Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod formátu .m2ts

Roman Jašek (65)|11.10.2010 14:19
Zdravím Vás a předem se omlouvám za toto téma.
Prosím o radu, jak převést video z kamey Panasonic SD HS60. Z kamery mně "leze" soubor s příponou M2TS.
Tento soubor potřebuji překopat na tyto formáty (.avi/.mkv (DTS)/.asf/.wmv/*.mp4/.3gp/.vro*/.mpg/.mpeg.ts/*.tp/.trp) aby mně to přehrála TV, která to bude "cucat" z externího HDD nebo flashky.
Nějaké přechody atd. ve videu moc neuvažuji, v PC mám Corel X3.
Už jsem to tady jednou řešil, ale nebyl jsem z toho moc chytrej.

Mockrát díky za Vaši trpělivost a jsem s pozdravem.

Roman
vivid.sk (11472)|11.10.2010 14:41
TsMuxer ti to demuxuje na video (H264) a audio (predpokladam DD).
Nasledne si to mozes muxnut, kde potrebujes (Mkvtoolnix pre mkv).

Predpokladam, ze to chces podhodit Samsungu/LG.
Roman Jašek (65)|11.10.2010 16:14
[quote=vivid.sk;300924]TsMuxer ti to demuxuje na video (H264) a audio (predpokladam DD).
Nasledne si to mozes muxnut, kde potrebujes (Mkvtoolnix pre mkv).

Predpokladam, ze to chces podhodit Samsungu/LG.[/quote]
Přesně tak, potom už to půjde z HDD na LCD Samsung LE 40 C650, zkusím, uvidím.
Mockrát díky za pomoc.
Roman
vivid.sk (11472)|11.10.2010 16:24
A este jedna rada, pouzivaj Mkvtoolnix verzii 3.xx, V poslednej verzii 4.xx mi jedneho casu nefungoval zvuk (mozno uz v aktualnej verzii opravene, no ked sa ti stane podobny problem, vies cim je sposobeny).
artam (1147)|11.10.2010 21:24
[quote=vivid.sk;300936]A este jedna rada, pouzivaj Mkvtoolnix verzii 3.xx, V poslednej verzii 4.xx mi jedneho casu nefungoval zvuk (mozno uz v aktualnej verzii opravene, no ked sa ti stane podobny problem, vies cim je sposobeny).[/quote]
Hmm, mozno samotna ta audio stopa mala nejaky problem. Pravda, prve 4.x, verzie som preskocil (vzdy si pockam na bugfixy ;)), ale od 4.2.0 som ziaden podobny problem nezaznamenal.

Je tam ale ina vec, co ma na mkvmerge irituje. Ale zacalo to uz v poslednych 3.x verziach.
Pokial sa language pre nejaku stopu nastavi na "eng", tak ju ten bastard nevyplni do properties a potom napriklad MediaInfo nezobrazi ziaden jazyk, proste nic. Potom musim cez mkvpropedit rucne doplnat "eng" flagy, co je celkom otrava. :(
vivid.sk (11472)|12.10.2010 23:39
[quote=artam;300994]Hmm, mozno samotna ta audio stopa mala nejaky problem. Pravda, prve 4.x, verzie som preskocil (vzdy si pockam na bugfixy ;)), ale od 4.2.0 som ziaden podobny problem nezaznamenal.
[/quote]

ono to prave v PC slo, ale TV to nejako nezobral (zrejme mozno v kombinacii s audio delay, malemu som pridaval SK jazyk do animaku). Ked som to vsak zmuxoval v predchadzajucej verzii (nejaka 3.xx), co som mal na HDD, tam to slo bez problemov (zdroj a nastavenie rovnake).

Ale ako vravim, mozno to uz funguje v aktualnych verziach - neriesil som to neskor.
m@tias (18)|23.2.2012 16:37
Ahoj. Nevím, jestli jsem ve správném tématu....ale píšete tu o Tsmuxer a mkv. Potřebuji radu ohledně mkv a tsmuxer. Nevím proč, ale některé soubory mkv v tsmuxeru otevřu a některé mi napíšou hlášku, že mám novější mkv a starší tsmuxer....ale novější tsmuxer než verzi 1.9.9 jsem nenašel.....nevíte co s tím? Používám Tsmuxer na převod kodeku h264 profile High@L5.1 na [email]High@L4.1....proto[/email]že moje TV High@L5.1 nepřehraje.
KamilZ (10277)|23.2.2012 16:44
Jestli je to tím nevím, ale minimálně je všude možně verze 1.10.6: http://www.videohelp.com/tools/tsMuxeR