Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Z kamery do PC

sukuka (3)|3.10.2010 12:26
Dobrý den, potřebuju poradit, jak dostat video z kazety v kameře Sony Digital Handycam Digital 8. Zkoušel jsem Windows Movie Maker, ale kvalita byla velmi špatná i přesto, že mi to hlásilo "nejvyší kvalitu možnou v tomto počítači". Prosím poraďte, jaký program na to použít. Jo a mám pouze USB, FirmWare ne!!!
fandor1 (67)|3.10.2010 14:53
Ke kameře D8 jsem měl přídavnou kartu do PCI slotu do které jsem speciálním kabelem propojil
výstup z kamery. U Sony se výstup jmenuje (tuším, už je to dávno) i-link. Stříhací program jsem používal Premieru, později Ulead MediaStudioPro. Edius to umí také. Dnešní programy umí i rozdělovat scény.
sukuka (3)|3.10.2010 17:07
Tou Premierou jsi to přehrával do PC???
josefíka (651)|3.10.2010 17:26
SUKUKA
Z digitální kamery pro přenos videa v kvalitě co je na pásku je nutno mít v PC FireWire. Je to vlastně kopírování dat z pásku. Kabel bude na jedné straně mít 6pinový konektor a na druhé 4pinový, ten jde do kamery. Ten USB je jen na webová videa. Jakmile máš kameru připojenou přes FireWire (i-link) můžeš to nahrát (grabovat) programem WinDV http://windv.mourek.cz/download/WinDV-1.2.3.zip. Potom to již v klidu nastříháš (edituješ) i v MovieMakeru.
fandor1 (67)|3.10.2010 18:11
sukuka - do PC jsem to přehrával i-linkem přes kartu DV.now, ke které byl capture assistant FAST.forward (program, který podporoval Premieru (v.5.1 a v.6)) a MediaStudioPro. Po sestřihání se to dalo přehrát zpět do kamery na pásku, nebo přes kameru (D8 má A/D převodník) do video rekordéru (VHS nebo SVHS).
To byly pionýrské časy. Pro dnešní střih.programy stačí FireWire vstup na základní desce, nebo přídavná karta. Ale pořád potřebuješ kabel o kterém píše josefíka.
Ještě poznámka: na TV s FullHD se na to nedá koukat. Proto mám ještě jednu starou analogovou TV, na té je to ke koukání, protože mám spoustu natočených kazet D8 a mojich filmečků na SVHS.
sukuka (3)|3.10.2010 19:11
JeŽiŠi! PŘes usb mi to Šlo!!! Jen na to potŘebuju jinÝ program neŽ windows movie maker, chÁpete???
fandor1 (67)|3.10.2010 20:40
Můj bože, chápu! Zadara bys chtěl něco, za co ostatní platí! Za málo peněz málo muziky, za žádný peníz obyčejně žádná muzika!
josefíka (651)|3.10.2010 20:51
[quote=sukuka;299425]JeŽiŠi! PŘes usb mi to Šlo!!! Jen na to potŘebuju jinÝ program neŽ windows movie maker, chÁpete???[/quote]

A ty si myslíš, že se Ti změnou softu zlepší kvalita? Vždyť v prvním příspěvku si stěžuješ právě na toto. My Ti jenom vysvětlili, čím to je a jak to vyřešit. Jinak co si vzpomínám, tak k těm Sony D8 kamerám byl dodáván soft právě na tahání přes USB. Ale to doopravdy tu kvalitu nezlepší, jak jsem již napsal.
Saxel (2279)|4.10.2010 08:05
[quote=sukuka;299425]JeŽiŠi! PŘes usb mi to Šlo!!! Jen na to potŘebuju jinÝ program neŽ windows movie maker, chÁpete???[/quote]
Co se rozčiluješ? Přes USB ti to sice šlo, ale naprd! josefíka ti už vysvětlil, že pokud chceš nabrat video v originální kvalitě, musíš použít rozhraní firewire (IEEE1394). Dokonce ti doporučil i skvělý free soft WinDV pro capturing.