Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Miro XL a PCTV PRO

jan ivan3 (2)|22.4.2004 08:42
Nelze otevřít ve VirtualDubu soubor avi,který byl zachycen MiroXL kodekem(PCTV PRO).Chybí mi nějaký kodek nebo to vůbec nepůjde?
StD (8612)|22.4.2004 08:43
A co ti na ten soubor "říká" GSpot, když ho narenderuješ?
ABCD (35)|25.4.2004 17:31
Nainstaluj si codek MiroXL (PIXL).
Pak budeš moci video editovat např. i ve VDubu. :-)
StD (8612)|26.4.2004 07:45
...ten se přece instaluje automaticky, pokud má nainstalovanou plnou verzi PCTV Vision nebo Studio od Pinnacle. Servus!
ABCD (35)|26.4.2004 18:58
No já mám Pinnacle studio 9 Full version, PCTV Vision 5.50, ale VDub mi video nahraný jako míro XL neotevře. :-(((

VDub mi při pokusu o otevření hlásí:
Couldn't locate decompressor for format 'PIXL' (unknown)

VirtualDub requires a Video for Windows(VFW) compatible codec to decompress video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable.

Tobě s verzí 5.30 a W98Se VDub takový video otevře?
Jestli není problém tady. Já používám W2k.
jan ivan3 (2)|26.4.2004 19:38
1)z jiné diskuze:
Autor: Tomas Datum: 19.12 21:17
Titulek: Re: TV karta Miro PCTV pro od Pinnacle Odebírat reakce:
Odpovědět
Tuner na te karte je defaultne nastaveny pro PAL BG a pomoci DSP chipu se prepina na jine normy. V praxi tedy aplikace s nim pracujici musi umet tu normu prepnout jinak zvuk sumi. PCTV Vision normu prepnout umi, VirtualDub ne. Odtud tedy prameni ten hlavni problem "nefungujiciho" zvuku. [color=red]Tim padem je dano i omezeni zachytavat TV vysilani pouze do rozliseni 352x288.???[/color]

2)
Gspot hlasí že,chybí Canopus kodek,zatím jsem to dál nezkoušel
ABCD (35)|26.4.2004 20:35
Hele, zkus si stahnout ten Pinnacle PIXL codec v1.00.
Ve staré verzi tohoto webu byl kdysi uveden pro možnost použití nagrab. videa a VDubu.
Nerozumím tvé informaci o normách. :-?
Tak ještě jednou.
Chceš editovat nagrabované video, nebo používat VDub ke grabování?
Pokud chceš otevřit již zaznamenané video pomoci PCTV Vision ve VDubu a zároveň se zmiňovat o přepínání norem na TV tuneru, mluvíš chvíli o voze a chvíli o koze.
Sorry, ale nerozumím. 9-)
StD (8612)|27.4.2004 08:52
VD nepoužívám pokud možno vůbec, a když už, tak na jiné věci než na editaci zachyceného TV-videa a už vůbec ne pro zachytávání.

MiroXL (PIXL) u mne také nemá využití, jen vím, že se mi tam nainstaloval podle seznamu kodeků z GSpotu. Zachytávám do Mpeg2 buďto jako pro DVD nebo SVCD.

Jinak s těmi zvukovými normami má výše naprostou pravdu JanIvan3. Servus!
ABCD (35)|27.4.2004 19:01
OK, jen mi prosímtě odpověz na co jsem se ptal.

Ty otevřeš video nagrabované v PCTV Vision pomocí míro XL ve VirtualDubu, aniž bys instaloval něco "navíc"?

S těmi normami samozřejmě souhlasím. To je věc, která se tady opakuje dokola již po několikáté.

Já se jen snažil najít odpověď na původní otázku. :-D
StD (8612)|28.4.2004 07:58
Na co ti mám odpovědět? Na dotaz Chceš editovat nagrabované video, nebo používat VDub ke grabování?
To ti musí sdělit janivan3, já se neptal... a výše už mu GSpot naznačil, co mu chybí k editaci ve VD. Pracnějším řešením by bylo změnit hierarchii (priority) těch kodeků, co tam už má, přímo pro DirectShow filtry, aby mu to VD "vzal". To ale jen tak na okraj a obecně, protože tazatel janivan3 nebyl více konkrétnější. Servus! :-)
ABCD (35)|28.4.2004 21:09
Dobře, možná sem se zeptal blbě.
Tak znova a už naposledy.
STANDO, nagrabuj si pomocí PCTV Vision kousek videa v míro XL a zkus to otevřit ve VirtualDubu.
Pak mi prosímtě napiš co se stane.
Je už jasný o co tě žádám?
Uf, ...
StD (8612)|28.4.2004 23:27
Provedu! Ale až ráno, teď už se mi zavírají oči a jdu spát. PCTV dnes odpočívá... Servus! 9-)

Výsledek: Zachyceno 2x 1 minuta v různých rozlišeních (nějakých těch 352x480 a 720x576, velikost asi 320, resp. 650 MB). Vision i Media Player Classic to přehrají v pohodě, ovšem VD zahlásí "missing codec", přestože tam je a najde ho i GSpot. Řekl bych, že by mohlo pomoci jenom změnit jeho prioritu. Ale ta kvalita je v tom tak děsná, že se mi to jeví jako naprosto zbytečné a zůstávám v mpeg. Servus!

P.P.S. VD mi po dlouhé době zase jednou nabídl možnost něco zachytit, obraz v něm sice automaticky naskočil, asi se u mne zase cosi kdesi stalo ve "shnilém státě" DirectShow..., ale škubalo to už v náhledu, tak se s tím netrápím --> mám totiž grabovací HDD zasekaný nezpracovaným jiným materiálem a potřebuje nutně defragmentaci.

S pozdravem Hoch Habsburg! zdravím Europa[komp]Osterweiterung! :((
ABCD (35)|30.4.2004 18:50
Tak to mi stačí ... :-D

V systému musíš mít nainstalovaný: PCLEPIXL 32-bit Compressor
a né PCLEPIM1 32-bit Compressor.
:-R
miller (66)|3.6.2004 14:01
AHOJ.
Mam stejny problem, zachytnuto v MiroXl mi pak ve VD nejde otevrit. Mam PCTV Stereo(Vision 5.5) Nevim,jak to mam dal zprovoznit.
Predem dik za uzitecnou radu.
Pavel
StD (8612)|4.6.2004 09:13
Tak když to zachycené v MiroXL už máš, tudíž ten pclepixl tam musíš mít, zbývá ti jen dohledat, kam ti ho ta slavná instalace Vision 5.5 dala (a blbě zapsala do registru)... Předpokládám, že do C:\Windows\System, místo do C:\ProgramFiles\Pinnacle\.... Stačí to potom opravit ručně (Regedit) a je po ptákách. :-D
ABCD (35)|4.6.2004 18:58
Nic se nikam blbě nezapsalo. \/
Standa si to vyřeší po svém, my ostatní si stahneme http://oak.ic.cz/tvfreak/pclepixl.zip ;nainstalujeme a ....
:-D