Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak posunout zvuk na videu??

ivjur (2)|3.10.2010 15:54
Stáhla jsem si tři filmy, a u jednoho je zvuk napřed o proti videu. V kometářích na stránce, kde jsem to stahovala, jsem se dozvěděla, že to musím posunout o 7200ms. To se mi v media player classic - homecinema povedlo. Zvuk byl v pořádku a dalo se na to dívat. Ale po vypálení na DVD mi to v dvd přehrávači zase blbne. V počítači to jde dobře, ale jen v tom MPC, ve Windows media player (který mám jako výchozí přehrávač) to taky nejde.

Neví nekdo co s tim ? to musím celý posunout pomocí nějakého programu a vypálit znova?

pozn.: na dvd přehrávači jsem nikde nenašla funkci, pomocí které by se to dalo posunout.

Předem děkuji za odpověď. :)
vivid.sk (11472)|3.10.2010 16:04
hehe, a ako tvoj DVD prehravac ma vediet, ze si to v MPC posunula? :))) zeby magicka gula ?

ved v MPC spravil posun "za behu" t.j vstupny subor nezmenil.

v zavislosti ake su to filmy, sa da spravit posun (H264 - mkvmerge/mkvtoolnix; DivX/XviD - VirtualDub resp AviMux)
ivjur (2)|3.10.2010 16:23
[quote=vivid.sk;299369]hehe, a ako tvoj DVD prehravac ma vediet, ze si to v MPC posunula? :))) zeby magicka gula ?

ved v MPC spravil posun "za behu" t.j vstupny subor nezmenil.

v zavislosti ake su to filmy, sa da spravit posun (H264 - mkvmerge/mkvtoolnix; DivX/XviD - VirtualDub resp AviMux)[/quote]
v tehle vecech sem úplný laik, můžeš mi prosím říct, co je to v té závorce?to je jako nejakej program ? nebo co?
vivid.sk (11472)|3.10.2010 17:29
tak skusim inak:

- ak mas film s priponou avi, na korekciu posunu pouzi AviMux* alebo VirtualDub* (odporucam ten prvy - viac user friendly)
- ak mas film s priponou mkv, na korekciu posunu pouzi MkvToolnix*


* vsetko, co je s * su free programy, ktore si musis stiahnut z internetu a nainstalovat.
StD (8612)|3.10.2010 17:34
[OT]Tedy posouvat zvuk o 7,2 sekundy, plus minus, to jsi tedy musel "nakupovat" u opravdových odborníků... :-E;)[/OT]
MartasKP (710)|3.10.2010 18:10
[quote=vivid.sk;299369]H264 - mkvmerge/mkvtoolnix; DivX/XviD - VirtualDub resp AviMux[/quote]

H264,DivX a XviD jsou formaty videa nebo chces-li kodeky a to za pomlckou jsou SW pro upravu
mirekv (7169)|7.10.2010 13:05
vivid.sk: pokud máš AVI s VBR zvukem, tak ve VD neposuneš (to umí starý Nandub), u MKV zmíněný mkvmerge, ale je to pokus-chyba.
vivid.sk (11472)|7.10.2010 14:07
jj, Ale napriek tomu odporucam AxiMux.