Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Led alebo Plazma

calypos (2)|3.10.2010 22:31
Zdravim,

rad by som si vypočul dáke názory a nechal poradiť aký tv by som si mal domov zaobstarať..LED,Plazma....

Jednoduché vstupne informácie:

Satelit Strong 6510 SKYLINK, PS3

max do 1000 eur obrazovka 40 palcov a viac.

Ďakujem
deco (55)|3.10.2010 23:55
Ahoj,nejsem sice odborník na tv,ale perfektní obraz na tv za 1000eur si s tím
Strongem asi nevychutnáš.K tv za tyhle peníze by to chtělo HD příjmač.Ale to jen můj názor,třeba se pletu.
garb7 (1189)|4.10.2010 01:11
Již pod 1000e se dá pořídit P42G20.
jarod72pm (841)|4.10.2010 07:58
Rozhodně LED LCD a značku Philips
Do Panasonicu nebo LG či Samsungu bych nešel.
Plasmy už nemají co nabídnout a LCD je naopak ve všem dobíhají nehledě na menší spotřebu a neexistující zrcadlový efekt a v digitálu žádný rozdíl(jen analog má plasma lepší)
odezva,ostrost,věrnost barev,jas ,kontrast pro tvé oko naprosto dostačující a bez rozdílů.
jupol (94)|4.10.2010 09:29
Predovšetkým si zváž či chceš zostať u pozerania SD. Ak chceš v blízkej budúcnosti ísť do HD, tak doporučujem kúpiť full HD TV a neskôr si HD prijímač dokúpiš. Pokiaľ dlhodobo zostaneš u SD tak ti stačí kúpiť TV HD ready a ušetríš. Na PS3 bude asi lepšie uvažovať o LCD.
calypos (2)|4.10.2010 19:29
a co tento tv ? LG 50PK550
mest (9)|4.10.2010 21:21
Zakladny rozdiel, plazma sama svieti. LED, LCD podsviecujes. Rozhodnut sa musis sam. Keby som ja kupoval teraz, tak LCD Samsung /podla mna dobry, pomer cena:vykon/ a plazma zasa Panasonic /zatial je to spicka podla mojho nazoru/
garb7 (1189)|4.10.2010 23:53
[quote=jarod72pm;299522]Rozhodně LED LCD a značku Philips
Do Panasonicu nebo LG či Samsungu bych nešel.
Plasmy už nemají co nabídnout a LCD je naopak ve všem dobíhají nehledě na menší spotřebu a neexistující zrcadlový efekt a v digitálu žádný rozdíl(jen analog má plasma lepší)
odezva,ostrost,věrnost barev,jas ,kontrast pro tvé oko naprosto dostačující a bez rozdílů.[/quote]

Aha LED edge je vlastně výhrou, asi jsem o 10let zpátky když jsem na P42G20 vděčný , že bílá , žlutá , červená , hnědá plocha je čistá, všude stejná intenzita asi teda budu muset pořídit něco jako : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=299743#post299743
jarod72pm (841)|5.10.2010 10:49
[quote=garb7;299784]Aha LED edge je vlastně výhrou, asi jsem o 10let zpátky když jsem na P42G20 vděčný , že bílá , žlutá , červená , hnědá plocha je čistá, všude stejná intenzita asi teda budu muset pořídit něco jako : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=299743#post299743[/quote]

Nikdo tu nepsal o Edge LED se prober člověče!
výhrou je fullLED u Philipsu se dá pořídit 40" za 23000.- i míň stačí jen hledat,¨.
OMG
eldorado09 (1441)|5.10.2010 10:50
Zrejme si mal na mysli 40PFL5605H
jarod72pm (841)|5.10.2010 10:55
RGB LED
Používají se skupiny čtyř LED (červená, modrá dvě zelené), které jsou rozmístěny maticově po celé ploše panelu. U této technologie lze použít tzv. "local dimming", což je ztlumení jednotlivých LED v místě kde je třeba dosáhnou sytější černé barvy. Lze dosáhnout vyšších hodnot barevného spektra než u jiných způsobů podsvětlení.

Direct LED
Opět maticové rozložení LED za panelem, ale používají se pouze bíle LED. Také lze použít funkci "local dimming" a dosáhnout vyššího kontrastu.

Edge LED
Bílé LED jsou umístěny pouze po okrajích panelu a pomocí sítě speciálních světlovodů s odraznými ploškami se světlo z LED rovnoměrně rozptýlí za LCD panelem. Výhodou této technologie je použití menšího počtu LED a tím i snížení nákladů na výrobu a tedy i ceny, panel může být také velmi tenký. Nevýhodou je, že nelze použít funkci "local dimming".


Ano
V našem případě se bavíme o Direct LED které plně postačuje.
sasa69 (88)|5.10.2010 12:30
dle mého názoru má zatím plazma nejvěrnější barvy
....plazma si nic nevymýšlý,tam ty barvy jsou,ale LCD je vypočítává
vivid.sk (11472)|5.10.2010 13:46
...plazma si nic nevymýšlý
Dost odvazne tvrdenie. Uz som videl dost plaziem s kriklavou zelenou, ktora s realitou nemala spolocne zhola nic.

Zobraz si svoje foto na skalibrovanom profi monitore a na plazme, uvidis "tu realitu".
psv1 (458)|5.10.2010 20:39
[quote=vivid.sk;299832]...plazma si nic nevymýšlý
Dost odvazne tvrdenie. Uz som videl dost plaziem s kriklavou zelenou, ktora s realitou nemala spolocne zhola nic.

Zobraz si svoje foto na skalibrovanom profi monitore a na plazme, uvidis "tu realitu".[/quote]

Můžu potvrdit, je to tak.
psv1 (458)|5.10.2010 20:41
[quote=garb7;299784]Aha LED edge je vlastně výhrou, asi jsem o 10let zpátky když jsem na P42G20 vděčný , že bílá , žlutá , červená , hnědá plocha je čistá, všude stejná intenzita asi teda budu muset pořídit něco jako : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=299743#post299743[/quote]

Proti plazmám nemám nic, jen mě na nich s*re, že ta bílá není bílá.
Karel129 (503)|5.10.2010 22:04
Panove nechtel jsem reagovat,ale mate vubec sajnu o cem pisete?
1.Zelena(nejen zelena) jde nastavit tak, jak se kazdemu libi,takze ze nekde nekdo neco videl neberu,spise slo o spatne sestelovani.Me osobne se ale libi zivejsi nastaveni a vubec si nemyslim, ze kdo to ma mdlejsi,prirozenejsi, ze to ma spatne.Je to vec vkusu kazdeho.
2.Bila ze neni bila???Na me starence je belejsi jak na B650!Nejlip je to videt na CT24 na tom spodnim pasu.Porad ale jde jen o sestelovani obrazu,jako s tou zelenou.Mam ji proste sestelovanou trochu jinak jak LCD.Vyhovuje me nastaveni na obou.
3.Proc hanite neco,co nemate overene na svoji domaci televizi??Vybirat televizi podle nekterych zdejsich nazoru ,at uz plasma-LCD nebo vzdal.vers uhlopricka a dalsi je opravdu pro tazatele nekdy na masli.
vivid.sk (11472)|5.10.2010 22:24
Karel> ja som hlavne reagoval na tvrdenie ...plazma si nic nevymýšlý, co je samozrejme nezmysel. Kazda TV si vymysla do tej miery, ako je nastavena.

Zadalsie, nie kazda TV umoznuje kalibraciu farieb, takze v niektorych pripadoch si nazaj farby nenastavis.


Bila ze neni bila??
Autor narazal na kontrast, ktory vie (resp nevie) poskytnut plazma. Zobraz si na oboch TV biely obrazok a napis co vidis.
SPAWN (744)|5.10.2010 22:53
Zadna LED TV neni! Je jen LCD s LED podsvicenim. I v roce 2010 vede v 2D i 3D jednoznacne plazma.

P.S: v 3D se jasne ukazuji neduhy LCD mazanice. :D
psv1 (458)|5.10.2010 23:06
[quote=SPAWN;299966]Zadna LED TV neni! Je jen LCD s LED podsvicenim. I v roce 2010 vede v 2D i 3D jednoznacne plazma.

P.S: v 3D se jasne ukazuji neduhy LCD mazanice. :D[/quote]

Ale tak jasně, u některých povede plazma a u jiných zase LCD, i za 10 let.

No a na 3D se jasně ukazuje jen to, jak jsou lidi krásně tvarovatelní marketingem a propagací. Hlavně u plazem, protože prodat to stejné za cenu o cca 30-40% dražší, to je kšeft jako prase.
garb7 (1189)|5.10.2010 23:21
[quote=psv1;299917]Proti plazmám nemám nic, jen mě na nich s*re, že ta bílá není bílá.[/quote]

To jsem též viděl v obchodech i dokonce záběr s cca 90% bílé byl na P42V20 mírně horší než na P37X20 pozorováno z vhodné vzdálenosti , a ve srovnání tak to stejné bylo o cca 40% lepší (ta bílá) pouze na pěti LCD z cca 50 LCD v Elektrovordu , přesto doma mě celá bílá plocha na P42GT20 přijde naprosto super a to v ECO modu s průměrnou spotřebou 150W takže jsem velmi spokojen.
psv1 (458)|5.10.2010 23:29
Ale jo, proč ne. Každý máme jiné oči.
SPAWN (744)|5.10.2010 23:57
[quote=psv1;299968]Ale tak jasně, u některých povede plazma a u jiných zase LCD, i za 10 let.

No a na 3D se jasně ukazuje jen to, jak jsou lidi krásně tvarovatelní marketingem a propagací. Hlavně u plazem, protože prodat to stejné za cenu o cca 30-40% dražší, to je kšeft jako prase.[/quote]

U nekterych povede stale LCD i kdyz uz bude OLED ze? Ja sice nevim kde nakupujes ty ale 3D PDP je levnejsi nez 3D LCD LED TV.

O marketingu LCD LED TV 3D ktery je skora na kazdem WC hovorit radeji nebudu.

P:S: jinak 3D LCD a 3D PDP TV kde jsou zapotrebi dalekohledy ja z vysako kaslu :D
psv1 (458)|6.10.2010 00:10
Špatně jsi to pochopil. Narážel jsem na to, že 3D plazma bratru za 30k ma stejný obraz jako plazma za 18-20k.
garb7 (1189)|6.10.2010 00:15
Největší for je , že plazma i za 12000,- má za vhodných podmínek prakticky stejný obraz jak ta za 30000,-.
jupol (94)|6.10.2010 08:25
[quote=garb7;299988]Největší for je , že plazma i za 12000,- má za vhodných podmínek prakticky stejný obraz jak ta za 30000,-.[/quote]
Ak pozeráš Digi TV tak máš celkom určite pravdu.
spyko (39)|6.10.2010 14:37
A tady jsme u jádra věci,není umění zobrazovače vymalovat obraz v HD z vysokým dat. tokem/ u nas velmi málo používané/,ale v SD a nizkým dat.tokem/ u nás všeobecně používané/.Zvládne to v poho levná plazma,i velmi drahé LCD bude mít problém,takže zatím vede PLAZMA !!!
psv1 (458)|6.10.2010 15:13
[quote=spyko;300053]A tady jsme u jádra věci,není umění zobrazovače vymalovat obraz v HD z vysokým dat. tokem/ u nas velmi málo používané/,ale v SD a nizkým dat.tokem/ u nás všeobecně používané/.Zvládne to v poho levná plazma,i velmi drahé LCD bude mít problém,takže zatím vede PLAZMA !!![/quote]

To co jsi napsal platí ale jen v případě, že chceš na SD signál čučet ze 2m na 50" TV. Mě osobně by z toho blikání šla hlava kolem.
Pokud ale dodržíš doporučené vzdálenosti (na SD), veř už to tak dávno není. Mám možnost si LCD/Plazma pustit vedle sebe, neomezeně si je doladit, nastavit a rozhodně se nedá říct, že by jedna technologie převyšovala druhou. A to samozřejmě uznávám přednosti obou technologií. Faktem zůstává nižší cena u plazem, ale to je dáno už jen tím, že obrazem se plazma už dál nemůže posunout a proto jen klesá cena.
matusco (376)|6.10.2010 16:08
[quote=psv1;300060]Faktem zůstává nižší cena u plazem, ale to je dáno už jen tím, že obrazem se plazma už dál nemůže posunout a proto jen klesá cena.[/quote]

Ja by som to tak bohorovne netvrdil. Moj nazor je skor ten, ze obrazovo sa plazma uz nema kam velmi posuvat, kdezto LCD ano. Plazma ma este velky priestor na to aby sa zlepsila vo vedlajsich negativnych vlastnostiach (vypalovanie, blikanie, spotreba, ...) - ale bud to z fyzikalnej podstaty PDP technologie nie je mozne upravit, alebo na to vyrobcovia dlabu a radsej "ryzuju" na LCD.
Priestor na znizovanie cien je aj u LCD, lenze tie teraz marketingovo letia, tak sa ani vyrobcom a obchodnikom nedivim, ze LCD je nakoniec maloobchodne drahsia ako PDP.
Mozem sa vsak mylit, je to len moj pohlad...
lerby (906)|6.10.2010 19:15
Ja ako najvacsiu nevyhodu LCD vidim v malych pozorovacich uhloch. Obraz rychlo straca hlbku/plasticnost, bledne a zaroven dochadza aj k farebnemu posunu.
Vyraznejsie vyhody LCD oproti PDP, ktore prejavuju hlavne v presvetlenych miestnostiach,
su: asi 3x vyssi max jas, tmavsia obrazovka (cierna) a odolnost voci vypaleniu/poskodeniu obrazovky.
Avsak pri rouzmnom umiestneni PDP (za predpokladu, ze ma kvalitny AR filter), prve dve vyhody LCD stracaju vyznam.

Na obrazku je vplyv poz. uhla na zmenu urovne ciernej na LCD. PDP je odfotena na porovnanie v dvoch rezimoch.

Pozn: Okolie obrazoviek som vymazal na PC.
LCD_vs_PDP.jpg
eldorado09 (1441)|6.10.2010 19:33
Súhlasím, aj mne vadia úzke pozorovacie uhly u LCD. IPS panely majú lepšie uhly, ale horšiu čiernu (ako PVA) a nižší kontrast, ak dobre viem.

//Práve dnes som mal možnosť vidieť P42X20E, Samsung PS50C430 a LCD Samsung LE40C550. Plazmy mali vernejšie farby ako C550, poz. uhly hrozné, obraz vyblednutý :-( .
lerby (906)|6.10.2010 19:58
[quote=eldorado09;300112]Súhlasím, aj mne vadia úzke pozorovacie uhly u LCD. IPS panely majú lepšie uhly, ale horšiu čiernu (ako PVA) a nižší kontrast, ak dobre viem.

//Práve dnes som mal možnosť vidieť P42X20E, Samsung PS50C430 a LCD Samsung LE40C550. Plazmy mali vernejšie farby ako C550, poz. uhly hrozné, obraz vyblednutý :-( .[/quote]

C550 sa robi s AUO panelmi, ktore su s uhlami na tom o nieco horsie. Podobne na tom su aj dalsi vyrobcova LCD panelov poslednej generacie od Samsung, Sharp... Vsetci tlacia na rychlost odozvy kvoli 3D. Kvalita obrazu je asi az na druhom mieste ...v obchodoch ho aj tak poriadne nevidno a polovicke ludi je to vlastne jedno. Len nechapem preco si nepamatalu na obraz CRT :(
vivid.sk (11472)|6.10.2010 20:14
Prave preto treba pri vybere zohladnit vsetky vstupne parametre

niekto ma TV "na dlzku" a uhol pozerania je maly. Niekto "na sirku" a pozera cela rodina zo sedacky 5 metrov na vokol. ....atd.

Aj toto su fakty, na ktore treba prihliadat. Ak vsak byva niekto sam, tak si sadne tam kam chce a neriesi nieco, co ho v zivote nebude trapit.

asi tak....
lerby (906)|6.10.2010 20:36
[quote=vivid.sk;300120]Prave preto treba pri vybere zohladnit vsetky vstupne parametre

niekto ma TV "na dlzku" a uhol pozerania je maly. Niekto "na sirku" a pozera cela rodina zo sedacky 5 metrov na vokol. ....atd.

Aj toto su fakty, na ktore treba prihliadat. Ak vsak byva niekto sam, tak si sadne tam kam chce a neriesi nieco, co ho v zivote nebude trapit.

asi tak....[/quote]

Ano mas pravdu. Ak uhol z ktoreho sleduje divak telku nie je velky... dajme tomu 40" z 3,5 metra, pre troch clenov rodiny sediacich vedla seba... moze byt na celodenne sledovanie a aj menej setrne zaobchadzanie LCD kludne vhodnejsia alternativa.

Ak chcem vacsiu uhlopriecku a zaroven si vychutnat FullHD obraz z prislusnej vzdialenosti, jednoznacne u mna vedie plazma.
jupol (94)|6.10.2010 21:04
[quote=lerby;300126]Ano mas pravdu. Ak uhol z ktoreho sleduje divak telku nie je velky... dajme tomu 40" z 3,5 metra, pre troch clenov rodiny sediacich vedla seba... moze byt na celodenne sledovanie a aj menej setrne zaobchadzanie LCD kludne vhodnejsia alternativa.

Ak chcem vacsiu uhlopriecku a zaroven si vychutnat FullHD obraz z prislusnej vzdialenosti, jednoznacne u mna vedie plazma.[/quote]
Tú 63 -ku sleduješ z akej vzdialenosti? Je to poriadne veľký panel.
lerby (906)|6.10.2010 21:26
[quote=jupol;300131]Tú 63 -ku sleduješ z akej vzdialenosti? Je to poriadne veľký panel.[/quote]

Dokumenty so zapnutym dopocitavanim snimkov (MJC) - 2,5m.
Filmy s CinemaSmooth (refresh 96Hz) zhruba 3m.
SD vysielanie by sa dalo pozerat zo 4m, ale nepozeram.
Petr5555 (19)|7.10.2010 00:33
Tento problém jsem řešil asi rok. Nejprve jsem podlehl reklamě a těšil se na nový LED televizor.
Tehdy byly velmi drahé,tak jsem čekal. Četl jsem recenze a hlavně porovnával kvalitu obrazu.

Stačilo několik návštěv u známých a odhodlání koupit LCD nebo LCD/LED TV se zmenšovalo.Postřehy:
-Hodně filmů má tmavé scény a dívat se na LCD v tmavé místnosti-to je bída.
-HD obraz z BD nebo ze satelitu je pěkný i na LCD.
-Běžné vysílání v SD rozlišení je na LCD rozmazané.
Takže nakonec jsem koupit plazmu Panasonic P42G20 a jsem spokojený.

Závěr:
-Do velikosti 37 kupte LCD,zvláště na světlé místo (kuchyně apod.)
-Na větším TV 42" a více má plazma pěknější obraz-černá je černá.
-V HD rozlišení je obraz pěkný na obou typech.
-Pro běžné TV vysílání -DVBT v SD rozlišení je plazma výrazně lepší.
psv1 (458)|7.10.2010 01:00
Sakra chlapi, pište tam u té plazmové "super černé", že to platí pouze při sledování v dostatečně zatemněné místnosti.
Přes den při standartním osvětlení v místnosti má černá barvu vyplého panelu (různé odstíny šedé až nazelenalé), jelikož je zobrazována pasivně.
To je furt dokola.
lerby (906)|7.10.2010 10:25
[quote=psv1;300171]Sakra chlapi, pište tam u té plazmové "super černé", že to platí pouze při sledování v dostatečně zatemněné místnosti.
Přes den při standartním osvětlení v místnosti má černá barvu vyplého panelu (různé odstíny šedé až nazelenalé), jelikož je zobrazována pasivně.
To je furt dokola.[/quote]

Spominal som ze LCD su cez den tmavsie...

Vyraznejsie vyhody LCD oproti PDP, ktore prejavuju hlavne v presvetlenych miestnostiach,
su: asi 3x vyssi max jas, tmavsia obrazovka (cierna)


Musim ale zaroven dodat, ze PSXXC7000 ma velmi kvalitny AR filter a ciernu vybornu aj cez den. Vadi mu len svetlo dopadajuce kolmo na panel. Panasonic sa len dotahuje.
jupol (94)|7.10.2010 12:14
[quote=lerby;300197]Spominal som ze LCD su cez den tmavsie...

Vyraznejsie vyhody LCD oproti PDP, ktore prejavuju hlavne v presvetlenych miestnostiach,
su: asi 3x vyssi max jas, tmavsia obrazovka (cierna)


Musim ale zaroven dodat, ze PSXXC7000 ma velmi kvalitny AR filter a ciernu vybornu aj cez den. Vadi mu len svetlo dopadajuce kolmo na panel. Panasonic sa len dotahuje.[/quote]
V tomto máš naprostú pravdu a ako aj psv1. Cez deň musím potvrdiť PDP má oveľa slabšiu čiernu ako LCD ...
mdeejay (99)|7.10.2010 12:34
...černá je málo černá, nebo hodně, nebo do modra, zelena...to je furt dokola...mě jde o celkový obraz a dnes mě tento vychází skoro na stejné úrovni...

...já bych si třeba koupil rád plazmu, ale nemůžu, protože nemá ráda delší statický obrazy - pro pc a prohlížení stránek je teda nevyhovující, proto musím jít chtě nechtě do lcd a zaplatit za ni víc, abych měl obraz zhruba nastejno (52,55")

...to, že někdo přepne lcd na av vstup a v úplné tmě zkoumá rovnoměrnost podsvícení je úchylnost - při normálním sledování není nic vidět...
lerby (906)|7.10.2010 12:42
[quote=mdeejay;300225]
...to, že někdo přepne lcd na av vstup a v úplné tmě zkoumá rovnoměrnost podsvícení je úchylnost - při normálním sledování není nic vidět...[/quote]

Pre filmy su uroven ciernej a homogenita podsvietenia jedny zo zakladnych parametrov, ktore maju vyznamny vplyv na kvalitu vysledneho obrazu. Kazdy ma ine oci...
garb7 (1189)|7.10.2010 13:03
[quote=mdeejay;300225]
...to, že někdo přepne lcd na av vstup a v úplné tmě zkoumá rovnoměrnost podsvícení je úchylnost - při normálním sledování není nic vidět...[/quote]


Do určitý úrovně jistě ale mít LCD za 50000,- a mít odspodu každých cca 10cm takový divný tmavší (zuby) které nejde na světlé barvě trávník atd přehlédnout opravdu nic moc , chce to opravdu dobře vybírat.
psv1 (458)|7.10.2010 13:09
Tak zkus mrknout na Philips 40PFL5605H. Direct LED, sice bez přímého řízení, ale rovnoměrnost podsvitu by měla být v pohodě. A cenově se taky vejdeš.
mdeejay (99)|7.10.2010 13:56
[quote=garb7;300234]Do určitý úrovně jistě ale mít LCD za 50000,- a mít odspodu každých cca 10cm takový divný tmavší (zuby) které nejde na světlé barvě trávník atd přehlédnout opravdu nic moc , chce to opravdu dobře vybírat.[/quote]

...když to je vidět až takhle, tak ano, to by mě vadilo taky - ale to mě přijde až jako vada tv...
...u mé předešlé sony 40w4000 jsem si při av vstupu toho všiml taky, ale při normálním sledování ani náhodou, akorát když končil film a byly titulky, tak bylo vidět, že klesá místy intenzita podsvícení v závislosti na tom, kolik bílých titulků bylo v obraze...
lerby (906)|7.10.2010 17:54
Moje obrazky maju hlavne demonstrovat vplyv zmeny pozorovacieho uhla na znizenie kontrastu obrazovky. Ten druhy obrazok vpravo hore je odfoteny zo vzdialenosti asi 3m od telky. Z miesta divaka, ktory sedi hned vedla toho prostredneho. Kontrast sa zmeni takmer na 1/2 povodnej hodnoty, obraz prestava posobit plasticky/zivo a vylezie clouding. Nech mi nikto nehovory, ze to vecer nevidno. Radsej napiste, ze vam to jednoducho nevadi.
SPAWN (744)|7.10.2010 18:50
[quote=psv1;300171]Sakra chlapi, pište tam u té plazmové "super černé", že to platí pouze při sledování v dostatečně zatemněné místnosti.
Přes den při standartním osvětlení v místnosti má černá barvu vyplého panelu (různé odstíny šedé až nazelenalé), jelikož je zobrazována pasivně.
To je furt dokola.[/quote]

Sakra chlape muzes mi rict jaky PDP panel si mel doma? Rok vyroby, znacku, uhlopricka a typ FW? Protoze to co pises o PDP mi pripada jako bys sledoval LCD LED 3D TV pres dalekohled v leze na koberci. :D
psv1 (458)|7.10.2010 19:01
[quote=SPAWN;300340]Sakra chlape muzes mi rict jaky PDP panel si mel doma? Rok vyroby, znacku, uhlopricka a typ FW? Protoze to co pises o PDP mi pripada jako bys sledoval LCD LED 3D TV pres dalekohled v leze na koberci. :D[/quote]

Řekněme, že téměř denně mám možnost vidět v reálu desítky televizorů bez rozdílu technologie.
To co jsem popisoval je hochu fyzika. S tím nic nenaděláš.
mdeejay (99)|7.10.2010 20:44
[quote=psv1;300343]Řekněme, že téměř denně mám možnost vidět v reálu desítky televizorů bez rozdílu technologie.
To co jsem popisoval je hochu fyzika. S tím nic nenaděláš.[/quote]

...takže prodáváš v elektru?...v shop modu ty tv jsou nastavené hrozně a navíc při tom šíleném osvětlení tam...

...byl jsem tento týden v Elektroworldu a Datartu a tv za 15-20tis hrály prakticky skoro stejně jak ty za 30-40tis...
psv1 (458)|7.10.2010 21:09
[quote=mdeejay;300360]...takže prodáváš v elektru?...v shop modu ty tv jsou nastavené hrozně a navíc při tom šíleném osvětlení tam...



...byl jsem tento týden v Elektroworldu a Datartu a tv za 15-20tis hrály prakticky skoro stejně jak ty za 30-40tis...[/quote]

a) nepsal jsem o shop módu, ale o podání černé na PDP (tak to zkrátka je, to si zjisti)

b) jestli tam pouštěli HD zdroj (demo), tak jsi neobjevil nic nového.
tjurny (496)|8.10.2010 07:57
[quote=SPAWN;300340]Sakra chlape muzes mi rict jaky PDP panel si mel doma? Rok vyroby, znacku, uhlopricka a typ FW? Protoze to co pises o PDP mi pripada jako bys sledoval LCD LED 3D TV pres dalekohled v leze na koberci. :D[/quote]
Vzdyt ma pravdu. At je to lcd nebo pdp nebo crt nebo oled vzdy bude cerna vznikat pasivne. Taz ze cerna ve dne nemuze byt cernejsi nez vyplej panel.