Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zablokovaná SD pamět karta

maarkii (65)|30.10.2010 17:04
Prosím pomoc.
Již několik let používám ve fotáku SD kartu a i pravidelně formátuji.
Po posledním stahovaní do PC, se nedaří fotky jak smazat z karty tak nové nafotit.SD karta je chráněna proti zápisu i smazání.(jak píše)
Přitom jsem nic takového na SD kartu neinstaloval.
Nejde s ní udělat nic ani naformátovat.
Existuje nějaký program na odblokování karty?
Díky.
Pitomec (10211)|30.10.2010 17:20
Pokud není na boku té karty posunutá zarážka proti blokování, tak asi můžeš tu kartu už leda vyhodit do koše.
maarkii (65)|30.10.2010 18:09
Není,ale u karet co tak spojuje nějaké vývody-kontakty na výstupu-vstupu karty ne?Takže by šlo je spojit vodičem třeba...
Jak může karta používaná pár let odejít?Ani jsem ji nikdy neměl plnou...
Pitomec (10211)|30.10.2010 18:18
Můžeš to kuchnout a podívat se, jestli ta blokace není nějaká kleklá...
A proč by nemohla odejít? Třeba flashku už jsem vyhazoval 2x (z těch 5, který mám) a karty jsou na tom stejně. Akorát tady je člověk obvykle dřív nahradí nějakou větší kapacitou, takže ho to moc nemrzí.
maarkii (65)|30.10.2010 18:25
Ta karta nemá ten přepínač, tak nevím zda a co po rozdělání propojit.
Zlobí mě to proto že ta 2GB karta stála cca před 3 roky 500Kč....
Navíc v ní zůstali uložené fotky které jdou normálně stáhnout, ale nejdou smazat ani automaticky mazání po stahování Win.Ani přímo ve fotáku a nejde ani na PC ani fotáku naformátovat.
Za.raní čínani
Pitomec (10211)|30.10.2010 18:36
Kartu zlomíš vejpůl a už tam ty fotky určitě nebudou :D Jinak tragédie to samozřejmě je, ale dneska se všechno dělá na 2 roky záruka a dost. Naštěstí u té karty za pětikilo to není nic vážnýho, já bohužel podobně dopadl s myčkou Baumatic za 17t.Kč, která zdechla 2 měsíce po záruce, oprava by byla dražší než myčka nová, takže jsem ji šel zakoupit :((
maarkii (65)|30.10.2010 18:50
Tak karta původně měla blokovací páčku a ta se zlomila a díky vyčůranému umístění kdy asi při zasouvaní do čtečky se páčka současně posunula do zadu a ulomila tak i přepla na blokování zápisu i mazání.
Už jsem ji opatrně kuchnul zboku, ale čipy tam jsou dva a hned od kraje, takže se hned 4 kontakty odlepily...karta už je v koši.
A novou už nechám jen ve fotáku, i když stála jen 100.

Myčku nekupovat nejlíp žádnou, stejně je v ní taky plno dílů z číny a ty nikdy moc nevydrží za tu cenu.
Lidi si kupují auta,elektroniku,bílou techniku narvanou elektronikou s x funkcemi které jim prodejci a reklama vychválí do nebe a přitom čím více doplnujících funkcí a elektroniky tím více poruch a nevratných drahých oprav co se nevyplatí.Proto raděj bez funkcí, jen základ co je vymyšlený i sto let a basta.
Pračku 20let si bez probléma vždy opravím sám,čerpadlo,motor ložisko, těsnění, žádná za.raná elektronika.