Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle PCTV Pro - problem se zvukem

invit (8)|16.2.2005 22:54
Zdravím...

Potřeboval bych poradit ohledně Pinnacle PCTV Pro.


Mám níže uvedené problémy, přičemž mě nejvíce trápí ten první.
  a) při přepnutí z kanálu v normě DK (ČT1) na kanál s normou BG (STV1) slyším jen šum.
    Řešení je provést restart PCTV Vision.
    Směry BG->DK, DK->DK, BG->BG fungují bez problémů.
    BTW: v nastavení pro BG mám PAL, protože v nabídce norem "PAL BG" není... Je to v pořádku?
    Na předchozí desce ASUS (chipset 915) jsem tento problém, na rozdíl od níže uvedených, neměl.

  b) nefunguje ovládaní zvuku i když mám sluchátka připojená přímo ke kartě.
    Chyba se projevuje jak pod WinXP SP1, tak i pod SP2.

  c) v po přepnutí na mód rádio a poté zpět místo videa vidím jen černou plochu.
    Chyba se projevuje jen pod WinXP SP2. V SP1 je to v pořádku.


Mám PCTV verzi 5.9, Build 168, Country code 420.


HW:
  P4 @ 3,2 GHz,
  Intel 915PBL,
  1GB RAM DDR 2,
  WinXP Proffesional EN
NVidia GeForce 6600 na PCI Express

Verzi BIOSu i driverů pro desku mám poslední.


Nepomohla by náhrada PCTV Vision za Chris TV?

Existuje vůbec nějaká bezproblémová karta??? Do čeho případně jít?


Díky za případné odpovědi.


M.
StD (8612)|17.2.2005 08:09
To je bug pod W-XP, s W2K to jede spolehlivě a automaticky (přepínání norem)... Koukni se k Pi do fora, už to tam řešili a vyřešili několikrát.
Jako alternativní SW zkus ATV2000.
invit (8)|17.2.2005 11:04
Díky za odpověď...

ATV2000 zkusím, díky za tip...

Včera jsem ještě zkoušel ChrisTV a s DK/BG normou nejsou potíže. Takže se mi vyřešil ten největší problém.

Hloupé ale je, že zvuk v ChrisTV je trochu přebuzený a netuším, kde to nastavit. Nastavení jsem prolézal asi dvě hodiny :( Další věc, na kterou v ChrisTV nemůžu přijít, kde nastavit obdobu "2 fields deinterlaced" z PCTV Vision.

Jinak... prolezl jsem forum na pinnaclesys.com a nenašel jsem, že by někdo vyřešil ovládání hlasitosti PCTV Pro pod WinXP SP2...

M.
StD (8612)|17.2.2005 11:26
ChrisTV neznám. To s tím zvukem s XP tam bylo párkrát, ale není to přímo jako téma, naposledy se na to myslím ptal někdo z Australie. Už si to přesně nepamatuji. Podívej se ještě do Wissensdatenbank (FAQ).
invit (8)|17.2.2005 12:26
Vypadá to, že můj problém s ovládáním zvuku PCTV Pro má příčinu v tom, že nové desky založene na chipsetu 915 a 925 jsou vybaveny novým audio standardem "HD-Audio", což je nástupce "AC-97".

Více na http://www.exac.cz/support/pdf/hdaudio.pdf

Uvedené řešení
- Stáhněte si nejnovější ovladač pro vaše HD-Audio zařízení od výrobce vaší základní desky.

- Ujistěte se, že Windows používají správný ovladač pro HD-Audio zařízení. Někdy je automaticky použit ovladač „Microsoft UAA Function for High Definition Audio“. Toto lze jednoduše zkontrolovat ve ve Správci zařízení, pokud zvolíte aktualizovat ovladač a NENECHÁTE Windows vyhledat ovladač. Zvolte výrobcův ovladač z nabídky která se objeví.

Zkontrolujte zda je vybrán správný vstup pro „line-in“( pouze pro Pinnacle produkty které potřebují line-in, např.: PMC 100i/300i, Studio AV/DV, DC 10plus...

Pokud jste zvolili „Line-in“ v PMC nebo Studiu, musíte ještě v nastavení karty definovat který vstup je „Line-in“.

Toto je novinka, jelikož každý konektor muže být „line-in“
- Ve Windows Audio mixeru zvolte možnosti pro záznam.
- Zvolte Pokročilé nastavení, zde povolte možnost „monitoring“.

Pokud jste udělali výše uvedené kroky, měl by fungovat 100i/300i se již nebude vypínat pokud spustíte TV moci zvolit v nastavení zvuku možnost „Wave“.

----

Doma vyzkouším a dám vědět.

----

K té třetí chybě...
http://www.exac.cz/support/pctv.htm

Q: Při přepínání aplikace Vision z módu Rádio do módu TV není vidět obraz.

A: Problém je způsoben rozhraním DirectX 9a, 9b. Nedoporučujeme tedy instalaci této verze rozhraní DirectX. Pokud je již tato verze v PC nainstalována, nelze ji bohužel odinstalovat. Pro opětovné zobrazení obrazu je pak nutno aplikaci Vision vypnout a znova zapnout.
StD (8612)|18.2.2005 00:52
Tak teď názorně vidíš, PROČ používám dual-boot systém W98SE/NTkern a W2K, vše funguje s Betou DX9 (tj. DX8.0881b verze) a starými ovladači! Já ty Xpečka nechci ani za Boha, stačí že se s nimi musím trápit v práci.
invit (8)|18.2.2005 12:05
Tak jsem včera zkusil vyřešit ovládání zvuku podle předchozího návodu a bezúspěšně :(

ATV2000 jsem zkusil a skončilo to chybou typu memory violation error.

Status:
- problémovou detekci normu zvuku vyřešil ChrisTV (btw: vůči PCTV Vison nebe a dudy),
- stále mi nejde ovládat zvuk TV karty,
- při přechodu z módu radia na tv, nadále není vidět obraz.


M.
StD (8612)|18.2.2005 12:17
Jak to vlastně máš připojeno ke zvukovce? Vnějškem nebo z Aux portu uvnitř?
invit (8)|18.2.2005 14:07
Mám to připojené vnějškem do line-in. Na Aux port se ještě chystám.

BTW: kam ten výstup vlastně připojit? Teď jsem se díval a ATAPI CD-ROM konektor na desce není. Jediné co mě napadá, tak jej připojit místo mic vstupu z front panelu... Seženu kablík, zkusím a dám vědět.



M.
invit (8)|21.2.2005 21:37
Tak jsem zkusil propojit audio vystup z tv karty a mic a ovladani zvuku take nefunguje. Tak nevim.

M.
StD (8612)|22.2.2005 08:23
Nezbývá než vyzkoušet nějakou PCI zvukovku, kdybys byl v Praze, mohl bych ti jednu Crystalku 5.1 zapůjčit (stejnou, jakou používám já).
invit (8)|22.2.2005 18:04
to StD: díky moc za ochotu, ale asi ji nevyužiji :) Nejsem z Prahy.

Jako poslední možnost vidím, že se zkusím ještě pobavit s podporou a pokud se mi to ani poté nepodaří rozjet, tak ji vrátím.

Otázka je, do čeho jít :(

Chci:
- tv/radio tuner, možnost nastavit BG/DK normu pro každý kanál,
- možnost používat sw třetích stran,
- možnost záznamu,
- teletext,
- pokud by to umělo i DVB-T, bylo by to super.

Hauppauge Win TV PVR350?


M.
StD (8612)|22.2.2005 18:14
No, u mne to všechny ty tvé "Chci" vyjma DVB-T plní. Jestli kombinovanou analog/digi, toť otázka. Zatím to má ještě spustu nevychytaných dětských nemocí (teď hovořím o Pi 300i a jeho SW). Jestli bude v tvé "konstelaci" Hauppauge chodit a máš možnost výměny, potom proč ne. Ovšem viděl jsem už mnoho nesmyslných reklamací... tak pozor!
invit (8)|23.2.2005 12:01
No... pro mě je rozhodující, jestli karta funguje. Pokouším se ji rozchodit již několik dnů a bez výsledku.

Zkoušel jsem:
- čistá instalce XP, SP1 a SP2
- nove drivery BIOSu, desky,
- kontrola zapojení konektorů,
- pokus připojit zvuk na AUX,
- nastavování parametrů programů, mixer, driverů,
- informace na foréch (exac, pinnaclesys),
- zkoušení alternativních programů (ChrisTV, ATV2000),
- rozhovor s "podporou",
- ...

Výsledek:
ad a: řešeni -> ChrisTV, ale u něj nedokážu nastavit rozumně režim deinterlaced.
Člověk z podpory mi řekl, že tento problém se občas u chipsetu 915 stáva.

ad b: nepodařilo se. Jezdec "Line In" v mixeru dokáže sice ovládat hlasitost karty, ale jen v režimu output, nikoliv input. Pravděpodobně problém s novým audio standardem HD-audio.

ad c: to mě až tak netrápí, problém je v SP2, resp. nové verze directX.


Co se týká reklamace. S prodejcem jsem na této variantě domluvený.

Problém je, že nevím, do čeho jít. Rozcházení TV karet se mi jeví jako černá magie. Závislost na kombinaci OS, desek, zdrojů, verzí driverů, grafických karet, pořadí instalování driverů, souvislosti s jinými programy, kodeky, verzí DirectX, service packů, ...

Spousta strávených hodin, každý se vymlouvá na každého, ... neskutečné :-(

Nevidím jiné řešení, než jít do jiné karty.
StD (8612)|23.2.2005 12:12
S tou "černou magií" máš naprostou pravdu... :-D Právě proto se to stalo mým hobby...
otaru (10)|3.3.2005 08:24
invit: Nainstaloval jsem PCTVpro a mam stejne problemy v ve Vision s prepinanim programu a zmenou norem. Vyresil jsi to?
ATV2000 mi s kartou nejede, hlasi to nejakou chybu (z hlavy ted presne nevim jakou).
Navic v SW Vision mi nechce povolit xvid, ikdyz je nainstalovany.
StD (8612)|3.3.2005 08:26
otaru: Vision akceptuje pouze kodeky, které si nainstaluje sám. ATV chodí, ale musíš si nastavit zdroj jako Generic WDM.
otaru (10)|4.3.2005 09:11
StD: Prosim o te o radu, jako odbornika :-) .
Ten zvuk pri prepinani norem jsem na PCTVpro zatim nevyresil. Snad nekdo neco zjisti. Ale potreboval bych poradit s rozjetim ATV na teto karte. Pri nastaveni ATV je na vyber moznost zvolit Modul TV karty, bud internal nebo BT8x8. Jestli jsem to dobre pochopil, tak ty mas nastavene internal, a ATV funguje. Jo nebo ne?
Jestli jo, tak mam problem v PC WDM ovladaci, protoze me to pri spusteni aktivuje WDM ovladac "Cirrus Logis USB-DRV2" a ten ukonci ATV. Vubec nevim co je to za WDM ovladac a k cemu. K TV karte asi ne. Nevis jak ATV, popr. WinXP donutit, aby vzali jako prvni WDM ovladac oc PCVTpro?
Kdyz napr. spustim ChrisTV (nemas medicinu?), tak tam mam moznost zvolit i tento ovladac a i ChrisTV to ukonci.
Diky
StD (8612)|4.3.2005 10:01
...jak donutit XP opravdu nevím - nepoužívám je s PCTV (doma mám W2K a W98SE/NTkern). Dej si do profilu email a pošlu ti svůj soubor nastavení ATV2000.REG. Mělo by ti to s ním chodit, ale musíš si vybrat správně svůj typ tuneru (u PCTV Pro jsou tam myslím čtyři možnosti, nemám to tu v práci před sebou...)
Devaster (477)|4.3.2005 10:43
jj čierna mágia... potom som mágom najvyššieho stupňa, alebo mam bezproblémovú kartu a z pekla šťastie :-E
pretože som ju rozchodil pod xp sp1 bez najmenšieho problému, a takisto inštalácia sp2 na zasvinený systém nič neposrala ... (Manli MuchTV- lacný šmejd...) :-?
(ABIT NF7-S2,512 MB DUAL@400 MHz,AMD Barton 2500+@3200+(200MHz FSB,TNT2 Ultra,Maxtor 40GB,Manli MuchTv(SAA7130),WinXP SP2(instalovany na rok pouzivanu instalaciu XP))
StD (8612)|4.3.2005 12:00
Devaster, je to sice poněkud OT, ale mohu tě ujistit, že už jsem asistoval u několika instalací PCTV Pro do XP (SP1 i 2) a u někoho to prostě chodilo hned na poprvé, jinde se s tím "šťastný" majitel trápil i vícero měsíců, než to rozchodil k obrazu svému :-D
Devaster (477)|4.3.2005 13:35
jj od mašiny k mašine to je rozne ....
otaru (10)|5.3.2005 00:39
StD: Diky za pomoc, prolezl jsem tvuj atv200.reg. V mych registrech jsem musel natvrdo nastavit polozku:
[HKEY_CURRENT_USER\Software\NacreWare\ATV2000\WDM]
"AutoSize"=dword:00000001
"VideoDriver"="Pinnacle WDM PCTV Video Capture"
Po teto uprave ATV jede. Jeste jednou dik :BB: .

Posledni problem mam pri sledovani TV, kdy preprinam mezi normami PAL. Zvuk bud sumi cca 5sec., nebo sumi neustale. :-((( Dela to ve vsech pouzivanych SW (Vision, ATV, Chris), normy pro jednotlive programy mam nastavene.
Tak me napadlo, jake pouzivas drivery. Ja mam drivery a Vision, ktere jsem dostal v krabici, tzn. PCTV verzi 5.9, Build 168 (jako invit). Drivery pro WDM video i audio 1.0.2.35 (11.4.2003).
Dik.
BRNAK (2)|5.3.2005 08:47
Předmět: Pinnacle PCTV Pro - problem se zvukem
PROSÍM O RADU,
Mám novou PCTV Pro s instalací V5.9 a najede mi R... kanálech zvuk. S ... a 22 až 69 jsou v pohodě. Nepomáhá u R... přepínání norem. Měl jsem starší typ PCTV Pro a tam byly také problémy. To vyřešila instalace V4.02. Myslel jsem, že ta nová tyto problémy už mít nebude, ale ouha. Díky za radu.
StD (8612)|5.3.2005 13:28
Chlapi, když už se chcete na něco ptát ve spojení s Audiem, tak nejprve přesně specifikujte HW-situaci, propojení a co je tam za OS, SW atd. Jinak to jsou dotazy na 2 věci, když nikdo neví co, jak, kam a pod čím je zapojené, s jakými ovladači, jaké IRQ používá ZK atd. To bych se z toho mohl :-?

BRNAK: Co je to V.4.02 a ty zkratky S... a R...??
BRNAK (2)|11.3.2005 18:57
Omluva, šlape to pod WIN XP, audio CMI 8738/C3DX integr. na desce. V.4.02 je starší verze softu od Pi, na které mi jela stará TV karta. U nové po instalaci z orig. CD nejel zvuk na kanálech R8 (191MHz), R10 (207MHz) atd. Na kanálech 21 a výše to bylo ok. Stáhl jsem si "PCTV Stereo fix WXP_SP2.zip". Po instalaci už zvuk jede, ale po přepnutí na kanály 21 a výše a po návratu na R kanály jen šum. Musím vypnout PCTV a znovu zapnout. Na dálkovém ovladači také nejdou tlačítkama 0-9 volit programy. Tento problém už tady také někdo měl. Díky
StD (8612)|11.3.2005 20:00
Proč "cpeš" PCTV Stereo Fix na Pro verzi? Nechápu. Měl jsi dát jen ten 5.50 Patch a více se s tím nemaž. U UHF kanálů máš audio OK a u VHF nikoli? No tak potom hledej odpověď jen v nastavení normy... (nejlépe u každého kanálu zvlášť manual).