Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera s HDD vs kamera s flash SD

nihiles (4)|19.10.2010 09:44
Muzete mi prosim nekdo napsat vyhody a nevyhody kamery s pevnym diskem a kamery, ktera vyuziva pouze SD karty a ma treba zabudovanou flash pamet?

Nikde jsem nenasel kompletni porovnani. Jde mi predevsim o to, jestli jsou HDD kamery opravdu tak "spatne". To co jsem se zatim docetl:

Nevyhody HDD: castejsi poruchovost, vyssi hlucnost, nemoznost tocit nad 3000m.n.m.
Vyhody HDD: diskovy prostor za dobrou cenu

U karet na SD je to zhruba naopak vyhody a nevyhody?

Jde mi konkretne o to, ze zvazuju, zda poridim sony xr550, cx550. V jednom obchode je maji za stejnou cenu, s tim, ze xr550 ma 240GB HDD, cx550 ma 64GB flash. Do obou jdou SD karty (coz by treba resilo to nataceni ve vyssi nadmorsky vysce). Kdyz jsem se dival na ceny SD karet, pak 64GB karty stoji cca 5000Kc, takze dorovnat diskovy prostor by bylo docela nakladny :)
Budu potrebovat natacet beznou dovcu, ale treba i celodenni skoleni, tj. nejakych 8hodin bez moznosti to mezitim prehravat na externi disk ci tak podobne.

Diky za podnetne informace.
BEPE (539)|19.10.2010 17:15
Sdělím svůj osobní názor, který se opírá o znalosti jednak z dostupných informací a jednak z logiky věci. Podotýkám, že nemám osobní zkušenost s kamerou ani s HDD a ani s paměťovými kartami. K nevýhodám HDD bych doplnil ještě vyšší odběr energie a citlivost na otřesy (z toho potenciální poruchovost). Prostě tam, kde budou mechanické a rotující součástim tam bude vždy častější možnost poruch a problémů. Cena paměťové karty vysokých kapacit je zatím na 1GB vyšší než u HDD, ale to půjde průběžně dolů - jen si vzpomeňme na ceny paměťových karet před 1-2 roky. Při dlouhodobém natáčení se již vyplatí připojit kameru k notebooku. Ono se dost často řeší kapacita úložného prostoru, ale zapomíná se na to, že úzkým profilem všech kamer je energie - akumulátory :-) Takže já osobně bych v současnosti šel už jedině do čistě kartové kamery a současně s kapacitou karty řešil i kapacitu AKU a to tak aby mě převyšoval kapacitu záznamové karty.
Fricoolinek2 (675)|20.10.2010 06:31
Tak někde na školení to může jet ze sítě, ne? ;-)