Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

"Minimální" konfigurace pro střih AVCHD

Nemec79 (56)|8.10.2010 10:59
Ahoj,
Budu kupovat nové PC - představu mám cca 15tis za bednu - výběr ovlivní dvě věci a sice - střih AVCHD z Legrie HF 200 a občasné hraní (anno 1404 + Mafie 2 jediný novinky, jinak samé vykopávky)

četl jsem tady o rozdílné vhodnosti karet pro hraní a pro práci s videem - vzhledem k občasnému hraní ale pro mě bude předpokládám vhodnější volit kartu herní.

Vycházím ze sestavy za 15tis (bez OS), osazená je procesorem AMD Phenom II X4 955 Black Edition

důvodem dotazu zde je hlavně procesor - tzn. jestli pro občasnou práci s AVCHD bude dostačovat procesor v cenové hladině kolem 3tis - klidně můžete napsat svoje tipy. jsem smířený s tím, že výsledný rendering bude trvat dýl - vzhledem k tomu, že točím jen občas a nepoužívám efekty, mi to nevadí - jde mi hlavně o cca plynulou práci při samotným výběru scén a pohybu po časové ose.

Paměť počítám 4GB bude stačit s přehledem, disk přidám ještě druhý.
MartasKP (710)|8.10.2010 11:49
Ono zalezi v cem budes taky strihat,nebo jak jsem pochopil v tvem pripade jen upravovat to video.Teoreticky by tahle sestava mohla stacit.Jen nevim to AMD.
mrkni sem

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/25147-idealni-kombinace

je tam podobna diskuse.
Nemec79 (56)|8.10.2010 12:22
to jsem opomenul - sony vegas - doteď nelegální verze PRO 9, ale vzhledem k tomu jednoduchýmu používání si asi koupím legální Movie studio platinum 10 - při stažení a platbě kartou z webu sony jsem koukal 95 dolarů - to je cca 1700,- jestli dobře počítám - zkoušel jsem si trial verzi a stačit mi bude. - jen teda nechápu, proč u AVCHD je maximální datový tok 16Mbps - moje legria má v režimu FXP 17Mbps a MXP 24Mbps - ale těch 16Mpbs je i u verze PRO - jen pokud bych zvolil export "blueray" tak můžu až 25Mbps
jen u toho movie studia mám stejný problém jako tu někdo řešil - vytížení procesoru jen 40% a víc nic - u verze PRO 64bit to šlapalo bez problémů na plný výkon procesoru

vyzkoušený to mám na NTB s i5 procesorem, win 7 64bit a 4GB RAM

v procesorech se nevyznám - z týhle sestavy (cenové relace 15tis) budu vycházet, tzn. není finální

edit - v podstatě jde hlavně o plynulou práci v programu při střihu scén, pohybu po časové ose - výsledná doba exportu už mě tolik netrápí vzhledem k četnosti použití
MartasKP (710)|8.10.2010 13:27
Pro prehrani videa by to mohlo stacit,jakmile ale do toho strihnes pridas nejaky prechod,titulek a podobne,pak se to muze sekat.Otazkou je,co myslis tim bez efektu.
Pak si uvedom,ze tech 16Mb na DVD nedas,respektive das o neco maloizsis,ale jentak neprehrajes.Nevim,jak si s tim poradi sofistikovane prehravace,ale bezny DVD prehravac ti to neprehraje.
media offline (44)|8.10.2010 20:10
podla mna bude stacit - ja teraz prave striham avchd dovolenku na staruckom core2quad 6600 2,4GHz, 2 giga ram a geforce 8800 gt. a to striham v avid media composer 5.0.3.2, co nie je nenarocna apolikacia...
Nemec79 (56)|8.10.2010 22:57
DVD nemám vůbec v plánu používat - přijde mi nelogický točit něco ve FULL HD a pak to degradovat kvalitou na DVD - od toho už jsem upustil - zatím si vystačím se zálohováním na disku a přehráváním na TV pomocí NTB a HDMI kabelu - pokud to teda takhle půjde.

Bez efektu = natáčím pouze klipy, které doma ostřihnu a všechny je pak sesypu na časovou osu bez prolínání, přidám hudbu a exportuju - žádný titulky, dodatečný efekty, nic

Ale zatím netočím nic dlouhýho - nejdelší věc těch 9minut - otázka je, jak se pc bude chovat, když videa třeba hodina

Nejde mi o to nejlevnější co ještě AVCHD zvládne - spíš bych nerad utrácel za něco, co nevyužiju - tzn. mě zajímají hlavně zkušenosti lidí na slabších sestavách

pohybovat se budu někde mezi sestavami za 10tis a oněch za 15tis
ai (2993)|9.10.2010 03:49
http://eugenia.queru.com/2010/10/08/h-264-performance-on-vegas-pro-10/
Zkousela to na DELL workstation, with a 2.4 Ghz Core 2 Quad, 6 GB of RAM, 64bit Vista, Quicktime 7.6.6.

Tento blog je z dneska (8.rijen) a vysvetluje tam Vegas Pro 10 akceleraci, zajimave je, ze pouziva svuj nove napsany H.264 Sony AVC decoder “compoundplug.dll” , tedy Sony jde softwarovou cestou neco jako CoreAVC, ovsem ne CUDA ! Tedy ne HW akcelerace, cimz vlastne Sony paradoxne dela zrejme dobry krok, ponevadz to zlepsi strih i na notebookach, a jdou ve svem starem stylu, ze na jejich soft neni treba extra zelezo . Prestali se tedy spolehat na quicktime a MainConcept v tomto a konecne k tomu dostali jejich programatori prilezitost.

Platinum 10, ma pry nejakou starsi verzi toho “compoundplug.dll” ,tedy akcelerace tam je, ale asi to neni vyladene do rychlosti verze Pro, i kdyz to je jen teorie, chce to vyzkouset.

DSLR kamery a jejich MOV jsou pry ted na to vyladene, samozrejme i AVCHD , mp4, tedy znacne to ulehci playback a hlavne neproblemove nacteni techto videi. Samozrejme praxe ukaze jak az moc to je zrychlene
Nemec79 (56)|9.10.2010 08:22
aha, díky za info - teď jde o to, kdy bude movie studio ve verzi, která obsahuje základ ze sony vegas pro 10 - jestli jsem dobře pochopil, tak současný movie studio 10 vychází ze sony pro 9
http://www.sonycreativesoftware.com/moviestudiope/compare
Nemec79 (56)|13.10.2010 19:38
kdyby někdo pracoval s AVCHD full hd rozlišení v sony vegas s procesorem athlon II x4 (635-640) případně pentiem i3 530 budu rád za zkušenosti/reference - rozhoduju se mezi těmito dvěma procesory, pročetl jsem všechno co se dalo, ale není nad přímý zkušenosti majitelů. díky