Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pripojeni koaxu pres cinch do VIDEO IN na grafice

alois_tvf (20)|18.2.2005 07:48
zdar, v bytovce mame domovni kameru, nemam videotelefon, tak me napadlo, ze bych privedeny koaxial pripojil ke graficky karte (Radeon AIW 9800se). Pres koax mam pripojenou kabelovku, tak si rikam, co takhle dostat koax od kamery pres cinch do VIDEO IN na grafice?
Muzete mi nekdo poradit , jak to udelat, popripade nejaky jiny napad? Jsem laik, chtelo by to presny vysvetleni. DIky
mirekv (7169)|18.2.2005 08:15
Pokud má kamera videovýstup tak ano, chce to zkusit.
alois_tvf (20)|18.2.2005 08:17
[quote=mirekv]Pokud má kamera videovýstup tak ano, chce to zkusit.[/quote]
"chce to zkusit" ti myslis, ze mam tupe pripajet koax na cinch a zkusit to vrazit do TV IN ?
mirekv (7169)|18.2.2005 08:49
Myslím to tak, že si napřed zjistíš co z té kamery leze a pokud video, tak pak to zkusíš.
alois_tvf (20)|18.2.2005 09:02
nop zjistit to mam jak ? papiry k tomu nejsou :o(
muzu neco odpalit kdyz to prubnu apripojim to na video in zkusmo?
mirekv (7169)|18.2.2005 09:11
Mělo by to být přímo na té kameře, video out, nebo RF out. Odpálit bys neměl nic, ale přece jen.
alois_tvf (20)|18.2.2005 09:18
ok dik az dojdu domu mrknu na to a ozvu se
Pitomec (10211)|18.2.2005 12:09
[quote=alois]zdar, v bytovce mame domovni kameru, nemam videotelefon, tak me napadlo, ze bych privedeny koaxial pripojil ke graficky karte (Radeon AIW 9800se). Pres koax mam pripojenou kabelovku, tak si rikam, co takhle dostat koax od kamery pres cinch do VIDEO IN na grafice?
Muzete mi nekdo poradit , jak to udelat, popripade nejaky jiny napad? Jsem laik, chtelo by to presny vysvetleni. DIky[/quote]
Z kamery ti leze MF signál, zatímco kabelovka má VF signál - takže dát to dohromady by šlo pouze v případě, že na výstup kamery hodíš TV modulátor a jeho výstup s tou kabelovkou sloučíš.
Jinak ti ale můžu říct, že pokud by mně někdo zasáhl do rozvodu TKR (bez mýho svolení), tak ho bez milosti odpojím. Takže variantu se sloučím signálu z kamery napřed prober se svým operátorem TKR (nebo můžeš zaplakat nad výdělkem). Jinak ale dost pochybuju, že ti něco takovýho vůbec povolí... (nejlíp uděláš, když od té kamery povedeš samostatný kabel přímo do videovstupu u TV nebo grafiky)
alois_tvf (20)|18.2.2005 12:25
to pitomec: tvym zkratkam nerozumim, kabelovku mam nacerno pres hybridni rozbocovac od souseda...pokud nas operator odpoji coz silne pochybuju, pac je to borecek na meste keryho znam dost dobre , tak se tez nepotento :-)
nevim jetsli si rozumime: kabel od kamery chci vest do VIDEO IN na grafice..kabelovka je pripojena do tuneru pres koax
mirekv (7169)|18.2.2005 12:31
Pitomec
alois
Já od začátku předpokládal, že se propojení kamera-PC udělá novým, samostatným kabelem. Jak taky video cpát do TKR, že?
Pitomec (10211)|18.2.2005 12:58
[quote=alois]to pitomec: tvym zkratkam nerozumim, kabelovku mam nacerno pres hybridni rozbocovac od souseda...pokud nas operator odpoji coz silne pochybuju, pac je to borecek na meste keryho znam dost dobre , tak se tez nepotento :-)
nevim jetsli si rozumime: kabel od kamery chci vest do VIDEO IN na grafice..kabelovka je pripojena do tuneru pres koax[/quote]
Vynechme operátora (kterej není tak blbej, aby si nechal utíkat prachy jenom proto, že se někdo chce dívat na černo) a vůbec celou kabelovku, protože pokud to z kamery potáhneš sólo do Video IN na grafice, tak ta kabelovka s tím nemá co dělat.
Ivo Mašek (10205)|18.2.2005 13:00
kabelovku mam nacerno pres hybridni rozbocovac od souseda...pokud nas operator odpoji coz silne pochybuju, pac je to borecek na meste keryho znam dost
Tak jestli vás udají jiní, a je to otázka času, tak boreček skončí na pracáku a u soudu (podmínka, nebo na tvrdo - dle nálady soudce), no a tobě také do smíchu nebude - budeš platit, jak mourovatej. Zdaleka nebudeš prvním, co měl "řeči" a s údivem skončil jinde, než chtěl.
Některým lidem se fakt divím, jestli to mají za potřebí.
Pitomec (10211)|18.2.2005 13:00
[quote=mirekv]Pitomec
alois
Já od začátku předpokládal, že se propojení kamera-PC udělá novým, samostatným kabelem. Jak taky video cpát do TKR, že?[/quote]
Lidi jsou neuvěřitelní koumáci - už jsem taky viděl účastnickou šňůru od zásuvky k TV v podání nahrávací šňůry k magneťáku...
alois_tvf (20)|18.2.2005 13:07
[quote=Ivo Mašek]kabelovku mam nacerno pres hybridni rozbocovac od souseda...pokud nas operator odpoji coz silne pochybuju, pac je to borecek na meste keryho znam dost
Tak jestli vás udají jiní, a je to otázka času, tak boreček skončí na pracáku a u soudu (podmínka, nebo na tvrdo - dle nálady soudce), no a tobě také do smíchu nebude - budeš platit, jak mourovatej. Zdaleka nebudeš prvním, co měl "řeči" a s údivem skončil jinde, než chtěl.
Některým lidem se fakt divím, jestli to mají za potřebí.[/quote]
Sorry za OT ale musim, pak uz budu psat jedine k veci:
1.Mne do bytu nikdo nesmi, jedine pres prikaz soudce a ten to na tuhle kokotinu nevyda. . to co mam na fasade je moje vec, kdyby tam bylo letadlo tak do toho nikomu nic neni pokud to nenarusuje vzhled obce. 3. Vsechno co jsme tu naopsal jsme si vymyslel, pochopitelne platim koncesionarske poplatky, platim za signal KTV a za pripojeni k internetu :-D
Ivo Mašek (10205)|18.2.2005 13:09
Vsechno co jsme tu naopsal jsme si vymyslel, pochopitelne platim oncesionarske poplatky, platim za signal KTV a za pripojeni k internetu
:-D :-D No, já tě neudám. :-E :-E
alois_tvf (20)|18.2.2005 13:11
[quote=Ivo Mašek]Vsechno co jsme tu naopsal jsme si vymyslel, pochopitelne platim oncesionarske poplatky, platim za signal KTV a za pripojeni k internetu
:-D :-D No, já tě neudám. :-E :-E[/quote]
Ja vim :-), jen naznacuju jak se clovek chova v "pravnim" state. Davam vypoved z ouradu a budu zrejme na podopore kazda koruna dobra :-)
az dojdu domu, napajim na koax od kamery cinch zapojim to a dam vedet jak to dopadlo
Pitomec (10211)|18.2.2005 13:25
[quote=alois]Sorry za OT ale musim, pak uz budu psat jedine k veci:
1.Mne do bytu nikdo nesmi, jedine pres prikaz soudce a ten to na tuhle kokotinu nevyda. . to co mam na fasade je moje vec, kdyby tam bylo letadlo tak do toho nikomu nic neni pokud to nenarusuje vzhled obce. 3. Vsechno co jsme tu naopsal jsme si vymyslel, pochopitelne platim koncesionarske poplatky, platim za signal KTV a za pripojeni k internetu :-D[/quote]
Nenech se mýlit - prakticky každý operátor TKR má ve Smlouvě (kterou uživatel podepsal), že může kontrolovat rozvod TKR i v bytě. Takže pokud pracovníka do bytu nepustíš (resp. ten, od kterého to máš napojený), tak se sice nic neděje (násilím to nikdo dělat nebude), ale budeš prostě a jednodušše odpojen od signálu hned :-)
alois_tvf (20)|18.2.2005 22:38
tak jsme to zkusili pripojit....bezvysledne...pres kompozit to hazelo jen jednu zelenou caru , nic vic :-G

Jedna se o kameru zn. FERMAX, dale je tam napis HIGH RESOLUTION CCD CAMERA, PAN and TILT

Bude to jeden z vyrobku na http://fermax.olympo.cz/
presne identifikovat jsme to nedokazal .. 9-)
Pitomec (10211)|19.2.2005 11:07
Pokud ta kamera není určená jenom do nějaké stavebnice (třeba v kombinaci s videotelefonem apod.) a má normální 75Ohmový MF výstup, tak to musí šlapat. Stejně ale nechápu, proč sis nekoupil za cca patnáctstovek normální kamerku s videovýstupem někde v GM Electronic...
alois_tvf (20)|19.2.2005 11:30
[quote=Pitomec]Pokud ta kamera není určená jenom do nějaké stavebnice (třeba v kombinaci s videotelefonem apod.) a má normální 75Ohmový MF výstup, tak to musí šlapat. Stejně ale nechápu, proč sis nekoupil za cca patnáctstovek normální kamerku s videovýstupem někde v GM Electronic...[/quote]
Proc ne? Protoze kdyz s enapichnu na stavajici kameru je to o 1500 levnejsi... protoze kdyz tam budu neco montovat bude toproblem...nedokazu si predstavit ze k sobe potahnu kabel -data+elektrika nedokazu si predstavit jak ji tam namontuju aby ji nejakej vandal nerozflakal...
alois_tvf (20)|19.2.2005 20:55
nevit enekdo co znamena: VBS 1,0 V p-p složený videosignál při 75 ohmech: je to napsani u parametru CCD kamer...
Pitomec (10211)|20.2.2005 09:51
[quote=alois]Proc ne? Protoze kdyz s enapichnu na stavajici kameru je to o 1500 levnejsi... protoze kdyz tam budu neco montovat bude toproblem...nedokazu si predstavit ze k sobe potahnu kabel -data+elektrika nedokazu si predstavit jak ji tam namontuju aby ji nejakej vandal nerozflakal...[/quote]
Napíchneš se na stávající kameru? A jak, když ta kamera je už připojená k jinýmu zařízení? To tam budeš někam dávat rozbočovač video signálu?
alois_tvf (20)|20.2.2005 10:26
ta kamera ma do kazdyho bytu zavedenej vystup KOAXEM! psal jsme to nahore..nekery byty nemaji videotelefon tudiz ten videvystup nemuzou pouzit..o tom pisu!
mirekv (7169)|20.2.2005 11:35
alois
No tos teda nepsal! To mohl být tento thread kratší. Bůhví proč si do toho zaplantal ještě kabelovku! Je vysoká pravděpodobnost, že ti přichází video, ovšem pokud ti to nechodilo, tak je možné, že je buď v jiném formátu, nebo je aktivováno pouze behem hovoru (tyto domácí systémy bohužel neznám), chtělo by to proveřit osciloskopem.
Pitomec (10211)|20.2.2005 11:38
[quote=alois]ta kamera ma do kazdyho bytu zavedenej vystup KOAXEM! psal jsme to nahore..nekery byty nemaji videotelefon tudiz ten videvystup nemuzou pouzit..o tom pisu![/quote]
Pokud je to určeno na připojení k videotelefonu, tak tam není jenom signál video, ale i celá řada dalších věcí (audio, ovládání dveří apod.). Navíc není vyloučeno, že pokud ten videotelefon nemáš, tak video signál tam není - klidně může být záměrně odpojen (aby nějaký vtipálky nenapadlo tam připojovat nějaký jiný zařízení... :-) ). Prober to s firmou, která tam ten videotelefon ostatním lidem instalovala a technik od nich ti jistě dá uspokojivou odpověď.
DUsoft (181)|7.3.2005 23:26
Tak ten "chytrej" Alois je vlastně úplnej blbec. :-!!! :-!!! :-!!!
alois_tvf (20)|7.3.2005 23:32
todle je co? - zrejem nevysvetleni situace, ze? hned v mym prvnim prispevku "zdar, v bytovce mame domovni kameru, nemam videotelefon, tak me napadlo, ze bych privedeny koaxial pripojil ke graficky karte (Radeon AIW 9800se). Pres koax mam pripojenou kabelovku, tak si rikam, co takhle dostat koax od kamery pres cinch do VIDEO IN na grafice?"

Dusoft diky od tebe je to kompliment

Psal mi dodavatel telefonu, ze je treba modulator...takze diky za odpovedi, mam to uz vyreseny