Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Automatické přehrávání videa po vložení CD - bez kodeků a ideálně ve formátu mp4

yorker66 (4)|6.10.2010 16:24
Zdravím ve spolek! Snad jsem vložil dotaz do správné sekce, případně se omlouvám.

Potřeboval bych pro známého vytvořit DVD, které by po vložení do PC automaticky spustilo přehrávání všech video souborů, které budou na daném disku. Potřebuji ale, aby se spustil nejlépe asi samostatný přehrávač, který nevyžaduje nainstalované kodeky v PC a přehraje sám všechny po sobě jdoucí *.mp4 videa z daného disku.

Zkoušel jsem VLC player. Lze v něm nadefinovat playlist, který se sám spustí po spuštění programu. Problém je ale v cestách k daným souborům v playlistu. U mě je mechanika třeba E:, ale v případě, že v daném PC bude mechanika např. D:, přehrávání již funkční nebude.

Poradil by mi, prosím někdo, jak toto obejít? Případně nějaké jiné řešení, jak to provést?


Předem velké díky!
vivid.sk (11472)|6.10.2010 16:29
Mozes pouzit aj MPC - HC

nepouzivej pevne cesty, ale relativne.

teda video je napriklad ulozene na E:\videos\video1.avi

sputis ho ako
mpc-hc.exe \videos\video1.avi

taktiez to bude fungovat pre VLC, uprav si cesty a mas to.
yorker66 (4)|7.10.2010 12:22
Tak zkoušel jsem VLC s relativníma cestama (to mě nenapadlo), ale bohužel to nefunguje. Alespoň tedy u VLC. Relativní cestu otevřít neumí. Adresáře ale nutně nepotřebuju. Tzn. když hodím ty soubory do rootu toho DVD a odklepnu "vlc.exe video1.mp4 video2.mp4 video3.mp4" tak to funguje a přehraje všechny videa hned po sobě. :) Testoval jsem to vytvořením ISO souboru (s obsahem všech souborů VLC včetně zeditovaného souboru autorun.inf a daných video souborů). ISO jsem moutnul do virtuální mechaniky a funguje to naprosto bez problému. Vůbec mě trubku nenapadlo použít uplně jednoduchý příkaz "vlc.exe video.mp4". :)

Takže Ti moc děkuju za "nakopnutí" správným směrem!

Pěkné dny přeji.
yorker66 (4)|7.10.2010 18:33
[quote=vivid.sk;300083]Mozes pouzit aj MPC - HC

nepouzivej pevne cesty, ale relativne.

teda video je napriklad ulozene na E:\videos\video1.avi

sputis ho ako
mpc-hc.exe \videos\video1.avi

taktiez to bude fungovat pre VLC, uprav si cesty a mas to.
[/quote]

Jo bylo by to použitelné i takto, ale musí tam být před lomítkem tečka.
Takže mpc-hc.exe .\videos\video1.avi

Kdyby to někdo ještě potřeboval.
yorker66 (4)|7.10.2010 18:34
Pardon. Tohle bylo nechtěný, ale smazat to už nemůžu :/