Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak na DVD rekordér bez DVB-T?

Kaba (0)|26.10.2010 08:19
Dobrý den, prosím o pomoc při výběru set-top-boxu.

Mám následující problém. Vlastním TV s DVB-T. Současně mám DVD rekordér s HDD, který ovšem nemá DVB-T. To znamená, že nedokáže nahrávat programy, které jsou vysílány pouze digitálně. Nezbývá, než koupit DVB-T. Tady ovšem úplně nevím, jaký zvolit. Ptal jsem se v několika obchodech a v každém mi tvrdí něco jiného. Někde mi řekli, že musím koupit přístroj se 2 tunery, aby v naší nepřítomnosti (když budeme na dovolené) dokázal nahrávat z více kanálů......jinde mi zase tvrdili, že to je blbost, že stačí obyčejný jednotunerový a můžu nahrávat ze všech kanálů (v danou chvíli samozřejmě vždy z jednoho).....tak už nevím. Máte s tím prosím někdo zkušenosti? Stačí obyčejný jednotunerový, aby dvd mohlo nahrávat digitálně vysílané kanály?
Pytkin (7947)|26.10.2010 08:35
staci jednotunerovy .. len budes musiet vzdy prepnut ten tuner na kanal ktory chces nahrat .. cize si musis dat pozor , aby si v nepritomnosti nahral to co chcces .. radsej by som ten dvdrecorder dal prec a kupil tuner s harddiskom ..
Kaba (0)|26.10.2010 08:45
Díky za odpověď. Ale když třeba budu týden mimo domov a budu chtít nahrát během toho týdne z více kanálů (třeba ve středu z ČT1, ve čtvrtek z ČT2) tak to nepůjde dopředu nastavit?
vivid.sk (11472)|26.10.2010 09:10
Naco to komplikovat. Kup si DVB-T STB s moznostou nahravania na externe medium cez USB slot (co su uz skoro vsetky). A mozes nahravat co len chces priamo (bez prehanania cez analog, co je samozrejme z hladiska zachovania povodnej kvalitny nezmysel).

A tvoj DVD rekorder mozes poslat do elektronickeho neba....
Kaba (0)|26.10.2010 09:21
Takže stačí koupit set-top-box s možností nahrávat na USB a koupit nějaký externí HDD?
vivid.sk (11472)|26.10.2010 10:19
Presne tak.
Kaba (0)|26.10.2010 10:32
Dobře, díky moc za odpovědi!
panasonic650 (1124)|26.10.2010 15:16
Moje zhrnutie moznosti

1. Novy rekorder s DVB-T je nacistejsie riesenie ktore ti umozni aj napalit si DVD. Nevyhoda: stary rekorder skonci v pivnici.

2. Novy STB s DVB-T a moznostou nahravania na HD (inerny alebo externy usb). Mas vyriesene nahravanie a pripadnu "prenositelnost" nahravok plus urcite dalsie cool funkcie STB. Neviem ci ntrepnem ale niektore dokzau nahrat aj dve rozne relacie naraz ak su na tej istej frekvencii alebo maju cosi co to obmendzuje (napr Hi-Low Horizonta-Vertical kombinacia, v ramci toho isteho transpoderu). Nevyhoda: stary rekorder skonci v pivnici a DVD si nenapalis.

3. Jednotunerovy DVB-T STB. Nastavis si nahravanie (spustenie) na STB daneho programu a nastavis si nahravanie (povedzme ze su prepojene cez SCART) na rekodery to iste ale vstup je AV1. Toto nastavis na oboch pre vsetky planovane relacie. Nevyhoda: Komplikovane riesenie so zavedenim extra straty kvality pri prevodoch na analog.

4. Dvojtunerovy DVB-T STB. Na "dovolenku" nema opodstatnenie. Rekorder nahrava aj tak iba jeden program v tom istom case. Opodstatnenie by bolo vtedy keby si chcel dnes vecer pozerat na TV bez DVB-T film na (povedzme) HBO a zaroven nahravat Talentmaniu ;)

Tolko moje strucne zhrnutie mojich znalosti.