Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 92

Téma: Jaký hardware pro XBMC

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Doporučte prosím hardware pro HTPC do kterého nainstaluji linux a XBMC,s DVB-T kartou, DVD. Netuším co pořídit.
    Nejlépe také s odkazy.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

nieco s ION chipsetom ..

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Můžeš mi prosím konkrétně poradit?
    Já jsem právě od tebe četl spoustu příspěvků o htpc, tak se asi vyznas. Jen jsem nikde nenašel konkrétní typy.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2007

defakto cokoliv z tohoto co má NIVIDIA ION a ideálně Atom 330 ... chodí to i na ATOMU 230 ale to bych bral jako znouzecnost.
    Dále doporučuji ať to má RAM aspoň 2 GB.

DVT-T tuner bych rešil externě USB tunerem až později až ho bude XBMC podporovat (podpora má být v připravované verzi) a to podle toho jaký tuner pak lidi doporučí na fórech jako plně fukční.
    Koupit tuner teď když ho ještě xbmc nepodporuje bych nedělal.

http://www.alza.cz/pc-sestavy/mini-pc/18851862.htm

jako ideální bych viděl toto: http://www.alza.cz/asus-eee-box-eb15...mu-d164795.htm
    má to jak DVD mechaniku, tak i klávesnici, myš a hlavně dálkový ovladač.

nebo ZOTAC MAG HD-ND01 případně nějaký ASROCK v konfiguraci dle tvého vkusu včetně i verze s Bluray + dálkový ovladač
    Naposledy upraveno uživatelem vomic: 06-10-2010 v 07:48

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

super diky za konkretni typ, přesně to jsem potřeboval.

musím se teda rozhodnout mezi ASROCK ION 330HT a ASUS EEE BOX EB1501U
    je to de fakto to stejné?

co zvolit?
    ještě jak je to stím dálkovým ovládáním. čelt jsem tu na foru, že pokud je přijimač externě, nedá se dálkou htpc zapínat.
    jak to je?, - bude to jen na filmy do obyvaku...

Asus Eee ma přijimač dalky externě do USB, Asrock ma přímo na desce
    štěrbinove DVD x šuplikove DVD

až na ten kritizovaný hlučnější ventilátor bych se přikláněl k Asrocku

Je tu občas Avatar uživatele mila001
    Registrace
    Dec 2008

Mám ten Asrock doma jako multicentrum v ložnici a mohu doporučit.V dohledné době budu měnit větráčky jak na zdroji tak na procesoru je totiž dost hlučnej.DO k tomu nemám a tak vypnout myší. Jedu na W7.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2007

DO mají jen některé verze ASROCKU tak pozor aby jsi nekoupil Asrock bez DO.
    Já osobně ASROCK s DO mám a mohu potvrdit, že zapnutí ASROCKU dálkou plně funguje a to i jakýmkoliv ovladačem pro MCE né jen tím dodaným originálním. Na druhou stranu musím upozornit, že aby integrovaný přijímač ovladače u ASROCKu fungoval i pod zapnutým xbmc je třeba ho trošku složitě nainstalovat přes konzoli linuxu.

asi to zní komplikovaně tedy uvedu fukčnost ovladače ASROCKU v dvou variantách:
    varianta ASROCK s integr. přijímačem + originální či jakýkoliv jiný MCE ovladač:
    1. při vypnutém přístroji ovladač bezproblémů ASROCK zapne
    2. jakmile najede XBMC tak v základní instalaci integrovaný přijímač ASROCKU nereaguje bez dodatečné instalace ovladačů

varianta ASROCK s itegrov. přij. + origoš či jakýkoliv jiný MCE ovladač + navíc USB přijímač:
    3. v případě, že použiješ externí USB přijímač tak při vypnutém ASROCKU přístroj zapneš v pohodě protože reaguje na dálku integrovaný ovladač a jakmile najede XBMC opět vše funguje i při základní instalaci protože na ovladač následně začne reagovat USB přijímač, který nepotřebuje dodatečné instalace ovladače

Jinak, jen pro info pokud tě netlači kačky tak Asrock se dělá i ve variantě s blueray mechanikou !
    Pokud jdeš do Asrocku doporučuji koupit Asrock bez HDD i bez RAM ... + si dokoupit nějaký levný co nejmenší SSD disk s vyrovnávací pamětí například Patriot 30 GB a 4GB ramky + připojit USB disk jako zdroj souborů, nebo sítový server ... pak je z toho přímo blesk - tuto konfiguraci mám já a od zapnutí Asrocku dálkou trvá plné najetí do XBMC cca 5-7 sec. Vypnutí trvá cca 2-3 sec. S rychlo posunem i 1080p filmů nemám i po síti žádné problémy.
    Naposledy upraveno uživatelem vomic: 08-10-2010 v 08:05

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

To vomic: díky za detailni popis. Moc přehledné...
    jak rychle najíždí pokud je tam HDD a ne SSD?

opravdu se nedá nastavit třeba v BIOSU aby externí USB přímač DO i zapínal??

(nějak se mi pořád víc líbí ASUS Eee )

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od amira Zobrazit příspěvek
    To vomic: díky za detailni popis. Moc přehledné...
    jak rychle najíždí pokud je tam HDD a ne SSD?

opravdu se nedá nastavit třeba v BIOSU aby externí USB přímač DO i zapínal??

(nějak se mi pořád víc líbí ASUS Eee )
    rychlost s HDD nevím, o počátku jsem do toho Asrocku vrazil SSD disk.

Co se týká zapnutí USB přijímačem při vypnutém kompu ... nejsem odborník, ani nevím přesně jak funguje integrovaný IR přijímač nicméně podle mého názoru tohle rozchodit nepůjde (při spánku naopak ano).
    Pokud by to šlo musel by být při vypnutém PC napájen celý USB port a pak by to vypnutí ale ztrácelo smysl. Na druhou stranu s integrovaným přijímačem na desce stačí jen minimální napájení například z baterky umístěné na desce ...

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Máte někdo tip na malou mini ITX skříň bez zdroje? Do skříně bych chtěl dát nějakou mini ITX desku jako např. http://www.alza.cz/asus-at3iont-i-deluxe-d161272.htm a SSD disk. Mechaniku nepožaduji.

Chtěl bych, aby skříň byla malá (něco ve smyslu nettopů Zotac, Acer Revo, Asus eee box, Shuttle XS35, apod.) s maximálními rozměry cca 20 cm x 20 cm x 8 cm.

Snažil jsem se něco najít, ale většinou je vše zbytečně velké.

Předem díky moc za tipy.

Petr

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2010

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Tys mi asi úplně neporozuměl. O tom Zotacu HD-ID11 já vím a byl to doposud můj favorit, ale má pro mě dvě nevýhody - aktivní chlazení a absenci dálkového ovládání. Právě proto mě napadlo, že bych si koupil pouze základní desku http://www.alza.cz/asus-at3iont-i-deluxe-d161272.htm, která má úplně vše co ten Zotac a navíc má i pasivní chlazení a dálkové ovládání a jen mi právě chybí nějaká pěkná malinká krabice (bez zdroje, protože k té základní desce od Asusu je i externí adaptér), do které bych tu základní desku od Asusu jenom šoupnul a přidal paměť a SSD disk jako u Zotacu.

Nováček
    Registrace
    Oct 2009

Ta doska ASUS AT3IONT-I DELUXE ma len jednu nevyhodu, dialkove ovladanie ma len cez USB, takze nepojde zapnut z vypnuteho stavu. Ja som volil Asrock 330HT a nemusel som zhanat skrinku, da sa zapnut dialkovym, ten Asrock je vsak hlucnejsi. Existuje nan pre XBMC dobra podpora na strankach Xbmcfreak, najdes tam aj aktuane poslednu live verziu LiveCD 10.00 rc1 nuvoton, ktora podporuje integrovany prijimac dialkoveho ovladania. Asrock som volil aj preto, ze ma 5.1 analogovy vystup do PC bedni. Blueray mechanika je zatial nanic, prehravat blueray disk priamo z mechaniky nejde.
    To nabehnutie z vypnuteho stavu co pise VOMIC (5-7sec.) sa mi nezda, mne tolko trva prebehnutie testov v BIOSe, potom este nacitavanie linuxu a xbmc.

Je tu občas
    Registrace
    Nov 2010

Citace Původně odesláno od tom70sk Zobrazit příspěvek
    Ta doska ASUS AT3IONT-I DELUXE ma len jednu nevyhodu, dialkove ovladanie ma len cez USB, takze nepojde zapnut z vypnuteho stavu. Ja som volil Asrock 330HT a nemusel som zhanat skrinku, da sa zapnut dialkovym, ten Asrock je vsak hlucnejsi. Existuje nan pre XBMC dobra podpora na strankach Xbmcfreak, najdes tam aj aktuane poslednu live verziu LiveCD 10.00 rc1 nuvoton, ktora podporuje integrovany prijimac dialkoveho ovladania. Asrock som volil aj preto, ze ma 5.1 analogovy vystup do PC bedni. Blueray mechanika je zatial nanic, prehravat blueray disk priamo z mechaniky nejde.
    To nabehnutie z vypnuteho stavu co pise VOMIC (5-7sec.) sa mi nezda, mne tolko trva prebehnutie testov v BIOSe, potom este nacitavanie linuxu a xbmc.
    Dík za upozornění, nějak jsem si nevšimnul, že u té ASUS AT3IONT-I DELUXE je dálkové ovládání řešené přes USB, myslel jsem, že je také integrované jako u toho ASROCKu. Na druhou stranu i přes to USB by to mohlo jít zapnout, ale záleží na tom jestli to bude umět BIOS té desky. Třeba u Zotac HD-ID11 je dle diskusního fóra na stránkách Zotacu možné v BIOSu povolit Wake on Lan i Wake on USB, takže je možné to zapínat dálkovým ovládáním, klávesnicí i myší.

O tom ASROCK ION 330HT vím, ale on má v sobě Blu-ray a já bych chtěl HTPC bez mechaniky, má v sobě hard disk a já bych chtěl použít SSD a má větráky a já bych radši zcela tiché řešení.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od PV_ox Zobrazit příspěvek
    Dík za upozornění, nějak jsem si nevšimnul, že u té ASUS AT3IONT-I DELUXE je dálkové ovládání řešené přes USB, myslel jsem, že je také integrované jako u toho ASROCKu. Na druhou stranu i přes to USB by to mohlo jít zapnout, ale záleží na tom jestli to bude umět BIOS té desky. Třeba u Zotac HD-ID11 je dle diskusního fóra na stránkách Zotacu možné v BIOSu povolit Wake on Lan i Wake on USB, takže je možné to zapínat dálkovým ovládáním, klávesnicí i myší.

O tom ASROCK ION 330HT vím, ale on má v sobě Blu-ray a já bych chtěl HTPC bez mechaniky, má v sobě hard disk a já bych chtěl použít SSD a má větráky a já bych radši zcela tiché řešení.
    Ten ASROCK ION330HT se prodává i ve verzi s DVD-ROM bez HDD a bez RAM ... takto jsem ho kupoval já.

Co se týká startu 5-7 sec... tento rychlý start jsem docílil podle návodu z xbmc fora na starším linuxu kde jsem podle nějakého návodu upravil zavaděč grub zavaděč linuxu aby vynechával pár kroků + jsem drobně nastavoval bios pro přímý boot ... v novém linuxu 10 na betě IV Nuvoton mě to startuje cca 15 sec ... ten návod na nový linux jsem nenašel a ještě jsem neměl čas hledat jak ten rychlej start zprovoznit na novějším linuxu protože i těch cca 15 sec mě v pohodě vyhovuje e není to pro mě priorita protože stejně plánuji brzy přejít na další verzi.

Strana 1 z 7 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Dálkové ovládání pro XBMC
    Od PV_ox v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 28-01-2015, 16:08
  2. XBMC - který HW je pro něj vhodnější?
    Od Petr-II v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 26-04-2012, 17:16
  3. CUDA + XBMC nefunguje
    Od Defie v sekci Kodeky
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-09-2011, 19:51
  4. Apple TV a XBMC
    Od Pytkin v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 08-02-2011, 23:54
  5. Jaký hardware pro pohodový střih v 1080i ?
    Od petruskin v sekci DV/HDV
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 20-09-2007, 23:20