Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WD Element Play

Teffel (198)|31.10.2010 19:53
Zdravim.vie niekto o nejakej rezenzii??..vlastni niekto tento multimedialny prehravač..ake su s nim skusenosti...nič poriadne som o ňom doteraz nenašiel...dik
Teffel (198)|3.11.2010 02:54
ozaj tu ešte nema nikto žiadne skusenosti s tymto multimedialnym diskom???!!!
peatro (1054)|3.11.2010 12:17
pokud vim, tak tento prehravac nema sitove pripojeni, takze trochu o nicem
Teffel (198)|3.11.2010 17:20
[quote=peatro;304701]pokud vim, tak tento prehravac nema sitove pripojeni, takze trochu o nicem[/quote]
pre mňa je zase to sieťove pripojenie o ničom.nepiš blbosti ked tvoje priority su ine.na sietovom pripojeni si vôbec nezakladam,nikdy by som to nevyužival.a ked si to vôbec nemal ani v ruke ,tak už vôbec nič nepišiš semto.
ide mi o to jaky je tam čip,či zvlada v pohode VollHd.myslim treba si sa vyrovna trebars Popcornu A 200.či netrha z obrazom.pri prehravani videi v jednotlivych kodekoch,jak su na tom zvukove stopy a tak ďalej..
ai (2993)|3.11.2010 18:05
mel by byt to same jako WDTV Live Hub s omezenimi, tedy krome toho Ethernetu jeste zjistit co vypustili, ja tedy nevim zrovna
koupis si to zrejme , kdyz potrebujes jen zazracnou malou bednicku i s diskem uvnitr na playback , je to vhodne jako darek, kdy darujes nekomu video, jen zapne, zapoji do TV a vybiras video nebo i pro sebe , ovsem je treba si zjistit jak to video tam dostat, pres USB a jak na to, jestli jen propojis s PC a pujde to, ponevadz jen propojit WDTV Live treba s PC nejde, nebo jde ?, aby si nakonec stejne nepotreboval externi disk atd..
Teffel (198)|3.11.2010 18:59
[quote=ai;304798]mel by byt to same jako WDTV Live Hub s omezenimi, tedy krome toho Ethernetu jeste zjistit co vypustili, ja tedy nevim zrovna
koupis si to zrejme , kdyz potrebujes jen zazracnou malou bednicku i s diskem uvnitr na playback , je to vhodne jako darek, kdy darujes nekomu video, jen zapne, zapoji do TV a vybiras video nebo i pro sebe , ovsem je treba si zjistit jak to video tam dostat, pres USB a jak na to, jestli jen propojis s PC a pujde to, ponevadz jen propojit WDTV Live treba s PC nejde, nebo jde ?, aby si nakonec stejne nepotreboval externi disk atd..[/quote]
ani ty si to nemal v ruke.. pripaja sa to k PC jak externy disk.tak tam nahraješ data-uvadza vyrobca.ja sa tu jasne pytam či to zvlada VollHD video bez trhania tak ako Popcorn A 200.s WDTV to velmi neda porovnavať..v Element vraj tam ma novy čip.-vraj..ale vlastne som to už aj tak objednal lebo s tym 2T diskom sa mi to zdalo velmi vyhodne..tak si to otestujem..:))))tak asi to tu nema nikto tak často..
deAngello (308)|3.11.2010 23:40
[quote=Teffel;304829]..ale vlastne som to už aj tak objednal lebo s tym 2T diskom sa mi to zdalo velmi vyhodne..tak si to otestujem..:))))[/quote]

jj otestuj novinku B-) snad bude šlapat "no problem" vše v pohodě (VOB/ISO,mkv+titles aj.)
dle popisu i ceny nevypadá marně ...u vás za kolik E verze 2T?
Saxel (2279)|4.11.2010 08:15
Mě se to zařízení jeví jako nepraktické. PC mám v jiné místnosti než TV, takže pokud bych chtěl něco přidat na disk přehrávače, musel bych odpojit kabel hdmi, odpojit optiku a vytáhnout ze zásuvky napájecí adaptér, přenést krabičku i s adaptérem k PC, atd, atd.
Teffel (198)|4.11.2010 14:41
maš pravdu trocha.:)ale neviem si predstaviť jak dlho trva prekopirovať takych 24G cez ten Ethernetovy vstup!!! 2 dni??! :)no neviem,nemam s tym žiedne skusenosti. aj tak prioritna je pre mňa kvalita obrazu
Teffel (198)|4.11.2010 14:44
[quote=deAngello;304958]jj otestuj novinku B-) snad bude šlapat "no problem" vše v pohodě (VOB/ISO,mkv+titles aj.)
dle popisu i ceny nevypadá marně ...u vás za kolik E verze 2T?[/quote]
ja som to objednal za 150 Eur plus pošta..uvidime co to dokaže :)
matusco (376)|4.11.2010 16:29
[quote=Teffel;305053]maš pravdu trocha.:)ale neviem si predstaviť jak dlho trva prekopirovať takych 24G cez ten Ethernetovy vstup!!! 2 dni??! :)no neviem,nemam s tym žiedne skusenosti. aj tak prioritna je pre mňa kvalita obrazu[/quote]

Sam vravis, ze s tym nemas ziadne skusenosti. A ked ti niekto zo skusenostami radi, ze chybajuci ethernet je minus, tak ho osocujes, aby sem radsej nic nepisal...

Predstav si, ze sa v robote cez web rozhranie pripojis na svoj MM Player a nechas ho, nech na interny disk stiahne 30GB film. Vecer prides domov, zapnes TV a pozeras... Pri WD Element na toto mozes zabudnut, vsetko don budes tahat cez USB.

Ja som na svoj Xtreamer 24GB film tiez este nekopiroval. Bud to Xtreamer prehral rovno z nazdielaneho priecinka v PC alebo si Xtreamer sam cez torrent client-a stiahol pozadovany obsah na svoj disk. Xtreamer som vyhodil na chodbu (s priamou viditelnostou), nech mi nic nehuci pri TV a vsetko don sukam bud cez ethernet, alebo ho cez web rozhranie nastavim, nech si vacsi obsah stiahne sam. Neexistuje, aby som pri nom stal a pripajal ho cez USB...

Ale mas pravdu, WD Element som v rukach nemal. Staci mi vsak info o tom, ze nema ethernet - tym padom ma pre na cenu ako externy disk s pridanou hodnotou = prehravanie MM obsahu. To v podstate aj je, takze ak potrebujes externy disk a ako bonus k nemu prehravanie MM obsahu - WD Element je super (pokial prehraje to, co slubuje). Ak hladas MM player, ktory obsahuje interny disk - poobzeraj sa po niecom inom.

PEACE...
Teffel (198)|4.11.2010 18:03
ja neosočujem nikoho len vravim, že sa musi pozerať na potreby a možnosti uživateľa.ja tento prehravač stejne musim často prenašať lebo byvam na dvoch miestach a hlavnym uživatelom su aj tak hrby deti ktore v kuse chu čumieť na tie iste rozpravky dookola.samozrejme že aj ja si rad pozriem nejaky film vo VollHD kvalite..a mne ide hlavne o to,aby tento prehravač tuto kvalitu obrazu poskytoval.takysto mam segru s detmi ktora nema ani šajnu ani jak sa tie filmy tam davaju.tekže stejne jej musim všetko nahrat ja doma a podať dalej...takže sa nečuduj keď ma otravuju vyjadrenia "nezaujimave a nedobre lebo nema Ethernet.. a čo ja viem.jak som vravel ,ze keď niekto nema rovnake uživatelske prednosti,tak to neznamena ,že pre toho druheho je to nezauijmave,blbosť...a načo by mi bola nejaka "budka" s Ethernetom ked to bude zobrabrazovať Blu-ray filmy v mizernej kvalite.neviem čo vlastnia tyto tu čo pišu.a ked už nebudem spokojny s kvalitou obrazu u WD El.Play.tak dam to segre ktorej kvalita obrazu je ukradnuta,hlavne že sa tam nacpe všetko možne ..a vela...a ja si kupim Popcorn A-200 ktory zaručene poskytuje tie všetky spomynane vymoženosti ....takže preto vravim navprv pozeraj NA POTREBY UžIVATELA A potom nech tu pisu blbosti či je to zaujimave pre niekoho alebo nie !! :)a v konečnom dosledku je aj tak rozhodujuca cena....a vobec to nemusi byt "len nejaka pridana hodnota nejakeho extr HDD",ked tento"HDD" poskytuje možno celkom dobru kvalitu obrazu BD filmov...PEACE :)
matusco (376)|4.11.2010 23:37
[quote=Teffel;305122]ja neosočujem nikoho len vravim, že sa musi pozerať na potreby a možnosti uživateľa...[/quote]

OK, OK, beriem.

Potom ked ti to dojde tak sem napis minirecenziu, myslim, ze sa najde viacero ludi, ktorych to bude zaujimat.
ai (2993)|5.11.2010 05:00
Teffel - zminujes se o BD filmech , ve specs vidim vsude vypustene DTS http://www.wdc.com/wdproducts/library/UM/ENG/4779-705045.pdf , oproti WDTV Live Hub, kde to jeste je - http://products.wdc.com/library/UM/CZE/4779-705046.pdf , ty udaje jsou vzdy na konci
Teffel (198)|5.11.2010 14:47
[quote=ai;305221]Teffel - zminujes se o BD filmech , ve specs vidim vsude vypustene DTS http://www.wdc.com/wdproducts/library/UM/ENG/4779-705045.pdf , oproti WDTV Live Hub, kde to jeste je - http://products.wdc.com/library/UM/CZE/4779-705046.pdf , ty udaje jsou vzdy na konci[/quote]
všimol som si.vraj tyka sa to MKV suborov.ale nove priručky uvadzaju DTS 2.0 dolby, prehrava.uvidime čo novy Firmware opravuje.a ked ani to nepomôže,tak je programček na kovertovanie zvukovovej stopy z DTS na AC3..uvidime..pohrame sa..už je to na pošte :) ked to bude moc blbe,ide to naspäť..:(
Teffel (198)|8.11.2010 18:03
tak som to vyskušal.zo zvukom DTS nieje problem pokial sa pripoji player cez Tooslink k nejakemu DTS receiveru.prehravanie mkv suborov 1080p normalne.aj ostatnych suborov MPEG ....mp4 ..ale najhoršie je že neprehrava subory MTS!!!(aj keď to poniektory prerdajcova uvadzaju!!)..je to viac než blbe ,lebo neprehrajem videa z mojej HD kamery...!!alebo da sa tomu nejako pomôcť?
ai (2993)|9.11.2010 02:15
Teffel - ted jsem si neco procet, narazil jsem na toto:
http://community.wdc.com/t5/WD-Elements-Play/bd-p/elements_play, ten prehravac ma nejaky jiny chipset, a je to celkem nepovedene, nebo nedoladene, pisou tam i problemech z 1080p24 a dalsi veci. Jako uzivatel uz tri prehravacu, WDTV1, WDTV Live, WDTV Live plus ti muzu rict, ze WD vpodstate firmware nikdy nevyresi, pouze treba neco , ale zase nefunguji veci co fungovaly. Toto je jejich 1. fw na novem chipsetu, vypada to, ze slabsim, a maximalne se to zlepsi v druhe hardwarove verzi, jestli nejaka bude. Mohl bych se mylit, ale sance jsou zrejme male. Mozna ho uplne stahnou. Best Buy ho stahuje ze stranek.
Navic ten prehravac ma primo nejake feature, ze stahuje video z videokamer , a jak pises, jestli to presne naopak,ted to nefunguje co funguje uz u predchozich jejich produktu ...
Teffel (198)|9.11.2010 02:48
diky ai...rano ho hned balim a posielam späť .mne stači len to ,že nepodporuje ani spomynane MTS subory a to už nehovoriac o DTS ,škoda pisania.kupim Popcorn A-200 ten by mal šlapať...aj ked tu na fore ho zase nikto nikde nespomyna....
Teffel (198)|9.11.2010 02:51
ešte poznamka:ja som tam dal novy Firmware a je akosi pomalši!!!!!!!to čo že je..preč s tym!!
peatro (1054)|9.11.2010 19:28
nevim , kazdy porizuje Xtreamer Pro, asi za 4000,- ta nejlepsi volba na trhu, ted dokonce se rozjely TV archivy NOVA, BARANDOV, PRIMA, TV online tam jsou nejake, o prehravani samotnych videi neni treba nic rikat, slape perfektne, navic tam je funce NAS a moznost 2 disku + umi 5.1 profil s 16 reframes, pracuje se na zlepseni Jukeboxu a ma mit Operu s podporou Flash pro internet
ai (2993)|9.11.2010 23:56
[quote=peatro;306238]nevim , kazdy porizuje Xtreamer Pro, asi za 4000,- ta nejlepsi volba na trhu, ted dokonce se rozjely TV archivy NOVA, BARANDOV, PRIMA, TV online tam jsou nejake, o prehravani samotnych videi neni treba nic rikat, slape perfektne, navic tam je funce NAS a moznost 2 disku + umi 5.1 profil s 16 reframes, pracuje se na zlepseni Jukeboxu a ma mit Operu s podporou Flash pro internet[/quote]

Me neni jasna jedna vec, full screen z tech internetovych archivu, ..., prehravac primo preposle to video na full screen, nebo se to deje pres nejake rozhrani (prohlizec treba), nebo se jeste zeptam takto, kdyz vezmu original wmv file a ten samy budu streamovat z internetu, budou oba stejne kvalitni v konci na screenu zobrazovace? (samozrejme dostatecny bandwith a jinak zadny bottleneck na ceste)
Teffel (198)|10.11.2010 19:19
[quote=peatro;306238]nevim , kazdy porizuje Xtreamer Pro, asi za 4000,- ta nejlepsi volba na trhu, ted dokonce se rozjely TV archivy NOVA, BARANDOV, PRIMA, TV online tam jsou nejake, o prehravani samotnych videi neni treba nic rikat, slape perfektne, navic tam je funce NAS a moznost 2 disku + umi 5.1 profil s 16 reframes, pracuje se na zlepseni Jukeboxu a ma mit Operu s podporou Flash pro internet[/quote]

neviem...Popcorn A-200 ma nejaky dobry čip a tym aj určiťe dobru kvalitu obrazu....u toho Xtreameru neviem čo je NAS ,Jukebox,a Opera s podporou Flasch..neviem jake je toma využitie v vpraxi..ked môže nekto ,nrch to vysvetli..diki
jarino1978 (8045)|10.11.2010 21:29
[quote=ai;306314]Me neni jasna jedna vec, full screen z tech internetovych archivu, ..., prehravac primo preposle to video na full screen, nebo se to deje pres nejake rozhrani (prohlizec treba), nebo se jeste zeptam takto, kdyz vezmu original wmv file a ten samy budu streamovat z internetu, budou oba stejne kvalitni v konci na screenu zobrazovace? (samozrejme dostatecny bandwith a jinak zadny bottleneck na ceste)[/quote]

- prehrávač ti pošle video ako full screen, je možné aj obraz zmenšiť, alebo zväčšiť ( napr. roztiahnuť 4:3 pre 16:9 TV ) . Proste presne tak, ako keby si sa díval na video z HDD. Rovnako je to aj v prípade Youtube.
- čo sa týka napr. wmv file, čo si uviedol, obidva budú v rovnakej kvalite
- sám som dosť prekvapený z toho, že obraz z archívov TV ( Nova, Barrandov ), alebo rôznych online TV je po schrúmaní cez XTR PRO na plackách prijateľný, resp. vcelku kvalitný, pri niektorých napr. hudobných online TV kvalitnejší, ako napr. z DVB-S...
- čo sa týka online podpory, tak určite žiaden iný player nemá toľko možností a takú užívateľskú komunitu, ako práve Xtreamer. Je tam toho fakt strašne veľa....
- čo sa týka prehrávania HD/SD, osobne si tiež myslím, že nemá konkurenciu. Obraz dokonca vo viacerých prípadoch pokoruje PS3, či sa jedná o kvalitu upscalingu SD/HD, alebo v kvalite HD videa.