Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Aký media player???

jiro7777 (9)|15.10.2010 16:51
Zdravím. Chcel by som sa s vami poradiť, aký media player by ste mi odporučili na základe svojich skúseností. Páči sa mi a.c.ryan playon ACR*-PV76120 http://www.mall.sk/multimedialne-centra/acryan-playon-dvr-hd-acr-pv76120-1-tb-hdd , ale nie som rozhodnutý. Chcel by som aby to prehrávalo čo sa dá a dvd by malo prehrávať v celku a nie po častiach ako u niektorých playerov. DVB T nepotrebujem a wifi uvítam. Chcem to napojiť na plazmu a zvuk na receiver. Skúsite mi niečo poradiť? Nepoznám tieto značky, takže dúfam, žemi poradíte niečo do 270eur. Ďakujem.
Pytkin (7947)|15.10.2010 18:19
Xtreamer
jarod72pm (841)|16.10.2010 11:18
Asus O!Play
jarino1978 (8045)|16.10.2010 12:07
xtreamer pro
David32 (55)|16.10.2010 13:04
přikláním se k xtreamer pro mám ho doma a nemůžu si stěžovat
jarod72pm (841)|17.10.2010 10:38
xtreamer má možnost zasunutí HDD a to dokonce dvou což pro někoho je další investice a jeho rozměry jsou díky tomu větší , asus má jen vstupy pro usb2x a eSATA tedy je pro externí HDD různých kapacit - takže vcelku jsou si stejné a přehrají stejné formáty jen jeden má i možnost pro interní HDD a o to je větší a ten druhý pracuje s externím HDD (což můžou oba dva přístroje)
Já si asus kupoval právě kvůli rozměrům a možnosti připojit jen přenosný HDD což je pro někoho výhodnější než manipulovat s interním HDD a jinak do něj cpát data ,což u externího 2.5" se mi to zdá pohodlnější ho vzít a napíchnout na PC ale je to každého věc jak manipuluje s přístrojem a diskama.
vivid.sk (11472)|17.10.2010 14:26
jarino & ostatni ...

i ked sa mi pod ruky nedostala od posledneho testu ziadna podobna krabica, viete doplnik, ktore z mojho zoznamu "idealneho playera" tento splna/nesplna?


tu su spominane body:

video:

- podpora diakritiky v titulkoch (mozna manualna volby kodovej stranky v menu)
- podpora viacerych/roznych titulkov a ich manualny vyber (aj z podadresarov), bez ohladu na ich meno (moze byt rozdielne od mena filmu) a moznost prepinania sa medzi nimi.
- manualny posun titulkov v obraze (na vysku; standardne by sa mali objavovat v spodnej ciernej ploche)
- zmena farby a velkosti titulkov (samozrejma je aj volba tienovania a farba tienov)
- prepinanie jazykovych stop
- podpora AC3 a DTS (vratane pass-thru)
- moznost nastavit (natrvalo) posun medzi audiom a videom (korekcia input lagu - postacilo by +- 150ms)
- plna podpora DVD (vratane menu)
- plynule prehravanie BD ripov na 23.976 fps (bez prilezitostneho cukania).
- moznost menit priamo tlacitkom aspect ratio + zoomovat (Pan&Scan).
- automaticke prepinanie vystupnej frekvencie podla fps filmu
doplnene:
- ulozenie pozicie (nastaveni) pre kazdy film (pozicia, zoom, track), aby pri dalsom spusteni pokracoval od poslednej pozicie (alebo sa spytal, ci to uzivatel pozaduje)

a z tych specifickejsich:
- horizontalny posun obrazu (hore a dole, v pripade filmov 2.35:1 - pre lepsiu citatelnost titulkov v ciernom pase)

audio:
- podpora lossless formatov (flac, wavpack, ape - tieto stacia, popripade este wav)
- bitperfect SPDIF output (bez upsamplingu na 48k pri CD, ako to robia lacne onboard zvukovky v PC)
- podpora flac/wv/ape/wav + cue. (teda image + cue sheet).
- podpora vytvarania a ukladanie playlistov (alebo favorities ....)
- Rozumne skakanie po adresaroch/preskakovanie skladieb (aby to bolo pouzitelne aj bez zapnutia TV)
peatro (1054)|17.10.2010 17:57
HDI DUNE
czchip (143)|17.10.2010 23:49
Mam xtreamer a vice mene spokojenost.
Steeveee (5)|18.10.2010 14:59
zdravím,
chtěl jsem se zeptat, jestli nejsou nekde testy nebo srovnání s Xtreamer pro a treba Evolve Blade II a již zmíněné EG​-M34A, EG-R1B, WD TV LIVE. Plánuji koupi jednoho z těchto přijímáčů, ale pořád se nemohu rozhodnout. Není někdo kdo měl všechny tyto hračičky v ruce a může dát své doporučení?

Díky
Marlo79 (43)|18.10.2010 16:45
tiez uvazujem o niecom.. zatial ale cakam ako sa vyvynie asus HD2
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25376
lubike176 (38)|19.10.2010 07:14
A čo poviete na tento ?
Acer Aspire REVOview RV-100
https://www.tvfreak.cz/acer-aspire-revoview-media-s-dlna/3702
Pytkin (7947)|19.10.2010 08:49
ja by som bral nieco , co je overene , nez slepy vystrel do tmy ..
dodomt (276)|19.10.2010 09:47
Tak ako pises! Radsej nieco overene.

Pomer cena vykon je teraz asi naj Xtreamer.

dodo
jiro7777 (9)|19.10.2010 18:33
Dakujem za vaše názory, ale stále mám v tom chaos. Viete ktorý player spustí DVD v celku a nie po častiach. Pretože niektoré sú také, že prehrá DVD, ale s tím, že v každej časti si musíte nadstaviť znova zvuk a titulky. To by mi pokazilo zážitok. A čo vy na ten a.c. rayan playonPV 76120? podľa vás je to výstrel do tmy?
dodomt (276)|19.10.2010 21:08
Xtr urcite prehra DVD v celku a aj zvuk sa nastavuje pre cely film nie len pre jednolive party.

dodo
vivid.sk (11472)|19.10.2010 22:51
takze ziaden majitel tohto pristroja nie je schopny odpovedat na easy dotaznik?
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=301801&postcount=7
dodomt (276)|20.10.2010 06:50
Xtreamer PRO:

- podpora diakritiky v titulkoch (mozna manualna volby kodovej stranky v menu)
Ano Xtr toto vsetko dokaze

- podpora viacerych/roznych titulkov a ich manualny vyber (aj z podadresarov), bez ohladu na ich meno (moze byt rozdielne od mena filmu) a moznost prepinania sa medzi nimi.
Titulky mozes vyberat z roznych adresarov, meno moze byt rozdielne, prepinat mozes medzi titulkami nie som si vsak isty ci medzi nimi mozes prepinat ked su neni v jednom adresari. Skor nie ako ano dnes ak nezabudnem tak testnem

- manualny posun titulkov v obraze (na vysku; standardne by sa mali objavovat v spodnej ciernej ploche)
Bez problemov titulky mozes zvacsovat zmensovat posuvat.

- zmena farby a velkosti titulkov (samozrejma je aj volba tienovania a farba tienov)
Farba ano tienovanie neviem o tom

- prepinanie jazykovych stop
Bez problemov na ovladacke jednym tlacitkom

- podpora AC3 a DTS (vratane pass-thru)
Ano

- moznost nastavit (natrvalo) posun medzi audiom a videom (korekcia input lagu - postacilo by +- 150ms)
O tomto neviem ale asi nie lebo som si ani nic podobne nevsimol

- plna podpora DVD (vratane menu)
U DVD menu funguje stavalo sa mi ze tlacitka boli mimo ale dalo sa

- plynule prehravanie BD ripov na 23.976 fps (bez prilezitostneho cukania).
BD prehravam v pohode neviem ake fps som mal ale islo bez problemov

- moznost menit priamo tlacitkom aspect ratio + zoomovat (Pan&Scan).
Cez menu Zoom da sa zomovat a posuvat iba o tlacitku +- neviem

- automaticke prepinanie vystupnej frekvencie podla fps filmu
Nikdy som nieco taketo nepouzival a ani o tom neviem a ani neviem na co to je 

- ulozenie pozicie (nastaveni) pre kazdy film (pozicia, zoom, track), aby pri dalsom spusteni pokracoval od poslednej pozicie (alebo sa spytal, ci to uzivatel pozaduje)
Da sa vratit tam kde si skoncil (nefunguje pri filmoch zo siete ked vypnes XTR) ci si vsetko zamamata tak neviem zvuk a titulky asi ano ale zoom asi nie

- horizontalny posun obrazu (hore a dole, v pripade filmov 2.35:1 - pre lepsiu citatelnost titulkov v ciernom pase)
Obraz sa da posuvat hore dole ako som uz pisal vyssie

- podpora lossless formatov (flac, wavpack, ape - tieto stacia, popripade este wav)
Flac urcite funguje tie ostatne nepoznam... (co mi vravel kolega tak sa mu zdali pri flac formate stresne prebasovane skladby)

- bitperfect SPDIF output (bez upsamplingu na 48k pri CD, ako to robia lacne onboard zvukovky v PC)
SPDIF to nema teda ak som ta dobre pochopil... :)

- podpora flac/wv/ape/wav + cue. (teda image + cue sheet).
Flac urcite tie ostatne som nikdy neskusal

- podpora vytvarania a ukladanie playlistov (alebo favorities ....)
Favorities aj playlist fuguje

- Rozumne skakanie po adresaroch/preskakovanie skladieb (aby to bolo pouzitelne aj bez zapnutia TV)
Ovladanie je jednoducche ale bez TV....? :-/

dodo
SPAWN (744)|20.10.2010 15:39
[quote=vivid.sk;302119]takze ziaden majitel tohto pristroja nie je schopny odpovedat na easy dotaznik?
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=301801&postcount=7[/quote]

Tady mas bezplatnou linku: (800 118 629) na UMAX centrum v Praglu. Vcera jsem tam volal tak pry to dokaze prehravat i blu-ray ISO z HDD.
borin7 (33)|20.10.2010 18:32
[quote=SPAWN;302222]Tady mas bezplatnou linku: (800 118 629) na UMAX centrum v Praglu. Vcera jsem tam volal tak pry to dokaze prehravat i blu-ray ISO z HDD.[/quote]

To dokaze i ten uplne prvni Xtreamer!
peatro (1054)|20.10.2010 21:19
[quote=vivid.sk;302119]takze ziaden majitel tohto pristroja nie je schopny odpovedat na easy dotaznik?
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=301801&postcount=7[/quote]

HDI DUNE uz po druhe a hledat player s fce korekce posunu zvuku je iracionalni, jediny duvod proc to HDI DUNE umi je kvuli 7.1 dekoderu pro analogovy vystup

jeste jsem nevidel dvd nebo bd kde muzes posouvat zvukovou stopu po casove ose
peatro (1054)|20.10.2010 21:22
xtreamer umi bd-iso, ale jen zakladni ovladani , neumi menu a uz vubec bonusy, v tom je lepsi zase ten DUNE nebo TVIX