Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

oprava AVCHD suboru mp4

hrivnakp (11)|20.10.2010 15:48
Mam par poskodenych suborov z kamery gopro ktore nejdu prehrat z dovodu nekorektneho ukoncenia zapisu na kartu po nejakom case. Potreboval by som soft ktory to opravi aj za cenu straty nejakej casti videa
artam (1147)|20.10.2010 21:02
ffmpeg
hrivnakp (11)|21.10.2010 11:40
dik, skusim pohladat
hrivnakp (11)|22.10.2010 09:50
Ten ffmpeg je zrejme pre Linux a pod Win sa da rozbehnut asi len s pouzitim apache s PHP .. len nemam na toto nervy ani cas, ale podarilo sa mi stiahnut GUI (WinFF) ktore vyuziva ffmpeg ale umoznuje len konvertovanie. Aj ked to vyzera byt sikovny nastroj moj problem to asi neriesi. Si si isty ze to dokaze aj opravit poskodene subory? Napr. orezanim hlavicky a paty subory a nahradenim korektnou castou pre dany subor alebo nejakym podobnym sposobom aby som z toho vedel dostat obraz ktory tam urcite je a je v poriadku. Tie subory maju 4giga a je to asi 3/4 hodina v HD.
artam (1147)|22.10.2010 11:36
[quote=hrivnakp;302510]Ten ffmpeg je zrejme pre Linux a pod Win sa da rozbehnut asi len s pouzitim apache s PHP .. [/quote]
Nezmysel. Ked mas ten windows, to je taky problem zadat do googlu hladat "ffmpeg windows"... ? Hned ako prve ta hodi na patricne miesto. (Mimochodom, uz sa to tu spominalo x-krat (kde x sa pomaly limitne blizi k nekonecnu :D), ze potrebne nastroje na audio a video je najlepsie hladat tu: http://www.videohelp.com/tools) A ked chces posledny build, tak napriklad tu http://ffmpeg.arrozcru.org/autobuilds/

[quote=hrivnakp;302510]len nemam na toto nervy ani cas, ale podarilo sa mi stiahnut GUI (WinFF) ktore vyuziva ffmpeg ale umoznuje len konvertovanie. Aj ked to vyzera byt sikovny nastroj moj problem to asi neriesi. [/quote]
Ked raz chces opravit pos**ne data, tak hladanie nastrojov a riesenia vzdy chce nervy a nejaky cas. ;) Alebo sa potom na to vykasi a tie poskodene subory vymaz, to je najrychlejsie a zaberie to skutocne najmenej casu. :D

Ked ti WinFF nevyhovuje, tak tych GUI nastrojov pre ffmpeg je cela kopa, napriklad si ich pohladaj na videohelpe. Ale podla mna je najefektivnejsim obycajny prikazovy riadok. :)

[quote=hrivnakp;302510]Si si isty ze to dokaze aj opravit poskodene subory? Napr. orezanim hlavicky a paty subory a nahradenim korektnou castou pre dany subor alebo nejakym podobnym sposobom aby som z toho vedel dostat obraz ktory tam urcite je a je v poriadku. Tie subory maju 4giga a je to asi 3/4 hodina v HD.[/quote]
A ako si predstavujete to orezanie hlavicky a paty a ich nahradenie niecim, Kefalin? :)
Opravenie hlavicky pri poskodenom subore sa da robit jedine jeho restreamovanim, inak sa do hlavicky nemaju ako dostat spravne informacie o obsahu streamov. Ledaze by existoval softver s jasnovideckymi schopnostami....

Takze z prikazoveho riadku napriklad:
ffmpeg -i inputfile.mp4 -acodec copy -vcodec copy outputfile.mp4
hrivnakp (11)|25.10.2010 15:53
dik za info ... zda sa ze ani ffmpeg si s tym neporadi .. nedokaze ten subor citat, neurobi ani ten jednoduchy copy