Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

trhaný obraz i zvuk na TV

peca (260)|18.2.2005 07:56
Zdarvím,
pomocí winDV jsem zkopíroval záznam do PC, pak v pinacle 8 převedl do mpeg2. Výsledek (jen asi 1 min záznamu na zkoušku) jsem vypálil na CD-RW a vložil do stolního DVD. Obraz i zvuk se ale trhá. Co s tím? Použil sem na zkoušku několik různých kodeků (v pinacle) a výsledek stejný.... :-(
BOBA (590)|18.2.2005 08:50
Nic si z toho nedělej, mě to dělá taky. Zkoušel jsem vypalovat pomalejší rychlostí, a nic. Pouze v jednom případě mi to netrhalo, to když jsem vypálil poprvé na úplně nové DVD +RW. Při dalších vypáleních mi to už zase trhalo. Ale když to vypálíš na tvrdo -+R, tak Ti to pojede.
peca (260)|18.2.2005 09:01
[quote=BOBA]Nic si z toho nedělej, mě to dělá taky. Zkoušel jsem vypalovat pomalejší rychlostí, a nic. Pouze v jednom případě mi to netrhalo, to když jsem vypálil poprvé na úplně nové DVD +RW. Při dalších vypáleních mi to už zase trhalo. Ale když to vypálíš na tvrdo -+R, tak Ti to pojede.[/quote]

tak to zkusím na to DVD+R, uvidíme... 8-)
ViKinG (793)|18.2.2005 11:25
peca, BOBA: Player nestíhá z CD-R,RW poslat tak vysoký bitrate. Z DVD-+R,RW už by mělo být OK.
BOBA (590)|18.2.2005 12:09
ViKinGu, nevím, ale měl jsem bitrate 8000 Kb/s( dvd)a opravdu mi to trhalo. Asi mám nic moc přehrávač. U CD RW mi to rovněž trhalo,( rychlost vypalování 8x) tak jsem vypaloval stejný projekt na rychlost 4x a vše bylo o.k. Datový tok byl SVCD. Každý sestříhaný projekt zkouším prvně na RW, kvůli zkoušky korektnosti kapitol, pohybu v menu...
vlada (3470)|19.2.2005 18:49
Pokud neni vypalovačka a přehrávač vyloženej aušus, tak by rychlost vypalování neměla mít vliv. Chtělo by to spíš třeba zkusit jinou značku média s jinym barvivem. Jde taky o to, jestli vůbec ten problém co má peca je zpúůsobenej špatnym čtenim nebo tim, že někde udělal botu při komprimaci.
Každpádně Vikingovo vysvětlení s datovym tokem je zcela logický, pokud to vypálil s nějakými 6000 kbps na CD, nemůže se divit.