Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S HD PVR Skylink (200-300 €)

ace960 (394)|7.10.2010 14:35
Nazdar, rad by vas poziadal o radu pri vybere DVB-S prijimaca. Preliezol som temy co vyzerali suvisiace ale vyber mi to teda neulahcilo (skor naopak).

Poziadavky (snazil som sa minimalizovat na to co skutocne vyuzijem):
- 1x tuner
- citacka Irdeto, pripadne CryptoWorks pre Skylink kartu, ktoru budem kupovat asi koncom oktobra
- ak nebude citacka Irdeto tak este zrejme 1x CI slot pre jej pripadne doplnenie ak by to bolo neskor potrebne
- zvladnuty zvyseny datovy tok Skylink
- 1x vystup SCART - do sucasnej CRT TV
- 1x vystup HDMI - zaciatkom buduceho roku do novej LCD/plazma TV
- 1x opticky (pripadne Coax) dig. zvuk vystup - do AVR
- PVR - nahravanie SD/HD, bud moznost instalacie interneho 3,5", pripadne 2,5" disku alebo potom cez USB 2.0 ale nech utiahne napajanim externy 2,5" disk bez vlastneho externeho napajania
- volitelne Ethernet - nie je nutne, na ovladanie z PC, pripadne na FW update ale to pojde zrejme aj cez USB

Strasne rad by som si zaobstaral kvalitny prijimac po stranke funkcnosti a kvality obrazu a zvuku. Nechcem aby to vedelo prehravat multimedia apod.

Predstava o cene: optimalne do 200 €, max. 300 €
Predstava o vyrobcovi: Vantage HD, Dreambox, Technisat

Zatial som nakloneny ku:
- Vantage HD 1100
- TechniSat TechniBox SIR
ale budem vdacny za rady.
Pitomec (10211)|7.10.2010 15:35
TechniSat TechniBox SIR
jarino1978 (8045)|7.10.2010 16:15
ten Technisat, alebo Vantage HD 6000.
ace960 (394)|7.10.2010 21:58
Dakujem za odpovede.

Mam doplnujuce dotazky k tomu Technisatu.
1. zvyseny datovy tok - nenasiel som, zeby na nom bol problem ale zas asi ho este nema prilis vela ludi ked je to novsi box, tu si ale trufam verit, ze to bude ok
2. neviem sa dopracovat k informacii, ci utiahne externy USB 2,5" disk bez externeho napajania, ide mi totiz o to aby sa disk vypol ked vypnem sat. prijimac (preto som chcel povodne prijimac s internym diskom), mam zlu skusenost s analogovym HDD rekorderom, ktory mal akoze USB 2.0 port ale neutiahol takyto disk (nehovoriac o tom, ze rychlost bola ako USB 1.1) utiahol teda iba USB flash-ku

==
edit: doplnujuce otazky ku Vantage HD6000:
1. podla popisu ma 2 citacky ale ani jedna nema CryptoWorks ani Irdeto
Je potrebne kupit Irdeto alebo CryptoWorks (pripadne combo) modul do CI slotu alebo je mozne nahrat modifikovany FW a tym umoznit citacke citat CryptoWorks Skylink kartu, predpokladam, ze Irdeto povolit asi tak lahko nepojde.
V mojom predpoklade ma podporuje aj toto vlakno:
http://forum.vantage.cz/viewtopic.php?f=10&t=192
kde pisu aj o dotknuti zaruky pri instalacii mod. FW + o pomalsom prepinani a zahrievani...
2. zvyseny datovy tok Skylink teda predpokladam, ze je ok
3. ta ista otazka ako pre Technisat ohladne napajania USB 2,5" externeho disku
Tu pisu vacsinou dobre skusenosti:
http://forum.vantage.cz/viewtopic.php?f=10&t=75
Len som si nie isty ci to plati aj pre model HD 6000.

==
edit2:
Este som narazil na jednu nejasnost ohladne nahravania, pre obidva prijimace. Na vyssie uvedenom linku ohladne HDD pre Vantage HD spominaju formatovanie disku na predpokladam exFAT, kde oproti FAT32 idu zapisat subory vacsie ako 4 GB. Predpokladam pre obidva pristroje, ze ak prijimace pouzivaju FAT32, ze nie je problem nahravat aj nahravky, ktore zaberu viac ako 4 GB s tym, ze to bude vo viacerych suboroch. Ci sa pouziva FAT32 a je tu problem limitu 4 GB na subor pre nahravku? Alebo je pouzivany iny filesystem, kde 4 GB nie je problem? Prosim o vyjasnenie.

Kedze mam len dva modely na vyber tak som zacal okukavat obchod, kde to kupit. Mrkol som na davnejsie odporucane obchody (TN - Ansat, ZA - Tesa systems, KE - Aerial, BA - MIREC, NR - TV SAT Nitra) + na abcom.sk, 1cdc.sk s satelectronic.sk a nasiel som zatial takto:
http://www.satelectronic.sk/obchod/action/productdetail/oc/307155.xhtml
http://www.1cdc.sk/product_info.php?manufacturers_id=32&products_id=1342
Inde som bud nenasiel alebo bola vyssia cena.
Dagy2 (3153)|8.10.2010 14:24
Všeobecné odpovede k TechniSatu, pretože s týmto novým boxom nemám osobne skúsenosti:
- nahrávanie
pôvodne TechniSat používal svoj formát, takže keď si pripojil USB disk s FAT32 on si ho preformátoval. Tento nebol čiteľný v iných zariadeniach, takže transfer nahrávok sa dal robiť len keď disk bol pripojený do boxu a potom buď cez LAN do PC alebo copy na druhý USB disk s FAT32.
cca od jari 2010 box HD8S je schopný nahrávať priamo na FAT32 disk a potom môžeš nahrávku SD alebo HD prehrať priamo v PC
- USB HDD je potrebné mať do výkonu 500mA čo je špecifikácia USB portu. Obecne napr. WD disky do 320GB sa tam vojdu. Tieto vie TechniSat bez problémov obslúžiť priamo. Keď je vyššia spotreba, je potrebné externé napájanie. Inak to nikedy vezme a inokedy to ochrana proti preťaženiu nepustí, čo je normálne ale pre laika sa zdá, že to "blbne".
- V prípade, že kopíruješ nahrávky väčšie ako 4GB TechniSat ich delí na rovnaké časti do súborov. Tj ak má 11GB, budeš mať 3 súbory každý 11/3 GB.
Predpokladám, že nahrávanie bude rovnaké.
- vysoký dátový tok u mňa nie je problém, ani nikto nereklamoval že by niečo bolo.
ace960 (394)|8.10.2010 14:36
Dakujem za informacie. Zatial sa naklam viac k tomu Technisatu (aj kvoli integrovanemu Irdeto) aj ked ma trochu zaskocila informacia http://www.satcentrum.com/forum/?p=show&code=20440. Ale nejak sa mi tomu, nechce verit.

Inak, ten disk co mi nesiel v analog. HDD rec. bol prave WD 250 GB a inak kadekde slapal.
Pitomec (10211)|8.10.2010 14:42
Na adresu každé značky najdeš negativní názory, podle toho by sis pak nekoupil nikdy nic. A že se dneska všechno dělá v Číně, Koreji, Taiwanu apod. je bohužel skutečnost, takže ani toto není už zásadní věc při rozhodování.
ace960 (394)|12.10.2010 15:39
[quote=Pitomec;300473]Na adresu každé značky najdeš negativní názory, podle toho by sis pak nekoupil nikdy nic. A že se dneska všechno dělá v Číně, Koreji, Taiwanu apod. je bohužel skutečnost, takže ani toto není už zásadní věc při rozhodování.[/quote]

To je sice pravda ale tento novy maly Technisat posobi fakt divne.
Predajca 1cdc.sk mi odporucil najprv Vantage VT-1 HD alebo Topfield SRP-2100 500 GB HD ale ked som mu zdoraznil moje poziadavky typu malo ale kvalitne tak odporuca Ferguson Ariva 200 HD. Lenze na tu Arivu tu vidim dost malickosti co treba riesit. Predajca predava Technisat ale SIR este nema, ked som sa nan opytal tak mi odpisal, ze Technisat nema pre nas dobru SW podporu (EPG apod.). Tak uz som z toho fakt debil, ze co vybrat.

Mam 100 chuti sa na to "to" ale tym ten Skylink zial nerozbeham. Pod vplyvom vsetkych informacii sa teraz rozhodujem skor medzi Vantage 6000 HD a Ferguson Ariva 200 HD + este mi uzivatel z toho fora odporucil pozriet Topfield SBI 2050 tak idem nan mrknut ockom.

Kludne sa do mna pustite, ze naco ziadam radu, ked mi odporucite Technisat Technibox SIR a ja potom kluckujem ale nemam z neho "dobry pocit" aj keby som rad.
Pitomec (10211)|12.10.2010 19:05
Každý prodejce ti doporučí jenom to, na čem nejvíc vyvaří, příp. co se mu válí na skladě a nejde na odbyt. A Topfield nebo Ariva rozhodně nepatří mezi žádnou špičku, takže tam může opravdu rozhodovat akorát ta cena.
Dagy2 (3153)|12.10.2010 21:07
[quote=ace960;301091]To je sice pravda ale tento novy maly Technisat posobi fakt divne.
Predajca predava Technisat ale SIR este nema, ked som sa nan opytal tak mi odpisal, ze Technisat nema pre nas dobru SW podporu (EPG apod.). Tak uz som z toho fakt debil, ze co vybrat.
[/quote]

ad TechniSat: Úplne všetko by som bol ochotný uveriť, aj ten link čo tu bol ako sa jeden box za druhým rozsypával. Jediné čo neverím tomu predajcovi sú práve jeho stupídne argumenty -> nemá dobrú SW podporu, EPG a pod. :
1/ V TechniSate je EPG jedno z najlepších, čeština a slovenčina nikdy nerobila problémy. Ako jeden z mála boxov sťahuje EPG v noci, u vybraných modelov má rozšírený systém EPG+ pre ktorý robí redakciu vlastnými ľuďmi
2/ SW podpora je malá z pohľadu predavača. Je fakt, že neexistujú fóra, kde je hromada vylepšení pre TechniSat, rôzne non-ofiko FW každý druhý deň. TechniSat ich proste nepotrebuje, pretože FW je funkčný a robí to čo je v manuále.

Neverím tomu, že keď to takto beží u Digicorderu, HD8S a HD8+ je tomu inak u SIRu.
ace960 (394)|12.10.2010 21:30
Tak Topfield SBI-2050 ide z kola von. Ako nevyzera uplne zle ale veci ako mierny zapach pri pouzivani apod. ma odradzuju. Info som cerpal zatial odtialto: https://www.tvfreak.cz/recenze-topfield-sbi-2050-pripraven-na-irdeto/3563
Co ma trochu este zarazilo, ze standardne je nahraty zaznam ulozeny kodovany. Nehrozi, ze neskor zaznam neprehram? Niekedy mi nahravka dost dlho kvasi na disku kym si ju prehram, ked som na dovolenke a potom pozriem najprv novsie veci, co ma viac zaujimaju. Myslel som si, ze tento problem kodovanej nahravky je iba vtedy ked pozeram aj nahravam kodovany program (pozerany sa dekoduje, nahravany sa uklada kodovany). Takisto som pocul aj o funkcnosti, kde prijimac dekoduje kazdu noc kodovane nahravky ale tu to treba robit manualne pre kazdu nahravku.

Takze sa vraciam ku favoritom:
Technisat Technibox SIR
Vantage 6000 HD

Skor ale teraz zvazujem ci je mudre tlacit sa do prijimaca s Irdeto, lebo mam pocit, ze prijimacov z vstavanou citackou je zatial malo, mozu tam byt uvodne muchy atd.
Na druhej strane Cryptoworks je v prijimacoch zabehany. Sice konci jeho podpora tusim koncom roku 2012 ale predpokladam, ze dalsich par rokov pobezi dalej lebo kopec ludi ma lacne prijimace s Cryptoworks citackou bez CI slotu na Irdeto modul.
Skusim pozriet nejake recenzie pre tych dvoch co mam zatial vo vybere a pozriem este aj ostatne modely...

Dagy2: to co popisujes prave ocakavam, takze vdaka tvojej rade ostava Technisat SIR vo vybere, len som teraz mierne zapochyboval o Irdeto...
Dagy2 (3153)|12.10.2010 23:55
[quote=ace960;301140]Tak Topfield SBI-2050 ide z kola von. Ako nevyzera uplne zle ale veci ako mierny zapach pri pouzivani apod. ma odradzuju. Info som cerpal zatial odtialto: https://www.tvfreak.cz/recenze-topfield-sbi-2050-pripraven-na-irdeto/3563
Co ma trochu este zarazilo, ze standardne je nahraty zaznam ulozeny kodovany. Nehrozi, ze neskor zaznam neprehram? Niekedy mi nahravka dost dlho kvasi na disku kym si ju prehram, ked som na dovolenke a potom pozriem najprv novsie veci, co ma viac zaujimaju. Myslel som si, ze tento problem kodovanej nahravky je iba vtedy ked pozeram aj nahravam kodovany program (pozerany sa dekoduje, nahravany sa uklada kodovany). Takisto som pocul aj o funkcnosti, kde prijimac dekoduje kazdu noc kodovane nahravky ale tu to treba robit manualne pre kazdu nahravku.

Takze sa vraciam ku favoritom:
Technisat Technibox SIR
Vantage 6000 HD

Skor ale teraz zvazujem ci je mudre tlacit sa do prijimaca s Irdeto, lebo mam pocit, ze prijimacov z vstavanou citackou je zatial malo, mozu tam byt uvodne muchy atd.
Na druhej strane Cryptoworks je v prijimacoch zabehany. Sice konci jeho podpora tusim koncom roku 2012 ale predpokladam, ze dalsich par rokov pobezi dalej lebo kopec ludi ma lacne prijimace s Cryptoworks citackou bez CI slotu na Irdeto modul.
Skusim pozriet nejake recenzie pre tych dvoch co mam zatial vo vybere a pozriem este aj ostatne modely...

Dagy2: to co popisujes prave ocakavam, takze vdaka tvojej rade ostava Technisat SIR vo vybere, len som teraz mierne zapochyboval o Irdeto...[/quote]
Ad Topfield: u mňa tento tiež kedysi vypadol v prvom kole pretože kodovane nahravky sa už nedali po nejakom čase dekodovať (pri zmene kľúčov na karte). Preto domáci kutilovia vyvinuli úpravu FW tak, že sa spúšťa dekodovanie automaticky v noci. Hm....

Ad TechniSat: zdá sa, že so SIRom má skúsenosti len Pitomec. Ja by som asi tiež oželel Irdeto a vsadil na odskúšanú kvalitu -> TechniSat DIGIT HD8S + CI modul TechniCrypt. Keď raz CRW nebude vymeníš CI modul za Irdeto. Navyše máš 2xCI slot (napr pre UPC + SkyLink alebo CSlink).
Vidím, že tento prijímač sa dá kúpiť za 250E takže je presne v tvojej relácii. Nepočul som, že by niekto bol z neho sklamaný -> vynikajúce EPG, teletext vlastný aj funkčný teletext v TV !, bezchybné a spoľahlivé nahrávanie, úpravy a strih, vynikajúci obraz, bezproblémový LAN, TechniLink = spolupráca cez HDMI (odskúšal nový majiteľ, ktorý sa rozhodol riešiť DVB-S2 problém u Panasonicu rýchlo), nahrávanie na USB HDD alebo SD kartu, 3 roky záruka výrobcu, len oficiálny FW z oficiálnej stránky, ISIPRO - download vysielačov cez OTA pre 19.2E a 13E a mnoho ďalších dobrých funkcií.
Alebo ak by si túžil po HD+ a nemeckej HD karte je dobrou alternatívou TechniSat DIGIT HD8+
losos (2977)|13.10.2010 03:13
Pro ace960
Chtěl jsem ti poslat soukromou zprávu (byla by jistě zajímavá), ale máš nastaveno, že si nepřeješ soukr. zprávy dostávat. Takže se ozvi třeba na Skype, prodebatujeme to, bude to i rychlejší...
ace960 (394)|13.10.2010 09:30
Dagy2: Dakujem za info. Pozriem ten TechniSat DIGIT HD8S.

losos: Akurat vcera som si nastavoval aby mi chodili notifikacie o sukromnych spravach a nechtiac som si nastavil prijimanie sprav iba od moderatorov a kontaktov. Uz som si to opravil. Budem vdacny za rady. Pripadne sa ozvem na skype vecer ked pridem domov lebo v praci nemozem mat skype.

==
edit:
TechniSat DIGIT HD8S - pozrel som ho a vyzera velmi dobre. Nasiel som ho napr. tu: http://www.1cdc.sk/product_info.php?manufacturers_id=29&products_id=1416, snad to nie je iny model tym, ze je este X na konci.

Takze momentalne mam v uzsom vybere
- Technisat Technibox SIR
- TechniSat DIGIT HD8S
- Vantage HD 6000
- Vantage HD 1100
(nieco vypada a vracia sa, ako na hojdacke)

Oslovil som aj jedneho predajcu, kde som zatial nasiel ten SIR a v skratke odpovedali, ze pristroj je ok, kvalitny vystup, bezproblemova funkcnost, jednoduche ovladanie. Ponukli mi moznost odskusat ho s moznostou vratenia ak by nevyhovoval takze som mu teraz dost nakloneny.
Dagy2 (3153)|13.10.2010 18:56
[quote=ace960;301204]Dagy2: Dakujem za info. Pozriem ten TechniSat DIGIT HD8S.

losos: Akurat vcera som si nastavoval aby mi chodili notifikacie o sukromnych spravach a nechtiac som si nastavil prijimanie sprav iba od moderatorov a kontaktov. Uz som si to opravil. Budem vdacny za rady. Pripadne sa ozvem na skype vecer ked pridem domov lebo v praci nemozem mat skype.

==
edit:
TechniSat DIGIT HD8S - pozrel som ho a vyzera velmi dobre. Nasiel som ho napr. tu: http://www.1cdc.sk/product_info.php?manufacturers_id=29&products_id=1416, snad to nie je iny model tym, ze je este X na konci.

Takze momentalne mam v uzsom vybere
- Technisat Technibox SIR
- TechniSat DIGIT HD8S
- Vantage HD 6000
- Vantage HD 1100
(nieco vypada a vracia sa, ako na hojdacke)

Oslovil som aj jedneho predajcu, kde som zatial nasiel ten SIR a v skratke odpovedali, ze pristroj je ok, kvalitny vystup, bezproblemova funkcnost, jednoduche ovladanie. Ponukli mi moznost odskusat ho s moznostou vratenia ak by nevyhovoval takze som mu teraz dost nakloneny.[/quote]
HD8S -> je "originál" verzia určená pre nemecky hovoriace krajiny
HD8SX -> je exportná verzia pre zvyšok Európy. Zo začiatku tu bol rozdiel (napr. chýbajúce ISIPRO, nahrávanie na FAT32) ale postupne to TechniSat dotiahol tak sa zdá že sú prakticky totožné.

u Digicorderu "bez X" a "X" rozdiel zostal (napr. WiFi LAN a pod).

Určite by som využil možnosť zapožičania a skúsil ako funguje SIR.
Čo do výbavy je ale HD8S asi vyššie. ešte lepšie je na tom HD8+ s HD+ nemeckou kartou na rok zdarma.
ace960 (394)|13.10.2010 22:24
Dakujem za zhrnutie. Zatial to vidim na Technisat Technibox SIR. Musim teraz par dni pockat kym mi dokoncia zateplovacie prace na tej stene kam pojde parabola a potom hor sa na nakup (vsetko ostatne okrem prijimaca nakupim asi skor). Prijimac az tesne pred moznym testovanim aby som ho mohol v pripade problemov vratit ale snad nebude treba. Ak nebude OK tak mam dost dalsich kandidatov.

Urcite sem potom napisem skusenosti, pripadne poskusam co budete chciet.

>HD8+ s HD+ nemeckou kartou na rok zdarma.
Predpokladam, ze su to programy v nemcine, kde nerozumiem nic takze nic pre mna. Cital som od teba info k tomuto modelu v druhom vlakne.
ace960 (394)|25.10.2010 20:46
Nazdar, trcohu sa k tomu dostavam a mam jeden doplnujuci dotaz ku Technisat Technibox SIR - neviete niekto ci je nahravka je ulozena kodovana alebo dekodovana?
Dagy2 (3153)|25.10.2010 22:35
[quote=ace960;302969]Nazdar, trcohu sa k tomu dostavam a mam jeden doplnujuci dotaz ku Technisat Technibox SIR - neviete niekto ci je nahravka je ulozena kodovana alebo dekodovana?[/quote]
TechniSat vždy dekodovane...
ace960 (394)|25.10.2010 22:40
[quote=Dagy2;302988]TechniSat vždy dekodovane...[/quote]

Super, dik. Urcite dam potom vediet co zoberiem + skusenosti.
vprint (136)|27.10.2010 10:02
Pokiaľ ti môžem poradiť ohľadne predajcu, zabudni na 1cdc. Vyhneš sa mnohým problémom pri prípadnej reklamácii. A to nie je len moja skúsenosť, ale potvrdilo mi to i niekoľko predajcov a servisov.
ace960 (394)|27.10.2010 10:17
[quote=vprint;303233]Pokiaľ ti môžem poradiť ohľadne predajcu, zabudni na 1cdc. Vyhneš sa mnohým problémom pri prípadnej reklamácii. A to nie je len moja skúsenosť, ale potvrdilo mi to i niekoľko predajcov a servisov.[/quote]

Vitam a som vdacny za kazdu radu. Ale uved prosim aj predajcu od ktoreho odporucas nakupit.
V 1cdc som planoval zobrat takmer vsetko okrem prijimaca:
- parabolu 85 cm hlinik - 29 €
- monoblok (single) - 20 €
- kabel 20 m - 4 €
- F konektory - 0,4 €
- kartu skylink standard hd ice - 63 €
spolu teda za cca 117 €
Pri tychto komponentoch som neocakaval velke problemy.

Vhodnu konzolu a vybraty prijimac (zatial Technisat Technibox SIR) som planoval kupit v lokalnom obchode vo Zvolene Satelectronic, lebo len tam som ho zatial realne nasiel a v pripade reklamacie to mam po ruke.
vprint (136)|27.10.2010 10:36
Obehni si miestne predajne v tvojom dosahu. Už sa mi neraz na prekvapenie stalo, že ceny boli rovnaké ak nie lepšie ako na nete. Ten monoblok je nejaký drahý. Ja som kúpil mizernú parabolu za 19 eur s plast držiakom najlacnejší LNB 2 kusy (na A1, A3)plus okuliare. Všetko fachá jak má. Čakám, že sa to za pár rokov možno rozsype, ale to teraz neriešim. Riešil som len výmenu LNB na A3 za quad, kvôli ďalším dvom STB v dome. Pol dňa magorenia na balkóne, ale zas všetko maká ako má.Teraz uvažujem nad druhou parabolou na thora.

Sorry, nevšimol som si, že to je monoblok.
panasonic650 (1124)|27.10.2010 16:45
[quote=ace960;303237]Vitam a som vdacny za kazdu radu. Ale uved prosim aj predajcu od ktoreho odporucas nakupit.[/quote]
Ak si v BA, tak by som zvazil Agem.

EDIT: Pardon... prehliadol som Zvolen :)
ace960 (394)|27.10.2010 17:30
[quote=panasonic650;303345]Ak si v BA, tak by som zvazil Agem.

EDIT: Pardon... prehliadol som Zvolen :)[/quote]

Pohoda. V Ageme zvyknem semtam brat pocitacove komponenty a akurat sa chystam brat s tade mozno nejakeho chorbaka (hracku) tak pozriem aj SAT sortiment, nedavno sa mi nezdal velmi dobry... vzdy sa dame viaceri dokopy tak postovne nie je polozka.
ace960 (394)|29.10.2010 13:25
Tak nakoniec beriem vsetko z lokalneho kamenneho obchodu v BB (Satmopo, mau aj web). Chlapik bol velmi ochotny. Odporucil mi Ariva 200 HD alebo aj nejaky maly Amiko (presny typ neviem, na teraz ma nezaujimal). Ceny ma prijatelne, ochotny bol, zdalo sa mi, ze vie o com hovori. Ale hlavne mam to hned po ruke keby nieco. Skusim to s tou Arivou a uvidim.
vprint (136)|30.10.2010 14:47
Očekoval som to, ceny majú veľmi dobré. Kľudne to od nich zober, ak bol chlapik ochotný, bude rád keď budeš u nich nakupovať. Ja mám rád, keď je s obchodníkom dobrý vzťah, potom ide všetko ľahšie. Amiko neber, ber arivu200, je to dobrá mašinka s obrovskou podporou a komunitou.
ace960 (394)|30.10.2010 15:44
No ceny ma rozdielne na e-shope a v kamennom obchode, co som videl uz vo viacerych obchodoch. Ale vacsinou su to male rozdiely a ked beriem u neho komplet tak napr. na Skylink kartu mi dal internet cenu. Ale hlavne to ma pekne vsetko na predajni, mohol som si to osahat, hned sa vsetko popytat, po dlhom case fakt dobry pocit.

Urcite dam vediet potom skusenosti.

==
edit: a samozrejme ked uz som dohodnuty v kamennom obchode tak si to tam teraz neobjednam cez web kvoli par euram, az take hovado niesom
panasonic650 (1124)|30.10.2010 19:40
Ja som teraz tiez kupoval v kamennom. Predavac to vysvetlil takto... Ked to kupim cez net tak to mam tak ako kupim. Kedze som to kupil v kamennom tak nahral poslednt firmware a predladil vsetky kanaly (SkyLinkove na zaciatok). Takze asi tolko.
vprint (136)|31.10.2010 01:12
Tých pár eur navyše nemá cenu riešiť. Je to bohate vyvážené ochotou obchodníka poradiť. Navyše každý obchodník má záujem, aby si bol spokojný, pretože určite máš rodinu a známych, ktorým okamžite a bez zaváhania odporučíš obchod, kde si bol spokojný. Je tovar, ktorý sa cez net oplatí, napr. prášok na pranie, alebo granule pre psa. Ale toto je úplne iná komodita, tu predajom nekončí vzťah obchodník-zákazník, naopak, ešte len začína. Keď budeš babke zháňať DVB-T príjímač, lebo teraz sa analóg vypína, tak zasa zájdeš tam, kde si bol spokojný. A o to ide.
panasonic650 (1124)|31.10.2010 20:13
suhlas... hlavne ak to riesis casto... a za celu rodinu :)