Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Odblokovanie WHITE BALANCE na SONY 740E

MOJE (537)|21.4.2004 21:59
Neviete či už nieje na to nejaká finta? Naposledy mi bolo vysvetlené, že tie nové kamery sa dajú odblokovať, ale keď sa vyberie batéria, tak sa všetko naspäť zablokuje. :-((

VĎAKA
1hroch (865)|22.4.2004 07:52
Obecne lze rici, ze streva vsech kamer jsou identicka a vsechny kamery umi vsechny funkce. Pouze podle cenovych trid jsou softwarove nektere funkce zablokovany. Program je ulozen v EPROM. Po zapnuti kamery se provadi Check Sum (kontrolni soucet) obsahu EPROM. Pokud je spravny, pretahne se obsah EPROM do RAM. Samotna kamera se odkazuje na RAM. Do doby nez odpojis napajeni kamery - sitovy zdroj nebo akumulator jsou data v RAM a z toho plyne, ze pokud znas adresu a patricny kod na uvolneni pozadovane funkce, muzes ji zmenit v RAM. Po odpojeni napajeni a znovu zapnuti se opakuje proces natazeni dat z EPROM, takze o provedenou zmenu prijdes. To je tzv. Temporary odblokovani.
Aby se data dala zapsat primo na trvalo do EPROM potrebujes spocitat novy kontrolni soucet pameti EPROM a ulozit ho na spravnou adresu do EPROM. A to je kamen urazu. Aby to nebylo tak jednoduche, tak vyrobci pro kazdy typ kamery, navic cas od casu meni adresu, ve ktere je ulozen kontrolni soucet a ten se muze jeste pocitat podle ruznych algoritmu.
Kdyz po zapnuti neodpovida kontrolni soucet EPROM, kamera se asi za 10 sekund ZABLOKUJE!!!!
MOJE (537)|22.4.2004 21:14
:-(( VĎAKA
MOJE (537)|25.4.2004 03:06
VĎAKA pozriem :BB:
Chainslaw (149)|20.5.2004 11:47
Tak toto som zažil. Odblokovana Sony, vsjo v pariadke. Vyflusla batery, a ozmanila mi chybu 20:00 Dva mesiace v servise, zaruka v p..., novy firmware z belgicka a 5.000 Sk v cudu. Ak tuzi niekto po podobnych problemoch, dodam adresu firmy ktora to robi s certifikatom.
ramon (1)|20.5.2004 14:57
ak si dobre pametam, ked som si odblokovaval svoj cam, chyba 20:00 bola chybne crc, to sa prejavuje kazdou zmenou v jednotlivych poliach, treba upravit nepouzivane polia tak aby crc sedel, tak to bude fungovat i po vybere baterky. Tusim niekde na nete sa povaluje xls subor co to presne vyrata. No ale k tej 20:00 si myslim, ze ta tahali za nos, bol nato i soft co kameru v tomto zablokovanom stave znova priviedol k zivotu. Raz som to riesil a bola celkom trivialna zalezitost.

[quote=Chainslaw]Tak toto som zažil. Odblokovana Sony, vsjo v pariadke. Vyflusla batery, a ozmanila mi chybu 20:00 Dva mesiace v servise, zaruka v p..., novy firmware z belgicka a 5.000 Sk v cudu. Ak tuzi niekto po podobnych problemoch, dodam adresu firmy ktora to robi s certifikatom.[/quote]
Chainslaw (149)|21.5.2004 08:14
Dôverujte odborníkom :(( . Znemená to že vieš odblokovať sony 238 bez nežiadúcich následkov ???
ms (68)|21.5.2004 08:44
Hmm... koukam ,ze vetsina cerpa z mych stranek, pouziva muj soft a kody a stejne tomu nerozumi... To se docela bavim...