca po ethernete (ako?)

svalent (1)|2.11.2010 08:42
Ahojte,
nenasiel som velmi pdobnu temu a ani neviem kde presne hladat ,tak skusim v tomto fore:

Vedel by mi niekto poradit ci existuje sat. prijimac , ktory by vedel po dekodovani posielat zvuk+obrazovy signal (napr v MPEG2 alebo 4) dalej po lokalnej sieti v dome s tym ze pri TV by som mal nejaky IPTV STB cez ktory by som stream previedol zase na obrazovku .
Cielom je mat viac TV (s prislusnymi STB, napr : http://asm.inshop.sk/inshop/aktivne-sietove-prvky/ip-tv/[id-ITB-3001-1-111E]-planet-itb-3001-iptv-set-top-box-lan-hdmi-full-hd.html ) a sledovat tak kanal na viacerych miestach (samozrejme by bola vhodna aj komunikacia STB->DVB-S aby bolo mozne prepinat kanaly). Do siete by pravdepodobne casom pribudlo streamovanie aj dalsich medii (bezpecnostne kamery, PC,....)
Staci mi aj nejaky link s problematikou (na jazyku nezalezi),
dakujem


Stano

PS: samozrejme sa mi jedna o cenovo dostupne riesenie... :)
panasonic650 (1124)|2.11.2010 14:30
Asi to nebude to co si sa pytal ale si ma nastartoval ku skusaniu satelitnej karty co mam v HTPC (vid podpis) a streamovanie cez LAN. DVB Viewer PRO ma funkiciu streamovania co sa mi zatial podarilo prehravat na druhom PC cez VLC. Som zvedavy ci a ako sa ti to podari.
Dagy2 (3153)|2.11.2010 15:07
kolegovi Panasonicovi práve bolo poradené zariadenie vhodné k tomuto vláknu. Neviem prečo pisateľ dal tip ale u vlákna k anténam.

"Příjem ze SATEL i DVB-T, CD, DVD, Hardisk 2 x karta výstup HDMI, nahrávky v plné kvalitě bez převodníku, foto, možno rozvést do dalších místností kde lze nezávisle volit jakýkoliv program atd. To vše mi splňí ReelBox Avantgarde ( test čas. STEREO/VIDEO 11/2009 ), v německých časopisech SATVISION---INFO SAT---DIGITAL FERNSEHEN VŽDY SEHR GUT. "
mikepad (37)|8.8.2011 17:19
Podařilo se mi rozchodit DVBViewer Server 4.8.1, mezi serverem na PC (hardware externi Skystar USB 2HD CI) a clientem na ntb pres domaci wlan sleduji TV. Vse perfektne funguje, i sdileni skylink karty. Avšak NEJDE ZVUK AC3 A AAC - presneji: pri naladeni stanice, ktera vysila v dolby ci aac (Didscovery HD, HBO HD, Filmbox HD atd.) zvuk proste zmizi. Obraz je perfektni. Pri prepnuti na stereo zvuk (pokud vysila) je vse OK. Kde muze byt zakopany pes?
mikepad (37)|8.8.2011 17:23
Ahojte vsichni,

podařilo se mi rozchodit DVBViewer Server 4.8.1, mezi serverem na PC (hardware externi Skystar USB 2HD CI) a clientem na ntb pres domaci wlan sleduji TV. Vse perfektne funguje, i sdileni skylink karty. Avšak NEJDE ZVUK AC3 A AAC - presneji: na wlan clientovi (ntb) pri naladeni stanice, ktera vysila v dolby ci aac (Didscovery HD, HBO HD, Filmbox HD atd.) zvuk proste zmizi. Obraz je perfektni. Pri prepnuti na stereo zvuk (pokud vysila) je vse OK. Kde muze byt zakopany pes? Diiiiky za jakekoliv rady... :-)
vivid.sk (11472)|8.8.2011 17:45
nastav si adekvatny dekoder Dolby Digital v DVBV - zalozka directX.
mikepad (37)|8.8.2011 20:09
To samozrejme byla prvni vec, kterou jsem delal... :-) vyzkousel jsem vsechny mozne varianty, renderey, volby A i B atd. atd. ..... a stale niccc... :-(
KamilZ (10277)|8.8.2011 20:50
vivid.sk (11472)|8.8.2011 20:51
aky mas zvoleny dekoder na DD ? Ja pouzivam AC3Filter alebo ffdshow, oba funguju vyborne = ziadny problem.
mikepad (37)|8.8.2011 21:27
...no tak ted zjistuju, ze faaakt je chyba nekde v dekoderech. Po nainstalovani DVBVieweru se zrejme nejak "pohadaly" kodeky a nemuzu ted prehrat .ts ani .mkv v Mediaplayeru Home Classic (predtim vzdy jelo - DXVA) . Ani v tom DVBViewer nejdou.
Ale ve VLC ted zkousim a vse JEDE!!!!! ????? Tak z toho jsem jelen...
vivid.sk (11472)|8.8.2011 21:31
VLC ma vlastne dekodery (ako aj MPC). Ty potebujes nainstalovat do systemu nejake directshow filtre, aby si ich mohol pouzivat v DVBV. Takze sup, stiahni AC3filter a nainstaluj.
Ivo Mašek (10205)|8.8.2011 21:33
[quote]
Ale ve VLC ted zkousim a vse JEDE!!!!!
[/quote]
Přehrávač VLC totiž používá své kodeky a je nezávislý na tom, co dalšího je v PC. Proto je VLC velmi ceněn a nic lepšího snad ani není. A pokud něco nepřehraje VLC, tak to už musí být někde v PC "havárie".
mikepad (37)|8.8.2011 21:40
Jo jo, zkusim. Snad to nejak nenarusi moje CoreAVC kodeky. Pouzivam je uz strasne dlouho a jsou perfektni - hlavne kvuli DXVA v Mediaplayeru Home Classic....
vivid.sk (11472)|8.8.2011 21:43
Nenarusi. AC3 filter je len na zvuk. CoreAVC je uz aj relativne zbytocny, kedze aktualna verzia MPC-HC vie vyuzivat akceleraciu cez DXVA aj na Nvidia kartach :)
mikepad (37)|8.8.2011 23:58
...diky za rady i pomoc, nainstaloval jsem AC3 filter a ostry obraz i zvuk svisti po me ubohoucke wlan zatim skvele...i HD..vzhledem k zastaralym verzim ovladacu preventivne nainstalovany i posledni Realtek HD, MPC (opravdu jiz vali DXVA bez nejakych velkych nastaveni), i VLC jsem obnovil. Graficke ovladace nVidia byly instalovany minuly taden.

Jsem docela prekvapen, jak DVBServer v DVBVieweru facha. Pritom pres wlan data ze Skylink karty sdilim z Arivy, tedy vlastne do meho ubozacka ntb taham data ze dvou mist: z PC, kde je EXTERNI prazdna DVB-S "karta" - a pak jeste pres acamd a vplug z karty Skylink, ktera je jinde v siti ve ctecce Arivy 200HD. Obraz se (zatim) neseka, jen je treba nedivocit a neprepinat z jedne druzice na druhou moc rychle. HD programy streamuji zatim skvele. Navic jeste spoustim zkusebne programy i z DVB-T interni karty, ktera je v PC.
Toz tak...jeste jednou diky vsem...