Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Continuum Complete for Vegas Pro Trial

Din0 (176)|17.10.2010 14:40
Zkoušel už někdo???


http://www.borisfx.com/sony/bccsvp/

edit:
tak jsem si stahl trial a facha to super, a hlavně přímo v okně VEgasu už není jen statickej obraz :-) jak v Boris Red
Din0 (176)|20.10.2010 21:10
[quote=Din0;301804]Zkoušel už někdo???


http://www.borisfx.com/sony/bccsvp/

edit:
tak jsem si stahl trial a facha to super, a hlavně přímo v okně VEgasu už není jen statickej obraz :-) jak v Boris Red[/quote]

NIkdo zatím nezkoušel??
Kdyby měl někdo zájem o trial verzi můžu poskytnout.
VlaDamorava (466)|22.5.2011 21:29
Jsem asi lama, do ted jsem pouzival Heroglyph, ten měl ve Vegas svoji záložku v Media Generators, Bohužel podpora skončila u Vegas 8 nebo 9. Ale Boris Continium nikde nemůžu po instalaci ve Vegas 10 najit. Poradi někdo, prosím?
Din0 (176)|23.5.2011 06:49
[quote=VlaDamorava;347239]Jsem asi lama, do ted jsem pouzival Heroglyph, ten měl ve Vegas svoji záložku v Media Generators, Bohužel podpora skončila u Vegas 8 nebo 9. Ale Boris Continium nikde nemůžu po instalaci ve Vegas 10 najit. Poradi někdo, prosím?[/quote]

Musi se ti tam objevit normalne v FX a v transition musis mít ale verzi 7.04 pro Sony Vegas Pro 10
http://www.borisfx.com/sony/bccsvp/
kdyz tak PM
Din0 (176)|28.3.2012 10:42
Vyšla nová verze 8 (8.01) pro Vegas Pro

http://www.borisfx.com/sony/bccsvp/
+
webinar výukové videa
http://www.borisfx.com/webinar/
Tommie24 (17)|31.3.2012 08:45
No je to pěkný, co si budeme povídat. Ovšem mě by zajímala jedna věc; tady ty pluginy většinou stojí kolem 600 dollarů nebo tak nějak - to vážně takhle kupujete? Vždyť to stojí víc než samotný program. Kdyby to stálo třeba 60$, tak neřeknu, ale tolik? Já to nechápu, proč to tolik stojí, proto se ptám... Nebo je toto fakt jen pro profíci co mají rozpočet v milionech?
josefíka (651)|31.3.2012 10:29
Tommie24
Správná otázka. Je to vůbec potřeba? A za tu cenu obzvláště? Myslím, že i sám najdeš odpověď!
Pave1 (4279)|31.3.2012 14:29
Taktika prodejců pluginů je různá, někdo prodává po částech, někdo vcelku sady najednou. Zkusil jsem například použít blue FX trial - jedna sada je za cca 100USD, kompletní série taky dosáhne zmíněných 600USD, ovšem kvalita (alespoň podle mého názoru) není srovnatelná s pluginy od Tifenů nebo BCC. Naštěstí jsou výrobci donuceni poskytnout plně funkční trial, takže je možné se předem rozhodnout.

Podle mě je určitě dobré jednu sadu pluginů mít (samozřejmě pokud pro ně máš využití), ta cena je opravdu orientačně cca 600USD za kompletní sadu. Třeba v BCC najdeš i efekt, který dává srovnatelné výsledky s twixtor pluginem na zpomalení, je tam toho ale mnohem mnohem víc).
Je obrovský rozdíl v tom, jak je ta konkrétní sada vybavená, takže tohle je třeba znát a poctivě trial verze zkoušet.

Např. Avid MC5.5 má v instalaci už obsaženou kompletní sadu BCC7.0 a Boris FX, navíc tam máš enkodér sorenson a authoringový DVD/BD sw, navíc samotný AVid MC umí docela širokou škálu kompozičních triků, stabilizací, vyspělého zpomalení nebo animovatelných masek, takže prakticky nepotřebuješ kompoziční program, vše lze udělat přímo v Avid MC. Ovšem od verze šest se sada BCC kupuje zvlášť a navíc nelze u verze Avid MC6 použít starou verzi pluginů (dík přechodu na 64bit "avx2 plugin" rozhraní), taky jedna politika prodeje (je ale pravda, že po vydání verze MC6.0 šlo po nějakou dobu koupit upgrade BCC za 300USD, který bude předpokládám funkční zase už i v dalších verzích).

Každopádně plně vybavený sw s kompozičními funkcemi, vyspělým zpomalením, stabilizací (a motion tracking), sadou plně vybavených pluginů prostě něco stojí (někdy je možné koupit nižší verzi programu a upgradem ušetřit dost peněz, dobrá možnost je taky třeba koupit program jiného výrobce a provést podporovaný přechod na jiný sw, který je z obchodních důvodů dotovaný - taky ušetříš).

Šikovným nákupem tak můžeš pořídit špičkový profesionální sw i s pluginy jen za cenu samotné pluginové sady - a to už se pak vyplatí .-) .
(mnohem víc, než vše kupovat postupně za jednotlivé plné ceny, úspora v šikovném nákupu může být až 40pct ceny, to je moje osobní zkušenost).

----

Samozřejmě na postřihání výletu (nekomerční použití, sw "na doma") nic takového nepotřebuješ, tam vše potřebné pořídíš v rozsahu 2 -8k CZK, daj se s tím taky dělat kouzla a výsledek je i z domácí střižny velmi kvalitní (jen vědět jak na to .-) ).
Tommie24 (17)|31.3.2012 20:26
Děkuji za zajímavý pohled! Já právě jsem to nechápal, ale já stříhám právě "domácí videa výletu", a tak jsem si to nedokázal ani moc představit že bych to kupoval. Ale když to tak píšeš, tak si dokážu představit, že profíkovi nebo semi-profíkovi (nevím jestli to slovo existuje :-)) standardní možnosti nemusí stačit...
Pave1 (4279)|31.3.2012 20:40
Přesně tak, na doma je dobré naučit se využívat na maximum to, co je v střihovém sw k dispozici, profi použití je opravdu trochu jinde.