Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kde rádi nakupujete - online, nebo kamenné prodejny a proč?

vsp (704)|30.10.2010 14:20
Ahoj,

chci se zeptat, kde rádi nakupujete, třeba v Datartu (tam mám 4% slevu a dovoz mají zdarma tuším), Electrowordu, anebo na netu podle filtrace nejlepší ceny na daný model??

Chci si koupit nějakou telku ale nevím jakou, v krámech to měli propojeno analogově takže tam stejně poznám kulové :-/

A dneska už asi nemá cenu jít do Plasmy, z hlediska spotřeby, bo je LEDky dotáhly? naposled na jaře jsem se díval na G20 a LED, spotřeba propastná...
Pitomec (10211)|30.10.2010 14:25
Jestli se díváš jenom na spotřebu, tak dobrá televize je žádná televize a pohled z okna vychází opravdu nejlíp 9-)
garb7 (1189)|30.10.2010 15:06
[quote=vsp;303876]
A dneska už asi nemá cenu jít do Plasmy, z hlediska spotřeby, bo je LEDky dotáhly? naposled na jaře jsem se díval na G20 a LED, spotřeba propastná...[/quote]

Kvalita obrazu a ceny taktéž. Jen dej pozor abys neporovnával hrušky s jabkama.
Operator237 (256)|30.10.2010 15:30
HI, tak tezko řict kde nakupovat. ale na netu to mas o neco levnejší. zaleži jaky to je typ a značka. druha vec pokud je pokud jdeš do kamenyho obchodu jen pro podivani a nazory a vysvetlit si vše co jde.od prodavače tak je to sobectví. to co ušetříš byla jeho vyplata.tak že veškere inf najdeš taky na netu...
eldorado09 (1441)|30.10.2010 16:17
Ja nakupujem väčšinou v e-shopoch, v kamenných predajniach sú o dosť vyššie ceny.
SPAWN (744)|30.10.2010 17:39
[quote=vsp;303876]A dneska už asi nemá cenu jít do Plasmy, z hlediska spotřeby, bo je LEDky dotáhly? naposled na jaře jsem se díval na G20 a LED, spotřeba propastná...[/quote]

A dotahly je LCD TV s LED podsvicenim i v kvalite obrazu PDP? :D:D Co myslis?
jarod72pm (841)|30.10.2010 18:43
[quote=SPAWN;303900]A dotahly je LCD TV s LED podsvicenim i v kvalite obrazu PDP? :D:D Co myslis?[/quote]

v analogu ne ale v lepších
SD(cslink satelit) nebo v HD ano = žádný viditelný rozdíl.
ps: oko není blbé oko vidí :D
garb7 (1189)|30.10.2010 18:50
[quote=jarod72pm;303908] oko není blbé oko vidí :D[/quote]

To jo, ale člověk si to musí umět přebrat já např vidím rozdíl obrazu u LCD za 25000,- a 50000,- taktéž mezi PDP a LCD a závěr si musí udělat každý sám.
Pitomec (10211)|30.10.2010 19:21
[quote=jarod72pm;303908]v analogu ne ale v lepších
SD(cslink satelit) nebo v HD ano = žádný viditelný rozdíl.
ps: oko není blbé oko vidí :D[/quote]
U CS Linku (nebo Skylinku) je kvalitní SD akorát ČT, Prima, STV a Markíza - všechno ostatní je přinejlepším jenom průměr. A o HD se netřeba bavit, když těch skutečně HD stanic je jak šafránu...
jarod72pm (841)|30.10.2010 20:10
[quote=garb7;303909]To jo, ale člověk si to musí umět přebrat já např vidím rozdíl obrazu u LCD za 25000,- a 50000,- taktéž mezi PDP a LCD a závěr si musí udělat každý sám.[/quote]

To je jasné že nelze srovnávat TV za 15 tisíc a za 50 tisíc každá patří do jiné kategorie kvality nejen obrazu.
Lidi zajímá nejvíc TV v cenové relaci 10-20 tisíc a pro LED možná do 30 tisíc to je teď hlavní trh.
A je jasné že každý nehledá jen nej obraz ale i výbavu a pak dokáže z obrazu ledacos slevit.

Jo u satelitu je to pár stanic u nás ale nedívám se jenom na české a slovenské stanice.
panasonic650 (1124)|30.10.2010 20:26
A ja som si blahovo myslel ze sa tu bude pisat o tom ze kde nakupujeme. Online alebo v kamenakoc. Asi som zle cital napis lebo obsah je nieco typu LED vs Plazma ci ako ?

Takze k teme... TV som kupil cez web Datart.sk lebo mali naozaj najlepsiu cenu. V podstate kupujem elektroniku uz skoro len cez web. Kamenny pouzivam iba na "obzretie" tovaru. Najlepsia kombinacia je kupovat cez web shop kemenneho obchodu.
SPAWN (744)|30.10.2010 21:05
[quote=jarod72pm;303908]v analogu ne ale v lepších
SD(cslink satelit) nebo v HD ano = žádný viditelný rozdíl.
ps: oko není blbé oko vidí :D[/quote]

Patrne vlastnis tenhle model:SHARP LC-52XS1E pak bych te i chapal v HD. :-)
P:S: oko neni blbe to mas pravdu!!! Blbi jsou jen lidi kteri se nechaji v (krame, webu) nachytat na podvodny marketing ktery s lidi taha jen a jen $$$.
P.S: nehodlam tady vest boj na tem LCDPDP. At si kazdy koupit to co chce! :-)

Kram+ON-LINE nakup od roku 2001. Zatim spokojenost.
jarino1978 (8045)|30.10.2010 21:08
osobne som spokojný s obchodom mall.
vsp (704)|31.10.2010 21:25
[quote=Pitomec;303879]Jestli se díváš jenom na spotřebu, tak dobrá televize je žádná televize a pohled z okna vychází opravdu nejlíp 9-)[/quote]

@Pitomec: černobílá je pouze šachovnice, to ostatní se vybarví :) Mám 85cm CRT a to bere 60-80W a když to mám zaplé denně třeba 7 hodin na pozadí (při jiné práci), tak i spotřeba, na plazmě 500W, je sakra velký skok, takže nejen spotřeba, ale I SPOTŘEBA je parametr hodný úvahy :-D

[quote=Operator237;303889]HI, tak tezko řict kde nakupovat. ale na netu to mas o neco levnejší...[/quote]

na WC mám letáky a tam někdy píší "levnější jak na internetu", nevím za EW či eBerry či kdo, ale co mi vadí je, že ty prodejci to mají rozvedené přes analog (YUV v lepším případě, jinak cinch nebo VF) a tak na těch jejich výstavkách prostě nic stejně nepoznám... Jak říkám, o nějaké 2% úspory my nejde
Pitomec (10211)|31.10.2010 21:48
Ovšem spotřeba se musí brát ruku v ruce s pořizovací cenou daného výrobku, při plánované životnosti 2 roky - a to už ta tvoje LED TV propadá naprosto bez debat...
Pavel_tempx2 (829)|31.10.2010 21:58
tak v kamenném obchodě většinou mají tolik TV a na všech puštěný signál přes HDMI, takže člověk nemá moc šanci si vybrat, pokud je tam SD tak nějaké z analogové antény :D

osobně spíš dám na recenze a vybírám hlavně podle toho co od toho výrobku (TV) nejvíc potřebuju :) najdu značku, typ a mrknu na heureku na ceny, pak buď nějaké oblíbené obchody kde už jsem objednával (pokud se cena neliší v řádech desítek % od nejlevnějšího)
psv1 (458)|31.10.2010 23:53
[quote=Pavel_tempx2;304233]tak v kamenném obchodě většinou mají tolik TV a na všech puštěný signál přes HDMI, takže člověk nemá moc šanci si vybrat, pokud je tam SD tak nějaké z analogové antény :D

osobně spíš dám na recenze a vybírám hlavně podle toho co od toho výrobku (TV) nejvíc potřebuju :) najdu značku, typ a mrknu na heureku na ceny, pak buď nějaké oblíbené obchody kde už jsem objednával (pokud se cena neliší v řádech desítek % od nejlevnějšího)[/quote]

No jestli kupuješ TV jen podle recenzí, aniž bys viděl obraz, tak klobouk dolů.
Pavel_tempx2 (829)|1.11.2010 09:46
1. u nás takové obchody nejsou, takže musím najet minimálně 50km do Datartu apod. a nemám zaručeno, že tam zrovna ten model mají
2. co je na recenzích špatného? pokud jsou to kvalitní recenzenti, tak nevidím problém...mají možnost odzkoušet takové tuny TV za měsíc, ke kterým se já nedostanu...v obchodě většinou prodavači navykládají spoustu pohádek a neřeknou mínusy jednotlivých TV, navíc ani někteří netuší co všechno ta televize má v sobě
3. obraz uvidím až mi přijde a pokud nejsem spokojený, tak jí můžu do 14 dnů poslat zpět ;)
vsp (704)|1.11.2010 13:09
1) tak u nás v datartu v létě měli natažené právě analogové Y Pb, tedy žádné HDMI, nejdřív jsem koukal, proč jue to tak mázlé, když HD stanice ze satu, až pak mi to došlo se podívat zezadu, prý na to nemají peníze, na rozvod HDMI :-) Asi už takhle aby tam měli přívod vysokého napětí a trafostanici, když tam mají třeba 40-80 panelů, to musí být příkon jako krá..

2) jak budeš vědět, že jsou neovlivnění? A máš linky na nějaké aktuální recenze?

3) když nemáš vedle sebe více panelů, těžko porovnáš... I když vadné místa, šmouhy apod, vidět můžeš, dopravné si ale pak platíš sám a to může být 1000 Kč k tobě a zpět...
psv1 (458)|1.11.2010 21:15
[quote=vsp;304353]1) tak u nás v datartu v létě měli natažené právě analogové Y Pb, tedy žádné HDMI, nejdřív jsem koukal, proč jue to tak mázlé, když HD stanice ze satu, až pak mi to došlo se podívat zezadu, prý na to nemají peníze, na rozvod HDMI :-) Asi už takhle aby tam měli přívod vysokého napětí a trafostanici, když tam mají třeba 40-80 panelů, to musí být příkon jako krá..

2) jak budeš vědět, že jsou neovlivnění? A máš linky na nějaké aktuální recenze?

3) když nemáš vedle sebe více panelů, těžko porovnáš... I když vadné místa, šmouhy apod, vidět můžeš, dopravné si ale pak platíš sám a to může být 1000 Kč k tobě a zpět...[/quote]

Souhlas (hlavně body 2 a 3).