Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Po spojení videa s audiem nejde spustit avi

drak_xxl (6)|16.2.2005 11:57
Zálohuju si filmy z DVD přes 3 roky, ale toto se mi stalo poprvé:
Používám Gordian v kombinaci s XviD + původní zvuk 5.1 AC3 (nebo DTS). Vždy na velikost 2CD, nebo když je film dlouhý (nebo s DTS) tak na velikost 2GB.
Nedávno jsem zpracoval DVD Braveheart (z USA - reg.1 NTSC). Po spojení audia s videem mi výsledné avi nešlo spustit. Zvuk jsem samostatně spustil (standardně přes MV2Player); totéž s obrazem bez zvuku. Proto jsem se pokusil spojit ve VirtualDubModu ještě jednou, ale výsledek stejný. Zkusil jsem to i v NanDubu, ale zase to "neklaplo". Spustil jsem proto video v MV2Playeru, Drogem jsem natáhl zvuk a ono to jelo!!! Bez problémů!!! Co mám dělat, abych dostal výsledné avi schopné přehrátí??
Zkusil jsem udělat výřez toho filmu se zvukem dlouhý cca 26minut - v MV2Playeru (ani v MDVDPlayeru) to nešlo spustit - WMP ho po půl minutě načet a přehrál, ale celý film už taky neschroustal...
Tak nevím..., nevím...
Navíc hned po Braveheart jsem udělal Green Mile (taky USA - NTSC, reg.1) - bez problému funguje.
Jsem z toho vedle sebe.

Poradíte???

Dík

P.
pavelpt (2713)|16.2.2005 12:38
Stane se něco, když to přeženeš přes DivXFix ?
drak_xxl (6)|16.2.2005 13:25
O tom prográmku slyším poprvé. Snažím se o něm něco dozvědět, ale ne zcela úspěšně - nevím, co všechno umí. Na jednom fóru jsem našel, že není určen pro XviD - nevím, zkusím to přes něj prohnat, už jsem ho fetchnul.

Čekám na další rady

Dík

P.
kirk (476)|16.2.2005 15:10
Víš, Windows jsou záhadný. Když mě občas nejde spustit AVI, tak to většinnou spraví přeinstalace kodeku
drak_xxl (6)|16.2.2005 15:59
kirk
Mno, ale já skutečně nevím, zvuk OK, video OK, po spojení nefunguje. . .
MV2 Player přehraje obraz, přehraje zvuk, když přehrávám obraz a přitáhnu (drogem) zvuk, tak je to OK, ale když spojím audio s videem do avička (skrz VDM, nebo ND), tak to nenačte. Podařilo se mi rozběhnout jen ten 26minutový kousek, a to jen ve WMP. MV2 Player to opět neschroustal...
Pořád si nevím rady. . .
:-G

Dík za rady
P.
StD (8612)|16.2.2005 19:14
Ách jo, DirectShow! Kolikrát už tady toto téma jen za loňský rok bylo, že!?
pavelpt (2713)|16.2.2005 22:00
Hm.. K Xvidu slova autora DivFix

Some people reported problems using DivFix with the XVID codec, but unfortunately it works correctly all of my XVID films... :-)

Nevím co bych dodal, aspoň ti vypíše errory.
drak_xxl (6)|17.2.2005 07:29
[quote=StD]Ách jo, DirectShow! Kolikrát už tady toto téma jen za loňský rok bylo, že!?[/quote]

DirectShow - co to je?? - Dělám všechny filmy stejným způsobem a toto je naprostá vyjímka. Nicméně DivFix mi nic nenahlásil a po nainstalvání BS Playeru mi to kompletní film přehrálo!?! Co si s sebou instaluje ten BS Player, že je schopen to přehrát???

Dík

Zdráávo P.
StD (8612)|17.2.2005 08:00
...protože a prostě BSPlayer Merit System DirectShow ignoruje... :-E
drak_xxl (6)|17.2.2005 08:22
StD

Nemáš nějaký odkaz, kde bych si mohl o tom DirectShow něco nastudovat? Tady jsem vedle jak ta jedle. .
Mno, a teď mi řekni, proč mi to udělalo. Vždyť všechny filmy dělám stejným způsobem!

Dík!!!

P.
drak_xxl (6)|17.2.2005 09:28
Nebo nezná někdo univerzálnější přehrávač než je MV2Player ??? Tento mi navýsost stačí a vyhovuje, neb umí i mdvd.ini soubory z MDVD Playeru. Přednastavuju v něm titulky a chapters. Chapters se mi líbí třeba u muziky. můžu si popsat název skladby :o)

No, budu rád, když někdo zase poradí!!

Dík!!

StD (8612)|17.2.2005 11:29
Použij funkci "Hledat" tady na TVFreaku případně Google...