Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE40C6900 - postřehy, zkušenosti

icebee (35)|28.10.2010 10:23
Vážně uvažuji o uvedeném modelu, měl jsem možnost vidět Samsung na živo a tak trochu si ho "osahat". Můj požadavek je 40" , tuner DVB-S/S2 (vysílání v HD přes Skylink vypadalo moc dobře), přehrávání BR Rip z USB, streaming z iPhone nebo MBP přes WiFi, záznam TV vysílání. Byl jsem mile překvapen, že Samsung přehrává BR ripy (MKW, AVC) v nejvyšším rozlišení z USB bez nejmenších problémů samozřejmě + titulky. S iPhonem je to taky paráda, přehraje videa co máte natočený v HD, klipy, alba, fotky ,atd. Samsung vydal App pro iPhone (iPad a iPod) TV Remote Control FREE (neměl jsem možnost vyzkoušet, ale reakce na forech jsou pozitivní).

Samsung chci koupit do vánoc, tak mne zajímají zkušenosti a postřehy uživatelů co mají s tímto modelem delší zkušenost (zejména negativní zkušenosti). Díky moc

Jinak momentálně nejnižší cena co jsem našel je 27.650,-Kč
jircy (29)|28.10.2010 21:55
10 dnů vlastním Samsung UE46C6900.S obrazem v HD mohu jen souhlasit,ale třeba z Avataru na Blue Ray jsem byl přímo ohromen!!!SD kanály taky nevypadají špatně.Momentálně jsem v testovací fázi:-)Po doporučení pracovníka Skylinku jsem do TV dal CA modul Irdeto Cryptoworks SMIT a bez problému funguje.Sat. kanály byly v pohodě naladěny.Jen nabídka sat.tuneru je trochu ochuzena oproti sat.přijímače.U ITVHD 28°E jde bohužel jen zvuk.Při ručním zadávání parametru kanálů jde jen vložit frekvence,polarizace a rychlost.Trochu daň za vše v jednom.TV se mi podařilo sehnat za necelých 30tis.
icebee (35)|29.10.2010 10:04
Tak to mě bylo doporučeno koupit CL modul Cryptoworks modul - Eurocam (červený). Prý je vhodnější pro samsung. Tak nevím jaký je rozdíl (možná jen výrobce)..
jupol (94)|29.10.2010 11:01
[quote=icebee;303635]Tak to mě bylo doporučeno koupit CL modul Cryptoworks modul - Eurocam (červený). Prý je vhodnější pro samsung. Tak nevím jaký je rozdíl (možná jen výrobce)..[/quote]
Doporučil by som kúpiť kvalitý HD prijímač a TV bez DVBS,S2.
icebee (35)|29.10.2010 11:25
[quote=jupol;303647]Doporučil by som kúpiť kvalitý HD prijímač a TV bez DVBS,S2.[/quote]

Naopak pro mne je výhoda - nemáte žádné další zařízení, žádný další ovladač. Programy můžete také zaznamenávat na USB přes REC Samsung. Pro příjem HD kanálů z Astry to pro mne úplně postačující. Proč satelitní přijímač?
jircy (29)|29.10.2010 16:44
[quote=icebee;303635]Tak to mě bylo doporučeno koupit CL modul Cryptoworks modul - Eurocam (červený). Prý je vhodnější pro samsung. Tak nevím jaký je rozdíl (možná jen výrobce)..[/quote]

Taky jsem koukal po tom Euracamu,ale raději jsem dal na pracovníka Skylinku a koupil ten Cryptoworks SMIT.V každém případě mohou jet oba dva.Zda je raději volit tuner v TV před HD přijímačem,těžko říct.Určitě tuner v TV nenabízí to co přijímač,to je jasné.Dnes jsem třeba vyvedl z TV do domácího kina optický kabel a zvuk jde jen ve stereu.Zvukový výstup je dán a nejde změnit,alespoň já jsem jinou volbu nenašel.Tuner je hodně ořezán,ale pro základní nastavení stačí.Stále ještě mám v záloze HD přijímač,bohužel nejde z něho nahrávat na hard disk,tak jako z TV.Bohužel,nic není dokonalé a třeba zvolit priority
icebee (35)|29.10.2010 19:06
[quote=jircy;303726]Taky jsem koukal po tom Euracamu,ale raději jsem dal na pracovníka Skylinku a koupil ten Cryptoworks SMIT.V každém případě mohou jet oba dva.Zda je raději volit tuner v TV před HD přijímačem,těžko říct.Určitě tuner v TV nenabízí to co přijímač,to je jasné.Dnes jsem třeba vyvedl z TV do domácího kina optický kabel a zvuk jde jen ve stereu.Zvukový výstup je dán a nejde změnit,alespoň já jsem jinou volbu nenašel.Tuner je hodně ořezán,ale pro základní nastavení stačí.Stále ještě mám v záloze HD přijímač,bohužel nejde z něho nahrávat na hard disk,tak jako z TV.Bohužel,nic není dokonalé a třeba zvolit priority[/quote]

mel by podporovat vystup (optical) s 5.1 kanálovým zvukem jestli se nemylim ..
jolinar (28)|17.11.2010 12:18
1) Co rychlost přepínání programů?
2) Co titulky v češtině? Panasonic má problémy s českými titulky a musí se převádět!
3) Co přehrávání videa, u Panasonicu opět občas problém s přehranim kdy se video soubor prostě v určitým useku (většinou na začátku) sekne a už to nepřehraje
4) zaznam i na USB flash nebo pouze HDD?
mirdax (23)|22.11.2010 09:06
1)U DVB-S docela pomalé hlavně u HD programů u DVB-T do docela jde
2)Titulky bez problémů - srt, sub, smi, Micro DVD i txt formát (smi a poslední neodzkoušené)
3)Video bez problémů zatím jsem přehrál vše bez záseku :-) (byl jsem hodně překvapený jak to přehrává bez problémů mkv fulHD)
4)Záznam i na flash, ale před prvním nahráváním si kontroluje rychlost hdd(flash) a formátuje si na xfs a má ochranu souborů DMR (jde přehrát jen tam kde byl nahrán, na druhe samsung tv to nepojede)
maxipes6 (27)|13.12.2010 18:34
Dobry den. Prosim vas, ti co mate v TV moduli Eurocam a SMIT, ako dlho sa vam startuje TV, ked sa nahadzuje na kanal, ktory bol posledny pozerany a ten kanal bol satelitny. Lebo ja mam modul Eurocam a nahadzuje sa mi medzi 30 sekundami az 2 minutami. Dakujem za dopoved
mirdax (23)|6.1.2011 14:49
když startuju TV úplně z 0 tak 3 sec -melodie-3-5 sec -rozsvícení tv a 2-5 sec rozkódování programu, celkem tedy 8-15 sec:-). přepínání tak 3-5 sec na HD program. No 2 minuty? LOOOOOL
maxipes6 (27)|7.1.2011 00:26
Uz som kupil CAM modul od SMIT (taky fialovy). Zatial ide v pohode, nabeh TV do 20 sekund a akurat vzdy pri starte vyhodi 2 tabulky.
mcmurdock (35)|7.1.2011 11:41
Ahoj, mám tuto televizi a je to další Samsung v řadě. Před tím jsem měl 750 a např. jsem neměl problém se zobrazováním titulků a přehráváním filmů přes DLNA. Teď mám tyto problémy, třeba mě někdo umí poradit:

A) EPG se načítá tak podivně, že po zapnutí u 2/3 satelitních programů chybí. Po zvolení daného programu se EPG načte.
B) u většiny filmů mi nejdou titulky, mám většinou srt a nebo sub (PC přehraje bez problémů)
C) dokonce mi to nezobrazuje některé adresáře s filmy a to celé
D) nahrávat programy lze buď ručně (ale není tam možné zadat žádný časový plán dopředu) a nebo přes EPG (jenže tam zase není možnost prodloužit např o 10 min. nahrávání) takže např u Novy mám 10 min reklam a na konci mi 5 min chybí
E) v Menu je možnost zazálohovat programy na HDD, pokaždé mi to zahlásí, že úložiště nebylo nalezeno, přestože je tam ten HDD, na který nahrávám.

Díky za rady
icebee (35)|7.1.2011 15:12
Tak jsem uvedenou LED UE40C6900 mel 10 dni a pak ji kvuli zminovanym nedostatkum vratil. Navic jsem mel kus s cloudingem. Zejmena pri nocnim sledovani HD mi to dost vadilo. Prepinani HD programu bylo pomale z toho duvodu jsem koupil satelit Topfield 7700 (zatim maximalni spokojenost ) a LED zvazuji LG 42LE8500.
mcmurdock (35)|7.1.2011 15:45
[quote=icebee;321074]Tak jsem uvedenou LED UE40C6900 mel 10 dni a pak ji kvuli zminovanym nedostatkum vratil. Navic jsem mel kus s cloudingem. Zejmena pri nocnim sledovani HD mi to dost vadilo. Prepinani HD programu bylo pomale z toho duvodu jsem koupil satelit Topfield 7700 (zatim maximalni spokojenost ) a LED zvazuji LG 42LE8500.[/quote]

Zmiňované. Myslíš ty moje, a nebo ještě nějaké :)...díky
icebee (35)|7.1.2011 21:30
[quote=mcmurdock;321084]Zmiňované. Myslíš ty moje, a nebo ještě nějaké :)...díky[/quote]

presne ty same problemy. Designově je Samsung povedeny, ale na tohle nemam. Dat za TV skoro 30.000,-Kc tak preci nechci resit takove problemy. Hruza Samsung mne fak zklamal..
garb7 (1189)|7.1.2011 22:58
Těžko najdeš TV co bude ve 100% vlastnostech vyhovovat vždy to bude kompromis.
mirdax (23)|7.1.2011 23:59
[quote=mcmurdock;320993]Ahoj, mám tuto televizi a je to další Samsung v řadě. Před tím jsem měl 750 a např. jsem neměl problém se zobrazováním titulků a přehráváním filmů přes DLNA. Teď mám tyto problémy, třeba mě někdo umí poradit:

A) EPG se načítá tak podivně, že po zapnutí u 2/3 satelitních programů chybí. Po zvolení daného programu se EPG načte.
B) u většiny filmů mi nejdou titulky, mám většinou srt a nebo sub (PC přehraje bez problémů)
C) dokonce mi to nezobrazuje některé adresáře s filmy a to celé
D) nahrávat programy lze buď ručně (ale není tam možné zadat žádný časový plán dopředu) a nebo přes EPG (jenže tam zase není možnost prodloužit např o 10 min. nahrávání) takže např u Novy mám 10 min reklam a na konci mi 5 min chybí
E) v Menu je možnost zazálohovat programy na HDD, pokaždé mi to zahlásí, že úložiště nebylo nalezeno, přestože je tam ten HDD, na který nahrávám.

Díky za rady[/quote]

A) EPG se vždy načítá z transpordéru na který přepneš takže se načte u všech programů které obsahuje transpordér satelitu. Takže ti to nenačte 2/š, ale jen programy, které obsahuje transpordér. :-) U DVB-T to je jednoduší pochopit, pokud zapneš TV a zapne se ti na třeba ČT(to je multipex 1), tak ti to načte EPG jen z multiplexu 1 (všechny ČT programy) a až přepneš na Novu (multiplex 2) takti to načte multiplex 2:-) Novu, Primu atd.
B) jestli myslíš přes DLNA tak to titulky nejdou, ale píše se to tu všude na foru. U přehrávání z disku přes usb fungují
C) jestli opět myslíš přes DLNA tak se musí synchronizovat přes PC manager, jinak přes USB jsem s tímto problém neměl.
D) přes EPG nastavíš nahrávání a potom v menu/kanál/správce kanálů/pak 2x doleva na ikonky a dolů na naplánováno, tam máš naplánované nahrávání co jsi si zvolil z EPG a přes Tools si přenastavíš čas ( ale pozor, pokud nahrávání prodloužíš smaže se název nahrávky podle EPG:-()
E) na HDD zálohovat programy nejde, musíš použít flashku na ní mi to funguje, možná potřebuje FAT 32 a né NTFS nebo XFS na který nahráváš

Jinak si pročti:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23491&page=51 (aspoň od půlky:-)

a toto vlákno je taky good:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23537
mcmurdock (35)|9.1.2011 13:41
[quote=mirdax;321240]A) EPG se vždy načítá z transpordéru na který přepneš takže se načte u všech programů které obsahuje transpordér satelitu. Takže ti to nenačte 2/š, ale jen programy, které obsahuje transpordér. :-) U DVB-T to je jednoduší pochopit, pokud zapneš TV a zapne se ti na třeba ČT(to je multipex 1), tak ti to načte EPG jen z multiplexu 1 (všechny ČT programy) a až přepneš na Novu (multiplex 2) takti to načte multiplex 2:-) Novu, Primu atd.
B) jestli myslíš přes DLNA tak to titulky nejdou, ale píše se to tu všude na foru. U přehrávání z disku přes usb fungují
C) jestli opět myslíš přes DLNA tak se musí synchronizovat přes PC manager, jinak přes USB jsem s tímto problém neměl.
D) přes EPG nastavíš nahrávání a potom v menu/kanál/správce kanálů/pak 2x doleva na ikonky a dolů na naplánováno, tam máš naplánované nahrávání co jsi si zvolil z EPG a přes Tools si přenastavíš čas ( ale pozor, pokud nahrávání prodloužíš smaže se název nahrávky podle EPG:-()
E) na HDD zálohovat programy nejde, musíš použít flashku na ní mi to funguje, možná potřebuje FAT 32 a né NTFS nebo XFS na který nahráváš

Jinak si pročti:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23491&page=51 (aspoň od půlky:-)

a toto vlákno je taky good:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=23537[/quote]

Díky moc, něco z toho mi pomohlo :). Nevíte zda-li ten problém s DLNA se řeší? U typu 750 jsem s tím neměl problém a teď tohle :(.
mcmurdock (35)|10.1.2011 21:36
Zdravím, na této TV nemohu naladit Nova Cinema a MTV CZ. Oboje je na transpondéru 12070. Když jsem to chtěl dát naladit ručně, tak tento transpondér v seznamu chybí, je nějaká možnost ho dodat?

Díky moc.
maxipes6 (27)|11.1.2011 15:20
Pri vybere transpondera daj polozku iny a vyhoditi, aby si si pridal vlastny transponder.
mcmurdock (35)|11.1.2011 17:41
[quote=maxipes6;322461]Pri vybere transpondera daj polozku iny a vyhoditi, aby si si pridal vlastny transponder.[/quote]

Sakara to jsem tam nikde neviděl :(...mno podívám se ještě jednou. Díky A.
jito (999)|14.2.2012 16:18
Mohl by někdo postnout channel setting sat.tuneru s monoblokem na pozice A1 a A3?
Nejlépe s programy Skylink,a aby toho nebylo málo tak free nebo placené nabídky.
Potřebuji ho poslat uživatelce v Německu,která má potíže s naladěním a přeskupením programů.
jircy (29)|2.10.2012 20:21
Nevím zda se někdo u tohoto typu TV s tímto setkal?Od koupí televize vše jede zcela v pohodě,ale jednou tak za měsíc začne zvuk rušit nějaký pazvuk,přirovnal bych k vypouštění vysokotlaké páry.Dělá to i při změně kanálů.Jediná pomoc je TV restartovat a pak je zase cca měsíc klid