Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

MPEG pro DVD rovnou z VD

bflm (18)|19.2.2005 17:09
Omlouvam se jestli se to jiz nekde popisovalo, ale nepodarila se mi najit kloudna odpovet...

mam zgrabnuto z TV do MJPEG avi a chtel bych rovnou z VD za pouziti filru vytvorit rovnou mpeg vhodny pro authoring DVD.

Jak aplikovat filtry vim, jen jako compression mi to nabizi secko mozny ale ne treba CCE, Procoder nebo TMPGenc.
Je nutny nejdriv komprimovat s pouzitim filtru zase do mjpeg avi a pak solo do mpegu pres zminovane softy nebo to jde secko nejak najednou?
Diky
mirekv (7169)|19.2.2005 17:15
VDub má funkci Frameserver, který pak načteš v enkodéru. Návod na VDub viz sekce Návody (nebo někde tam).
vlada (3470)|19.2.2005 18:22
bflm> Trochu si něco nastuduj. VD neumí ukládat do MPEGu. CCE, ProCoder nebo TMPGEnc nejsou kodeky, ale samostatný kompresní programy. Kodek pro MPEG-1/2 nemůže existovat už z toho důvodu, že to nejde vrazit do AVI kontajneru. I když FFDShow to umí, ale to je ona pověstná vyjímka potvrzující pravidlo :-)
Koukni případně na moje stránky na návody a možná tam najdeš, co tě zajímá.
Vláďa
bflm (18)|19.2.2005 19:07
s tema kodekama to je jasny :)....a ted jedna nejasnost:
kdyz mam to zgrabnuty avi v mjpeg a chci na nej aplikovat filtry bez ztraty kvality tak mi to nabizi ve VD jen variantu "full processing" a muzu vybrat nejakej kodek.Mam vybrat zase mjpeg nebo uncompressed?kdyz vyberu mjpeg tak ten mjpeg zdroj se bude znova komprimovat mjpegem? :-) .
vlada (3470)|19.2.2005 19:14
Ty to uložíš pomocí frameserveru. To je ve svej podstatě nekomprimovaný video. Akorát že to funguje tak, že VD vytvoří vždycky jenom to políčko filmu, který zrovna encoder potřebuje. Tim pádem to nezabírá místo na disku. Můžeš to zkusit taky přes filtry Avisynthu, to je další frameserver.
Koukni na ty návody na mojí stránce, hlavně Nahrávání z TV a Avisynth.
bflm (18)|19.2.2005 19:50
no tvuj web jsem uz probeh kdyz jsem zacinal grabovat :).Ve VD je "Start frameserver" tak to dam, nejak pojmenuju a co pak?, vsude mam samy nuly a nic se nedeje.....
vlada (3470)|19.2.2005 22:15
Uložíš to do souboru *něco*.vdr a ten by mělo být možný otevřít ve většině encoderů. Musíš předtim samozřejmě ještě nainstalovat patřičný "Handler", jak píšu na svych stránkách. Samozřejmě po celou dobu komprimace musí bejt VD puštěnej, protože "servíruje" snímky encoderu.
Pokud by to z nějakýho důvodu nefungovalo, zkusil bych to ještě prohnat přes AviSynth skript. To mam odzkoušený, rovnou z VD sem to nikdy nezkoušel, ale teoreticky by to mělo fungovat taky.
Brko (201)|20.2.2005 00:25
Ano, na 100 % to funguje v CCE a v TMPGEnc - to mám odzkoušené.
bflm (18)|20.2.2005 11:53
dikes, presne to jsem potreboval vedet a zkusil jsem to hnedka v CCE.Jen asi posledni 2 otazky:
1, dojde k aplikaci VD filtru pred tim nez to VD posle enkoderu?
2, pokud bych ve VD chtel jen aplikovat filtry a do mpegu to previst az treba jindy, tak cim to mam komprimovat?
mirekv (7169)|20.2.2005 11:59
bflm
1. ano
2. VDub má funkci "Save processing setting", kam si uložíš veškerá nastavení a po čase znovu natáhneš video a ono nastavení.
bflm (18)|20.2.2005 14:29
Diky vsem....