Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkusenosti s LG HR500?

swommer (3)|2.10.2010 15:05
Zdravim,
chtel bych se vas zeptat,zda nekdo z vas nema zkusenosti s timto prehravacem.
Rozhoduji se mezi timto prehravacem a Samsungem C8500. Zatim preferuji LG.
Co ocekavam:
Jednoduche ovladani-pro rodice(zadne htpc)
Nahravani dvbt na hdd(pomoci epg,ale treba i opakovane nahravani poradu-serial)
Behem nahravani by melo byt mozne si pustit zaroven bluray nebo film pres dlna
Ocekavam plynule prehravani fotek z dlna

Dekuji za pomoc
amira (6)|3.10.2010 00:20
Mam hr500 4dny

EPG je pouze pro jeden aktualni program - není zobrazeno epg pro více programu na jedne obrazovce. Nejde kopirovat z DVD ani ze sitě na HDD, ani z HDD do sítě. Pouze HDD - USB a naopak.
Nadruhou stranu SamsungC8500 jsem zavrhl především proto že nejde nahrany DTV kopírovat nikam.
Titulky jsou celkem malé, nejdou zvětšit.
ceske titulky srt se zobrazuji špatně

edit:
zjistil jsem v manualu jineho pristroje, že přidržením tlačitka SUBTITLES na 3 sekundy lze nastavit kodovani titulku
už se zobrazuji dobře... :-)
na LG tech podpoře mi neporadili jak nato...
swommer (3)|5.10.2010 19:57
Ahoj Amiro,
diky za odpoved. Jen bych se te rad zeptal na vice detailu:
1/ Jak jsi to myslel s tim EPG? Znamena to, ze musim prepnout mezi programy, kdyz chci nahravat dva ruzne programy pres EPG? Muzu si i manualne nastavit nahravani treba kazdy ctvrtek od 20:00...?
2/ Ta velikost titulku se opravdu neda zvecit?
3/ Zkousel si prehravat filmy a fotky pres DLNA? Je to plynule?
4/ Daji se i plynule (bez cekani) prehrat fotky z USB?
5/ V jakem formatu se videa ukladaji na HDD? Zajimalo by me, zda je to pak mozne treba prehravat v PC nebo vystrihat reklamu apod...
6/ Obrazova kvalita?

Doporucil by si mi LG i kdyz zapis na externi HDD moc nevyuziju?

Diky za odpoved
amira (6)|5.10.2010 21:08
[quote=swommer;299908]Ahoj Amiro,
diky za odpoved. Jen bych se te rad zeptal na vice detailu:
1/ Jak jsi to myslel s tim EPG? Znamena to, ze musim prepnout mezi programy, kdyz chci nahravat dva ruzne programy pres EPG? Muzu si i manualne nastavit nahravani treba kazdy ctvrtek od 20:00...?
2/ Ta velikost titulku se opravdu neda zvecit?
3/ Zkousel si prehravat filmy a fotky pres DLNA? Je to plynule?
4/ Daji se i plynule (bez cekani) prehrat fotky z USB?
5/ V jakem formatu se videa ukladaji na HDD? Zajimalo by me, zda je to pak mozne treba prehravat v PC nebo vystrihat reklamu apod...
6/ Obrazova kvalita?

Doporucil by si mi LG i kdyz zapis na externi HDD moc nevyuziju?

Diky za odpoved[/quote]

ad 1) EPG je průvodce programy - co bude. Takže co bude se zobrazí pouze pro jeden programu, ne jako tabulka s více programy.
ad 2) myslim že ne, nezjistil jsem jak a jsou fakt male - a to mam 50" plasmu
ad 3) zkoušel jsem divx vpohodě, více jsem nezkoušel,

Titulky musi byt ve stejnem adresari, stejne pojmenovane, pokud jsem je pojmenoval video.cz.srt a video.eng.srt pro video.avi, tak se kupodivu přehrál jen cz a nešlo přepnout mezi titulky.

ad 5) v .ts, myslim že se to na fóru někde řešilo
ad 6) nedokážu posoudit, nemám sčím srovnat

Mašinku ovšem posílám zpět a půjdu do HTPC s XBMC. Jen nevím jaký HTPC koupit, to zase musí někdo poradit mě.

Stáhni si také manuál z LG, je tam popsáno spoustu věcí.

Menu je celkem přehledné, pěkné.
Jede to tiše, kromě titulku, nemožnost kopírovat po síti, zobrazení průvodce programů je to OK.
Kdyby tyto věci pro mě nebyly důležité, tak bych si je nechal. (Taky jsem to blbě promyslel s tou sítí a využitím DLNA - musel bych mít vždy zapnutý i PC, protože na síti nemám žádný NAS)
romankrasty (58)|28.10.2010 11:50
zdravim, taky neco pridam.
Tuner docela mala citlivost, EPG je opravdu jednoduche a jen na jedne program, nejde usporadat programy podle sebe, pri nahravani dvou programu soucasne se to obcas sekne a nic se nenahraje, otravna hlaska pri prehravani MKV kdyz je nastaveno nahravani, nahravka se da stahnout do pocitace jen pres usb.

multimedialni prehravac: pres USB se mi nektere filmy sekaji, vymenil jsem vnitrni disk za 1,5TB a z nej je vse v poradku. Bohuzel pretahovani filmu pres sit nebo pres USB je umorne porad mi to padalo. Ty titulky jsou opravdu hruza, mam take 50" a jsou male. Neprehraje to ISO a DVD. Ze zvuku jen DTS. Me to docela vadi DVD strukturu jde prejmenovat a jiz to prehraje ale ISO bohuzel ne mam par filmu v ISO Blue-ray a DVD.

Celkove ten pristroj jde pro nenarocneho uzivatele. Nektere chyby jsou opravdu pro zlost. Uzivatelske prostredi je pekne jednoduse udelany. Vadimi jen jeden USB konektor a to je jeste zepredu. Obrazova kvalita je dobra.
del42sa (3)|3.11.2010 20:49
chtěl bych se zeptat jaké máte kdo zkušenosti s nahrávaním tv pořadů na pevný disk ? mě se už několikrát stalo, že jsem nastavil nahrávání nějakého pořadu přes EPG a ten se buď nenahrál celý (chyběl konec) nebo naopak chyběl začátek. Čekal bych že v dnešní době digitálních přehrávačů a rekordérů, si dovedou přístroje poradit s posunutím začátku pořadu a správně ho nahrát celý..... máte někdo podobnou zkušenost ?


díky za info

Zdenek
romankrasty (58)|6.11.2010 08:16
[quote=del42sa;304861]chtěl bych se zeptat jaké máte kdo zkušenosti s nahrávaním tv pořadů na pevný disk ? mě se už několikrát stalo, že jsem nastavil nahrávání nějakého pořadu přes EPG a ten se buď nenahrál celý (chyběl konec) nebo naopak chyběl začátek. Čekal bych že v dnešní době digitálních přehrávačů a rekordérů, si dovedou přístroje poradit s posunutím začátku pořadu a správně ho nahrát celý..... máte někdo podobnou zkušenost ?


díky za info

Zdenek[/quote]


Bohuzel je to normalni vec. Neni na to pripraven. Delam to ze pak z edituju nahravani a posunu cas nahravani a konec. TV stanice bohuzel nedodrzuji cas.
del42sa (3)|14.11.2010 23:49
[quote=romankrasty;305469]Bohuzel je to normalni vec. Neni na to pripraven. Delam to ze pak z edituju nahravani a posunu cas nahravani a konec. TV stanice bohuzel nedodrzuji cas.[/quote]

já to chápu, ale už analogové videorekordéry uměly nahrávat i když byl pořad vysílaný pozdějí pomocí funkce vps.

Od digitálu s kompletním EPG bych očekával, že dokáže zapnout nahrávání přesně i když byl začátek vysílání posunut .........
rajs (21)|18.11.2010 13:28
Ještě jste měli dodat že editování tedy střih nahraných programů není možný a u MKV nejde zvuk 5.1 nemá to žádný vstup na jiné zařízení což je fakt v dnešní době ubohé pokud to člověk bude brát jako přehrávač tak to jde ale to osekání multimedialního centra nic moc chtěl jsem do toho jít ale po zjištění těchto nedostatků mě to přestalo zajímat co se týká samsungů je to ještě větší hrůza.
Calfa99 (6)|19.11.2010 18:28
Chtěl bych se zeptat, jestli lze nahrané TV pořady přehrávat pomocí DLNA na televizi či PC připojených do stejné sítě?