Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Funkční propojení LCD a videa

petrsinger (7)|4.10.2010 19:23
S ubývajícím analogem přemýšlíme o nové LCD, ale narazili jsme - JAK NAHRÁVAT???
Názorný příklad - máme:
- TV (LCD LG 32LE3300)
- video
- DVD přehrávač s HDMI
Moje otázka zní - LZE to propojit nějak, aby šlo na video nahrávat digitální vysílání?
Mají televize s DVB-T výstup pro nahrávání do videa?

Pokud to nelze - JAK BYSTE ŘEŠILI NEJLEVNĚJŠÍ možnost nahrávání z digitálního vysílání - set-top-box s nahráváním? Pokud ano, jak to potom vše propojit, aby to fungovalo a nemusely se přepojovat kabely?

Jsem z digitálního vysílání čím dál víc rozčarovaný :-(

Předem díky za odpověď.
psv1 (458)|4.10.2010 19:34
Nejlevnější = kup STB za pár stovek a narvi ho do druhýho scartu u videa
Nejvhodnější = vyhoď video a kup DVD rekordér s HDD
vivid.sk (11472)|4.10.2010 19:36
set-top-box s nahráváním? Pokud ano, jak to potom vše propojit, aby to fungovalo a nemusely se přepojovat kabely?

Je dobre, ze rozmyslas nad tym, este pred kupou TV.
Uz dnes najdes rozne TV, ktore umoznuju nahravat cez USB na HDDdigitalne vysielanie.
Problem vsak je, ze nahravky nie su dostupne z PC, takze ich prehras len z TV.
Pokial ti to nevadi, tak je moznost kupit takuto TV.

Dalsia moznost je vsak kupa STB s nahravanim (dnes to umoznuju viacmenej vsetky lepsie STB). V tomto pripade pozor na vystupy, hladaj taky s HDMI vystupom.

Nasledne to potom prepojis jednoducho.
DVD player a STB prepojis s TV HDMI kablami. Pokial natiahnes kabel aj do TV ziskas moznost PIP-u, pripadne moznost nahravania v STB a pozerania na TV.

Dalsia z moznosti je pozerat (vyuzivat) interny tuner a externy STB vyuzivat iba na nahravanie vysielania a prehravanie nahravok.

Moznosti je viac, treba sa len rozhodnut pre taku, ktora vyhovuje najviac.

Samozrejme, klasicke VHS video je minulost, to mozes rovno vyhodit. Kvalita vystupu je pre dnesne TV nevyhovujuca.
Cena DVB-T STB s PVR je cca 30e a viac, co je zanedbatelna cena.
Pavel_tempx2 (829)|4.10.2010 20:12
co mám odzkoušeno tak na některých TV jde např. na SCARTku stejný program jaký je zapnutý, jen mi to přijde jako krkolemné řešení, ten settopbox do 1000Kč bude nejlepší řešení (případně s nahráváním)
vsp (704)|20.11.2010 15:23
Moje řešení:
Za 9000-13000 Kč DM800HD s 500GB harddiskem (tuner satelitní nebo pozemní nebo kabelový), nahrává/sleduje/přehrává i více prog. z TP, HDD přístupný po síti i pro počítač (samba, NFS, FTP), záznam je .ts, tedy přehraje ho jakýkoliv program v PC, Xtreamer apod., záznamy lze rovnou střihnout (začátek, konec, reklamy ven) rovnou v set top boxu stiskem pár tlačítek na DO, programování nahrávání je možné přes webové rozhraní i z mobilního telefonu apod.,

navíc to má pluginy jako do CSFD, IMDB, rapidshare apod...

možnosti nekonečné...
Pytkin (7947)|20.11.2010 15:29
do DM800 sa da pridat USB DVB-T tuner a potom sa chova ako dvojtunerovy ..