Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tuner v TV a možnost nahrávání na externí zařízení

marcelus42 (5)|7.10.2010 16:05
Ahoj,

Chci si pořídit LCD nebo plazmu a zajímalo by mě následující:

Jelikož pro TV signál mám satelitní parabolu, tak se dívám po modelech s DVB-S2 tunerem. Ted vyuzivam externi tuner Technisat a ten mám propojený jednak do staré CRT TV a jednak do harddiskové recorderu, kde si dost často nějaký program nahraji. Dá se k tomuto využít i tuner v některé TV? Předpokládám, že základní modely ne, ale nějaký lepší by to snad mohl umět. Mají TV s tunery i video+audio vystup? V jedne prodejne OKEY mi rekli, ze kdyz je tam scart, tak ten je vzdy obousmerny, cimz si tedy nejsem moc jisty. Nevite nekdo, popr. nemate to nekdo nejak vyspekulovane.

Samozrejme budu mit porad doma ten technisat, ale kdybych se jednoho zarizeni zbavil, tak by bylo super, cim mene tech krabicek, tim lepe.
Operator237 (256)|7.10.2010 16:15
Hi, budoucnost i dnesek, je v interativní TV, nahravaní poradu a jine blbosti co jsou v TV uz postrada smysl, jsou lepsi veci nez koukat na Tv a jak otrok uchovavat neco co se podivas jen jednou a jen to hnije zbytecne na DVD a td. a plni HDD disky nesmysly. co vlastne stejne nepotrebujes - nikdy se nikomu nic nestalo když nevidel nejaky serial nebo film stejne to je furt dokola.Interaktivní veci pres site je daleko lepsí zábava když už musiš sedet u TV.,
ps: je to jen nazor, kameny a jine predmety k ukamenovaní nechte doma.:)
matusco (376)|7.10.2010 16:44
Panasonic PDP/LCD rady V20, VT20, D25, GN23.

Tieto by mali obsahovat interny DVB S2 tuner s podporou nahravania na USB HDD. Ako to vsetko funguje si precitaj na forach venovanych tymto typom TV.

Informacii ohladom fungovania DVB-S tunera a nahravania na HDD na tv Panasonic tu najdes hodne, takze treba len citat...
marcelus42 (5)|8.10.2010 09:34
[quote=Operator237;300292]Hi, budoucnost i dnesek, je v interativní TV, nahravaní poradu a jine blbosti co jsou v TV uz postrada smysl, jsou lepsi veci nez koukat na Tv a jak otrok uchovavat neco co se podivas jen jednou a jen to hnije zbytecne na DVD a td. a plni HDD disky nesmysly. co vlastne stejne nepotrebujes - nikdy se nikomu nic nestalo když nevidel nejaky serial nebo film stejne to je furt dokola.Interaktivní veci pres site je daleko lepsí zábava když už musiš sedet u TV.,
ps: je to jen nazor, kameny a jine predmety k ukamenovaní nechte doma.:)[/quote]

Operátore, nechci Tě kamenovat, ale tvůj názor mě fakt pobavil. Pokud někdo čučí na "růžovku", "ulici" a podobné zhůvěřilosti pak může jistě využívat služeb interaktivní TV, ale ta bude vždy zaměřena na tupé masy. Až budeš shánět specifický dokument nebo starší film, který pravděpodobně kromě tebe skoro nikoho nezajímá (nebo to tak aspoň vypadá), pak Ti budou podobné ptákoviny jako TV on demand úplně k ničemu. To co si chci nahrávat velmi často ani nepotřebuji dále zálohovat. Prostě se chci jen podívat v čase, který mi vyhovuje, protože spousta zajímavých pořadů prostě masy netáhne a tak to třeba na ČT2 pustí, ale v době, když už chci být dávno v limbu a ne sedět u bedny. Tož asi tak.
marcelus42 (5)|8.10.2010 09:39
[quote=matusco;300298]Panasonic PDP/LCD rady V20, VT20, D25, GN23.

Tieto by mali obsahovat interny DVB S2 tuner s podporou nahravania na USB HDD. Ako to vsetko funguje si precitaj na forach venovanych tymto typom TV.

Informacii ohladom fungovania DVB-S tunera a nahravania na HDD na tv Panasonic tu najdes hodne, takze treba len citat...[/quote]

Podle toho, co jsem zatím slyšel o nahrávání na USB v Panasonicu, tak prý to pak jde přehrát zase jen v tom přístroji. Neříkám, že to není alespoň nějaké řešení, ale ideální to není. Je jasné, že z toho vyplývají různá omezení. Nejsem si ale na toto téma jistý, zkusím pohledat zmíněné diskuze a pročtu si.

Pokud by však byla u nějaké TV opravdu možnost napojit externí rekorder a nahrávat, tak to bych uvítal více.
matusco (376)|8.10.2010 12:34
[quote=marcelus42;300413]Podle toho, co jsem zatím slyšel o nahrávání na USB v Panasonicu, tak prý to pak jde přehrát zase jen v tom přístroji. Neříkám, že to není alespoň nějaké řešení, ale ideální to není.[/quote]

[quote=marcelus42;300412]To co si chci nahrávat velmi často ani nepotřebuji dále zálohovat.[/quote]

A prave preto si Panasonic povedal a mozno aj statisticky overil, ze takychto ludi je vacsina. A vymyslel, co vymyslel.

Nevravim, ze na trhu nie su zariadenia, ktore nedokazu nahravat na USB HDD a nasledne nahravky prehravat inde. Je ich kopec. No pozadovat toto priamo od tv mi pride uz dost vela... Ked na toto vyrobcovia tv pristupia, potom bude nasledovat co, priamo torrent klient v TV, alebo upload suborov cez rapidshare...?

k tomu nahravaniu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=297807&postcount=2

Pre teba marcelus42:
TV s integrovanym DVB-S2 tunerom nie je na trhu vela (hovorime o tv za 5ciferne sumy v CZK). Co ja viem, tak zopar typov ich ma Panasonic, Samsung a Sony. Tym padom mas velmi obmedzeny vyber a neviem, ci najdes taku tv, ktora ti poskytne plnohodnotny video grabbing ako All-In-One riesenie priamo v tv.
Mozno existuje taka tv, ale iba pre DVB-T alebo DVB-S tuner. Neviem, mozno ti este niekto poradi