Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosím o radu ohledně DVB-T

vasek.maly (8)|1.10.2010 21:33
Lokace: Opava
panelový dům, staré rozvody, nicméně funkční, viz. níže (dva byty nad sebou)
Příjem - dvb-t praděd ode dneška :-) ; analog nova, prima

Takže dnes jsem u rodičů na nové televizi kterou jsem jim zařídil naladil digitální vysílání, zatím tedy multiplex 1 + zatím analogovou (starou) Primu a Novu.

Bydlím v bytě nad rodiči, zkoušel jsem digitál na mém televizoru - LG 42PC55, bohužel ale nemohu digitál naladit a to ani po navrácení tv do továrního nastavení. Natáhnul jsem tedy přes okno kabel k rodičům a zjistil jsem, že u nich všech funguje, chyba je tedy v mé televizi. Zřejmě má slabý tuner. Škoda.

Řešení?
má smysl kupovat settopbox, když na něj stejně naladím pouze digitální vysílání? bude signál dostačující pro viz. níže vybraný settopbox? předpokládám, že větší intenzity signálu už se nedočkám, takže settopbox budu tak jako tak potřebovat. jen se divím, že to má televize nezvládá, přitom dvb-t tuner má.

Jak do televize dostanu zbývající "starou" Novu a Primu. Nechci do settopboxu vrážet nějaké extra prachy, uvažoval jsem o zde "recenzovaném" EVOLVE DT-2025. V dubnu má tady u nás naskočit i zřejmě multiplex 2, jsem v lokalitě, kde teď nemáme dobrý signál z Ostravy.

děkuji moc předem za všechny rady a postřehy
Ivo Mašek (10205)|2.10.2010 08:22
To asi nebude slabým tunerem. Tam bude někde kiks v rozvodech koaxu. Musí to být někde rozbočený a právě tam asi bude nějaká chybička.
vasek.maly (8)|2.10.2010 09:33
je ale zajímavé, že když jsem natáhnul koax od sebe k rodičům přes okna a napojil na jejich televizi, tak to jelo.
je pravda, že zatím zde nebyl nikdo nic měřit, nikdo nic upravovat, naskočilo to teprve včera, barák spadá pod družstvo a když jsem s tím problémem volal na firmu, kterou má na toto družstvo najaté, tak mi bylo řečeno, že zatím oni nic nepodnikali. tak nevím. myslel jsem, že je třeba ty staré antény nějak upravit. no tak uvidíme co se bude dít.
MartasKP (710)|2.10.2010 21:27
[quote=vasek.maly;299091]
Řešení?
má smysl kupovat settopbox, když na něj stejně naladím pouze digitální vysílání? bude signál dostačující pro viz. níže vybraný settopbox? předpokládám, že větší intenzity signálu už se nedočkám, takže settopbox budu tak jako tak potřebovat. jen se divím, že to má televize nezvládá, přitom dvb-t tuner má.

Jak do televize dostanu zbývající "starou" Novu a Primu. Nechci do settopboxu vrážet nějaké extra prachy, uvažoval jsem o zde "recenzovaném" EVOLVE DT-2025. V dubnu má tady u nás naskočit i zřejmě multiplex 2, jsem v lokalitě, kde teď nemáme dobrý signál z Ostravy.

děkuji moc předem za všechny rady a postřehy[/quote]

Nema smysl kupovat set top box,kdyz ho mas b TV.Nejdriv bych vyzkousel kabel a zasuvku ze spolecne anteny.Abys vyloucil variantu vytazenyho kabelu,popripade vadnyho kabelu a pak bych se obratil na provozovatele domu.Ti pokud se nepletu maji povinnost zabezpecit naladeni domovnich rozvodu na digital.pokud by tak neucinili nemusis platit za spolecnou antenu.
Osobne bych se ale pripojil k Ivo Maskovi.Chyba je bud v naladeni domovniho rozvodu a nebo nekde v rozvodu primo.Tam staci malo a signal se siri uplne nevidane.Nebo spis nesiri.
MartasKP (710)|2.10.2010 21:33
[quote=vasek.maly;299124]je ale zajímavé, že když jsem natáhnul koax od sebe k rodičům přes okna a napojil na jejich televizi, tak to jelo.
je pravda, že zatím zde nebyl nikdo nic měřit, nikdo nic upravovat, naskočilo to teprve včera, barák spadá pod družstvo a když jsem s tím problémem volal na firmu, kterou má na toto družstvo najaté, tak mi bylo řečeno, že zatím oni nic nepodnikali. tak nevím. myslel jsem, že je třeba ty staré antény nějak upravit. no tak uvidíme co se bude dít.[/quote]

ted jsem si poradne precetl tento tvuj prispevek :( ... zkusil jsi to pripojit opacne? Napojit tvoji televizi do anteny rodicu? ... pokud ani potom ni,tak bych asi zvazoval reklamaci nefunkcniho tuneru
vasek.maly (8)|3.10.2010 15:41
zkoušet to opačně asi nemá smysl. jestliže jsem natáhnul kabel z mé zásuvky k rodičům a jim to na jejich televizi funguje, tak s největší pravděpodobností by to na mojí televizi tak nefungovalo, když to z mé zásuvky. 42 palcovou plazmu se mi nechce smýkat nahoru a dolů. dnes jsem se dozvěděl, že i někteří další lidi z paneláku mají problém s naladěním, že jim to nejde. zřejmě bude asi zádrhel v kabelech a zásuvkách. někde to jde a někde ne. zíta obejdu ostatní lidi v domě a poptám se. taky jsem psal na družstvo kdy hodlají toto řešit, protože se mi nezdá, že by prostě 1. 10. naskočil digitál, a nedělal se žádný zákrok nebo měření na 40 let starých rozvodech a anténách a nechali to tak. snad to budou nějak v brzké době řešit. rodičovstvo má kvalitu signálu "dobrý", na stupnici to ukazuje 3 sloupečky z pěti. zatím tedy bez nějakého servisního zásahu.
MartasKP (710)|3.10.2010 16:58
Me prislo divny,ze z tvoji zasuvky digital dostanes,ale ne do tve TV :) ... pokud ale je to problem vice ucastniku,pak bych asi urgoval majitele domu. Videl bych ale problem v rozvodu STA nez v naladeni,protoze pokud u rodicu to funguje,tak by mel vas rozvod byt naladen na digi.
Navic,pokud tam pul stoleti nikdo nic nedelal,tak asi ten rozvod tam bude vypadat.Aby tam nebyla jeste tazena dvojlinka :D
vasek.maly (8)|3.10.2010 17:18
no právě, to je na tom to divné. že na jedné televizi se z mojí zásuvky jedna televize naladí a druhá ne. uvidíme co vyřídím následující týden. prostě moje televize ten signál nepobírá. je asi zatím slabý a nekvalitní. snad tam prdnou nějaký zesilovač nebo to aspoň přijdou nějak proměřit lumpi.
EDIT:
zítra kamarád přinese svůj set top box, tak to vyzkoším a dám vědět.
vasek.maly (8)|5.10.2010 19:12
tak dnes mi kamarád přinesl set top box. ani přes něj se nic nepodařilo naladit. vidím spásu ve zprávě z družstva. "Dobrý den, digitalizace programu ČT 1,2,4,24 je již objednána a měla by se na Vašem domě **, Opava realizovat koncem tohoto týdne a nebo příští týden." Jen mi pořád nejde do hlavy proč to rodičům o poschodí níže přímo podemnou jde bez zatím žádných úprav na anténě atd. Zřejmě jsem jim televizi vybral opravdu dobře. :-)
MartasKP (710)|5.10.2010 21:56
Variant a spekulaci ti muzu nabidnout spoustu.kazdopadne je to asi zapricineny tou rozdilnosti v sireni VF elektromagnetickeho vlneni od toku el.proudu.
Kazdopadne je asi citlivost tuneru rodicu perfektni,to si gratuluj :)
Pitomec (10211)|7.10.2010 10:01
Spíš to bude nějakou účastnickou šňůrou, která chytá ten signál přímo ze vzduchu...
MartasKP (710)|7.10.2010 15:43
[quote=Pitomec;300194]Spíš to bude nějakou účastnickou šňůrou, která chytá ten signál přímo ze vzduchu...[/quote]

Toto me napadlo jako prvni.Nemusi to byt jen ucastnicka snura.Muze to byt tim starym rozvodem,ktery pusobi jako antena.Proste tech variant je vice,ale podstata je,ze nechodi ta ucastnicka zasuvka a i zde muze byt tech pricin vice.Zkrat nekde v STA,zmenena inpedance systemu.A nemusi to byt zrovna v zasuvce tazatele.
vasek.maly (8)|7.10.2010 15:48
každopádně dnes kanály rodičům vypadly :-D myslel jsem nejdřív, že to bylo způsobené mlhou, která tady byla fakt ráno že by se krájet dala, ale už pár hodin svítí oskar a kanály nikde. uvidíme co vymyslí ta firma co to tu bude řešit. určitě dám vědět...
MartasKP (710)|7.10.2010 16:10
To je presne ono co tady popsal Pitomec a pak ja.Nejakej drat fungoval jako antena s malym ziskem.Mohlo dojit k nepatrnemu zhorseni signalu,nebo v rozvodu probehnout nejaka zmena a je po signalu.
Ono pokud mas kvalitni signal,chytnes ho i na kus dratu strcenyho do antenniho vstupu :)
vasek.maly (8)|8.10.2010 12:41
Tak jsem dnes konečně naladil i doma. Zřejmě udělali nějakou úpravu na anténě. Rozvody zůstaly.
Je to dobrý? :-)
Ivo Mašek (10205)|8.10.2010 18:47
Ty hodnoty jsou nádherný
Pavel_tempx2 (829)|11.10.2010 20:54
už jsem viděl i starší rozvody, kde přímo na zesilovači STA bylo nějakých 110-120dB a na zásuvce 50-60dB

na digitál by mohlo těch 50dB stačit