Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Z kamery do PC

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Dobrý den, potřebuju poradit, jak dostat video z kazety v kameře Sony Digital Handycam Digital 8. Zkoušel jsem Windows Movie Maker, ale kvalita byla velmi špatná i přesto, že mi to hlásilo "nejvyší kvalitu možnou v tomto počítači". Prosím poraďte, jaký program na to použít. Jo a mám pouze USB, FirmWare ne!!!
    Naposledy upraveno uživatelem sukuka: 03-10-2010 v 12:36
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Ke kameře D8 jsem měl přídavnou kartu do PCI slotu do které jsem speciálním kabelem propojil
    výstup z kamery. U Sony se výstup jmenuje (tuším, už je to dávno) i-link. Stříhací program jsem používal Premieru, později Ulead MediaStudioPro. Edius to umí také. Dnešní programy umí i rozdělovat scény.

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

Tou Premierou jsi to přehrával do PC???

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2009

SUKUKA
    Z digitální kamery pro přenos videa v kvalitě co je na pásku je nutno mít v PC FireWire. Je to vlastně kopírování dat z pásku. Kabel bude na jedné straně mít 6pinový konektor a na druhé 4pinový, ten jde do kamery. Ten USB je jen na webová videa. Jakmile máš kameru připojenou přes FireWire (i-link) můžeš to nahrát (grabovat) programem WinDV http://windv.mourek.cz/download/WinDV-1.2.3.zip. Potom to již v klidu nastříháš (edituješ) i v MovieMakeru.

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

sukuka - do PC jsem to přehrával i-linkem přes kartu DV.now, ke které byl capture assistant FAST.forward (program, který podporoval Premieru (v.5.1 a v.6)) a MediaStudioPro. Po sestřihání se to dalo přehrát zpět do kamery na pásku, nebo přes kameru (D8 má A/D převodník) do video rekordéru (VHS nebo SVHS).
    To byly pionýrské časy. Pro dnešní střih.programy stačí FireWire vstup na základní desce, nebo přídavná karta. Ale pořád potřebuješ kabel o kterém píše josefíka.
    Ještě poznámka: na TV s FullHD se na to nedá koukat. Proto mám ještě jednu starou analogovou TV, na té je to ke koukání, protože mám spoustu natočených kazet D8 a mojich filmečků na SVHS.

Nováček
    Registrace
    Oct 2010

JeŽiŠi! PŘes usb mi to Šlo!!! Jen na to potŘebuju jinÝ program neŽ windows movie maker, chÁpete???

Nováček
    Registrace
    Jul 2010

Můj bože, chápu! Zadara bys chtěl něco, za co ostatní platí! Za málo peněz málo muziky, za žádný peníz obyčejně žádná muzika!

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2009

Citace Původně odesláno od sukuka Zobrazit příspěvek
    JeŽiŠi! PŘes usb mi to Šlo!!! Jen na to potŘebuju jinÝ program neŽ windows movie maker, chÁpete???
    A ty si myslíš, že se Ti změnou softu zlepší kvalita? Vždyť v prvním příspěvku si stěžuješ právě na toto. My Ti jenom vysvětlili, čím to je a jak to vyřešit. Jinak co si vzpomínám, tak k těm Sony D8 kamerám byl dodáván soft právě na tahání přes USB. Ale to doopravdy tu kvalitu nezlepší, jak jsem již napsal.

Je tu pořád Avatar uživatele Saxel
    Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od sukuka Zobrazit příspěvek
    Co se rozčiluješ? Přes USB ti to sice šlo, ale naprd! josefíka ti už vysvětlil, že pokud chceš nabrat video v originální kvalitě, musíš použít rozhraní firewire (IEEE1394). Dokonce ti doporučil i skvělý free soft WinDV pro capturing.

Podobná témata

1. DV z kamery na DVD
    Od janmraz v sekci DV/HDV
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 28-03-2012, 21:59
  2. HDV z PC do kamery
    Od jirmed v sekci DV/HDV
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 25-08-2007, 17:15
  3. dvd kamery
    Od visa v sekci Videokamery