Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ProCoder 2 - artefakty na červených plochách

manok (21)|19.2.2005 20:24
Mám další problém s ProCoderem 2: na červených plochách je velice výrazné kostičkování, a to i při konstantním datovém toku 7800!!! Spíše než, že jsou vidět kostičky, to vypadá jako pruhy tmavší a světlejší, které by daly jakžtakž překousnout při statickém obrázku, ovšem v pohybu je to hnus. :-(((

Nevíte, co s tím?

Já mám na ten ProCoder nějakou smůlu. Přitom mám od Canopusu střižnu a další software a se vším jsem spokojen.
stayman (12393)|19.2.2005 23:31
Aky mas zdroj??? DV??? Pouzi MCMEnkoder1.4.2, alebo rovno plugin vo Vegase...
ai (2993)|20.2.2005 00:24
Nejedna se v tomto pripade o nejakou plochu s gradientem?
Kde barva se pozvolna, nepatrne meni v jiny odstin, to potom dela u vsech barev, to je obecne problem nebo skoro nemozne to enkodovat do mpeg2 z DV avi.
Tem enkoderum zrejme chybeji ty barevne informace ,ktere chybi uz i v DV avi (zachovane jsou jen vsechny jasove), to je jen ma uvaha, neni to nicim podlozene.
manok (21)|23.2.2005 16:28
Jedná se o přímý export z Premiery Pro 1.5 přes ProCoder 2, tedy zdroj je Canopus DV.

(viz předchozí problém: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=2296)

O gradientní plochu se nejedná. Dělá to na všech výrazně červených plochách.

Přemýšlím, že vyzkouším jiný encodér. Poradíte mi? Nejlépe by měl mít i plug-in i do Premiery Pro 1.5, abych to mohl exportovat rovnou. Případně napíšete link? Díky.

P.S. Stejně musí být někde zakopaný pes: jaktože všichni říkáte, že je Procoder nejlepší, v testech vychází jako jeden z nejlepších a já s ním mám takové problémy - musím podotknout, že jen při exportu z DV na MPEG, s jinými formáty, co jsem zkoušel, jsem neměl problém.
lacc (45)|12.3.2005 11:20
Môže byť "problém" s vysokým kontrastom u TV. Zníž kontrast a malo by to byť OK. Ak je zdroj miniDV.