Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV 46-50 palců na hry

LuweR (14)|4.10.2010 12:11
Zdravím. Chci pořídit nějaké pořádné zobrazovadlo na hraní her jak z PC, tak i z PS3. Finanční limit je 35 000,- a úhlopříčka od 46 do 50 palců. Dost se mi líbí plasma panasonic p50g20e, ale pořád nevím, jestli jít radši do plasmy nebo do LED LCD. Jsem vyznavač převážně závodních titulů a u plasmy se trochu bojím vypálení budíků a palubních přístrojů, které jsou během závodu pořád na stejném místě. Děkuji za rady.
jan333 (41)|4.10.2010 12:34
to mas jednoduchý jestli se ti obcas stane ze u toho usnes a rano se vzbudis "poslintanej" v kresle jako ja tak jdi do led nebo lcd/co nejnizsi odezva podminkou/zde bych mohl doporucit lg 55le5300 -mam na ni nahrano cca 1500hodin a zatim bez problemu.pokud se ti ovsem toto nestava tak jdi do plazmy a vypalovani budiku bych se nebal ,duvod je ze zadna led ,lcd asi plazme s odezvou konkurovat nemuze,navic je ve stejne uhlopricce levnejsi
jarod72pm (841)|4.10.2010 17:47
co se týče odezvy TV ať už 0.001ms nebo 5ms tak rozdíl vůbec nepoznáte .Taky hraju nejen závodní hry a měl jsem možnost to otestit na více TV a odezva ve skutečnosti tam nehraje roli protože oko rozdíl nepobere ,to už by opravdu musela být shit TV pár roků stará.
Jinak na hry se obecně doporučuje LCD TV nebo i Ledka.
Spíš aby stíhala grafická karta a posílala kvalitní obraz do TV s dobrým počtem snímků za sekundu.
vivid.sk (11472)|4.10.2010 17:55
co se týče odezvy TV ať už 0.001ms nebo 5ms tak rozdíl vůbec nepoznáte .
Ibaze nove LCD panely nemaju ani 0.001 ani 5ms, ale skor nasobky posledneho cisla. Ale tu uz vravime o input lagu, nie o samotnej odozve panelu.

to už by opravdu musela být shit TV pár roků stará.
Prave naopak. Starsie TV mali nizsie input lagy ako terajsie. Pri mnohych novych TV nie je problem dostat sa s input lagom cez 100ms! (nastastie existuje GAME MODE, kde sa to da znizit na akceptovatelnu hodnotu).
jarod72pm (841)|4.10.2010 20:04
Tak ten efekt takzvaný imputlag vzniká kde? a za jakých okolností?
zatím jsem se s tímto efektem nesetkal , to co dodává do TV grafika která je výkoná tak na TV nijak nepoznám tedy může za to grafická karta nebo televize?
Stále nechápu co je omezení pro tok dat? imputlag bych chápal jako problém s rychlostí dodání obrázků grafické karty do TV ale pokud máme výkonou grafiku tak je v podstatě jedno jakou TV máme tam data tečou rychleji než je potřeba.

ps: TV zobrazuje signál stejnou rychlostí z jakéhokoliv zdroje takže nechápu .....,rozdíl je pouze v tom pokud dodaný signál má míň obrázků za sekundu než je TV schopna vykreslit jako plynulý obraz
TV nemá problém spracovat signál z PC jako ze satelitu nebo kabelovky teda nikdy jsem rozdíl neviděl a 100ms je už velmi vysoká hodnota v praxi velmi rušivý element -tak je divné že jsem to ještě u žádné TV neviděl.
LuweR (14)|5.10.2010 11:45
a co tahle:SAMSUNG PS50C7000 3D. Je 3D a za super peníze.
mdeejay (99)|5.10.2010 11:55
[quote=LuweR;299803]a co tahle:SAMSUNG PS50C7000 3D. Je 3D a za super peníze.[/quote]

...taky o ní uvažuju, vzhledem k výbavě a ceně...dnes už hlavně říkají, že vypalování by nemělo být problémem a stát se může pouze při dlouhodobém používání statického obrazu...když by to byl takový problém, tak proč by do tv dávali net (tam je statický obraz), kde bude zrovna hrozit vypalování...
jan333 (41)|5.10.2010 16:00
imputlag je obecne problem pouze u her kde je protivnikem clovek
psv1 (458)|5.10.2010 20:33
[quote=mdeejay;299806]...taky o ní uvažuju, vzhledem k výbavě a ceně...dnes už hlavně říkají, že vypalování by nemělo být problémem a stát se může pouze při dlouhodobém používání statického obrazu...když by to byl takový problém, tak proč by do tv dávali net (tam je statický obraz), kde bude zrovna hrozit vypalování...[/quote]

U plazem není a parvděpodobně ani nikdy nebude zcela vyřešen problém krátkodobého vypálení obrazu (s důrazem na slovo "krátkodobý").
Ovšem jak bude vypadat TV po cca 2-3 letech je ve hvězdách.
mdeejay (99)|5.10.2010 20:48
[quote=psv1;299915]U plazem není a parvděpodobně ani nikdy nebude zcela vyřešen problém krátkodobého vypálení obrazu (s důrazem na slovo "krátkodobý").
Ovšem jak bude vypadat TV po cca 2-3 letech je ve hvězdách.[/quote]

...ale hlásají opak, že už žádné vypalování nehrozí a jak jsem psal, proč tedy do plazem dávají net, kdy je jasné, že tam statický obraz bude a hrozilo by to ?
vivid.sk (11472)|5.10.2010 20:52
[quote=jarod72pm;299741]Tak ten efekt takzvaný imputlag vzniká kde? a za jakých okolností?
zatím jsem se s tímto efektem nesetkal , to co dodává do TV grafika která je výkoná tak na TV nijak nepoznám tedy může za to grafická karta nebo televize?
Stále nechápu co je omezení pro tok dat? imputlag bych chápal jako problém s rychlostí dodání obrázků grafické karty do TV ale pokud máme výkonou grafiku tak je v podstatě jedno jakou TV máme tam data tečou rychleji než je potřeba.

ps: TV zobrazuje signál stejnou rychlostí z jakéhokoliv zdroje takže nechápu .....,rozdíl je pouze v tom pokud dodaný signál má míň obrázků za sekundu než je TV schopna vykreslit jako plynulý obraz
TV nemá problém spracovat signál z PC jako ze satelitu nebo kabelovky teda nikdy jsem rozdíl neviděl a 100ms je už velmi vysoká hodnota v praxi velmi rušivý element -tak je divné že jsem to ještě u žádné TV neviděl.[/quote]

je to uplne inac:
http://en.wikipedia.org/wiki/Input_lag


psv1 (458)|5.10.2010 21:05
[quote=mdeejay;299919]...ale hlásají opak, že už žádné vypalování nehrozí a jak jsem psal, proč tedy do plazem dávají net, kdy je jasné, že tam statický obraz bude a hrozilo by to ?[/quote]

Internet a ostatní hovadiny cpou do plazem proto, jelikož obrazově už s tím nehnou, ale potřebují je stále prodávat a samozřejmě potřebují těch 5-6 modelových řad nějak odlišit = výbavou.
mdeejay (99)|5.10.2010 21:27
[quote=psv1;299924]Internet a ostatní hovadiny cpou do plazem proto, jelikož obrazově už s tím nehnou, ale potřebují je stále prodávat a samozřejmě potřebují těch 5-6 modelových řad nějak odlišit = výbavou.[/quote]

...to mi je jasný, ale jestli by teda plazma jako taková byla náchylná k nějakému vypalování obrazu, nebo paměťového efektu a výrobce by si byl toho vědom, tak tam ten net nikdy nedá, protože by jim to lidi za chvíli hodili na hlavu, kdyby po měsíci používání tv a častém brouzdání po netu zjistili, že vyhodili např. 30tis z okna...
psv1 (458)|5.10.2010 21:29
[quote=mdeejay;299932]...to mi je jasný, ale jestli by teda plazma jako taková byla náchylná k nějakému vypalování obrazu, nebo paměťového efektu a výrobce by si byl toho vědom, tak tam ten net nikdy nedá, protože by jim to lidi za chvíli hodili na hlavu, kdyby po měsíci používání tv a častém brouzdání po netu zjistili, že vyhodili např. 30tis z okna...[/quote]

Prostě to tak je. VGA vstup měli plazmy už před x lety a to na tom panely byly mnohem hůř.
deAngello (308)|5.10.2010 22:38
[quote=mdeejay;299932]...jestli by teda plazma jako taková byla náchylná k nějakému vypalování obrazu, nebo paměťového efektu a výrobce by si byl toho vědom, tak tam ten net nikdy nedá, protože by jim to lidi za chvíli hodili na hlavu...[/quote]

:rolleyes: až moc dobře si toho jsou vědomi a před nějakým "házením na hlavu" jsou taky ale naprosto v klidu,
neboť v každém manuálu ať už staré nebo nejnovější letošní plasmy je více či méně podobné VAROVÁNÍ
...jestli to někdo respektuje či ne jeho problém a jedno zda stála dřív 300k nebo dnes 30k

[COLOR=#ff4400][/COLOR]
sirdo (1320)|5.10.2010 22:47
[quote=mdeejay;299932]...to mi je jasný, ale jestli by teda plazma jako taková byla náchylná k nějakému vypalování obrazu, nebo paměťového efektu a výrobce by si byl toho vědom, tak tam ten net nikdy nedá, protože by jim to lidi za chvíli hodili na hlavu, kdyby po měsíci používání tv a častém brouzdání po netu zjistili, že vyhodili např. 30tis z okna...[/quote]

kto normalny si kupi PDP TV na to, aby na nej denne hodiny surfoval net? NIKTO, takze vyrobcovia su v klude. ako tu hovoria kolegovia, net v PDP TV je to len featurka na podporu predaja produktu, kde po obrazovej stranke uz niet ako "vylepsovat"...
mdeejay (99)|5.10.2010 23:49
[quote=sirdo;299963]kto normalny si kupi PDP TV na to, aby na nej denne hodiny surfoval net? NIKTO, takze vyrobcovia su v klude. ako tu hovoria kolegovia, net v PDP TV je to len featurka na podporu predaja produktu, kde po obrazovej stranke uz niet ako "vylepsovat"...[/quote]

...takže stejně teda budu muset skončit u lcd...akorát ceny 52" nebo 55" modelů jsou s cenou jinde a jestli je tam trubicové podsvětlení, nebo led je skoro jedno - každá trpí nějakým problémem...

...prostě se smířit s tím, že bohužel v roce 2010 pořád ideální a hlavně opravdu kvalitní tv neexistuje - nebavím se o tv kolem 50-100tis, já můžu dát tak max 35tis a to je u velkého lcd problém si vybrat...
vivid.sk (11472)|6.10.2010 00:41
v roce 2010 pořád ideální ... tv neexistuje
presne tak, a nebude existovat ani v roku 2011. Vyber TV je vzdy o kompromisocha osobnych prioritach/preferenciach.
LuweR (14)|6.10.2010 19:16
Tak pořád váhám jestli jít do LED nebo Plazma TV. Lepší volbou se mi jeví plazma. Osobně zatím vybírám mezi Panasonic TX-P50G20E a Samsung PS50C7000, která je 3D a za stejnou cenu jako Panáč, ale nevím, jestli se to 3D dá použít i při propojení s pc a jestli by to převedlo do 3D i hry a hlavně jak je na tom samsung plazma s kvalitou. Jestli někdo máte nějaké osobní zkušenosti s některou z uvedených TV, tak prosím poraďte. Tv vybírám už 3/4 roku a už se blíží datum vydání Gran Turisma 5, tak bych TV chtěl koncem tohoto měsíce pořídit.
tjurny (496)|6.10.2010 21:12
[quote=LuweR;300111]Tak pořád váhám jestli jít do LED nebo Plazma TV. Lepší volbou se mi jeví plazma. Osobně zatím vybírám mezi Panasonic TX-P50G20E a Samsung PS50C7000, která je 3D a za stejnou cenu jako Panáč, ale nevím, jestli se to 3D dá použít i při propojení s pc a jestli by to převedlo do 3D i hry a hlavně jak je na tom samsung plazma s kvalitou. Jestli někdo máte nějaké osobní zkušenosti s některou z uvedených TV, tak prosím poraďte. Tv vybírám už 3/4 roku a už se blíží datum vydání Gran Turisma 5, tak bych TV chtěl koncem tohoto měsíce pořídit.[/quote]
Na gran turismo se moc tesim, sorry za OT
LuweR (14)|8.10.2010 20:56
Tak co lidi? Už mi konečně někdo poradí co pořídit? LED LCD nebo Plazmu? Osobně se u plazmy bojím vypálení různých budíků při hraní závodních her, ale velké proti u LCD je zase, že budu TV sledovat z postele a bojím se, že tak přijdu o barvy a uvidím jenom obrysy jako u klasického LCD.Čekám na vaše připomínky a nějaký objektivní názor od člověka, co má s připojením PC a TV osobní zkušenosti.Děkuji.
mdeejay (99)|10.10.2010 14:23
[quote=LuweR;300543]Tak co lidi? Už mi konečně někdo poradí co pořídit? LED LCD nebo Plazmu? Osobně se u plazmy bojím vypálení různých budíků při hraní závodních her, ale velké proti u LCD je zase, že budu TV sledovat z postele a bojím se, že tak přijdu o barvy a uvidím jenom obrysy jako u klasického LCD.Čekám na vaše připomínky a nějaký objektivní názor od člověka, co má s připojením PC a TV osobní zkušenosti.Děkuji.[/quote]

...já měl Sony kdl-40w4000 s klasickým podsvícením propojenou s pc stále a barvy super - měl jsem nastaveno buď 720p nebo 1080p, na tomto hry vypadaly nejlépe...celkově je lcd na propojení s pc nejlepší, protože u plazmy problémy stále hrozí, i když to bude nejnovější model...

...mě osobně full led nebo edge led nijak nenadchly a tři jsem vrátil zpět do obchodu a koupil starší model s klasickým podsvícením (Sony KDL-52W4500) - naprostá spokojenost...úhel pohledu na lcd už není problém, pokud se nedíváš opravdu ze strany, nebo moc nahoru,dolů - když to budeš mít zhruba ve výšce očí, tak 100% bez problému...