Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zpožďování zvuku po kompresi

mstejska (53)|30.10.2010 15:06
Mám problém s kompresí videa.
Mám nahraný pořad z televize DVB-T uložený jako TS (zkoušel jsem i MPG (MPEG2)). Při přehrávání je zvuk s obrazem synchronizován v celém programu. Při převodu pomocí AutoGK do avi (XviD) nebo MeGui do mkv (x264) se zvuk za obrazem začíná opožďovat. Ke konci pořadu je to i pár vteřin.
Nemáte představu čím by to mohlo být? Nebo aspoň nasměrovat, kam se podívat, co zkontrolovat?
Nedělá to u všech pořadů, ale asi tak u třetiny.
K nahrávání používám DVBDream (umí nahrávat více kanálů naráz, pokud jsou v jednom bloku).
PC je dost rychlé. (Phenom II 955 @3.5GHz + 4GB RAM)
Tuner: Hauppauge HVR3000.
Díky za všechny nápady.
StD (8612)|30.10.2010 15:26
Nazdar, především uveď, jestli mluvíš o SD nebo HD streamech... Pro začátek. Jestli SD, tak já si všechny streamy z TS nejprve konvertuji na Program Stream a teprve pak s tím pracuji (Womble)

P.S. Druhá otázka je, proč to (zprzněné z broadcastu) dál prznit rekompresí, ale to je na dlouho...
mstejska (53)|30.10.2010 18:53
Je to SD, normálně z DVB-T televize. Womble MPEG VCR používám na ořezání reklamy. A kompresuju to z MPEG2 do XviD nebo H264 kvůli úspoře místa. 1200kbit/s se mi zdá jako dobrá kvalita (rozdíl nevidím ani na 50" plazmě, spíš se mi to zdá lepší) a ušetřím asi 2/3 místa.
PS napadlo mě, že může při kompresi být nastaven jiný frame rate pro video než byl originální. Teď zkouším jestli by šlo nějak porýpat abych se trefil na původní frame rate. Dříve mi to nědělalo, ale to jsem nahrával ve WinTV (orig program ke kartě do hauppauge).
StD (8612)|30.10.2010 20:26
[quote=mstejska;303912]Je to SD, normálně z DVB-T televize. Womble MPEG VCR používám na ořezání reklamy. A kompresuju to z MPEG2 do XviD nebo H264 kvůli úspoře místa. 1200kbit/s se mi zdá jako dobrá kvalita (rozdíl nevidím ani na 50" plazmě, spíš se mi to zdá lepší) a ušetřím asi 2/3 místa.
PS napadlo mě, že může při kompresi být nastaven jiný frame rate pro video než byl originální. Teď zkouším jestli by šlo nějak porýpat abych se trefil na původní frame rate. Dříve mi to nědělalo, ale to jsem nahrával ve WinTV (orig program ke kartě do hauppauge).[/quote]

No to je žalostně malý bitrate - když jsem kdysi Xvidy zkoušel, tak jsem nikdy nešel pod 3000 a i ty Mpegy2 z TS raději transkoduji na hodnoty profilu MP@ML 6000/6500/1500 (nominal, max, min) prokládaně UFF, 25 fps v Canopusím Procoderu. Mno ale zpět k původní otázce - přeuložením ve Womble MVW dochází k synchronizaci audiopaketů, takže jestli jsou v TS dropy, jakože u některých vysílačů 100% jsou, tak pak musí audio sedět.
mstejska (53)|31.10.2010 07:23
Právě že program stream ostříhaný o reklamy ve womble VCR (mpeg2) hraje dobře. Ale až to převedení to rozhodí. A to ještě jen u některých videí.
StD (8612)|31.10.2010 07:29
[quote=mstejska;303987]Právě že program stream ostříhaný o reklamy ve womble VCR (mpeg2) hraje dobře. Ale až to převedení to rozhodí. A to ještě jen u některých videí.[/quote]

No měl by jsi se podívat po verzi Mpeg Video Wizard, ne VCR... Kdyžtak pískni přes SZ. Když to dělá jen u některých, tak pro tu srandu vynech jednou AutoGK a zkus to problematické do Xvidu prohnat starým dobrým Vidomi na 2 průchody.

Edito P.S. A jelikož přemýšlím o tah dopředu, tak by také stálo za to se podívat na Time Stamp GOPů (vynulovat a přečíslovat), odstranit Sequence End Codes a dát do hlavičky reálnou hodnotu Bitrate (bývá tam obvykle nesmyslných 15000) - vše uděláš po demuxu v M2V streamu pomocí prográmku ReStream (free).
mstejska (53)|31.10.2010 18:49
[quote=StD;303988]No měl by jsi se podívat po verzi Mpeg Video Wizard, ne VCR... Kdyžtak pískni přes SZ. Když to dělá jen u některých, tak pro tu srandu vynech jednou AutoGK a zkus to problematické do Xvidu prohnat starým dobrým Vidomi na 2 průchody.

Edito P.S. A jelikož přemýšlím o tah dopředu, tak by také stálo za to se podívat na Time Stamp GOPů (vynulovat a přečíslovat), odstranit Sequence End Codes a dát do hlavičky reálnou hodnotu Bitrate (bývá tam obvykle nesmyslných 15000) - vše uděláš po demuxu v M2V streamu pomocí prográmku ReStream (free).[/quote]

Díky, zkusím tohle všechno, ale bude mi to asi déle trvat. S výsledkem se ozvu.
StD (8612)|31.10.2010 18:53
[quote=mstejska;304170]Díky, zkusím tohle všechno, ale bude mi to asi déle trvat. S výsledkem se ozvu.[/quote]

No to určitě. Vidomi pracuje rychlostí cca 0,15 až 0,25 RT v závislosti na CPU, takže se připrav na to mít tu mašinu spuštěnou chvilku přes noc a den...
john (149)|1.11.2010 18:27
moznost demuxu na samostane streamy, samostatna komprese rozjede synchro taky? / tj. bez strihu, strih az na vysledne komprimovane video, vim, ze to ma sve mouchy... /
kdysi, moc davno, jsem mel podobny problem s MPEG-2 zachycenou pres PowerVCR do vice souboru, demux pomohl....