Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera Panasonic miniDV nejede pod Win 7

magicfire (4)|29.10.2010 14:30
Ahoj, prosím o pomoc. Po delší době jsem chtěl dát do kupy moje rodinné videozáběry, ale narazil jsem na problém.

Moje stará videokamera Panasonic NV-DS65 na miniDV kazety si nerozumí s Windows 7/32bit.
Připojuji to klasicky přes FireWire. Před 1-2 roky na stejném PC ve Windows XP to fungovalo, od té doby jsem pouze vyměnil zdroj a doplnil další HDD.
Ve správci zařízení je dle mého laického uvážení vše v pořádku. FireWire katu v PCI slotu Windows detekuje jako "Hostitelský řadič NEC pro rozhraní OHCI standartu 1394"
Kamera při zapnutí je detekována jako "Videokamera DV Panasonic". Windows sice detekuje kameru dobře, ale vyhodí chybovou hlášku "Program import videa nenašel kompatibilní digitální zařízení...".
Nejde naimportovat ve VEGASu, Power Directoru ani Movie makru. Programy tuto kameru nevidí.

Jiné ovladače na PCI kartu i kameru na stránkách výrobců nejsou k dispozici, pouze co obsahují samotné Windows. Zkoušel jsem zařízení odebrat, restartovat a nic.

Na jiném PC jsem zatím kameru neskoušel, jestli nedošlo za tu dobu k nějakému poškození. U kamery mi vypadávaji barvy u LCD, mám už novou Canon HG20 kameru, ale potřebuji si sestříhat cca 15 kazet.

Díky za reakce.
1hroch (865)|29.10.2010 21:08
Tak jsem ti to vyzkousel na MB Asus P5Q3 s integrovanym FireWire radicem W7/64bit, kamera Sony DCR-TR8000E. Premiere CS4, Edius 5.5 bez problemu se objevi lze ovladat i probiha Capture.
Ty mas jeste pridavny radic do PCI slotu?
Uz je to hodne davno, mel jsem FireWire PCI radic Western Digital, ktery mel chip NEC. Tam se muselo pred prvotni instalaci radic fyzicky vytahnout ze slotu, po instalaci Windows prvne instalovat drivery z prilozeneho CD k radici, pak teprve vlozit kartu do PCI slotu. V opacnem pripade si Windows ohrably kartu, zjistily, ze je tam chip NEC, k tomu priradily nejake ty Billovske ovladace a ve finale nic nefungovalo. To bylo u Win98, uz si nepamatuji, pretrvaval-li ten problem a musel se zachovat stejny postup i u Win XP.
magicfire (4)|29.10.2010 22:55
Mám přídavný řadič v PCI slotu, našel jsem podle štítku na kartě výrobce. Na stránkách výrobce je u této karty napsáno (po překladu) něco jako: "Není potřeba ovladače"

Na stránkách Panasoniku je ke stažení pouze ovladač pro USB, ne pro IEE1394. USB je pouze pro fotky z SD karty a funkci webkamery, ani jedno nevyužívám.

Dneska jsem to skoušel ještě v Ubuntu 10.04 v programu Kino, ale nefunguje. S toho usuzuju na hardwarový problém.
Mám nový zdroj Fortron 550W, pro staré molex 4pinové napájení má jenom 2 výstupy, zbytek je SATA. Mám napojeno z jedné větve 1x HDD + nVidia 7950GT + FireWire řadič. Nemá to málo šťávy? Redukci SATA na Molex nemám abych to teď vyskoušel, koupím někde po víkendu.

Díky za reakci.
Alf (888)|30.10.2010 12:52
Problém IMHO nebude v driverech, řadiči nebo výkonnosti zdroje. První, čím bys měl začít, je vyzkoušení kamery na jiném PC a s jiným kabelem.
magicfire (4)|30.10.2010 20:50
Skusil jsem kameru na jiném kompu a jede v pohodě ve Win7 (stejná verze) + Vegas 7 i s mojím starým kablem.
Takže jsem začal laborovat s mojim kompem, povytahoval jsem všechny nepotřebné karty odpojil HDD a nechal jenom základ a nic, nefunguje.
Přesunul jsem FW kartu postupně do jiných slotů, zase nic.
Detekce probíhá vpohodě, připadá mi že Win nepředá informaci o připojené kameře dál.

Vzpoměl jsem si že mám nainstalovaný Win XP - základní instalaci bez zbytečností jako záložní systém, tak jsem do něj najel a .......... funguje. Takže je to někde ve Win 7.
Všiml jsem si že v XPčkách je ovladač karty z roku 2001 a ve W7 z roku 2006. Možná že to nesouvisí, asi to fakt nesouvisí, když to jelo na jiném kompu (s jinou FW kartou).
Takže mě asi čeká přeinstalovat W7, což se mi ještě nechtělo a skusit znovu, možná se to s něčím bije.

Díky za rady.
magicfire (4)|30.10.2010 21:53
Rozjel jsem zachytávání v Ubuntu, takže přeinstalaci Win7 odkládám, pokud někdo navrhne nějaké jiné řešení tak vyskouším.